12.11.2022 15:00 CET
1 : 0
(1:0)

"Železiari" obrali o body oslabený Liptovský Mikuláš

V poslednom, 18. jesennom kole Fortunaligy zdolal favorizovaný FK Železiarne Podbrezová MFK Tatran Liptovský Mikuláš tesne 1:0 (1:0).

Vo ôsmej minúte Cobnan zoči-voči Sváčekovi nezaváhal a poslal loptu k pravej žrdi - 1:0. V jedenástej minúte mali domáci ďalšiu veľkú šancu. Kováčikovu strelu zblokoval jeden z hráčov na bránkovej čiare. V 23. minúte Bakaľova hlavička tesne minula ľavú tyč.

V 31. minúte pokus Popovića zlikvidoval Ludha. V 35. minúte Ludha vybehol z brány, čo sa hostia pokúsili využiť. Gólman Podbrezovej bol mimo šestnástky, ale napokon loptu hlavou odvrátil na roh. V 41. minúte nepresne hlavičkoval Václavik. V 42. minúte vo veľmi dobrej pozícii netrafil loptu Kuzma. V 43. minúte prudká strela Paraja skončila na brvne.

Veľkú šancu mal tri minúty po obrátke Cobnan. Rútil sa na Sváčeka, a brankár Liptákov ho vychytal. V 57. minúte dostali dobrú príležitosť i hostia. Jendrišek zakončil, ale nechal vyniknúť Ludhu. Skúsený futbalista sa ospravedlnil Popovićovi, ktorý mu nabiehal. V 58. minúte chytil hlavičku Cobnana Sváček.

V 78. minúte napriahol z veľkej diaľky Staš a opäť musel zahviezdiť Ludha. V 88. minúte iba desať minút po vybehnutí na trávnik stihol zinkasovať druhú žltú kartu Totka a putoval pod sprchy. V 89. minúte veľkú príležitosť skórovať zahodil Kuzma, ktorý sa dostal do zakončenia po vydarenej akcii a prihrávke Breznaníka. Po troch nadstavených minútach zápas skončil.

Podbrezová vyhrala nad posledným Liptovským Mikulášom 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk