Souhrn kvalifikace o postup na MS 2018 - pátek 7.10.

07.10.2016, 22:39
Faerské ostrovy vyhrály v Lotyšsku a postaraly se o jediné překvapení pátečního programu. Jinak se dařilo favoritům, Portugalsko si snadno poradilo s Andorrou, Francie s Bulharskem, Nizozemsko smetlo Bělorusko, Belgie si pohrála s Bosnou a Hercegovinou a tři body mají i Řecko, Švédsko, Švýcarsko a Estonsko...
Skupina A

Francie - Bulharsko 4:1

07.10.2016 20:45

Góly: 23. Kévin Gameiro, 26. Dimitri Payet, 38. Antoine Griezmann, 59. Kévin Gameiro - 6. Mihail Aleksandrov (pen.)

Ačkoliv Francouzi na domácím mistrovství Evropy došli až do finálového utkání, vstup do kvalifikace o světový šampionát se jim tak úplně nevyvedl. Před měsícem v zahajovacím utkání skupiny A s Běloruskem jen bez gólů remizovali a v tabulce se tak museli dívat zezdola na svého dnešního soupeře. Bulharsko totiž na výbornou zvládlo dramatický mač v Lucembursku, který ovládlo po vítězné brance z nastaveného času 4:3 a získalo tři body.

I úvod zápasu patřil hostům. V páté minutě Sagna ve vápně fauloval Milanova, rozhodčí neváhal a odpískal pokutový kop. K tomu se postavil Michajl Alexandrov a ačkoliv trefil jen pravou tyč Llorisovy branky, stálo při něm štěstí a míč se nakonec odrazil do brány, což znamenalo překvapivé bulharské vedení 1:0.

V třiadvacáté minutě se ovšem domácí příznivci dočkali vyrovnání. Svůj předchozí penaltový prohřešek v tu chvíli aspoň trochu odčinil Bacary Sagna. Obránce Manchesteru City poslal od pravé lajny vynikající na Gameira, který hlavičkou srovnal skóre zápasu. O další tři minuty později už byl stav utkání zcela příznivé pro zemi galského kohouta, když svou přihrávkostřelou z levé strany Stojanova v brance Bulharů překonal westhamský Dimitri Payet.

Své branky se nakonec dočkal i nejlepší střelec a zároveň hráč proběhlého evropského šampionátu Antoine Griezmann. Útočník Atlética Madrid v osmatřicáté minutě přesně vypálil zpoza šestnáctky a Stojanov byl proti jeho střele bezmocný. Do kabin se tak šlo do dvoubrankového vedení Francie.

Definitivní tečku za skóre zápasu napsal ve druhém poločase už dnes jednou úspěšný Kevin Gameiro. V osmapadesáté minutě ho našel v šestnástce Griezmann a spolupráce dvou parťáků z Atlética skončila čtvrtým gólem Francie, jenž potvrdil vysoké francouzské vítězství.

Lucembursko - Švédsko 0:1

Góly: 58. Mikael Lustig

Lucemburčané museli po úvodním utkání své kvalifikační skupiny o mistrovství světa litovat. V zápase s Bulharskem vedli, avšak v nastaveném čase je gól na konečných 4:3 pro Bulhary připravil o jakýkoliv bodový zisk. Šanci napravit si náladu dostali hráči v červeném proti Švédsku, které se v této kvalifikaci už nemůže spoléhat na služby legendárního Zlatana Ibrahimoviče, který po neúspěšném mistrovství Evropy ukončil reprezentační kariéru. Naopak personální složku švédského realizačního týmu posílil Lars Lägerback - bývalý dlouholetý kouč Tří korunek se do po velmi úspěšném angažmá u islandské reprezentace k národnímu mužstvu své země vrací coby poradce hlavního kouče Janneho Anderssona.

Do zápasu jako takového však lépe vstoupili domácí - aby však Lucemburčané vstoupili ve dvanácté minutě do vedení, to by musel Joachim lépe mířit. Takhle jeho pokus ze střední vzdálenosti jen těsně minul břevno švédské branky. O dvě minuty později mohl známé fotbalové heslo potvrdit a neproměněnou šanci domácích ztrestat Forsberg, jenž unikl lucemburské obraně, ale proti jeho ráně se skvěle vytáhl brankář Moris, který si následně poradil i s navazujícím pokusem Hiljemarka.

