Mané jako zachránce finále APN: Rozhodl jsem se, že kluky přivedu zpátky na hřiště

Neuvěřitelné scény nabídlo nastavení finále Afrického poháru národů. V zápase, ve kterém diváci 90 minut čekali na větší šanci, si v nastavení užili akce dosyta. Neuznaný gól, neproměněná penalta, ale hlavně nepochopitelné jednání trenéra Senegalu, který svůj tým na protest proti výrokům rozhodčího odvolal do kabiny. Hrdinou zápasu se nakonec stal kapitán Senegalu Sadio Mané (33).
Hlavně díky někdejší liverpoolské hvězdě se totiž utkání vůbec mohlo dohrát. To on zachránil finále od obrovského skandálu. Pojďme se podívat na to, proč.
AFCON tradičně nabízí někdy úsměvné, jindy bizarní situace. Odchod týmu v průběhu finále kontinentálního šampionátu do kabiny, ale nepamatují ani fanoušci v Africe.
Team play wins you titles. It also wins you @1xBet_Eng Goal of the Day. ????????⚽️#TotalEnergiesAFCON2025 pic.twitter.com/D7df1AvtG9
— TotalEnergies AFCON 2025 (@CAF_Online) January 19, 2026
V marockém Rabatu běžela 100. minuta, když Malick Diouf ve vápně zatáhl za rameno Brahima Díaze a rozhodčí po zásahu VARu nařídil pokutový kop pro domácí. To se ale vůbec nelíbilo trenérovi Senegalu Pape Thiawovi.
Ten na protest proti rozhodnutí stáhl své svěřence ze hřiště a poslal je do kabiny. Nad zbytkem zápasu se vznášel velký otazník, i proto vzal situaci do svých rukou Mané, jenž poslal po necelé čtvrthodině spoluhráče zpátky na hřiště.
"Tým se rozhodl, já s tím ale nesouhlasil. Položil jsem si otázku, jestli je to dobrý nápad, nebo ne, a rozhodl jsem se, že kluky přivedu zpátky na hřiště. Fotbal hrajeme pro fanoušky, kteří si zasloužili, aby se zápas dohrál," vysvětlil celou situaci Mané.
Někdejší hvězda Liverpoolu nakonec byla za své počínání odměněná. Brankář Édouard Mendy ve 24. minutě nastavení zlikvidoval nevydařenou panenkovskou penaltu Brahima Díaze a poslal zápas do prodloužení.
V tom o výhře Senegalu parádní ranou rozhodl Pape Gueye.
Související články




Komentáře (152)
Přidat komentářMane
Mané a
neuvěřitelná šaškárna, ale respekt Manému
Díaz mohl mít krásné alibi, kdyby nezkoušel panenku...takhle si to holt vyžere jen on sám
Nicméně pro příště bych tu penaltu klidně zahrával bez hráčů Senegalu. Je to ovlivnění zápasu jako blázen
Jako, aby tým odešel na protest ze hřiště ".... to nepamatují ani fanoušci v Africe."
No ale představa, jak je finále rozhodnuto penaltou do branky, kde nestojí brankář ... to by teprve byla událost k zapamatování
největší sranda se musela odehrávat v hlavě Diaze
"kopnu to doprostřed panenkou, tím se pomstím za ten odchod...a kur.."
ale když si to vezmu kolem a kolem, tak chápu oba dva. Jak Diaze, že to zkusil doprostřed, tak Mendyho, že zůstal stát, protože to tím vyloženě smrdělo
jediná nepochopitelná věc je, že to po takové šaškárně Senegal vyhraje
Stejně by přestřelil branku
Vždyť v Česku takhle odešla Slavie za Jarolíma
Citoval jsem článek
Tak to je BAN
No jo vlastně, já se moc omlouvám
Afrika
Bylo i woodoo zaklínání? Nesledoval jsem...
Odejdeš ze hřiště, automaticky kontumace. To by si rychle rozmysleli tyto móresy.
Tak to asi těžko, sponzoři a reklama - jsou v tom obrovské peníze. Nemůžou si dovolit to kontumovat.
A kdybych se cítil poškozený, tak bych odešel taky. Je třeba vytvořit na soupeře psychologický tlak ve správném momentu. Tohle je naprosto legitimní taktika.
