30.03.202318:14

Koller má speciální pamětní bankovku

Statní tiskárna cenin vydala k dnešním 50. narozeninám nejlepšího střelce české fotbalové reprezentace Jana Kollera speciální pamětní bankovku s jeho podobiznou. Limitovaná edice má pouze 1973 kusů, což symbolizuje rok narození bývalého kanonýra. "Originálnější dárek jsem ještě asi nedostal. Překvapilo mě, že mě oslovili, abych na tom projektu spolupracoval. Rád jsem do toho šel a jsem rád za ten výsledek, na kterém se podíleli mistři svých oborů. Vznikla z toho překrásná pamětní listina v podobě bankovky. Moc si toho vážím a je to pro mě čest," řekl novinářům Koller. Na tvorbě bankovky, kterou lze pořídit za 2590 korun, se podílel grafik a rytec Václav Fajt. "Já sám sobě se nelíbím, ale to provedení se mi líbí moc," žertoval Koller. "Je vidět, že pan Fajt je odborník. To zpracování je překrásné," doplnil s 55 góly nejlepší střelec české reprezentační historie.

ČTK
28.03.202308:51

Jan Koller oslaví padesátiny

Přestože na počátku kariéry poutal Jan Koller pozornost spíše obrovitou postavou než fotbalovým uměním, postupem času se vypracoval v obávaného kanonýra. Více než dvoumetrový útočník patřil i k největším oporám národního týmu, s nímž si zahrál na jednom světovém a třech evropských šampionátech. Člen Klubu ligových kanonýrů a s 55 góly historicky nejlepší střelec české reprezentace oslaví 30. března padesátiny.

ČTK
24.09.201613:59

Aubameyang dohnal Kollera

Pierre-Emerick Aubameyang včera otevíral střelecký účet Dortmundu a svůj 100. zápas ve žlutočerném si tím pádem okořenil další brankou. Ta je přitom už jeho 59., což je shodou okolností také hranice, na kterou se v Borussii stihl vyšplhat český krajánek Jan Koller.

16.08.201609:59

Koller před pěti lety ukončil kariéru

Přestože na počátku své kariéry poutal Jan Koller pozornost spíše obrovitou postavou než fotbalovým uměním, postupem času se vypracoval v obávaného kanonýra. Více než dvoumetrový útočník patřil i k největším oporám národního týmu, s nímž si zahrál na jednom světovém a třech evropských šampionátech. Člen Klubu ligových kanonýrů a s 55 góly historicky nejlepší střelec české reprezentace ukončil kariéru před pěti lety, 17. srpna 2011. Od léta 2014 je trenérem "céčka" knížecího klubu Monako.

ČTK
21.07.201313:26

Koller skóroval v premiéře za plážový tým

Historicky nejlepší střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller oslavil gólem svou premiéru v národním týmu plážového fotbalu. Bývalý elitní útočník přispěl k výhře 5:2 nad Slovenskem v dnešním přípravném duelu v Písku. Čtyřicetiletý Koller ve druhé třetině svým typickým zakončením hlavou zvyšoval už na 4:1 pro český výběr, který první utkání ovládl. Druhé odpolední přípravy proti Slovensku se však autor rekordních 55 reprezentačních branek už nezúčastní. Někdejší kanonýr Sparty, Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu, Monaka, Norimberku či Samary si plážový fotbal po konci kariéry oblíbil. Výbornou formu prokázal už v únoru v dresu pražských Bohemians 1905 na mezinárodním turnaji v pražských Záběhlicích, kde "Klokanům" pomohl ke třetímu místu osmi vstřelenými brankami.

16.07.201317:23

Koller si zahraje za plážovou reprezentaci

Historicky nejlepší střelec české reprezentace Jan Koller si zahraje za národní tým i v plážovém fotbale. Své premiérové starty za reprezentaci si odbude ve dvou přípravných zápasech proti Slovensku tuto neděli v Písku. Bývalý kanonýr si plážový fotbal po konci kariéry oblíbil a výbornou formu prokázal v únoru v dresu Bohemians 1905 na mezinárodním turnaji v pražských Záběhlicích, kde "Klokanům" pomohl ke třetímu místu osmi vstřelenými brankami.

09.02.201318:18

Koller dal v jednom zápase pět branek

Bývalý reprezentant Jan Koller dokazuje i v plážovém fotbale, že střílení gólů je jeho oblíbenou disciplínou. Na mezinárodním turnaji v Praze se v dresu Bohemians 1905 blýskl hned pěti góly v jednom utkání. Naznačil tak, že by mohl být oporou národního týmu plážového fotbalu, který o jeho nominaci uvažuje. Nejlepší střelec v historii české reprezentace a čtvrtý v pořadí českých ligových kanonýrů se prosadil jednou už v pátečním duelu proti Bratislavě, dnes pak pěti zásahy přispěl k výhře Bohemians 7:1 nad BeachKick Berlín. Až maďarský klub Goldwin Pluss dokázal bývalého hráče Sparty Praha, Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu, Monaka, Samary či Norimberku uhlídat. Po porážce 2:4 utekl hráčům Bohemians postup do finále.