Forsberg své střelecké choutky ukázal ještě ve čtyřicáté minutě, když Morisovu pozornost zkoušel znovu, avšak i tentokrát byl gólman lucemburského národního týmu úspěšný. Do kabin se tak šlo za bezbrankové stavu a Lucembursko bylo blízko prvnímu bodu v letošní kvalifikaci. To ovšem platilo jen do osmapadesáté minuty, kdy Lustig po rohovém kopu výtečně umístil balon do branky, na což byl i do té doby výborný Moris krátký.

Šance Lucemburska na případné vyrovnání v dvaaosmdesáté minutě výrazně zkomplikovalo vyloučení Kevina Malgeta. Ten po svém souboji s Granqvistem viděl druhou žlutou kartu a na domácí tak čekala dohrávka utkání v deseti. Dalšího gólu se však už diváci na stadionu nedočkali a Švédové tak slaví první tři body do tabulky.

Nizozemsko - Bělorusko 4:1

Góly: 15. Quincy Promes, 31. Quincy Promes, 56. Davy Klaassen, 64. Vincent Janssen - 47. Aljaksej Ryas

Nizozemsko dnes večer podalo skvělý výkon a nasázelo hostům z Běloruska čtyři branky. Dvě z nich měl v první půli na svědomí Quincy Promes, ke kterému se po pauze přidali ještě Klaasen a Janssen. Hosté kontrovali kosmetickou úpravou díky brance Riose.

Nizozemsko dostalo další šanci ukázat, že minulá kvalifikace na ME ve Francii byla jen chvilkovým poblouzněním a výpadkem. Že se hráči znovu koncentrují a jsou připraveni do boje. V domácím utkání se střetli s Bělorusy, kteří chtěli rovněž bodovat. Trenér Blind nehodlal ponechat nic náhodě a postavil poměrně silnou sestavu. Od prvních minut si pobyt na hřišti vysloužili Strootman, Sneijder, Klaasen, Bruma, Blind nebo Promes s Janssenem.

Bělorusko nechtělo jen bránit a spoléhalo na hráče jako Karnilenka, Harbunow, Sivakow, Korzun nebo Majewski s Riosem. Od úvodních minut ale bylo naprosto jasné, kdo že tu dnes bude pánem. Karsdorp hledal ve vápně Janssena a ten těsně minul. Do šance dostal také Kevin Strootman, který si po dlouhé kalvárii užívá každou chvíli na hřišti. Jeho levačka ale minula tyč. Brankář Harbunow nevěděl, kam dřív skočit. Po kolmici od Wijnalduma jej otestoval i Janssen.

Promes vybojoval ve vápně míč a nabídl ho opět Janssenovi, jeho střelu ze tří metrů zablokoval Sivakow. Jedinou světlou šanci Bělorusů za prvních patnáct minut spálil Majewski, který hlavičkoval hodně vedle. Ačkoli byli Nizozemci jasně aktivnější, na první branku jim víceméně nahráli hosté. Po akci Janssena se míč dostal přes několik zmatkujících obránců hostí k Promesovi, který propálil Harbunowa - 1:0 pro domácí.

Oranjes byli jednoznačně na koni a dál útočili. Daley Blind předvedl další krásný pas na Vincenta Janssena, ale ten nezakončil přesně. Sneijderův centr ze standardní situace našel přesně nohu stopera Van Dijka, kterému však sudí odpískali ofsajdové postavení. Jeho gól tedy nemohl platit, i když o správnosti tohoto výroku můžeme díky záběrům pochybovat. Po třiceti minutách bylo s hosty ještě hůř. Centr od rohového praporku totiž propadl k Promesovi, který i díky teči Majewského rozvlnil síť!

Krátce před změnou stran se málem prosadili i Bělorusové, když Krivec poslal krásným pasem do úniku Gordejčuka, který přeloboval brankáře Stekelenburga. Jenže jeho dloubáček zamířil ke smůle hostí mimo tři tyče! Bělorusové museli přidat, pokud chtěli docílit branky. Podařilo se jim to hned na začátku druhé půle. Karnilenkův pas totiž propadl před Stekelenburga, kde jej do sítě poslal Rios!

Naděje hostí tak ještě žily. Ty však Nizozemci následně zadupali. Michail Sivakow se totiž u vlastního vápna nechal obrat o míč Quincym Promesem, který nesobecky posílal míč na Janssena. Střela nové akvizice Tottenhamu sice skončila na tyči, ale od ní se odrazila zpět do hřiště. Tam byl v pravou chvíli na správném místě Davy Klaasen, který dorazil balon do sítě - 3:1.

