Křížem krážem Evropou: Unikátní, nalomené pouto z Vallecas

05.08.2019 00:43 - Profily, historie
 
Sdílet jedno město s Realem Madrid se samo o sobě zdá postačující k tomu, aby váš fotbalový klub zapadl. To pak platí dvojnásobně, pokud se takový klub musí krčit ještě za Atlétikem Madrid. Přesto si Rayo Vallecano vypracovalo tak silnou identitu, že o něm vyšla celá kniha a desítky článků v cizích jazycích. Nyní je však tato identita ve vážném ohrožení; fanoušci se od klubu z pochopitelných důvodů odvrací...

Když loni v létě nastalo období vyhrazené pro obnovu starých sezonních vstupenek, pokladní na Campo de Fútbol de Vallecas se hned v první den nestačili ohánět. Letos? Pusto, prázdno. Bez přehánění.

Ano, Rayo mezitím opustilo nejvyšší španělskou soutěž, ale na tom jeho fanouškům nikdy tolik nezáleželo. Jde o pevně spjatý klub pracující třídy, za nímž ta samá banda příznivců bude stát v první, druhé i třetí lize.

Alespoň to tedy platilo do letoška, kdy pohár trpělivosti s lhostejným vedením klubu, zdá se, přetekl. Stalo se tak v okamžiku, kdy madridský celek oznámil, že oproti poslednímu druholigovému ročníku (2017/18) skokově zvedá cenu permanentek ve všech kategoriích o 25 eur (dospělého tak nyní ta nejlevnější vyjde na 165, nejdražší na 625 eur), a že tentokrát taková permanentka ani nebude zahrnovat vstup na všechna utkání ženského týmu. V případě zájmu též o druhý A-tým Raya si musí dotyčný vyhradit 50-60 eur navíc.

K oznámení nových cen došlo 15. července. O týden později své "permice" obnovily pouhé dva tisíce nejvěrnějších, potažmo nejtolerantnějších. Deset dnů po vyhlášení bojkotu ze strany několika fanouškovských skupin se zástupci příznivců Raya sešli s vedením, které se ukázalo být zcela neochvějným.

Ještě minimálně koncem července tudíž platilo, že dokonce i kvarteto třetiligových klubů (CD Castellón, Córdoba CF, Real Murcia, Real Burgos) registrovalo větší obnovený zájem permanentkářů než druholigové Rayo Vallecano. Stadion v Castellónu má srovnatelnou kapacitu s tím ve Vallecas (16 tisíc versus 14,7 tisíc), a přece by k 27. červenci hostil téměř dvakrát tolik držitelů celosezónních vstupenek (10 500 versus 5 500).

Peníze jsou zde ale vedlejší, a to opravdu nemíním jakkoliv bagatelizovat nárůst cen o 25 eur (v přepočtu cca 645 korun; což je téměř na korunu přesně jedna třetina nejlevnější permanentky na v Česku nejdražší Slavii).

Jak jsem naznačil již zmínkou o přeteklém poháru trpělivosti, tohle je skutečně pouhá kulminace dlouhodobě budované frustrace; příslovečná špička ledovce. Bavíme se přece jen o klubu, který se přes rok nedokázal domluvit na nové smlouvě o pronájmu vlastního stadionu a k dohodě s městem Madrid konečně dospěl teprve před měsícem, po vypršení starého kontraktu a protestech ze strany fanoušků.

Zároveň se bavíme o klubu hnaném před soud hned dvěma z posledních čtyř bývalých trenérů. Čerstvě se přitom k takovému kroku neodhodlal nikdo menší než Míchel — rodák z Madridu, produkt akademie ve Vallecas, majitel třetího největšího počtu startů v 95leté historii klubu (363; jen jeden zápas od druhého místa), vůbec nejlepší střelec klubu (z pozice záložníka!) a obecně asi nejpopulárnější postava moderních dějin Raya. Pokud vám jde po krku takový velikán historie klubu, nemělo by se vám z principu lehce usínat.

Jenže prezidentovi Raya je zjevně všechno ukradené, a tak se Míchel dozvěděl, že se buď se svými asistenty spokojí s polovinou finanční kompenzace za své odvolání (údajně pro mizerné výsledky, přestože jeho štace obnášela záchranu ve druhé lize následovanou postupem do ligy první), anebo má smůlu. Kdepak, Raúl Martín Presa neví, co jsou emoce. Pokud ho ve věci permanentek neobměkčil ani otevřený dopis prapravnuka otce zakladatele Prudencii Priega, potom ho neobměkčí snad ani videa roztomilých koťátek.

Raúl Martín Presa je tím hlavním důvodem bojkotů, a zároveň se sám nikam nechystá. Kupci by se prý možná i našli, ale Presu by patrně nerozhodil ani sestup do třetí ligy. Tohle je koneckonců chlap, který se s kritikou toho dost možná nejzásadnějšího elementu zdražení permanentek — a sice vyčlenění zápasů populárního ženského týmu, v letech 2008-11 nejsilnějšího družstva v zemi — vypořádal skrze jízlivou poznámku, že "klubu dlouhodobě jde o rovnost pohlaví, a tak proč by se za ženskou kopanou neplatilo stejně jako za mužskou", přestože každým rokem krátí rozpočet na provoz ženského týmu a do letošního podpisu nové nájemní smlouvy po dlouhých devět let tvrdohlavě odmítal pro ženy otevřít hlavní klubový stadion (takže Rayo Vallecano Femenino svůj poslední titul potupně slavilo na tréninkovém hřišti).

Je téměř bez debat, že by si tradičně věrní příznivci Raya klidně připlatili, kdyby Presa přistoupil alespoň na jeden z jejich požadavků. Ale tak se dosud nestalo a ke změně přístupu se ani neschyluje, proto již konsorcium různých skupin fanoušků Raya včera bojkotovalo tradiční Trofeo de Vallecas a s notným předstihem ohlásilo, že se nedostaví ani na první dva domácí zápasy nové ligové sezony proti Mirandésu a Deportivu La Coruña.

Před zápasy se prý fanoušci jako obvykle sejdou na pivo a nějaké to klábosení, zároveň však nezapomenou též na obligátní spílání Presovi, které se v těchto dnech mění v regulérní předzápasovou rutinu. Na podporu ze strany hráčů se očividně spoléhat nelze (znepokojení nad pnutím mezi tribunami a vedením dosud vyjádřili jen kapitán Alberto García a čerstvá posila Mario Suárez); fanoušci si to musí oddřít sami...obrázek

Protestující fanoušci Raya v ulicích. Zdroj: en.as.com
Psal se 29. duben 2012, Real Madrid pod vedením Josého Mourinha zrovna hravě přemohl Sevillu 3:0 a dostal se už deset bodů před svého odvěkého rivala z Barcelony. Již toho dne Merengues mohli slavit; stačilo, aby v pět a půl kilometrů vzdáleném Vallecas tamní Rayo porazilo Barcelonu a bylo by o mistrovi rozhodnuto. Že byla taková představa od počátku naivní? Možná, ovšem pouhá čtyři kola zpátky Rayo deklasovalo Osasunu 6:0 a s předstihem sedmi kol se de facto zachránilo. Ba co víc, tehdy se dokonce i šuškalo o pohárové Evropě. Mezi 21. a 28. kolem Rayo šestkrát vyhrálo. Věřilo si, hrálo atraktivní fotbal.

Onoho dubnového večera však Barcelona zvítězila 7:0 a Rayo nakonec od sestupu dělily akorát dva bodíky.

