Olomouc odsoudila rasismus části sparťanských fanoušků vůči Poulolovi

26.07.2021 11:52, aktualizováno 26.07.2021 22:44 - Aktuality
Florent Poulolo (© sigmafotbal.cz)
 
Olomouc odsoudila rasistické hučení části fanoušků Sparty na hráče tmavé pleti Florenta Poulola v sobotním utkání úvodního ligového kola. Čtyřiadvacetiletý francouzský defenzivní hráč Sigmy chtěl odejít ze hřiště, ale díky podpoře spoluhráčů nakonec zápas dohrál. Hanáci o tom informovali na svém webu. Incident zaznamenal ve své zprávě o utkání technický delegát Ladislav Kruliš.

V 80. minutě si rodák z Martiniku stěžoval u rozhodčího Pavla Orla na chování některých diváků na hlavní tribuně. "Jsem zklamaný z toho, že se tato událost vůbec stala. V první chvíli jsem byl velmi rozzlobený a měl jsem tendenci dokonce odejít ze hřiště. Kapitán a další spoluhráči mě ale podpořili. Řekli jsme si, že zápas dohrajeme. Jsme profesionálové a chceme se soustředit pouze na fotbal," řekl Poulolo.

Olomouc mu vyjádřila podporu a pochopení. "Věříme, že příslušné orgány v součinnosti s domácím klubem vyšetří tento nepřijatelný incident a budou z něj vyvozeny patřičné důsledky," uvedl klub. Duel, který sledoval omezený počet 7235 diváků, Sigma prohrála 2:3.

Podle předsedy komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR Radka Příhody sudí Orel incident řešil. "Mám informaci, že rozhodčí říkal čtvrtému, aby to vyhlásili. Není to tak, že by se to neřešilo. Řešilo se to. Je to zaznamenané v zápise o utkání, technický delegát LFA to tam uvedl. Pokud rozhodčí přeruší utkání, tak to napíše i on do zápisu o utkání. Popíše situaci, co on s tím dělal," řekl novinářům Příhoda.

Rozhodčí podle něj přesně vědí, jak v podobných situacích postupovat. "Mají na to manuál. Pokud by se to opakovalo jednou dvakrát, může dojít k přerušení a poté i ukončení utkání. Ale to už se bavíme o extrému," dodal nový šéf komise.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 6701
Komentáře (540 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.