Nakonec se dočkal i Vincent Janssen, který byl dnes hodně aktivní. Po několika zdlouhavých kombinacích si Janssen vzal míč, proběhl s ním přes dva obránce a ještě krásnou ranou otestoval pevnost sítě! Nizozemci hráli v pohodě a domácí fanoušci konečně viděli kvalitní podívanou. A nebylo to zdaleka vše.

Gól chtěl hodně dát i Georginio Wijnaldum, který předvedl své umění a krásnou ranou nechal vyniknout Harbunowa. Vstřelení branky se nedočkal ani Kevin Strootman, přestože i on byl velmi blízko. Van Dijk zase mířil hlavou těsně nad hostující bránu. Nizozemci opět slaví, Bělorusové padli.

Maďarsko - Švýcarsko 2:3

Góly: 53. Ádám Szalai, 72. Ádám Szalai - 51. Haris Seferović, 67. Ricardo Rodríguez, 90. Valentin Stocker

Švýcarsko v nervydrásajícím závěru zvládlo utkání s domácími Maďary a dováží si tři body. Ačkoli bylo po celý zápas lepší, ještě minutu před koncem panoval nerozhodný stav 2:2. Ten ale nakonec odmítl střídající Valentin Stocker, kterému ke gólu stačila jediná minuta!

Krásné pocity teď musí prožívat především Valentin Stocker, který bude ve švýcarském tisku za hrdinu. Přišel, viděl a rozhodl. Ale pěkně popořadě. Maďaři postavili doma to nejlepší, co měli k dispozici. Na hřišti jsme od prvních minut viděli Szalaie, Gulásciho, Geru, Nagyho nebo Kádára. Kapitánem švýcarského oponenta byl Stephan Lichtsteiner, do hry se dostali i Schär, Mehmedi, Embolo nebo Rodriguez se Sommerem.

Švýcarský celek na nic nečekal a hned se dal do útočení. Shaqiri tlačil do vápna přízemní centr, ale obránci domácích si poradili. Po prudkém centru se na opačné straně natahoval Szalai, ale toho si pohlídal Elvedi. Pak se pokoušel zakončovat Szalai, kterému se povedlo natáhnout se a hlavičkovat i přes obránce, ale brankář Sommer mohl zůstat v klidu. Z dálky to zkusil Dzsudzsák, ale pokus domácího kapitána mířil mimo.

Hosté málem šli do vedení po rychlé akci z rohu. Po centru hlavičkoval Schär, jehož pokus brankář Gulácsi vyrazil. Dotírající Blerim Dzemaili sice znovu pálil, ale jeho pohotovou ránu vyrazil jeden z obránců stojící na brankové čáře! První půle ale jinak postrádala tempo a oba týmy se spíše trápily. V koncovce i souhře byly nepřesnosti, které ubíraly na atraktivitě. Na branky jsme museli čekat až do druhé půle.

A že jich bylo! Domácí Maďaři začali hodně špatně. Lang nezvládl malou domů, k míči se dostal Shaqiri a po jeho ráně se k dorážce dostal Haris Seferović. Maďaři se ale nenechali zahanbit a hned o dvě minuty později vyrovnali! Střela Kleinheislera zpoza vápna mířila do tyče, ale k dorážce se dostal pohotový Adam Szalai - 1:1.

Domácí fandové podporovali své miláčky, ale po hodině bylo opět ticho. Stadion utišila druhá vedoucí branka švýcarského soka. Volný Ricardo Rodríguez totiž z první poslal krásnou ranou balon za záda brankáře Gulácsiho!

Ani tato branka ale domácí nezlomila. Rohový kop dvacet minut před koncem sice ještě srovnání neznamenal, ale celá akce pokračovala. Na na přesnou Stieberovu přihrávku na malé vápno si naběhl Adam Szalai a druhou brankou v utkání opět srovnal! Ani on ale už nedokázal odpovědět na třetí zásah. Hosté vyslali na hřiště Valentina Stockera a ten po pouhé minutě na placu rozhodl. Po dlouhém Lichtsteinerově autu přišly dvě hlavičky a nahrávku Blerima Dzemailiho poslal do sítě právě novic Stocker! Hostům se povedlo brilantní střídání a domácí už neměli na odpověď čas ani síly.