08.02.201318:55

Koller se uvedl gólem

Nejlepší střelec v historii české reprezentace Jan Koller si podruhé v životě vyzkoušel plážový fotbal. Devětatřicetiletý bývalý útočník v premiéře za BS Bohemians 1905 přispěl brankou k výhře 5:1 nad slovenským Artfulem BSC Bratislava v halovém turnaji v pražských Záběhlicích. "Jsem rád, že jsem ten gól vstřelil. Byl jsem před tím zápasem trošku nervózní, přece jenom je to pro mě úplně jiný sport. Sice se jedná o fotbal, ale jsou tam zcela jiné věci než v normálním fotbale," řekl novinářům bývalý hráč Sparty Praha, Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu nebo Monaka.

04.09.201116:33

Koller se zpátky doma uvedl gólem

Sotva v půli srpna ukončil legendární útočník v 38 letech profesionální kariéru, přislíbil rodné Smetanově Lhotě, že ji ještě na stará kolena poctí svým uměním. A debut se mu vyvedl náramně. Až 400 natěšených diváků okamžitě přihlíželo prvnímu Kollerovu gólu, který se přičinil o remízu 3:3 s Borovany. "Ani jsem nečekal, že to bude tak těžké. Teď jdeme na pivo," prohlásil spokojeně historicky nejlepší reprezentační střelec.

01.04.201122:04

Kollerův gól stačil na bod

Jan Koller ve 35. minutě otevřel skóre zápasu mezi Cannes a Frejusem, na výhru to ale domácím nestačilo a nakonec brali jenom bod za remízu 1:1.

18.02.201122:09

Koller dal vítězný gól

Jan Koller rozhodl o výhře Cannes nad Colmarem, český útočník ve 37. minutě zvyšoval na 2:0, hosté pak už stihli jenom snížit na konečných 1:2 z jejich pohledu.

04.02.201121:58

Koller rozhodl o výhře

Jan Koller rozhodl o dnešní výhře Cannes nad Niortem, český útočník dal v 67. minutě jedinou branku zápasu.

17.12.201021:56

Koller pečetil výhru

Jan Koller přispěl k výhře Cannes nad Rodez v rámci třetí nejvyšší francouzské soutěže, český útočník pět minut před koncem zvyšoval na konečných 2:0.

26.11.201021:57

Koller dal dvě branky

Jan Koller se ve třetí nejvyšší francouzské soutěži zapsal dvakrát mezi střelce, český útočník přispěl k výhře Cannes nad Orleans 4:2.

08.11.201015:34

Koller na měsíc mimo hru

Bývalý český reprezentant Jan Koller si od fotbalu zhruba měsíc odpočine. Při páteční remíze 0:0 v utkání třetí francouzské ligy proti Alfortville si útočník Cannes poranil podkolenní šlachu. Přijde tak minimálně o čtyři zápasy.

28.09.201022:10

Koller se znovu trefil

Jan Koller se ve třetí nejvyšší francouzské soutěži znovu trefil a v dnešním zápase přispěl k výhře Cannes nad Gueugnonem 2:1. Český útočník ve 38. minutě otevřel skóre, hosté pak vyrovnali, minutu před koncem si ale dali vlastní branku.

24.09.201021:02

Koller dal další branku

Jan Koller na sebe nedávno upozornil hattrickem a střelecká forma mu vydržela i do dnešního zápasu na půdě Gap Hautes-Alpes, český útočník jednou brankou přispěl k výhře Cannes 3:2.

15.09.201022:07

Koller nastřílel hattrick

Cannes v dnešní dohrávce třetí francouzské ligy odvezlo tři body z Colmaru za výhru 3:0. Všechny branky vstřelil český útočník Jan Koller.

08.02.201008:21

Koller si nezahraje čtyřikrát

Útočník Cannes Jan Koller dostal od diciplinární komise za nakopnutí soupeře v utkání proti Evianu trest na čtyři zápasy. Nuceně chyběl už ve včerejším zápasu s Rouenem.

16.01.201020:27

Kollerova premiérová trefa

Jan Koller přispěl jedním gólem k výhře svého Cannes nad Bayonne, český útočník dvanáct minut před koncem zvyšoval na nakonec konečných 3:0.