Minimální změny: Ligový výbor LFA bude prakticky stejný jako v minulém ročníku

Ligový výbor Ligové fotbalové asociace (LFA) bude pracovat v téměř totožném složení jako v minulé sezoně. Zůstávají v něm Jaroslav Tvrdík z mistrovské Slavie, Adolf Šádek z Plzně, Václav Brabec z Baníku Ostrava a Dušan Svoboda ze Sparty, kteří budou zastupovat čtyři nejlepší týmy uplynulého ročníku. V sedmičlenném orgánu znovu zasednou i Ladislav Minář z Olomouce a Martin Vozábal z Táborska.
Jediným nováčkem bude Tomáš Linhart z Chrudimi coby nejlepšího nepostupujícího celku z druhé ligy. LFA to uvedla na tiskové konferenci po ligovém grémiu.
Vedení ligové asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže, funguje v pozměněném systému od loňska. Členové výboru jsou vždy jmenováni a voleni jen na jeden rok, nynější mandát jim tak vyprší 30. června. Všech sedm funkcionářů má rovnocenné postavení.
Své zástupce nominují čtyři nejlepší celky z nejvyšší soutěže a první nepostupující mužstvo z druhé ligy. Obě soutěže si navíc volí po jednom členovi. Jelikož se elitní čtyřka oproti loňsku nezměnila a kluby nominovaly stejné zástupce, výbor se téměř nezmění. Olomoucký Minář tentokrát nebude ve vedení LFA za druholigové "béčko" Sigmy, ale za A-tým Hanáků z nejvyšší soutěže. Ve výboru vystřídá Dariusze Jakubowicze z Bohemians 1905, kterého zástupci první ligy vybrali vloni. Vozábala si druhá nejvyšší soutěž zvolila podruhé za sebou.
Ligový fotbal v Česku dlouhodobě posiluje svoji pozici, což je patrné i na číslech sledovanosti na obrazovkách @oneplaysportcz:????⚽️@chanceliga se stala v sezoně 2024/25 nejsledovanější soutěží napříč všemi sporty. ????
— Ligová fotbalová asociace (@LFAcze) June 11, 2025
Podzimní derby @slaviaofficial - @ACSparta_CZ se stalo... pic.twitter.com/PyH4NyyYVO
Komentáře (0)
Přidat komentářSledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele