12.02.2023 17:30 CET
1 : 1
(1:0)

V šlágri kola na Žitnom ostrove sa body delili

V šlágri úvodného jarného kola Fortunaligy remizoval na Žitnom ostrove FC DAC 1904 Dunajská Streda s ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0).

V siedmej minúte Andzouana odcentroval na Blackmana. Ten najskôr trafil tyč a následne odrazenú loptu poslal za chrbát Chovana - 1:0. V dvanástej minúte hlavičkoval Abubakari, ale tesne minul pravú žrď Petrášovej bránky. V 26. minúte Krstović pravdepodobne pre svalové problémy zamieril na striedačku svojho tímu a do hry prišiel novic v drese Dunajskej Stredy Niarchos. V 28. minúte centroval Čakvetadze. Hlavička Vernona de Marca nebola celkom presná a razantná, no napriek tomu Petráš musel ukázať svoje kvality. Po polhodine hry mohol opäť skórovať Slovan. Čavrić si narazil loptu s Weissom, ktorý mu nabil pätičkou, a Čavrić trafil len bočnú sieť Petrášovej bránky. V 40. minúte sa Abubakari predral cez Risvanisa. Domáci futbalista zatiahol ručnú brzdu, aby útočník Slovana nešiel sám na Petráša a výsledkom jeho počínania bola červená karta. Weiss z priameho kopu obstrelil múr, ale zároveň minul i bránku. V 44. minúte dobrý obranný zákrok po Čakvetadzeho jedovke predviedol Brunetti, ktorý loptu tečoval na rohový kop.

V 61. minúte prudkú strelu Čavrića vyrazil Petráš na ďalší roh. V 67. minúte Kucka nechal vyniknúť Petráša, ktorý vyrážal, no na následnú dorážku bol už prikrátky - 1:1. V 78. minúte skórovali belasí opäť, ale ich zásah neplatil. Po prihrávke Weissa rozvlnil sieť opustenej brány Aubakari, avšak Weiss prihrával z postavenia mimo hry. Na polovici Slovana ležali v tom čase v kŕčoch dvaja hráči DAC-u. V 87. minúte Lovatova strela ľavačkou presvišťala okolo pravej tyče Petrášovej bránky. V 88. minúte sa Čakvetadze zbavil brániaceho Pinta. Jeho center našiel Kucku, ktorý hlavičkoval nad. V 90. minúte Lovat z uhla trafil bočnú sieť. Vyslúžil si vyčítavé pohľady spoluhráčov, ktorí v dobrých pozíciách čakali na prihrávku. Zápas sa nadstavoval štyri minúty. Druhá Dunajská Streda si podelila s lídrom tabuľky body po remíze 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk