19.02.2017 15:20 CET
0 : 2
(0:0)

Tatran Prešov - Slovan Bratislava 0:2

Prvý jarný duel nováčika z Prešova nedopadol podľa predstáv, koňare v prechodnom domove v NTC Poprad podľahli belasým 0:2. Obidva presné zásahy zaznamenal Seydouba Soumah, domáci však taktiež mali veľmi sľubné príležitosti na skórovanie.

Tri body putujú do Bratislavy. Nebola to však zo strany hostí žiadna krasojazda, pretože od začiatku duelu sa nevedeli dostať do tempa a ich hra pôsobila nervózne. To Tatranu vyhovovalo a vyčkával na svoju šancu. Tá prvá prišla už po niekoľkých minútach hry a mohlo to byť hneď veselšie. Dzurík však v dobrej pozícii nikým nekrytý mieril hlavičkou po rohovom kope len tesne vedľa! Na druhej strane mal Talian prácu po 20. minútach hry, ale de Sa ho neprekonal. PO polhodine hry si poradil s nepríjemnosťami Mucha, k lopte nepustil číhajúceho Leška. Tatran dobre vykrýval priestor, darilo sa mu eliminovať snahu favorita a po polčase platil stav 0:0.

Domáci tím nemal čo stratiť a s týmto heslom nastúpil aj do druhého dejstva. Slovan po zaváhaní šošonov jednoducho musel začať hrať a preto sa po pár minútach od pauzy skúšal zastreľovať Soumah. Ešte mu to nevyšlo, na druhej strane nemieril presne ani zelenobiely Kubus. Ten istý hráč potom nepremenil obrovskú šancu dvadsať minút pred koncom po ďalšom rohovom kope. Sám pri zadnej žrdi však zle trafil loptu a namieril len do bočnej siete. Prešovčanom tak vyrovnaný priebeh s favoritom vydržal len 70 minút, pretože potom si zobral loptu do svojej moci Soumah a po sóle cez obrancov namieril presne - 0:1. Ešte lepšie to pre belasých vyzeralo desať minút pred koncom, Soumah dopravil do siete aj druhú strelu a bolo rozhodnuté. Tatran doplatil na nepremieňanie veľkých príležitostí a ostáva posledný. To Slovan stiahol manko na Žilinu na 9 bodov.

Autor: Ľubomír Hudačko