Lotyšsko - Faerské ostrovy 0:2

Góly: 19. Sonni Nattestad, 70. Jóan Edmundsson

Hráči Lotyšska nedokázali potvrdit úlohu favorita proti Faerským ostrovům a svému soupeři senzačně podlehli v poměru 0:2. Hosté dokázali vstřelit po jedné brance v každém poločase a po úvodní bezbrankové remíze se nacházejí ve skupině B na druhém místě se čtyřmi body o dva body za stoprocentním Švýcarskem. Naopak Lotyšsko po výhře 1:0 v Andoře zklamalo a se třemi body je čtvrté o skóre za Portugalskem.

Utkání bylo téměř ve všech ohledech vyrovnané, domácí měli mírně navrch pouze ve statistice držení míče. Faerské ostrovy vstoupily do utkání velmi svižně a už po deseti minutách hry se mohli dostat do vedení. Po centru z levé strany od Hendrikssona si do předbrankového prostoru naběhl Jóan Edmundsson a z první vystřelil, jenže zblízka v obrovské šanci selhal a lotyšskou svatyni vysoko přestřelil.

Hostům to však příliš vadit nemuselo, do vedení se dostali v 19. minutě. Po odvráceném rohovém kopu z pravé strany vystřelil těsně za hranicí pokutového území Joensen. Jeho pokus sice nebyl povedený, avšak balón doputoval na kopačku Sonniho Nattestada a ten z první pokořil přízemní ranou brankáře Vaņinse. Domácí strážce si sice na míč sáhl, ale nakonec propadl ze jeho záda do sítě.

Po půl hodině hry mohlo být srovnáno, když z jedenácti metrů tvrdě vypálil Kļuškins a napálil levou tyč. Zhruba deset minut před přestávkou mohli hosté zvýšit svůj náskok, jenomže po rychlém brejku vypálil z levé strany Edmundsson a brankář Vaņins s vypětím všech sil odvrátil míč na rohový kop. Lotyšsko s přibývajícím časem zvyšovalo své obrátky a blízko k vyrovnání znovu bylo v poslední minutě první půle.

K nebezpečné hlavičce se totiž dostal Šabala, který mířil o kousek nad břevno. Po změně stran se Lotyšsko všemi možnými prostředky snažilo vyrovnat, nicméně dobře organizovaná defenzíva hostů ho k ničemu nepouštěla. Faerské ostrovy definitivně odrazily nápor soupeře v 70. minutě, kdy po rychlém brejku skóroval Edmundsson. Ten po přihrávce od Hanssona přeloboval vyběhnutého gólmana Vaņinse a zamířil přímo ke vzdálenější tyči.

Portugalsko - Andorra 6:0

Góly: 2. Cristiano Ronaldo, 4. Cristiano Ronaldo, 44. João Cancelo, 47. Cristiano Ronaldo, 68. Cristiano Ronaldo, 86. André Silva

Byť jenom proti trpaslíkovi z Andory, domácí Cristiano Ronaldo znovu ukázal a potvrdil, proč je pro Portugalsko tak důležitým a klíčovým hráčem. Díky čtyřem vstřeleným gólům z celkových šesti se dostal do čela tabulky střelců evropské části kvalifikace a výraznou měrou pomohl k zisku povinných třech bodů.

Už od úvodních minut nebylo pochyb o to, kdo bude vítězem tohoto souboje. Útočník Realu Madrid za to vzal už po 120 sekundách hry, kdy se po rohovém kopu Ricarda Quaresmy odrazil míč právě k němu a následná střela skončila přesně u tyčky. Jen o další dvě minuty později pak Cristiano Ronaldo gólově zužitkoval hlavou jiný centr Ricarda Quaresmy.

Dvougólový náskok Portugalcům bohatě stačil na to, aby se na hřišti uklidnil a v pohodě udržoval pořádek na hřišti. Po půlhodině hry mohl třetí branku přidat na konto domácího celku José Fonte, avšak proti jeho hlavičce z blízkosti fantasticky zakročil gólman Josep Gómes. A o pár chvil později André Silva rozezvonil břevno.