Co jsem jaksi zapomněl zmínit, je to, že už onen debakl Osasuny byl součástí tzv. "Huelga a la japonesa" - tedy "stávky po japonsku", která samozřejmě není tou pravou stávkou, nýbrž vychází z pověstné japonské pracovitosti a naopak vede k nadprodukci. Jedná se o oblíbenou španělskou legendu, která oslavuje nadstandardní úsilí, ba sebeobětování, a tehdejší trenér José Ramón Sandoval takhle popisoval situaci, v níž se musel spolu s hráči nadále rvát i v době, kdy je finančně ztrápený klub do jednoho žádal o navrácení bonusů za předešlou sezonu. "Nemůžete vyhrát válku s vodními pistolemi," krčil rameny Sandoval.

Vedení Raya s dluhy bojovalo všemi cestami, i těmi neortodoxními. V únoru po zápase s Realem Madrid prý zakázalo hráčům jakoukoliv výměnu dresů se slavnějšími protihráči, protože si to klub zkrátka a dobře nemohl dovolit. Za vstupenky na zmíněné dubnové střetnutí s Barcelonou potom museli výjimečně platit i permanentkáři. Ti naštěstí byli alespoň tak důvtipní, že se následně u pokladen zjevili s pytli plnými drobáků. Během zápasu pak v určitém bodě vyklidili sedačky, které až do závěrečného hvizdu zdobil transparent s řečnickou otázkou "Tak takhle si tribuny představujete?". Pod ním zase hnízdil banner nesoucí klasickou průpovídku, která roku 2012 fungovala stejně dobře jako letos: "Tvoje máma stojí 20 eur".

V tomto bodě stojí za to si připomenout, že v dubnu 2012 neuplynul ani jeden celý rok od nástupu R. M. Presy do čela klubu. Přesto už tenkrát každý dávno zapomněl, že Presa kdysi býval příslibem světlejších zítřků.

Začátkem roku 2011 ředitelé klubu oznámili obrovské dluhy celé řadě věřitelům (až 300). Španělské zdroje v čele s Marcou je povětšinou vyčíslovaly na něco kolem 45 milionů eur; anglické zdroje nejspíš opisují nějakou původní chybu a hovoří o těžko uvěřitelné výši přesahující 700 milionů eur. Tak jako tak Rayo směřovalo k bankrotu a zaměstnanci klubu se museli začít smiřovat s nevyplácenými gážemi. Den po onom oznámení šest členů kádru nepřišlo na trénink. Kapitán José María Movilla v rádiu přiznal, že dostal jenom sedm z posledních osmnácti výplat, a že si někteří z jeho spoluhráčů nemohou dovolit ani běžnou opravu auta.

Rayo tehdy navzdory všemu směřovalo za postupem do první ligy, ale takhle to prostě dál nešlo. V květnu 2011 tak bylo rozhodnuto o tom, že se 98,6 % Raya převede pod nového majitele. Z klubu se tak poroučel hlavní akcionář José María Ruiz-Mateos se svou ženou a prezidentkou klubu Teresou Rivero, toho času jedinou ženou v čele španělského klubu. To se od pohledu může zdát progresivní, ovšem Rivero bohužel proslula hlavně šlofíky ve VIP, bizarně pojmenovaným stadionem po své osobě a jednou pozápasovou momentkou, kdy před šatnou s deštníkem (!) zuřivě vyhlížela "toho s píšťalkou".

Tenhle pár to ve Vallecas měl od počátku mimořádně složité; oba pocházeli z Andalusie a navíc byli členy notoricky konzervativní katolické instituce Opus Dei, která levicovým příznivcům Raya nikdy nebyla úplně po chuti. "Tereso: Kéž ti Pán Bůh odpustí, protože fanoušci to neudělají," loučili se ti nejvěrnější fanoušci se svou dlouholetou šéfkou.

Místo ní se otěží ujímal relativně mladý, 36letý Raúl Martín Presa se stálým sídlem v Madridu, opotřebovanou permanentkou, zkušenostmi z devíti společností, z nichž pár spolupracovalo i přímo s Rayem, a slibem, že týdně hráčům vyplatí 95 tisíc eur. Co víc chtít? Svět se nezadržitelně měnil k lepšímu.

Až na to, že během prvního týdne vyplynulo na povrch, že z vlastní kapsy na ony výplaty dal jenom 65 tisíc a jeden z hráčů obdržel pouhých sedm stovek eur. V příštích dvou týdnech prý nedostal zaplaceno nikdo nic. A ještě než začala sezona, snažil se Presa z nového závazku dočista vykroutit. Během dvou, tří měsíců.

Zarazila vás ona výše načrtnutá Presova apatie? Inu, kdo by se jí za těch více než osm let neobrnil, když do nové štace vykročil takto. Již v září 2012 Presa hovořil o "fotbalovém terorismu" z řad fanoušků, když se musel posouvat domácí zápas s Realem Madrid, protože někdo přefiknul kabely a stadion přišel o dodávku elektřiny. Zase ten typicky rayovský důvtip. A kdo by se jím neobrnil, když má trpět takového majitele...?obrázek

Odvaha, kuráž, šlechetnost. Zdroj: planetfootball.com
Rayo je prošpikované takovou neodolatelně svojskou svérázností. Jeho prezident Ruiz-Mateos kdysi šel k soudu bojovat za svou vlastní firmu Rumasa v převleku Supermana. Dva roky po "boží ruce" z finále mistrovství světa 1986 Rayo podepsalo Maradonu; akorát ne Diega, nýbrž jeho bratra Huga. Dres Raya má namísto tradičních několika vertikálních pruhů jenom jeden diagonální po vzoru předválečného River Plate. A konečně; jejich stadion byl postaven se třemi tribunami namísto ortodoxních čtyř, pročež nyní betonová zeď deklaruje charakteristický atribut (odvahu) i jedno z hlavních poselství (šlechetnost) Raya.

Když tehdejší trenér Paco Jémez v prosinci 2015 prohlásil, že se Realu Madrid vedeného Zinedinem Zidanem nebojí, a že dokud si francouzská legenda nezařídí všechny trenérské odznaky, nebude Zidanea považovat ani za vlastního kolegu, bylo to takové typicky rayovské. A že následně Jémezovi svěřenci nad favoritem na jeho vlastním stadionu po 12 minutách vedli 2:1, aby od 28. minuty dohrávali o devíti mužích a nakonec prohráli vysoko 2:10, aniž by na minutu slevili ze svého útočného naladění, to byla jedině příhodná dohra. (Letos na jaře se již olicencovaný Zidane na půdě Raya před houževnatým sokem po porážce 0:1 skláněl, a hádejte, kdo se mezitím vrátil ke kormidlu Raya — Paco Jémez.)

Ona statečnost holt občas jde ruku v ruce se ztrácením hlavy a podléháním emocím. Takhle například fanoušci Raya během pár hodin vyhnali z klubu Romana Zozulju poté, co některá španělská média ukrajinskému útočníkovi mylně přišila na triko symbol krajně pravicového nacionalistického subjektu Pravý sektor, třebaže se o něj ve skutečnosti nejednalo. Zozulja mezitím několikrát uváděl na pravou míru, že s neonacisty nesympatizuje, a jako otevřený podporovatel ukrajinské armády ve válce s ruskými separatisty zasvětil velkou část svého života pomoci dětem a rodinám ve válkou postižených oblastech.

Co naplat; příznivci Raya holt občas jednají nerozvážně. Bez toho se přece nezměrná vášeň neobejde.

Nenadarmo se o Rayu tradičně píše jako o posledním z "Barrio týmů". Barrio se v tomto kontextu mnohdy nepřesně překládá jako "vesnický"; jedná se spíše o městskou část, byť typicky na periferii. V případě Vallecas se jedná o čtvrť zhruba čtyři kilometry cesty na jihovýchod od centra, a také jedinou městskou část Madridu, která nikdy nebyla spravována členem pravicové strany, což je zde velice podstatný detail.

Pokud znáte texty hudební skupiny Ska-P, která z Vallecas též pochází, tak zhruba jejich fotbalovým obrazem je Rayo Vallecano. Pro ty, kdo se ve skáčkové scéně tolik neorientují: "Barrio týmy" prostě ze svých komunit historicky vyrůstají, celé je prorůstají, na každém kroku je reprezentují a nikdy o tom příliš nemlčí. Rayo je odjakživa klubem pracující třídy, a za to se rozhodně nebude nijak stydět. Pokud ta zřejmě nejslavnější písnička od Ska-P volá po legalizaci cannabis, potom vězte, že o marihuaně nezřídka zpívají také fanoušci Raya, přičemž ideálně ve vzduchu drží bannery s obličejem Che Guevary a tak podobně.

V letech 1936-39 Španělsko zachvátila občanská válka a obec Vallecas — která tehdy seděla tak akorát na "výpadovce" z Madridu do Valencie, druhého nejdůležitějšího města republikánského Španělska — se stávala strategickým cílem útoků. Dodnes na budovách ve Vallecas najdete šrapnely jakožto připomínku hrozné války s ještě hroznějšími důsledky — vyhrál pozdější pravicový diktátor, generál Franco.

Od té doby se o Vallecas v mnoha částech Madridu takřka nepřetržitě hovoří jako o semeništi chudoby, kriminality, nelegálních obchodů s drogami, a co já vím čeho ještě. Hojně se tam stahoval pracující lid z jiných částí Španělska, ale i z ciziny, jako Romové z východní Evropy. Sousedské spory o přístup ke kanalizaci a doslova každou dlažební kostku byly na denním pořádku. Když se pak Vallecas roku 1950 oficiálně stalo součástí Madridu, okamžitě začalo platit za ten největší slum pod správou hlavního města.

I dnes život ve Vallecas zdánlivě plyne pomaleji než jinde ve Španělsku. Mnozí tamní obyvatelé, mladší i starší generace, stále žijí v tzv. casas bajas — bungalovech, které už dávno nesplňují standardní hygienické požadavky dnešní doby. Vallecas je dnes možná formální součástí Madridu, avšak reálně se to na jeho vzhledu promítá jen minimálně, což vyvěrá z letité potřeby vzdoru pravicové madridské centrále. Místní Vallecanos dodnes "Vallecas" píší s K namísto C, aby ukázali svou hrdost. Město rebelů. Skrz naskrz.

V posledních letech si Vallecas získává dobrou pověst pro svůj multikulturní profil. Lidé z celého Madridu se sem sjíždí za jídlem, kulturou i nočním životem. Loni se 49 lokálních barů zapojilo do každoroční "ruta de tapas", jakési španělské obdoby pub crawlu, v níž namísto piva hraje prim spíše tradiční pokrm tapas.

Není tedy žádnou náhodou, že jedněmi z největších oblíbenců z řad bývalých hráčů Raya jsou zrovna cizinci. Angličan Laurie Cunningham zde odehrál dvě neúplné sezony, než roku 1989 tragicky zahynul při autonehodě, a na stadionu dodnes najdete transparenty s jeho podobiznou. Jedna z tribun na stadionu mezitím byla pojmenována po někdejším nigerijském brankáři Willym Agbonavbarem, který před čtyřmi lety podlehl rakovině. Všude po Vallecas najdete nasprejovaná hesla typu "Miluj Rayo, nenáviď rasismus".

Fotbalisté jsou nedílnou součástí celé společnosti Vallecas; vždyť bývalý kapitán José Movilla tam kdysi pracoval jako popelář a za svou kariéru nikdy nepřestal být aktivním odborářem. Ona sounáležitost je nicméně oboustranná; stejně tak jsou běžní obyvatelé Vallecas nedílnou součástí fotbalové komunity Raya.

Když se tedy roku 2015 Carmen Martínez Ayudo v 85 letech kvůli neuvážené půjčce svého syna ocitla na dlažbě, celý klub v čele s trenéry a hráči finančně přispěl k tomu, že si důchodkyně byla schopná okamžitě najít novou střechu nad hlavou. Statistiky z roku 2014 hovořily o deseti soudních příkazech k vystěhování v celém Španělsku denně; a v dlouhodobě chudém Vallecas taková data rezonovala o to více.

"Nebudeme jenom nečinně přihlížet. Této ženě pomůžeme," okomentoval situaci tehdejší i nynější kouč Paco Jémez. A je vskutku výmluvné, že rodák z Kanárských ostrovů, který fotbalově vyrůstal v Andalusii, tehdy o takovém dobrém skutku hovořil jako o morální povinnosti. Vallecas nelze jenom tak proplout...obrázek

I takhle se žije ve Vallecas. Zdroj: madridnofrills.com

Pokud jste se výše zarazili nad prohlášením Raya Vallecano za "třetí madridský klub", nyní nadešel váš čas.

Ano, momentálně třetí nejdelší šňůru prvoligových sezon v Madridu drží Leganés (s tou nadcházející čtyři). A pak je tu také Getafe — ten věčně přehlížený klub, který se ještě roku 1983 formálně rozpadal a znovu skládal, a jenž si nedávno po pohárovém utkání s Valencií od tamního listu Las Provincias vysloužil následující koňskou dávku sarkasmu: "Kde je Getafe? Byli jste někdy v Getafe? Nebo potkali někoho, kdo pochází z Getafe? Existuje vůbec?" Poněkud kruté, ale faktem je, že si o to samo Getafe říká — twitterový účet si zřídilo teprve roku 2015 a jeho prodejna klubových suvenýrů je tou nejskromnější v LaLize.

Rayo Vallecano nám mezitím dalo legendární fenomén Michua ve Swansea, která roku 2012 útočníka z Madridu vylákala za nejlépe investované dva miliony liber této dekády. Právě Vallecas dále fotbalově odkojilo jiného snajpra Álvara Negreda a narodil se tam rovněž hvězdný záložník madridského Atlétika Koke.

Jako celek Rayo nic významného nevyhrálo; do roku 2018 vlastně nikdy neopanovalo ani tu Segundu. Prestižní mezinárodní pohár si zahrálo jen v jedné sezoně, když na jaře 2001 vypadlo ve čtvrtfinále Poháru UEFA. Nicméně fotbal je pro mě osobně hlavně společenskou zábavou, a v tomto směru je Rayo Vallecano jeho dokonalým hráčem. Alespoň tedy v historickém kontextu. Nyní se notoricky impulzivní fanoušci na svůj klub nehněvají poprvé v dějinách, to ani omylem, ovšem tentokrát jejich hněv působí jaksi... akutněji.

Dnes lze jen těžko uvěřit, že si tentýž klubový prezident přesně před čtyřmi lety získal pozornost celého světa představením nového venkovního dresu, kdy tradiční červený diagonální pruh nahradil pruh duhový, a to nikoliv pouze na podporu LGBTQ komunity. Každý jednotlivý pruh svou barvou reprezentoval jinou oblast zájmu Raya; a všem mělo pomoci každé jednotlivé euro vyinkasované za každý jednotlivý prodaný dres (jeden kus tehdy stál sedm eur). Červená pro výzkum léčby rakoviny; oranžová pro boj za lepší integraci invalidů; zelená na podporu těch, kdo bojují za ochranu životního prostředí; modrá proti násilí na dětech; růžová pro oběti domácího násilí; a žlutá jednoduše pro všechny "ty, kdo ztratili naději".

Dnes lze jen těžko uvěřit, že totéž vedení v únoru 2015 posvětilo nápad s duhovými tkaničkami na podporu kampaně proti homofobii ve fotbale. Fanoušci a ředitelé zkrátka kdysi i přes jednotlivé spory a finanční obtíže dýchali jako jeden muž a vždy je spojovaly minimálně určité hodnoty. V těchto dnech tato věta zcela výjimečně neplatí. Nezbývá než doufat, že se té svérázné harmonie Rayo Vallecano zase brzy dobere...