Ok tak pak se 90% zápasu nemusí dohrát, protože skoro v každém zápase je někdo poškozený
No tak místo toho by si nemohli dovolit dělat tyhle píčoviny.
Tak ne každý zápas je tak šíleně ovlivněný pořadatelem či politikou. Důvod k tomu, aby se dodchod ze hřiště odehrál, je zřídka. Finále MS 1934, finále LM v roce 2006, včerejší finále AFCON nebo zápasy Koreje na MS 2002 proti Španělsku a Itálii. To máš 5 zápasů za posledních 90 let.
Ok, tomu rozumím, ve vypjatých chvílích, očividně ovlivněných politikou to smysl má... Já u tebe čet "A kdybych se cítil poškozený, tak bych odešel taky", což by bylo v každým zápase dvakrát. Emoce jsou emoce a přes ně někteří nedokážou rozlišit vlastní ublíženost od politickýho zadání
Ne není.
No spis mel dostat kazdej zlutou..nemuzes opustit hriste bez svoleni rozhodciho
Sice z jiného důvodu než bychom očekávali, ale aspon je tenhle africký cirkus zábavný
Mendy je jeste vetsi zmrd jako Martinez
V čem?
Mrkal jsem na to zatáhnutí Dioufa a za mě oprávněně velmi sporná situace. Já být v kůži rozhodčího, asi bych to nepískl, týpek si tomu šel dost naproti a tomu pádu na záda přidal víc, než by bylo vhodné. Prostě jen cítil ruku na krku a švihl sebou o zem.
Tohle jsem taky ještě nikde neviděl
chudák Diouf
https://x.com/Buckarobanza/status/2013142919700525270
Maročani strašný šašci
To čo má znamenať?
už Nwabalimu v semifinále kradli ručník, aby si nemohl usušit ruce, několik ručníku mu ukradli a pak po něm hodili banán, naštěstí to není plačka tak ho snědl a nebrečel do médii za rasismus...to jsou prostě marocké špíny, pro úspěch udělají cokoli, se divím že mendyho nenapadli
Mendy si odkládal za branku ručník, kterým si sušil rukavice (a míč). Podavači míčů a hráči Maroko se mu ho snažili brát, tak ho bránil Diouf. Totální šaškárna. Maroko by si zasloužilo hrát minimálně pár domácích zápasů před prázdnýma tribunama. Ještě pak dostali cenu za nejvíc fair play tým turnaje
Zapojil se i Hakimi
https://x.com/drame_mouhamed1/status/2013028050905293126
A Saibari https://x.com/tobyasky/status/2013056107489497267
To jsou hrozný ubožáci tvl....
Zrovna u tohohle ksichtu to vůbec nepřekvapuje
moula
to je fakt solidní šaškárna
Chtěl bych vidět předzápasový briefing podavačů míčů. Většinu času se asi řešila taktika, jak se dostat k soupeřovu ručníku i za předpokladu, že ho někdo ze Senegalců bude střežit.
Nechápu proč sudí kvůli tomu nepřeruší hru, když mu těsně u hrací plochy běhají pořadatelé
protože by napadli rozhodčího, kdyby se odvážil do jejich prostoru
To maji jediny rucnik na stadione?
to byl poslední ostatní ukradli
Ten golman Senegalu si jich tam nanosil asi 8 protoze mu ho vzdycky behem zapasu ti Marocti 'organizatori' ukradli. Opravdu saskarna. Kradli ho predtim behen zapasu i brankari tusim Nigerie, je na to i video na sockach.
A ta penalta byla uplna blbost, nechapu jak by je mohlo tesit vyhrat timhle zpuaobem kdy Senegalu neuznaji regulerni gol a vzapeti posledni minuta zapasu penalta za nic.
jj, těch videí je zde ve vlákně celkem dost. Marokánci dělali vše možné, aby vyhráli domácí MS, ale karma si je našla.
To je jak kdyby měl AFCON jiné pravidla oproti Evropě. Góly jsou klasické, ale ručník je něco jako zlatonka (ohnivá strela) ve Famfrpálu (Metlobalu).
Tak to je humus. Jdu blejt, velebnosti
Vidět tohle na živo, tak se mi fakt obrací žaludek...