Minutu před přestávkou hosté přece inkasovali potřetí. Bernardo Silva svou přihrávkou hezky uvolnil Joau Cancelu, ten se sice dostal do velkého úhlu, ale i tak našel skulinku mezi tyčkou a chybujícím Josepem Gómesem. Zkraje druhé půle Cristiano Ronaldo zkompletoval hattrick, to když usměrnil do sítě přihrávku od Andrého Gomese.

Andora své zápasy hraje povětšinou na hranici pravidel, nespočet žlutých karet je vždy logickým vyústěním, tentokráte však začaly padat i ty červené. Nejprve si na Cristiana Ronalda vyšlápl Rubio a v 62. minutě se pakoval ze hřiště, pak to i Rebes v 71. minutě přehnal s razancí svého zákroku a musel být vyloučený.

Těsně před udělenou druhou červenou kartou Cristiano Ronaldo skóroval počtvrté, když mu balón sklepl hlavou José Fonte a Portugalec pak zamířil přesně k bližší tyčce. Poslední tečku za zápasem udělal André Silva. Ricardo Quaresma se svou střelou z přímého kopu neuspěl, balón se však odrazil k jeho spoluhráči, který ho doklepl za brankovou čáru.

Belgie - Bosna a Hercegovina 4:0

Góly: 26. Emir Spahić (vl.), 29. Eden Hazard, 60. Toby Alderweireld, 79. Romelu Lukaku

Zatímco Belgie došla na letošním mistrovství Evropy do čtvrtfinále, kde nestačil na výtečně na turnaji hrající Wales, Bosňané se na turnaj do Francie vůbec nekvalifikovali. Vybojovat si tak účast alespoň na nadcházejícím světovém šampionátu v Rusku se tak svěřenci kouče Baždareviče snaží v rámci kvalifikační skupiny H.

V ní si na úplný úvod s přehledem poradili doma 5:0 s Estonskem, avšak v Bruselu už na ně v pátek večer čekal jinačí oříšek. Belgičané se do vedení dostali v sedmadvacáté minutě, když vlastního gólmana Begoviče nešťastně vlastním gólem překonal Emir Spahič. Hned o minutu později udeřili Rudí ďáblové svému soupeři další ránu, kdy svého spoluhráče z londýnské Chelsea položil na záda efektní kličkou Eden Hazard a střelou z úhlu dostal domácí tým již do dvoubrankového vedení.

Více branek už první poločas nenabídl, ale rozhodně nebyl s góly v tomto zápase konce. I v dějství druhém však padaly ke smůle fotbalistů Bosny a Hercegoviny jen do Begovičovy branky. V jedenašedesáté minutě rozehrál perfektně rohový kop Mertens a stoper Tottenhamu Hotspur Toby Alderweireld efektní patičkou poslal míč do branky. Stav tři nula nemusel platit zase tak dlouho, ale to by Romelu Lukaku nesměl po přihrávce od Carrasca branku v jasné šanci přestřelit.

Vytoužené branky se však kanonýr Evertonu nakonec přeci jen dočkal. V osmdesáté minutě k němu míč posunul Eden Hazard a belgický útočník krásnou střelou zpoza šestnáctky donutil Begoviče počtvrté a naposledy dnes tahat balon ze sítě.

Řecko - Kypr 2:0

Góly: 12. Konstantinos Mitroglou, 42. Petros Mantalos

Reprezentanti Řecka dokázali potvrdit úlohu favorita proti Kypru a díky dvěma brankám v úvodním poločase ho zdolali po výsledku 2:0. V tabulce skupiny H mají po minulé výhře nad Gibraltarem plný počet šesti bodů a nacházejí se na druhém místě o skóre za vedoucí Belgií. Naopak Kypřané prohráli i podruhé v řadě, po úvodním neúspěchu 0:3 s Belgií nedokázali prozatím vsítit ani jeden gól a se skóre 0:5 jsou pátí.

Domácí se dostali do vedení ze své první vážnější akce už po necelé čtvrthodině, kdy se prosadil Konstantinos Mitroglou. Ten po dvou soubojích na levé straně a následné zpětné přihrávce od Fortounise vypálil z nějakých třinácti metrů z první a prudkou přízemní střelou se trefil přesně k levé tyči, brankář Panayi se natahoval marně. Řekové sice nebyli dominantnější v držení míče, ovšem svůj náskok mohli zvýšit po půl hodině hry.

