Víkend v znamení Sauerovcov: Leo zažil snový debut v Holandsku, Mário žiaril za Žilinu

22.08.2023, 12:49
Aktuality
Mario Sauer (© MŠK Žilina)

Súrodenci sa síce pred nejakým časom rozdelili, ale formu si načasovali rovnako. Mário aj Leo Sauerovci majú za sebou úspešné vstupy do nových sezón. Každý na inom mieste a v inom štáte, ale spokojnosť je spoločná.

Mladý líder mladého tímu

Mário Sauer sa druhý raz dostal do zostavy kola podľa Flashscore, podal výborný výkon a výrazne prispel k výhre Žiliny v Košiciach. Niet sa čomu čudovať, keďže tím spod Dubňa hrá atraktívny útočný futbal a až na zápas v Podbrezovej zakaždým na ihrisku dominoval. Celkovo strelil jedenásť gólov, čo je najvyššie číslo v Niké lige. Samotný Sauer v Košiciach zažiaril bilanciou 1+1, rovnakú mal aj Iľko.

Jeho forma sa ako keby stupňovala. Počas 205 odohraných minút strelil dva zásahy a na dva prihral. Do presného gólu je zapojený priemerne každých 51 minút. Napriek odchodu Kaprálika má Žilina opäť k dispozícii množstvo talentov a tie bude postupne podľa potreby vyťahovať.

"Konečne som sa dostal na krídlo, kde sa cítim najlepšie. Dúfam, že budem aj naďalej pridávať góly a zbierať asistencie aby tréner nemali dôvod stiahnuť ma znova nižšie," hovoril po stretnutí.

"Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Rýchlo sme išli do vedenia a hoci sa do šancí dostal aj súper, víťazstvo sme si postrážili. Pochvalu si zaslúži brankár Belko, ktorý nás podržal pri niektorých situáciách. Dôležité bolo aj to, že sme ukázali maximálnu efektivitu," doplnil Mário Sauer.

Lepší debut si ani nemohol priať

Leo Sauer zažil v nedeľu súťažný debut v prvom tíme Feyenoordu a počas nadstaveného času gólom vyrovnal na 2:2. Na ihrisko v 46. minúte, keď vymenil nevýrazného Jahanbakša a odohral teda celý kompletný druhý polčas. V prvej minúte nadstavenia sa po centri sprava lopta odrazila priamo na jeho pravačku, ostal v boxe osamotený a z prvej namieril volejom nechytateľne pod brvno.

"Splnil sa mi sen, ale mám aj zmiešané pocity. Chceli sme vyhrať. Naozaj si cením, že som dostal šancu a ukázal dobré veci," povedal Sauer pre ESPN. V tíme mu pomáha hlavne krajan Hancko. "Je môj mentor, hovorí rovnakým jazykom a veľmi mi pomáha. Bol prvý, čo za mnou prišiel a povedal mi, čo mám na ihrisku robiť a aby som si veril. Radoval sa z gólu, ktorý som dal. Som si istý, že keď budeme ďalej tvrdo pracovať, výhry prídu," citoval ho portál 1908.nl.

Prvýkrát sa Sauer dostal do zápasovej nominácie Feyenoordu v domácom Superpohári a následne bol na lavičke počas úvodného kola, ale vtedy ešte do hry nezasiahol. Veľmi dobre sa javil počas prípravy, v ktorej nastúpil do všetkých šiestich stretnutí.

Hancko po premiérovom zásahu gratuluje Sauerovi (©Profimedia)

Článek byl původně publikován pro Flashscore Správy.

Autor: Livesport.cz / Flashscore