Text je zčásti založený na knižním titulu "Working Class Heroes: The Story of Rayo Vallecano, Madrid's Forgotten Team" od irského novináře Robbieho Dunnea.
Autor: Tomáš Daníček
Počet zobrazení: 10027
Komentáře (362 / 0 nových)
darktemplar9999
05.08.2019 02:05
#
Díky za skvely článek
cink
05.08.2019 02:50
#
Díky za super čtení.
fantomas
05.08.2019 03:32
#
Btw doporucuju vsem se na anglicky wiki zamerit na kolonku vlastniku
db18
05.08.2019 09:54
#
wtf
Han střelil první
05.08.2019 11:29
#
Darren Fletcher
05.08.2019 11:48
#
Colonel Sanders?
db18
05.08.2019 12:19
#
A Ronald McDonald
Foppy
05.08.2019 17:07
#
To je nějaký šťouchanec na Getafe a jejich Burger king?
fantomas
05.08.2019 20:17
#
Tipl bych si ze jo. Anebo vuci Presovi. Nevim, jak dlouho to tam je uprimne...
Foppy
08.08.2019 21:38
#
smazaný uživatel
05.08.2019 07:17
#
Pecka článek. Přeju všem fans Raya, aby se majitel buď vypakoval nebo probral. Přesně vím jak se cítí!
didosh
05.08.2019 07:28
#
Děkuji za článek. Začal jsem za ne hravat FIFA a moc si je oblíbil. I když jsem spis pravicak,mam rád jejich fanouskovskou skupinu Bucaneros...
CHONG
05.08.2019 07:56
#
Výborný článek Snad se vedení trochu probere, já byl na Rayu dvakrát na živo (Primera i Segunda) a atmosféra na stadioně byla v obou případech perfektní (a to Rayo oba zápasy prohrálo), byla by škoda, kdyby se to mělo změnit
didosh
05.08.2019 09:06
#
super...též bych chtěl mrknout
Sir Red Devil
05.08.2019 08:00
#
Parádny článok, vďaka za neho :)
Mumloch
05.08.2019 09:06
#
smazaný uživatel
05.08.2019 08:28
#
Hristo Stoichkov
05.08.2019 08:34
#
Díky za parádní článek
rave
05.08.2019 08:53
#
Příjemné počtení.
Godbless
05.08.2019 09:09
#
článek
vedení klubu
dontcallmeandre
05.08.2019 09:14
#
Podle článku bych těžko hledal klub, který by mi byl méně symaptický. Majitel kokot, bývalý majitel kokot, fanoušci levicoví kreténi adorující vrahy..
db18
05.08.2019 09:56
#
eleven11
05.08.2019 10:56
#
GFCO Ajaccio (FRA)
Roteiro
05.08.2019 11:11
#
illnoir
05.08.2019 11:24
#
illnoir
05.08.2019 11:32
#
Takže ti evidentně nejvíc vadí levicová orientace fanoušků...protože kdo jinak soudí sympatie klubu v první řadě podle majitele a bejvalejch majitelů?
Kang & Kodos
05.08.2019 11:55
#
Jedna věc je levicová orientace a druhá Che Guevara. Nebejt toho, byli by mi celkem sympatický
illnoir
05.08.2019 12:03
#
To ale ve Španělsku není nic neobvyklýho, oni maj na rozdíl od nás za sebou 40 let pravicový diktatury, takže si tam podobný postavy vcelku běžně idealizujou...ostatně v jaký jiný zemi má tolik klubů levicový ultras?
Han střelil první
05.08.2019 12:09
#
Radši uvidím na vlajce Che Guevaru, než abych poslouchal hučení na černochy.
illnoir
05.08.2019 12:12
#
Sidand
05.08.2019 12:21
#
To je presne opacny extrem.
dontcallmeandre
05.08.2019 12:24
#
To zase jo, s tím souhlasím.
Artaxerxes
05.08.2019 12:29
#
Robik83
05.08.2019 12:45
#
takze ti vadi huceni na cernochy ale guvarovi popravy a koncentraky pro homosexualy a nemocne, s temi jsi v pohode a nebo jen nic o guevarovy nevis a ses dalsi pablb pro ktereho je to fajn strejda z tricka za kilo
Han střelil první
05.08.2019 12:58
#
Já vím, že Che Guevara byl hovado a nikde jsem nepsal, že souhlasím s tím, že ho mají vyobrazeného na vlajkách. Jenom jsem napsal, že mi to vadí méně než rasistické chování fanoušků. Nic víc v tom nehledej a nezpochybňuj, prosím, mou znalost historie.
Kang & Kodos
05.08.2019 12:57
#
Taky si radši zlomim nohu, než abych si uřízl péro, ale proč bych se měl mezi timhle rozhodovat?
Han střelil první
05.08.2019 13:06
#
souhlasím, druhá věc je, že Che Guevara je pro tyto lidi spíše symbolem levice a revolty vůči kapitalismu než symbolem perzekucí a vražd. Jeho propagace je z velké části výsledkem neznalosti historie, nikoliv touhy udělat ze světa jednu velkou castrovskou společnost. Rasismu je ovšem nepochopitelný. Aspoň pro mě.
Kang & Kodos
05.08.2019 13:26
#
O rasismu přece taky můžeš říct, že vychází z neznalosti. Každopádně já nechci řešit, co z toho mě sere víc. Rozhodně mě ale sere všeobecná tolerance radikální levice, která umožňuje masově vyrábět a prodávat trika s Che Guevarou (třeba i na Amazonu), nebo využívat srp a kladivo. Je mi jasný, že na západě ví hovno, jakej je reálnej život v socialismu. Klidně bych jim ho na pár let dopřál
božský John
05.08.2019 14:04
#