Do balónu se opřel z více jak pětadvaceti metrů Stafylidis a mířil skvěle k levé tyči, jenže s výborným zákrokem přispěchal brankář Panayi a zkrotil míč ve svých rukavicích. Ve 34. minutě byl blízko ke své druhé vstřelené trefě v pátečním utkání Mitroglu, jež po kolmici za obranu přehazoval Panayiho, ale jeho pokus o lob se mezi tři tyče nevešel. Domácí se mohli uklidnit o osm minut později, autorem druhého a poslední gólu byl Petros Mantalos.

Obrovské chyby se dopustil Panayi, který si nerozuměl s jedním ze svých spoluhráčů a špatným výhozem namazal přímo na kopačku Mantalose. Ten už si věděl rady a ukázkovým padáčkem zamířil přímo doprostřed branky. Po změně stran tempo hry opadlo, hosté se snažili hrozit hlavně z dálky, nicméně brankář Karnezis nijak náročné situace řešit nemusel. Naopak domácí favorit mohl svůj dostačující náskok ještě navýšit.

Necelých deset minut po přestávce zahrozil ojediněle Kypr, když po přízemním pasu Charalambouse z levé strany vypálil volný Efrem, ovšem ranou z voleje napálil jen stojícího spoluhráče před sebou. V 62. minutě se na opačné straně dostal k hlavičce Mitroglu a hlavou jen velmi těsně minul bližší tyč. Ve zbývajícím průběhu si skvělá řecká defenzíva pohlídala náskok a domácí si tak zaslouženě dokráčeli pro tři body.

Estonsko - Gibraltar 4:0

Góly: 47. Mattias Käit, 52. Konstantin Vassiljev, 70. Mattias Käit, 88. Sergej Mošnikov

Estonsko tentokráte žádnou ostudu neudělalo a po suverénním výkonu přehrálo trpaslíka z Gibraltaru vysoko 4:0. Jeho vítězství mohlo být mnohem vyšší, domácí si totiž vypracovali mnoho gólových příležitostí. O svém úspěchu rozhodli až ve druhém dějství, ve kterém po bezbrankové první půli vsítili všechny čtyři góly. Napravili tak úvodní prohru 0:5 na půdě Bosny a se třemi body jsou ve skupině H na čtvrté pozici o skóre za Bosnou.

Gibraltar nemá na kontě ani bod a se skóre 1:8 je na posledním šestém místě. Estonci poprvé zahrozili ve 4. minutě, kdy nejprve po centru na zadní tyč od Kruglova nedoskočil na míč o centimetry nabíhající Mattias Käit. Ihned na to neudržel brankář Perez vysoký míč ve svých rukavicích a do prázdné branky střílel Zenjov, na brankové čáře odkopl míč na poslední chvíli do bezpečí Chipolina.

Hostující gólman napravil svou chybu o osm minut později, když brilantně vyrazil bombu Aniera z hranice pokutového území. Gibraltar mohl skvěle prorazit za další minutu. Po střele z dvaceti metrů, následném zákroku brankáře Aksaly a úspěšném pokusu Chipoliny zabránil gólu zvednutý praporek asistenta rozhodčího kvůli ofsajdu. Zhruba v polovině první půle se na zadní tyči zjevil Zenjov, ve stoprocentní možnosti trestuhodně mířil příliš vysoko.

Estonsko se zaslouženě dostalo do vedení dvě minuty po přestávce, po rychlé akci a následné narážečce Konstantina Vassiljeva pokořil brankáře Pereze nabíhající Käit. O pět minut později navýšil vedení svého výběru Vassiljev. Ten po dlouhém pasu od Baranova zvolil netradiční zakončení dloubákem a jeho nádherný padáček zapadl za Pereze do sítě. O necelou čtvrthodinu později opět chyboval Perez.

Ten namazal Anierovi, avšak svou hrubku napravil skvělým zákrokem proti ráně Zenjova. Definitivně rozhodnuto bylo v 70. minutě, třetí a zároveň svůj druhý gól v tomto střetnutí vsítil Käit. Tentokráte využil rohového kopu Kruglova z pravé strany a u vzdálenější tyče pokořil Pereze střelou přes obránce. V závěrečné desetiminutovce trefil Anier po dlouhém sólu nohu brankáře Gibraltaru, poté stejný hráč minul z osmi metrů pravou tyč. Gólovou tečku za tímto duelem udělal v 88. minutě střídající Sergej Mošnikov, jenž po pokusu z hranice šestnáctky a následné teči uklidil balón k levé tyči.