25.11.2017 14:00 CET
1 : 1
(0:1)

Železiarne Podbrezová - Slovan Bratislava 1:1

V 17. kole Fortunaligy remizovala domáca Podbrezová so Slovanom Bratislava 1:1 (0:1).

Po piatich prehrách domácich a hlavne debakli 1:8 s Trenčínom bolo tentoraz v Zelpo Aréne logicky znateľne menej divákov. Podobný scenár ako s Považanmi sa očakával i s druhým Slovanom. V prvom polčase domáci ani raz netrafili medzi tri žrde. Bránu minul v 14. minúte aj Mikuš, keď sa takmer z polovice ihriska pokúsil prelobovať vybehnutého Greifa, ale namieril privysoko. Belasí mali prevahu, poľavili až v závere polčasu a umožnili Horehroncom chvíľu kombinovať pred svojou bránkou. Kuciak si už v deviatej minúte poradil so strelou Hološka v pokutovom území, ale krátky bol na hlavičku voľného Rundiča v desiatej minúte po rohovom kope - 1:0 pre hostí. V 16. minúte Marešova tutovka skončila mimo, v 38. a 39. minúte chytil Kuciak jeho pozemné strely. Neujala sa ani šanca českého legionára po kolmom vysunutí od Holmana.

V druhom polčase videli diváci podobný obraz hry. Železiari sa chytili, no neboli úspešní vo finálnej fáze. V 62. minúte hlavičku Kriváka vyrazil Greif na roh. Po jeho zahraní viackrát odrazenú loptu v šestnástke nasmeroval do siete Bernardina - 1:1. V 73. minúte sa na hracej ploche riadne zaiskrilo, čomu predchádzal tvrdý faul Sedláčka na Čavriča. Prvý menovaný musel z ihriska dole po obdržaní červenej karty. V 81. minúte vystrelil tesne vedľa spoza šestnástky Mikuš. Slovan sa v prehustenom priestore nevedel presadiť. V nervóznom závere si už šancu nevypracoval a oslabení domáci sa radovali aspoň z bodu. Podbrezová remizovala so Slovanom Bratislava 1:1.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk