Saint-Étienne přijde o úspěšného trenéra Gasseta

21.05.2019 10:14 - Aktuality
 
U konce je působení Jeana-Louise Gasseta na lavičce AS Saint-Étienne. Francouzský klub si zajistil účast v příštím ročníku evropských pohárů a vedení hodně stálo o prodloužení spolupráce se svým kormidelníkem, ten se ovšem nakonec rozhodl pro odchod...

Gasset v minulosti působil v Montpellieru, Caen, Espanyolu, Bordeaux nebo pravá ruka Laurenta Blanca u francouzské reprezentace a zaměstnancem ASSE se stal v listopadu 2017. Čtyři týdny byl asistentem, následně ho vedení povýšilo do funkce hlavního kouče a letos tým pod jeho vedením obsadí čtvrtou příčku tabulky Ligue 1.

65letému Gassetovi dobíhá kontrakt a vedením mělo v plánu podepsat nový, kouč ovšem odmítl. Dle informací médií měl spory s nadřízenými a ty se týkaly například posílení kádru. Gasset proto nový kontrakt odmítl a naopak se zřejmě chystá do důchodu.

Změna trenéra se podepíše na složení kádru a za následek bude mít odchod několika fotbalistů. Dres by měl změnit například záložník Yann M’Vila, ten se již v průběhu minulého týdne nechal slyšet, že v případě odchodu Gasseta se s klubem vyznávajícím zelenou barvu rozloučí rovněž on.
Autor: Tomáš Pavlík / getfootballnewsfrance.com
Počet zobrazení: 1321
Komentáře (3 / 0 nových)
noustres
21.05.2019 12:35
#
Typické vedení, zůstaň a do ničeho nekecej.
Pyroman
21.05.2019 13:35
#
Gasset se měl udržet za každou cenu, tohle je další průser vedení. Paradoxní je, že končí i Rocheteau, u kterýho bych čekal, že byl součástí těch sporů. Takže trenér pryč, sportovní ředitel pryč, M'Vila skoro určitě taky, Arsenal chce Salibu, Debuchy, Cabella a Khazri nejistí, půlce zálohy končí hostování... Aby příští sezóna nebyla totální výbuch v lize i EL, musí v létě přijít min. 6 nebo 7 hráčů, čemuž moc nevěřím.
Kadlitko
21.05.2019 13:45
#
Do Marseille by mohli jít.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.