Antifaci mlatej jenom zly nacky, kdezto nackove mlatej hodny lidi atd atd
Sidand
05.08.2019 14:32
#
smazaný uživatel
06.08.2019 08:42
#
didosh
07.08.2019 08:46
#
mistr129
07.08.2019 18:00
#
illnoir
05.08.2019 23:25
#
No a co třeba naševojsko.cz? Mně spíš přijde, že v ČR se momentálně mnohem víc toleruje krajní pravice, normalizujou se xenofobní názory, který házej všechny obyvatele Afriky a Blízkýho východu do jednoho pytle s teroristama, apod.
Kang & Kodos
06.08.2019 00:08
#
Srovnat Amazon a naše vojsko je top Tam to mají aspoň pěkně pokrytý zleva doprava, i ten Che je v nabídce.
Mně teda rozhodně nepřijde. Jasně, každej vandrák s IQ 88 může dneska na internetu vyblejt cokoli a připadat si důležitě. Určitě tady bude nemálo Daliborků, jejichž rozhled končí ve vedlejším okrese. Ale reálně nemají žádnou politickou moc. Částečně je zastupuje Tomio, ale toho zase echt náckové asi volit nebudou.
Na druhý straně máš komunisty, který jsou i 30 let po revoluci parlamentní stranou. S názvem, kterej se jasně hlásí k době před rokem 89. Možná dostali v posledních volbách míň hlasů. Jenže kampak jim asi voliči přeběhli, že jo...premiér je exčlen KSČ a StB. Na to už jsou všichni zvyklý. Toleruje se vláda s podporou komunistů. Nemělo by se zapomínat na to, že i tohle je levicovej extremismus. A to, že se svýma 10-20% procentama smrdí ve sněmovně už 30 let a všichni jsme si na to zvykli, na tom nic nemění.
illnoir
06.08.2019 00:43
#
Nesrovnávám s Amazonem, já mluvím hlavně o ČR...jak se tady už zmiňovalo vejš, lidem s jeho tričkem Guevara symbolizuje spíš revoltu proti kapitalismu (než to horší z jeho odkazu). Z hlediska symboliky je daleko nebezpečnější to, co reprezentujou představité krajní levice, než krajní pravice, jelikož u levičáků je to v první řadě nějakej idealismus, kdežto u krajní pravice často doslovná nenávist k odlišný skupině obyvatel..
smazaný uživatel
06.08.2019 08:42
#
Kokesh
07.08.2019 07:04
#
Azazelo RD
05.08.2019 22:31
#
Tak si zlom péro a uřízni nohu.
John Obi Mikel
06.08.2019 23:45
#
TopinB
09.08.2019 15:52
#
fenixLFC
05.08.2019 17:51
#
valloire
05.08.2019 18:29
#
fenixLFC
05.08.2019 18:36
#
Specialne pre teba
valloire
05.08.2019 21:12
#
Che ti moc neva, ale chudákům černejm se nesmí nic říct. Jinak rasízmus more.
fenixLFC
05.08.2019 21:28
#
to je tvoje tvrdenie zalozena na nepochopeni textu. nic nove u teba
valloire
05.08.2019 22:09
#
jj, za to ty chápeš...tak nievidno čo
fenixLFC
05.08.2019 23:05
#
yup to je rozdiel medzi nami. ty si precitas text, nepochopis ho a potom tu davas rozumy
valloire
06.08.2019 06:25
#
radši uvidíš Che na vlajce než hučení, vopalcuješ to, přitom je to stejný svinstvo a já já to nepochopil text ne ? no si idiot, ale to je jasná věc
fenixLFC
06.08.2019 06:41
#
ano, radsej uvidim che NA VLAJKE (obrazok, nie schvalovanie toho co robil) nez hucanie cely zapas na cernochov. jediny idiot si tu ty ale to sa vie uz davno, s vekom ta evidentne dostihla starecka demencia
valloire
06.08.2019 06:50
#
Jestli já mám údajnou stařeckou demenci, tak ty trpíš pubertální stupiditou. No a ten Che, ultralevičák, ukazuje tvou orientaci, což není zase překvápko.
fenixLFC
06.08.2019 06:57
#
jj pre teba je vsetko nalavo od pitomia ultralavica, ale co cakat
valloire
06.08.2019 07:01
#
Ty čůráčku, Che Guevara - masovej vrah - ti vadí míň, než neškodný bučení na černochy, kde nikdo nikoho nezabíjí. A je jedno, že je to jenom obrázek na vlajce. No si idiot no.
valloire
06.08.2019 06:51
#
no a co takhle Adolfa na VLAJKE, to je taky lepší než hučení, že jo ty nácku
fenixLFC
06.08.2019 06:57
#
to by bol trestny cin ale dobre
valloire
06.08.2019 10:39
#
zamyslel se někdy nad tím, proč je podobizna Adolfa na tričku trestný čin, ale podobizna Che Guevary nebo Lenina, Stalina nikoliv?
Blitzblane
05.08.2019 23:54
#
fenixLFC
06.08.2019 06:41
#
a teraz uvidime ci bude ten retard valloire hejtovat aj teba....
Benfica
07.08.2019 17:46
#
mistr129
05.08.2019 18:54
#
Benfica
07.08.2019 17:46
#
radšej vlajky s Che Guevara, ako keltské kríže, konfederačné vlajky, vlajky vojnového Nemecka a podobne..
didosh
07.08.2019 21:50
#
valloire
07.08.2019 21:52
#
TopinB
09.08.2019 15:51
#
dontcallmeandre
05.08.2019 12:22
#
Jo, jasně, vadí mi hlavně fans a Che Guevara, podpořili to i SKA-P, které jsem měl kdy rád, než jsem zjistil, o čem zpívají, a majitel tomu nepomůže. Jediné pozitivní je, že si občas zahulí, to mi nevadí.
Han střelil první
05.08.2019 12:27
#
Naopak, to je prospěšně.
twelwer
06.08.2019 10:29
#
didosh
07.08.2019 08:50
#
Artaxerxes
05.08.2019 12:29
#
Messiáš
05.08.2019 09:37
#
Super článek
John Obi Mikel
05.08.2019 09:37
#
Článek
Hank
05.08.2019 09:39
#
Presa je hrozně divná postava. Na jednu stranu udělal pár sympatických věcí, jako třeba ty charitativní dresy, ale na stranu druhou přišel také se spoustou debilit. Viz zdražování vstupenek nebo založení affiliate klubu v Oklahomě (!), když se klub topí v dluzích bohužel to ale nevypadá, že by měl v nejbližší době vypadnout, takže se finanční situace asi jen tak nezlepší a navíc se možná bude hrát před (polo)prázdnými tribunami.

Jinak tady je krátké video o Rayu od Copa90, kdyby to někoho zajímalo. Jsou tam i profily dalších zajímavých klubů, jako Athleticu, OM a dalších.
https://www.youtube.com/watch?v=jYHi8PudfTE
Corleone
05.08.2019 11:23
#
Rudnevs
05.08.2019 09:49
#
Super článok. Tá prezdientka, čo nazvala štadión sama podľa seba, ma celkom dostala.
Xavi
05.08.2019 10:01
#
Jak může mít takový klub dluhy 700 miliónů eur?
Jinak teda parádní článek. I když v podstatě smutné čtení.
fantomas
05.08.2019 13:15
#
Hele dost sem se rozhodoval, jestli to tam vůbec dát. Logicky to nedává smysl, ale buď je to případ jednoho blbýho opisu (nebo jedný nuly navíc), kterýho se pak chytne více zdrojů, anebo... o tom píše více zdrojů, čili je to pravda. :))

Každopádně já myslim, že do toho tehdy počítali i všechny majitelovy firmy atp., protože k roku 2012/13 sem pak zase viděl zmínku o mnohem uvěřitelnějšim dluhu ve výši 40 milionů.
Xavi
05.08.2019 13:22
#
Jn. to bude asi chyba. Co znám Rayo, tak vždycky živořili, tam nemůže být prostor pro takový dluh. Navíc v tom období bylo ve Španělsku dost klubů v insolvenci a oni nebyli, co si tak pamatuji.
fantomas
05.08.2019 13:20
#
Teď koukám, že si to asi nějak blbě přebrala anglická média. Marca a další španělský zdroje psaly o 45m.
Xavi
05.08.2019 13:31
#
to už vypadá reálné.
smazaný uživatel
06.08.2019 08:44
#
Dluznik
05.08.2019 10:15
#
Rayo Vallecano byli tusim prvnim klubem, ktery Barcu prehral na drzeni mice snad po 300 zapasech tusim
Mercury
06.08.2019 13:48
#
Nebyl to Betis?
Dluznik
07.08.2019 22:32
#
Nn
alcantara
05.08.2019 11:08
#
Fantomas
fantomas
05.08.2019 13:11
#
alcantara
05.08.2019 13:47
#
Tak robis tu vela dobrych veci, preco nepochvalit, ked je za co.
fantomas
05.08.2019 13:50
#
Jen že je to docela... změna.
Rudnevs
05.08.2019 13:52
#
Rozumní čitatelia tvoje články vedia oceniť. Zvlášť pokiaľ sú o zaujímavých kluboch ako Rayo alebo minule Alemannia.
fantomas
05.08.2019 14:12
#
To sem rád. Nic mě nebaví psát víc než právě tyhle články
Rudnevs
05.08.2019 14:22
#
A plánuješ písať naďalej? Tých zaujímavých klubov po celej Eúrope je fakt mnoho.
fantomas
05.08.2019 14:36
#
Jojo, do konce srpna ještě min. dvě Křížem krážem.
Kang & Kodos
05.08.2019 15:44
#
CHONG
05.08.2019 16:10
#
Getafe
Doni77
05.08.2019 16:44
#
Han střelil první
05.08.2019 17:33
#
Rudnevs
05.08.2019 17:39
#
smazaný uživatel
05.08.2019 19:52
#
Něco z východní Evropy bude??
fantomas
05.08.2019 20:17
#
Radsi nebudu slibovat, pac sem uz driv nekolikrat plane sliboval. Spis co me zrovna pinkne do nosu, to zpracuju. Jen jedno Nemecko je ted tutovka.
Rudnevs
05.08.2019 20:20
#
<3

Tipnem klub? Frankfurt? Leipzig? Bayern (snáď nie)?
fantomas
05.08.2019 20:38
#
Ten klub je až moc obvious a chtěl/měl sem ho vydávat už předtim, než se spustila celá turnajová extáze, během níž sem nevěděl kam dřív skočit. Snad nakonec Arne (hint hint) odpustí.
Rudnevs
05.08.2019 20:42
#
A hej, po hinte s Arnem je už všetko jasné. Som na to zvedavý.
John Obi Mikel
06.08.2019 23:47
#
SIRBRANIKE
07.08.2019 06:21
#
jiri - fcb
07.08.2019 05:21
#
božský John
05.08.2019 11:15
#
Tak nejak mi pripominaj Bohemku
Jinak super clanek
Han střelil první
05.08.2019 11:37
#
Bohužel Bohemka již o svou sympatickou identitu přišla.
Hank
05.08.2019 13:37
#
jakto?
eleven11
05.08.2019 13:41
#
bohemians
Dluznik
05.08.2019 17:23
#
uz v roce 1905
Pablos
06.08.2019 21:44
#
John Obi Mikel
06.08.2019 23:47
#
illnoir
05.08.2019 11:24
#
Jedinej sympatickej klub z Madridu (i když Leganés mi taky nevadí )
jiri - fcb
07.08.2019 05:21
#
Han střelil první
05.08.2019 11:33
#
Super článek, díky za to pobavilo mě, že z Getafe je vlastně takový španělský Bielefeld
Rudnevs
05.08.2019 12:04
#
Španielsky kto? Bielefeld? Nič také neexistuje.
Han střelil první
05.08.2019 12:08
#
sorry.
Rudnevs
05.08.2019 12:12
#


Ale aspoň Rayo je španielske St. Pauli.
irik
06.08.2019 12:56
#
Pipo123
05.08.2019 11:35
#
Ich snaha hrať vždy ofenzívne bola super, si spomínam na Manucha ako tam hral dosť dobre.
Hyrax
05.08.2019 12:08
#
Super clanek
LM
05.08.2019 12:17
#
ernesto
05.08.2019 13:55
#
on to len nafingoval, sa mu nechcelo do USA
fenixLFC
05.08.2019 17:56
#
wut? a to by robil preco? ved dnes sa to robi tak ze ked sa mu nechce tak si sadne na lavicku na zapas a povie ze sa mu nechce a nikto s tym nema co spravit aj keby chcel
LAM
05.08.2019 18:18
#
Napadlo mě to taky.Že bude mít spíš individuální tréning,než by hned po tom c přiletěl z dovolený dělal výlet do USA.
Rakoid
05.08.2019 12:23
#
Ten zápas s Realem byl boží
Robik83
05.08.2019 12:45
#
Trapnej klub
patas92
05.08.2019 13:53
#
montolivo
05.08.2019 16:06
#
Skvělý článek, díky
smazaný uživatel
05.08.2019 17:58
#
Rayo je super. Kniha ale tak skvela neni. Cist se dala, ale spis bych doporucil Pirates, Punks & Politics: FC St. Pauli : Falling in Love with a Radical Football Club.
Dalo by se sice debatovat o tom, ze St. Pauli se odklonilo od svy podstaty a je ciste komercni, coz o Rayu rozhodne rict nejde...nicmene vyse zminena kniha o St. Pauli je o level vys, uzasne napsano.
wishmaster
05.08.2019 18:04
#
Skvely článok a zaujímavý klub Moja prvá spomienka na Rayo je niekedy zo sezón 03/04 kedy som začal sledovať futbal, vtedy nosili na dresoch na mieste sponzora včelu https://images.app.goo.gl/fAhJQ6M23DdDsEFQ8 dodnes neviem prečo a aky to malo význam, ak by mal o tom niekto nejako info sem s ním
Rudnevs
05.08.2019 18:25
#
Veľmi zaujímavá spomienka... Bývalý majiteľ Raya mal obchodné impérium Nueva Rumasa, a to bolo to logo včely na dresoch.

https://tinyurl.com/y4gdqfhu
smazaný uživatel
05.08.2019 18:26
#
Jde o logo firmy Rumasa byvalyho majitele Mateose. Byli souzeni za podvody. http://worldjournalistforum.com/2018/11/27/rumasa-and-nueva-rumasa-scandal-spain/
smazaný uživatel
06.08.2019 13:30
#
paff
05.08.2019 18:32
#
byla to,protoze jesponzorovala holdingova spolecnost RUMASA
wishmaster
05.08.2019 20:45
#
vďaka všetkým
Kucka
10.08.2019 21:04
#
Phillipinho
05.08.2019 21:53
#
valloire
05.08.2019 22:11
#
hmmmm
fefo
05.08.2019 22:18
#
Godbless
06.08.2019 15:03
#
Hristo Stoichkov
06.08.2019 00:05
#
Blitzblane
05.08.2019 23:52
#
Sympatický klub a díky skvělému článku sem se dozvěděl o moc víc. Díky
Blitzblane
05.08.2019 23:52
#
Anacron
06.08.2019 14:50
#
PSG offered Neymar to Real Madrid in a loan move with a €200M purchase option. The Parisians expect Real Madrid to accept the deal. Everything depends on Zidane. The player and the club have already found an agreement. [Ignacio Miguélez, Journalist]

Noční můra začíná. Snad je to jen výblitek.
misinho7
06.08.2019 14:54
#
to je blbost kde by hral? mame tych kridel plnu prdel a teraz kvoli Neymarovi zabit vsetkych mladikov? a hlavne na lavo je uz Eden.. hlavne kupme zaloznika
Anacron
06.08.2019 16:00
#
No nesmíš zapomínat na faktor Perez a jeho posedlost pokémonama.
Godbless
06.08.2019 14:59
#
POPLACH!!!
misinho7
06.08.2019 15:01
#
btw aky relevatny zdroj je ten novinar? nie je to niekto kto pise sracky a nikdy mu nic nevyslo?
messinhovic
06.08.2019 15:04
#
Jeste podsunout psg coutse a je to win win
Mateo16
06.08.2019 15:10
#
Loan ?? Ty pico škoda že to je až moc veľký výmysel
Greny
06.08.2019 18:36
#
Tak skrz FFP? Povinná opce co se zaplatí třeba za rok... Pokud chcete i Pohybu tak už by to bylo dost vydaju
Visca el barca
06.08.2019 15:14
#
@gerardromero
] | FCB and Neymar's environment are working to complete the transfer with a mandatory purchase option of the Brazilian. PSG values ​​this proposal. Upcoming week important.
Hristo Stoichkov
06.08.2019 15:37
#
Romero je tragéd, ale tohle je podle mě jedna z mála realizovatelných možností. Coutinho by ale musel odejít, s velkou pravděpodobností na hostování.
Kixi Syhimour
06.08.2019 15:48
#
Už se rozjíždí zprávy o Arsenalu
Anacron
06.08.2019 15:50
#
Už se píše o Arsenalu
vilp
06.08.2019 19:15
#
To zní tak reálně, že k tomu Al-Khelaifi s úsměvem na tváři určitě přidá ještě Mbappého jako 1+1 na znamení dobrého obchodu.
teenz
06.08.2019 22:28
#
Visca el barca
06.08.2019 15:13
#
— Barcelona are trying to complete the transfer of Neymar with a mandatory purchase option. PSG value this proposal. The coming weeks will be important. [RAC1]
misinho7
06.08.2019 15:18
#
toto mi pride realnejsie
ADM
06.08.2019 15:34
#
Mandatory by mal byt predaj Coutinha for God’s sake
dalimilhruby
06.08.2019 16:50
#
Dobrý den, úplně to sem nepatří, ale jistě se mezi vámi také najde dost sázkařů...
Nevím, jestli jste už slyšeli o tom, že Ministerstvo financí se chystá zdanit jakoukoliv výhru přesahující 100 000 Kč 15%. Je to pěkný nesmysl, který právě ohrožuje i sportovní sázení. Pokud se vám to nelíbí, můžete podepsat petici zde - https://www.asociaceher.cz/rubriky/clanky/petice-proti-zdaneni-vyher_136.html
Děkuji
darktemplar9999
06.08.2019 20:37
#
A co je dobré na sportovním sázením? Kolik lidí už zruinovalo? Nestačilo? Jen at jim daji.....
imp
06.08.2019 19:04
#
Spurs evidentne chtej Eriksena zpenezit uz ted a chtej za nej jen kolem 50 mega liber. Vsude se pise, ze chceme privest 2 zalozniky, tak jsem zvedavej jestli po nem pujdou nebo ne.
Anacron
06.08.2019 19:20
#
Za takový peníze by ho bylo dobrý zkusit. Ale dost pochybuju, že bude tomu židákovi stačit tak málo.
misinho7
06.08.2019 19:30
#
neni Eriksen ale viac ofenzivny? Skoro az AM? Nam treba niekoho box-to-box a hlavne behavy typ
Anacron
06.08.2019 19:35
#
Jenže my máme i ofenzivu hroznou.
imp
06.08.2019 19:40
#
Eriksen je pracant, kterej pokryje velky mnozstvi prostoru.
misinho7
06.08.2019 20:04
#
no keby bol taky idealny typ pre nas tak ho uz mame.. ale asi si ho nechavame ako poslednu alternativu
Hristo Stoichkov
06.08.2019 20:09
#
U něj vás nic netlačí, asi ho nikdo příliš nechce (kromě United jako přímý konkurence), určitě by vás upřednostnil. Na začátku léta Spurs básnili o 80-100 mega liber, nakonec budou rádi, když ho někdo vezme za 40.
Hristo Stoichkov
06.08.2019 20:06
#
To si nemyslím, ačkoliv to může být i tím, jak ho Poche přetěžuje. Ale fakt u něj nevidím nějaký vlastnosti, který by vás mohly, resp. měly někam posunout.
patas92
06.08.2019 22:15
#
Mně vždycky přišlo, že má dobré předpoklady k tomu, aby po Modričově vzoru začal hrávat postupně níž a níž. Zatím se to ale neděje, no.
Mateo16
06.08.2019 22:07
#
1. No money

2. Žiadny záujem

3. Nemyslím že ho chce Spurs predať

Asi toľko k tomu
Switchback
06.08.2019 19:10
#
[Cat Ràdio] FC Barcelona negotiate with Tottenham for the transfer of Coutinho
messinhovic
06.08.2019 21:03
#
Prosim zbavme se coutse a ten neymar at nevyjde nakonec. Beztak to jsou valverde mindgames
messinhovic
06.08.2019 21:04
#
Protoze nalevo muze hrat raketa/rafinha/roberto
LAM
06.08.2019 21:42
#
Dembele,Griezmann,Messi
Griezmann,Suarez,Messi
Griezmann,Suarez,Dembele
sylarko
06.08.2019 22:00
#
ani jedna z tych pozicii nieje griezmanova... to aj jeho budete po roku predavat?
Mateo16
06.08.2019 22:09
#
https://www.marca.com/futbol/real-madrid/2019/08/06/5d4885da46163f35558b457b.html

PL alebo nič to som veľmi zvedavý ako toto dopadne. Niečo mi hovorí že nič moc pre RM
Hristo Stoichkov
07.08.2019 01:10
#
@3gerardpique on Neymar Jr's possible return: "He's a great player who knows the dressing room, the city, and the Club. It's a complicated transaction and it must be he who decides."

Šejk vyletí z kůže
Hristo Stoichkov
07.08.2019 01:11
#
Piqué: "It must be Neymar who manifests. Of course we talk to him, but it is not appropriate to confess private conversations. It is he who has to go out to talk. He is a crack on and off the field."
Kokesh
07.08.2019 07:19
#
Tohle je ten váš budoucí úžasný prezident?

Pěkně se učí vztahy o respektu mezi hráčem a klubem. Jestli někdy tím prezidentem bude on, přál bych mu ať si zažije dalšího Neymara z vlastní kůže...
patas92
07.08.2019 07:56
#
Hristo Stoichkov
07.08.2019 08:19
#
https://pbs.twimg.com/media/EBUnBwiX4AEfG7m?format=jpg&name=medium

Moralizovat ti jde pěkně, ale pokud nazýváte Zidana gentlemanem, Piqué může být považován jako opravdový vzor .
el Principito
07.08.2019 09:21
#
Kokesh
07.08.2019 10:00
#
Se queda
jiri - fcb
07.08.2019 10:34
#
tak nějak.
Jordi Alba
07.08.2019 11:07
#
Kluivert9
07.08.2019 11:10
#
CHONG
07.08.2019 12:44
#
Já si myslím, že u ZZ je potřeba odlišit dvě roviny, hráčskou, kde gentlemanem určitě nebyl a trenérskou, kde ho za gentlemana lze označit celkem v pohodě.
jiri - fcb
07.08.2019 13:33
#
No a stejně se dají odlišit roviny piqueho jako spoluhráče a jako petencialniho prezidenta.
CHONG
07.08.2019 13:45
#
Do toho se pouštět nechci, mně šlo čistě o to spojení Zidane - gentleman.
Kokesh
07.08.2019 15:35
#
Takže tebe mohu hodnotit taky jako psychicky narušeného uživatele EF a poté jako třeba potencionálního výborného zedníka? Zajímavá teze.
valloire
07.08.2019 20:11
#
jiri - fcb
07.08.2019 22:34
#
Nemáš dno.
valloire
07.08.2019 22:48
#
ty jo?
Generalní Gladiator
07.08.2019 13:16
#
jiri - fcb
07.08.2019 10:34
#
šašku.
imp
07.08.2019 12:20
#
Mne spis prijde vtipny, ze tuhle Piqueho citaci vyvesili na oficko Twitter Barcelony.
Hristo Stoichkov
07.08.2019 14:03
#
Jo, to je na tom určitě nejvtipnější.
Visca el barca
07.08.2019 11:19
#
No hlavně si myslím, že ten Deal začíná mít opravdu reálný rozměry. jen by to chtělo u Coutse narvat někam povinnej odkup taky. A pochybuju, že toto slepice udělají. No a samozřejmě Ivan pryč kamkoliv.
Kily
07.08.2019 12:27
#
na povinný přestup u Coutinha nikdo nepřistoupí, to byste ho museli nechat tak za padesát mega
Kixi Syhimour
07.08.2019 15:08
#
Visca el barca
07.08.2019 15:15
#
Teď čtu dvouleté hostování za 30 mio do Tottenhamu.
Kily
07.08.2019 15:18
#
Coutinho tohle hostování prý už odmítl
Messiáš
07.08.2019 17:07
#
Kokesh
07.08.2019 07:06
#
Kvalitní informativní článek podaný velmi čtivým způsobem. Super.
imp
07.08.2019 12:29
#
https://twitter.com/realmadriden/status/1159003921286926336

