Rázný krok gabonské vlády. Rozprášila reprezentační tým, Aubameyang je vyloučen

Gabonská vláda rozprášila po neúspěchu na mistrovství Afriky fotbalovou reprezentaci. Ihned po středeční porážce 2:3 s Pobřežím slonoviny vystoupil v televizi ministr sportu Simplice-Désiré Mamboula a oznámil odvolání trenéra Thierryho Mouyoumy (50) a vyloučení bývalého útočníka Barcelony či Arsenalu Pierra-Emericka Aubameyanga (36) z národního mužstva. Stejně podle agentury Reuters dopadl obránce Bruno Ecuele Manga (37). Ostatní hráči byli vyřazeni dočasně.
Gabon, který už neměl po úvodních dvou porážkách šanci na postup, vedl v závěrečném utkání skupiny F nad Pobřežím slonoviny rychle 2:0. Úvodním gólem se o to zasloužil bývalý hráč pražské Sparty Guélor Kanga. Obhájci titulu však zápas otočili a zvítězili 3:2. Gabon, který předtím podlehl Kamerunu a Mosambiku, tak skončil bez bodu.
Aubameyang ani Ecuele-Manga ve středu nenastoupili. Šestatřicetiletý útočník Marseille hrál na turnaji s poraněným stehnem a už před zápasem se vrátil do Francie. Podle kouče v úvodních dvou zápasech přemáhal bolest. "Myslím, že tým má mnohem hlubší problémy, než jsem já," reagoval Aubameyang na instagramu na rozhodnutí vlády.
To je však spíš jen prázdným gestem. Podle médií bylo pro útočníka mistrovství Afriky tak jako tak loučením s reprezentací, stejně jako v případě o rok staršího Ecuele-Mangy, který je se 118 starty národním rekordmanem. Aubameyang je zase nejlepším střelcem Gabonu se 40 góly.
Rozpuštění národního týmu bývalo v Africe běžnou reakcí na neuspokojivé výsledky, nicméně od té doby, co FIFA zaujala tvrdý postoj proti vměšování vlády do chodu fotbalových asociací, se to stává jen zřídka. Gabon startoval na mistrovství Afriky po čtyřech letech. Na minulý šampionát se nekvalifikoval. Bude chybět i na letošním mistrovství světa.
Související články




Komentáře (16)
Přidat komentářPo zkušenostech z minulých let se tohle prázdné gesto Gabonu dost nevyplatí. Jestli něco FIFA trestá stabilně, je vměšování vlád do sportu.
To je vďačnosť za tie roky, kedy chodil za repre hrať do rôznych aj netradičných destinácií. A aj v pokročilom veku, polozranený prišiel pomôcť
Moje sestava nejlepších po odehraných kolech základních skupin Afrického poháru národů:
W. Arubi - A. Wan-Bissaka, E. Tapsoba, R. Bensebaini, R. Aït-Nouri - R. Mahrez, W. Ndidi, F. Kessie, B. Diaz - A. Lookman - A. El Kaabi
Náhradníci: E. Siluane, D. Calila, N. Aguerd, N. Mazraoui, M. Salah, H. Mejbri, S. Mané, G. Catamo, L. Sinayoko
tých cigánov nepoznám ale tvoj nick
Ok, môžem sa premenovať na "Danko je smradľavá faška" alebo "Šimkovičová je hlúpa krava". Čo je lepšie?
výber ako tak, ale tvoj nick
Gabon jsem kvůli Aubovi celkem sledoval, je škoda, že neurvali přímý postup na MS, to byla poslední šance pro stárnoucí tým. Kromě Auby a Mangy je na konec v repre zralý i Kanga, a srovnatelné náhrady chybí.
A pak má člověk brát Afriku vážně
A tohle presne je jediny duvod proc ten Africky sampionat sledujum aby mi neuteklo nic z techto rozhodnuti
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele