25.11.2012 14:30 CET
1 : 2
(1:1)

PSV Eindhoven - SBV Vitesse 1:2

Vitesse ukázalo svou ohromnou sílu a udrželo si venkovní neporazitelnost. Jedna série trvá, druhá končí. PSV totiž poprvé v této sezoně ztrácí na domácím stadionu body. Arnhem zvítězil v Eindhovenu těsně 2:1.

Před začátkem utkání byl domácí celek podle bookmakerů jasným favoritem a netrvalo dlouho a papírové předpoklady PSV potvrdilo. Běžela teprve 5. minuta, když do vápna přilétl centr, se kterým si nevěděl rady bránící Kalas a omylem jej naservíroval na nohy volného Derijcka, kterému již nedělalo žádný problém překonat brankáře Velthuizena.

Hosté však nepadli z tak brzké branky na kolena a začali ještě více bojovat. Odměna přišla v 15. minutě. V té mělo Vitesse výhodu zahrávání volného přímého kopu. K tomu se tak postavil ostrostřelec Reis a parádní ranou skrze postavenou zeď překonal i vyčkávajícího brankáře domácích - 1:1!

PSV se pak chopilo taktovky a během poločasu si vypracovalo ještě pár vyložených šancí, ale ani jedna neskončila brankou. První poločas nabídl velmi pěkný fotbal a diváci očekávali podobnou podívanou i ve druhé půli. V té začalo PSV opět lépe než soupeř. Ale bylo to Vitesse, které se jako první dostalo do šance. Přesněji to byl Wilfried Bony, který se sám v 64. minutě objevil před domácím brankářem. Jeho pokus však brankou neskončil.

Bony se však své chvíle slávy dočkal, a to v 74. minutě. V té mu skvělou hlavičkou přihrál do vyložené šance Reis a exsparťan neměl se zakončením sebemenší problém. Vitesse se tak senzačně ujalo vedení. PSV mohlo v závěru srovnat. Běžela 87. minuta a po rozruchu ve vápně Vitesse se k míči dostal osamocený Strootman. Jeho pokus však hostující brankář zlikvidoval a Vitesse tak zdolalo PSV těsně 2:1.

Autor: Petr Zajíc