Maroko od poslednych MS strasni zakeraci, to co obcas dokazu na ihrisku silne prebijaju ostatne ich aktivity.
máš nějaké konkrétní příklady? já si to bohužel (naštěstí) nepamatuju všechno
Okrem heroickeho vykonu boli zmrdeckovia na ihrisku. Najviac ma dostali oslavy ich fanusikov po Europe.
Nechápu zdejší pohoršení nad odchodem do kabin, zrovna český plačky by pro tohle měly mít pochopení, viz finále OH 1920. Tam se navíc nenašel ani žádnej Mané, kterej by posery dokopal zpátky na hřiště.
přesně tento rok si hodně z nás vybaví a vzpomene
Tak ten rok toho byl plnej internet
1920
jako včera
Předevčírem
Ty jsi upír?
Miluji tvou analýzu založenou na statistice a empirickém výzkumu.
Naprostý souhlas. Kdybychom tohle udělali ve finále MS 1934, tak jsme možná měli zlato z Mundialu!!!
Jenže jelikož v našem národním týmu v roce 1934 byli připosraní chcípáci jako náš zdejší Seydou Doumbia, tak jsme stáhli vocas.
Kvůli takovým jsme ztratili naší zem a dali ji v 50. letech minulého století komunistům!
Takže tímto se chci omluvit uživateli Doumbia za to, že jsem ho nazval chcípákem. Jeho příspěvky nikdy nečtu celé a četl jsem u něj jenom "Senegalci ubožáci, neměli vyhrát za odchod do kabin".
Jakožto vysokoškolsky vzdělaný a sebekritický člověk umím uznat svou chybu. Omlouvám se Ti BBC Seydou Doumbia.
hihi
Drž hubu.
Rezal ich sudi vtedy a rezal Senegalcov aj dnes. Vtedy na to určite mali pádne dôvody vzhľadom na to, aké legendy futbalu vtedy za ČSR hrali.
Jo byl jsem u toho
Já taky. Byl jsem ten míč.
zdroj ? posli video
Toho musí být plný twitter, ale budou to tak staré příspěvky, že to těžko někdo vydoluje.
Brahim Díaz apologised to the entire Morocco squad in the dressing room before breaking down in tears.
Some of the team's executives are said to be furious and have yet to forgive him, with the squad left shattered and confused by the situation.
Trenér Senegalu nejlepší stratég
Největší prdel byla jak celej zápas tam byl boj o ten Mendyho ručník
Ručník je vzácná komodita všude na světě. Kdysi to byla i jedna z cen v AZ kvízu.
Ručník je nejpotřebnější věc, kterou u sebe mezihvězdný stopař musí mít. Asi se už chystají na 25.květen...
tady ručník, jak mě slyšíte
to bylo az ke konci jak zaclo brutalne chcat
Někde kradou pračky , jinde zas ručníky.. holt jsou zlý časy
Kdo turnaj neviděl a pustil si jen zprávy na netu - Senegalci ubožáci, neměli vyhrát za odchod do kabin.
Kdo sledoval alespon trochu víc celý turnaj - Chápu že Senegalci odešli, protože jím zrušili v nastavení regulerní gól a potom pískli pencli proti ním + Maroko se celý turnaj přetěžuje, chápu frustraci Senegalu
Někdo random - I kdyby jím zrušili 10 gólu nedává jím to právo odejít do kabiny
(řekne někdo, komu je turnaj u prdele a neumí nacítit ty emoce spojené s tím turnajem a dřinou, tak příjde s touhle čistě logickou variantou, bez zvážení dalších aspektů)
vím, Doumbia je sráč, to psát nemusíte
Ale on je vysokoškolsky vzdělaný a umí se omluvit.
víme, doteď jsem mu neodpustil za fifu 15
Neviem no, napriklad, môj tim má najlepšieho hráča, ten nevládze behať, tak si dám na 15 minút pauzu a hráme ďalej?
Za mňa to je na kontumáciu. A tí marocania s uterákom..odpad
utěrak je jen špetka ledovce, zápas co zápas lidi na twitter dávali sporné situace, kde se to maroku pouštělo ale proti ním se penalty, karty za fauly nepískali
Takže taková "J. Korea 2002".
Je to asi měsíc, co jsem zde dělal žebříček TOP 10 nejlepších afrických hráčů historie (klidně někdo dohledejte článek). Explicitně jsem tam zmínil, že Mané je lepší než Salah. Maného jsem dal asi na 5. místo. Salaha jsem dal někam na osmé místo. Nevzdělanci a fanatičtí insecure příznivci Liverpoolu se mohli posrat. Výsledek? Jak jinak, zase se potvrdilo, že mám mimořádné znalosti ve fotbale. Měl jsme naprostou pravdu. Salah got exposed! Zas a znovu, Salah mimo Liverpool selhává v reprezentaci. Salah neudělal Liverpool, to Liverpool udělal Salaha. Mané byl vždy lepší a inteligentnější fotbalista než Kebab. Výkony Salaha v repre jsou příšerné, je to možná nejhorší hráč v repre z řad největších fotbalových superstars v historii fotbalu. To je něco strašného. Je mi ho líto.
Na sebe jsem naopak neskutečně pyšný, protože jsem viděl při sestavování dále, než na špičku svého klubového znaku. :))
měsíc? vždyť máš profil 2 dny
Usykovic další Nick.
ten mi nějak utekl
usykovič, návrat
.zpět v ČR, lobotomie....a spousta dalších
ManShitty další navýšení ztráty. :))
Pepíček Gloryholeola a jeho další pokemon do sbírky bez koncepce. :))
Jezisi, to je tento kokot
Každý profil má 2 dny, o to víc jich za rok stihne
aha
A čí je to chyba? Moje ne. hihi
Vypadni dopiče zase prosím ťa. Žiadny Liverpool Salaha nespravil, Salah bol úžasný už pred príchodom do Liverpoolu, len to si ty žil v jednej zo svojich 120 osobností a nepamätáš si to ty postavička
Najhoršie je, že takouto chorobou trpí mnoho ľudí, ktorí za to nemôžu a držím im palce, aby ten boj vyhrali, ale ty si len idiot, nie si chorý
ti lidi podle mě jsou uplně zdraví, jen radi provokuji tam kde jím potom lidi jako ty dávají pozornost, díky čemu se cítí živí...thats all
mas samozrejme pravdu ale proboha co to musi byt za dusevniho mrzaka ze se bavi tim ze urazi lidi a jejich reakcemi....
třeba ho v dětství táta mlátil, nedostával doma lásku a ted chce jen pozornost tak křiči do tmy...já ho neznám, počítám že za tím nějaká taková sračka být může, proto nadávat mu bez toho abych znal jeho život mi příjde stejně ubohý, tím že napíše nějaké slova někde na net to není důvod mu nadávat...neublížil a neohrozil fyzicky mě ani mou rodinu, čili at si píše co chce...ale to jen já přemýšlím trochu jinak už
Spíše jsem na něj už alergický. Moje chyba no
a teď si vem kolik těchto "kokotov" se dostane do vlády
Necitaj, nereaguj. Naco krmit trolla?
Rím si pozabudol?
ja byl tehdy na strahove,kdyz jábulím odvedl do satny slavii,kdyz hrali proti liberci...ale tedy ve finale sampionatu je to jina komedie
nas tam tehdy bylo asi sto
Brahim Diaz is AFCON top scorer.
Gratulace!
Drakonické tresty za toto. Hráčom, ktorí sa do tohto šialenstva zapojili zákaz minimálne na polroka pôsobiť vo futbale na celom svete, zavrieť štadión na 10 zápasov a kľudne aj rokovať možno o penalizácii Maroka, čo sa týka MS, toto sa nemôže nikde v dnešnej dobe diať. FIFA to musí riešiť, veď zväzy patria pod ňu a toto je urážka futbalu všeobecne.
Fifa s tim nebude delat vubec nic protoze africke svazy jsou dojnou kravou pro hlasy ( a ne - opravdu tim nemyslim hrace - ti k tomu prijdou jak slepi k houslim co si na jejich svazech upecou)
Ty vole to jsou buráci zaostalý opravdu
a s tím ručníkem
Jako na Slavii při derby
Napadlo me jestli se slavka nebude inspitovat
tohle jeste nezkusily
Tak aspoň je sranda a je o čem psát a co číst.
Afcon
Jako bizár jsem samozřejmě s to ho zanechat, ale tvl..tohle je kvintesence křováctví.
Ale jak rikam, uz jen kvůli ten wtf momentum zachovat.
Co by jste taky od tohoto kontinentu čekali
Tvl viděl jsi někdy ty nádherný domorodky různých kmenů? Třeba. V některých místech stále ještě přírodní způsob života...
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele