04.03.2023 16:30 CET
4 : 1
(3:0)

Slovan jednoznačne ovládol derby s Trnavou

V derby zápase 22. kola Fortunaligy medzi domácim ŠK Slovan Bratislava a Spartakom Trnava sa na Tehelnom poli zrodila nečakane jednoznačná výhra belasých v pomere 4:1 (3:0).

Posledné kolo základnej časti aktuálneho ročníka Fortunaligy prinieslo klasické derby medzi Slovanom a Trnavou. Duel bol v úvodných minútach nervózny. V šiestej minúte si Weiss vyšliapol na Koštrnu, vášne na ihrisku vzplanuli a Vladimír videl žltú kartu. Hneď v ďalšej minúte sa zažltilo Vernonovi de Marcovi zo Slovana i Trnavčanovi Lukášovi Štetinovi. V 17. minúte centroval Weiss. Loptu vo vnútri 16-ky predĺžil hlavou chrbtom k bráne De Marco a Juraj Kucka rovnako hlavičkou pod brvno do stredu brány prekonal Takáča. Slovan išiel do vedenia 1:0. V 32. minúte Lovat vyslal dobrý center z ľavej strany. Mikovič si nevšimol Weissa za sebou. Hráč Bratislavčanov pálil z voleja a minul vzdialenejšiu žrď. V 37. minúte domáci celok zvýšil svoje vedenie. Čakvetadze vyslal center, ktorý Medveděv sklepol pod seba na Abubakariho. Posledný menovaný v čistej šanci zlyhal a trafil brániaceho hráča na bránkovej čiare. Druhýkrát zakončil pätičkou chrbtom k bráne a opäť zasiahol hráča. Lopta sa následne odrazila a Čavrič ju už nekompromisne usmernil do siete - 2:0. V 39. minúte Lovat potiahol útok po ľavom krídle. Prešprintoval trnavských hráčov a posadil center na hlavu Abubakariho, ktorý z malého vápna trafil pod brvno - 3:0. V tretej nadstavenej minúte prvého polčasu Oseni odcentroval na hlavu Kóšu, ktorý z niekoľkých metrov hlavičkoval pod brvno. Chovan však loptu vytlačil nad brvno, čím chytil čistý gól.

V 58. minúte po Bukatovom rohu belasí zaváhali pri bránení. Savvidis hlavou predĺžil na zadnú žrď, kde boli až dvaja Trnavčania a Sebastián Kóša pravačkou do hornej časti brány znížil na 1:3. V 75. minúte Čakvetadze nasadil k 60-metrovému šprintu s loptou. Potom prihral Abubakarimu, ktorý strieľal z prvej, ale Takáč loptu vytlačil spod brvna. Skóre sa nemenilo. V 78. minúte dostal druhú žltú a následne červenú kartu hráč trnavského Spartaka Kristián Koštrna. Hostia dohrávali zápas o jedného futbalistu v poli menej. Kucka s Koštrnom sa neustále sácali, za čo Kucka dostal žltú kartu a následne druhú žltú aj Koštrna a musel predčasne pod sprchy. V 80. minúte využil hlavný rozhodca služby VAR-u a po vzhliadnutí záznamu nariadil penaltu v prospech Slovana. Barseghjan poslal loptu z bieleho bodu k ľavej žrdi, zatiaľ čo Takáč zostal v strede brány - 4:1 pre Slovan. V 87. minúte Lovat dobre zahral priamy kop, a Trnavu zachránilo brvno. Chovan bol dlhšie bez práce, ale v 89. minúte si dobre poradil so strelou Azeveda, ktorú vytlačil spod brvna. ŠK Slovan Bratislava vyhral nad Trnavou presvedčivo 4:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk