Nejvyšší soud zamítl snahy o zákaz konání Copy América v Brazílii

11.06.2021 10:29 - Aktuality
Roberto Firmino (© AFP)
 
Jihoamerický šampionát Copa América se může odehrát v Brazílii navzdory protestům opozice, hráčů a řady odborníků, kterým se konání turnaje v zemi v době pandemie koronaviru nelíbí. Nejvyšší soud jednomyslně zamítl dva ze tří návrhů na soudní zákaz a očekává se, že stejně se vypořádá i se zbývajícím. Šampionát by tak měl v neděli začít zápasem domácí Brazílie s Venezuelou.

Brazílie pořadatelství převzala na poslední chvíli minulý týden, kdy se kvůli pandemii covidu-19 turnaje vzdala Argentina. Před ní bylo hostitelství odebráno Kolumbii kvůli protivládním nepokojům. Krok brazilského prezidenta Jaira Bolsonara, který uspořádání šampionátu prosadil, ale vyvolal silnou kritiku. Opozice a odbory na vládu podaly žalobu.

Soud žaloby zamítl s vysvětlením, že o povolení či zákazu zápasů mohou rozhodnout jen místní vládní úřady. Utkání Copy América by se měla uskutečnit v Riu de Janeiro, v hlavním městě Brasílii, Goianii a Cuiabá, guvernéři všech čtyř dotčených států jsou Bolsonarovými spojenci. Starosta Ria Edoardo Paes ale minulý týden prohlásil, že pokud se koronavirová situace dál zhorší, je připraven přistoupit ke zpřísnění opatření a ke zrušení zápasů.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 624
Související články
Komentáře (1 / 0 nových)
Durden Tyler
11.06.2021 20:18
#
Brazilie ma takovou formu ze si jde easy pro zlato .. kvuli Lea doufam ze odstoupi z turnaje (Brazilie a idelne i Uruguay a Ekvador:D a mozna jeste Chile a Peru) a konecne si vykope zlatou !
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.