Celé jméno:Guélor Kanga
Národnost: Gabon
Datum narození:01.09.1990
Výška:167 cmVáha:63 kg
Pozice:záložníkČíslo dresu:8
Klub:FK Crvena Zvezda (SRB)
Aktuální statistiky v klubu FK Crvena Zvezda (SRB)
 ZMGGPVGOGŽKŽČČK 
žádné statistiky nejsou k dispozici
Kariéra hráče
Statistiky v reprezentaci
 ZMGGPVGOGŽKŽČČK
Gabon2517391000200
Reprezentační kariéra hráče
 

Spartu definitivně opustil záložník Kanga

Guélor Kanga po dvou a půl letech skončil v pražské Spartě. Devětadvacetiletý gabonský záložník, který patřil k oporám týmu, nepodepsal s letenským klubem novou smlouvu a vrátil se do Crvene Zvezdy. Sparta o tom informovala na svých webových stránkách.  
31.07. | Aktuality | 439 komentářů
 

Kanga by se podle srbských médií mohl vrátit do Crvene Zvezdy

Guélor Kanga by se podle srbských médií mohl vrátit z pražské Sparty zpět do Crvene Zvezdy. Devětadvacetiletému gabonskému záložníkovi vypršela na Letné smlouva a s vedením se stále nedohodl na nové.  
29.07. | Aktuality | 239 komentářů
 

Sparta začala přípravu bez Kangy, který jedná o nové smlouvě

Bez Guélora Kangy dnes sparťané začali přípravu na novou sezonu. Devětadvacetiletému záložníkovi, který v uplynulé sezoně patřil ke klíčovým hráčům letenského celku, skončila smlouva a s vedením jedná o novém kontraktu.  
24.07. | Aktuality | 102 komentářů
Další hráči klubu
Soupiska klubu
04.11.2019 Plzni bude v dalším kole chybět Brabec
Hráčům Plzně bude v příštím kole první ligy chybět stoper Jakub Brabec, který dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Za stejný prohřešek si jeden zápas nezahrají ani sparťan Guélor Kanga, ostravský Martin Fillo, teplický Jakub Řezníček a zlínský Petr Jiráček. (ČTK)
15.04.2019 Pro tři hráče skončila základní část ligy
Sparťan Guélor Kanga jako první v této sezoně první ligy dostal 12 žlutých karet, což automaticky znamená trest na tři kola. Gabonský záložník však vynechá pouze poslední dvě kola základní části a do nadstavby už bude moci zasáhnout. Tresty za žluté karty se totiž do nadstavbové části nepřenášejí, pokud klub uhradí pokutu. Osmou žlutou kartu v sezoně dostali ostravský Martin Fillo a mladoboleslavský Marek Matějovský. Oba dva čeká dvouzápasový trest a do konce základní části už si nezahrají. Jedno kolo za čtyři napomínání musejí vynechat slávista Michal Frydrych a Jan Žídek z Opavy. (ČTK)
03.12.2018 Čivić, Frýdek a Kanga budou chybět Spartě
Spartě budou v 18. kole první ligy chybět hned tři hráči. Guélora Kangu a Eldara Čiviče čeká trest za vyloučení, Martina Frýdka za čtyři žluté karty. Distanc za karty dostanou také Pavel Čmovš a David Vaněček z Teplic, Michal Trávník z Jablonce, Pavel Zavadil a Tomáš Smola z Opavy, Josef Hušbauer ze Slavie a dva zápasy za osm žlutých karet bude stát Daniel Tetour z Dukly. (ČTK)
05.11.2018 Kanga dostal osmou žlutou kartu
Sparťan Guélor Kanga se stal prvním hráčem v sezoně fotbalové ligy, který dostal osm žlutých karet a příští dvě kola si kvůli tomu nezahraje. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání čeká jeho spoluhráče Alexandrua Chipciua, nejlepšího střelce soutěže Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi, slávistu Ibrahima Traorého, Davida Limberského z Plzně, libereckého Radima Breiteho a příbramského Jaroslava Treglera. Ve 14. kole rozhodčí stejně jako před týdnem nikoho nevyloučili a počet červených karet v sezoně zůstal na osmnácti. Sudí udělili vysoký počet 46 žlutých karet, což je v součtu za celý ročník 459 napomenutí. (ČTK)
02.09.2018 Kanga a Tetour už nasbírali čtyři žluté
Guélor Kanga ze Sparty a Daniel Tetour z jiného pražského klubu Dukly jsou prvními dvěma hráči v této sezoně fotbalové ligy, kteří dostali čtyři žluté karty. V příštím kole po reprezentační přestávce si tak odpykají jednozápasový trest. V uplynulém sedmém kole vyloučili rozhodčí pouze plzeňského Romana Hubníka a počet červených karet v sezoně se zvýšil na šest. Sudí také udělili 36 žlutých karet, což je v součtu za celý ročník 200 napomínání. (ČTK)
13.08.2018 Kanga jako první nasbíral tři žluté
Sparťanský fotbalista Guelór Kanga je prvním disciplinárně ohroženým hráčem v nové sezoně první ligy. Ve 4. kole dostal na hřišti Teplic už třetí žlutou kartu v sezoně. Celkem rozhodčí ve 4. kole udělili 29 žlutých karet a počet napomenutí v sezoně narostl na 118. Počet červených karet se zvýšil na čtyři poté, co byl vyloučen plzeňský Jan Kopic po druhé žluté kartě. V příštím kole proto bude pauzírovat. (ČTK)
20.02.2018 Stanciu a Kanga výjimečně gólovými debutanty
Nicolae Stanciu a Guelor Kanga se o víkendu prosadili ihned při svém debutu v barvách Sparty, což u pražského klubu není příliš běžné. Ze 107 debutantů v éře samostatné české ligy se při své ligové premiéře prosadili dále akorát Igor Gluščević (2003/04) a Mauro Lustrinelli (2005/06). První jmenovaný rovněž skóroval proti Liberci. (twitter.com/fotbal_cs)
04.09.2017 Crvena Zvezda si pojistí Kangu
Guelor Kanga spojí i další část kariéry s Crvenou Zvezdou. Srbský klub se záložníkem úspěšně jedná o prodloužení smlouvy, díky níž si fotbalista ročně přijde na 600 tisíc eur. (sport-express.ru)
02.07.2016 Kanga zkusí štěstí v Srbsku
Guelor Kanga se stěhuje z Ruska do Srbska, gabonský záložník po skončení smlouvy opustil Rostov a stal se novou akvizicí bělehradské Crvene Zvezdy. (sport-express.ru)
05.12.2014 Trest pro Spartak a Kangu za včerejší incident
Spartak Moskva dostal od vedení ruské ligy pokutu 70 tisíc rublů za to, že jeho fanoušci během včerejšího duelu s Rostovem rasisticky uráželi hostujícího Guelora Kangu. Potrestán byl ovšem také gabonský záložník za urážlivé gesto, které vůči domácím příznivcům ukázal - musí zaplatit 50 tisíc rublů a navíc ho čeká stopka na tři zápasy. (sports.yahoo.com)
Další expres zprávy