Nominace na Salzburg. Bez Balea, Jamese a Mariana. Myslim si, ze Zidane celkem jasne dava najevo s kym pocita a s kym ne. Chybej i mladici jako Rodrygo nebo Kubo, ale kdo by je chtel videt, tak bude mit moznost je videt dneska za Castillu (od 21:00). Podle Raulem prej ten tym vypada dost dobre. Ja snad na ten zapas tesim vic jak na zapas acka.
Anacron
07.08.2019 12:37
#
Tak James nedávno teprve začal trénovat tak to by nemuselo nic znamenat, že ještě není. Alespoň doufám
imp
07.08.2019 13:05
#
James zacal trenovat s Casemirem a Militaem, ktery oba v nominaci jsou.
Anacron
07.08.2019 13:15
#
Tak to je v řiti no
misinho7
07.08.2019 12:58
#
Castilla dobre nabuseny utok.
Anacron
07.08.2019 13:16
#
Lepší než áčko
misinho7
07.08.2019 13:24
#
no ak bude u nas hravat Lucas a Karim tak hej
valloire
07.08.2019 20:12
#
Ed_Hazard
07.08.2019 13:45
#
To je kokot. Sorry ako, ale aby ma takto sral a to este ani nezacala sezona. To mam taky slaby prehlad alebo robi ZZ jedu hovadinu za drubou? Mariano v poslednom zapase paradny a aj tak ho odignoruje..
misinho7
07.08.2019 13:52
#
niektore veci co robi su na hlavu..ale Mariana proste nechce a mame uz Jovica..troch utocnikov zbytocne
minuly zapas bol paradny ale to nemeni nic na tom ze musi ist dalej, ja mam rad jeho hru ze ide do toho hlava nehlava sice obcas posobi zle s loptou ale aspon bojuje..prisiel vsak Jovic cize je to uz jedno
CHONG
07.08.2019 13:52
#
ZZ je hrozný beran tvrdohlavý, ani by mě nepřekvapilo, kdyby šel dřív než Lope...
Godbless
07.08.2019 14:06
#
Kdyby se mu do toho nenasral Peréz, tak by byl klid.
CHONG
07.08.2019 14:19
#
Pogba, Ceballos a James určitě nejdou za Pérezem.
Godbless
07.08.2019 15:31
#
Tak Gareth už mohl být pryč, Ceballos na základ prostě nemá a herní zátěž v PL mu jenom prospěje, navíc je to jen hostování bez opce na trvalý přestup. Jamese prodat a koupit kvalitu do zálohy. Těch hráčů, kteří by měli odejít je více.
CHONG
07.08.2019 15:42
#
James je kvalita sama o sobě, Ceballos a Llorente možná nemají na pravidelný základ, ale mohli být platnými členy širšího kádru, zvláště pak při kvalitě a šíři současné zálohy. A kvalita do zálohy se kupuje těžko, když ZZ tvrdohlavě trvá na vyhypovaném, předraženém a problémovém Pogbovi.
Godbless
07.08.2019 15:50
#
James se u nás neprosadí, nejlepší variantou je za mě prodej. Ceballos by byl určitě lepší a platnější než Valverde, ale ZZ s ním nepočítá a hostování v Arsenalu pro něj není špatný krok. No a Pogbu nechci, ale tyhle spory mezi Zidanem a Perezem škodí týmu. Měl se koupit Ndombele a byl by klid.

Každopádně jednou je Zidane trenér, jednou dostal 9 miliard na přestupy, tak ať si to dělá podle sebe. Loni byl Perézův čas, kdy neposiloval, nenechal Lopeteguiho nakupovat, tak ať se do toho tentokrát nesere. Zase vytváří problémy a konflikty.
CHONG
07.08.2019 16:05
#
James se neprosadí jenom proto, že ho ZZ nenechá, u Ceballose je jedno, jestli se za rok vrátí, protože ho ZZ hrát nenechá. A Ndombeleho asi ZZ dostatečně nechtěl, když je v Londýně. Zidanova posedlost ohledně Pogby, anymozita vůči Jamesovi (je super odstřihnout hráče, jehož největší předností jsou centry, když máš systém na centrech do značné míry založený), nasazovaní jeho koní (jsem fakt zvědavý, kolik toho odehraje Militao, Odriozola, Mendy, Valverde a hlavně Jovič) a neschopnost pracovat s mladíky (jsem zvědavý, kolik toho odehraje Kubo, Rodrygo a Buba) nás budou stát další sezónu, doufal jsem, že se ZZ poučil, ale zřejmě to bylo jen zbožné přání.
Anacron
07.08.2019 16:12
#
Už vidím tu sestavu dneska.
Courtois - Carvajal - Ramos - Varane - Marcelo - Kroos - Casemiro - Isco - Hazard - Benzema - Lucas
brou8
07.08.2019 16:17
#
Ak k tomu prirátame, že ZZ je čo sa týka taktiky a systému v lese, tak je zarobené na pekný prúser. Problémom môže byť aj jeho prípadný koniec, keďže v súvislosti s jeho návratom nebude tak ľahko odvolateľný.
Godbless
07.08.2019 16:30
#
Popravdě netuším, jak to ZZ poskládá, ale neočekávám výsledkově dobrou sezonu.
Reggie
08.08.2019 14:17
#
Godbless
07.08.2019 14:04
#
Kromě Kuba s tím souhlasím. Všechny 3 by bylo nejlepší prodat a Rodryga dát na hostovačku.
valloire
07.08.2019 20:12
#
imp
07.08.2019 15:59
#
Mateo16
07.08.2019 16:01
#
Ty picooooooooooooooooooopoooooooo
Ángel di María 22
07.08.2019 16:05
#
To je jako až tak moc seriozni zprava?
imp
07.08.2019 16:12
#
Zacalo se jednat. Muze to dopadnout tak, ze ty jednani nedopadnou, ale aspon zajem je potvrzenej.
patas92
07.08.2019 16:09
#
pls
Anacron
07.08.2019 16:13
#
Kixi Syhimour
07.08.2019 16:16
#
ať už skončí přestopové období v Anglii, ať si tohle potom můžu užít
Visca el barca
07.08.2019 16:21
#
RAC1:

PSG would prefer to sell Neymar to Real Madrid, the two clubs have a good relationship. Florentino Perez wants the player, Zidane does not. Neymar prefers to join Barcelona. tohle bude ještě komické.
CHONG
07.08.2019 16:26
#
To je prostě geniální taškařice.
Visca el barca
07.08.2019 16:29
#
Hristo Stoichkov
07.08.2019 16:31
#
Navíc ho naoko nikdo nechce, ale každýmu by se určitě hodil. Já se teda přiznám, že pokud někde dokážeme udat Coutinha, bral bych ho zpátky, kvalitativně by byl velkou posilou a pokud tak mermomocí chce z PSG, tak by ani nemusel mít tak náročný finanční požadavky.
misinho7
07.08.2019 16:33
#
tak akoze myslim ze kazdemu klubu by sa hodil hrac ao Neymar..ale u nas naozaj neviem kde by sme ho postavili, Zizu ho nechce a treba peniaze na zaloznika kurva...budeme mat natrieskany utok ale lopta k nim nedojde ked zaloha bude out
Hristo Stoichkov
07.08.2019 16:40
#
Tak hlavně si myslím, že jste prostě na suchu (stejně jako my) a čekáte na odchody nepotřebných hráčů, o který na trhu evidentně nepanuje zájem. Aspoň tedy ne za ceny, který si představujete. Zejtra končí největší trh a velmi se sníží šance ty hráče udat za požadovaný částky. Tohle je prostě pro Barcu i Real velký problém.
Mateo16
07.08.2019 16:43
#
Pokiaľ to má byť hosťovanie a 200 mega za rok tak predaje nie sú problém
misinho7
07.08.2019 16:44
#
no tak myslim si ze s Garethom si to vsetci predstavovalli inac ..to iste s Jamesom, sice tam by ho brali Atleti ale po tej porazke sme vraj ustupili a nechceme ho im dat..a Mariano vymysla aj ked ma ponuky chce zostat...
Kixi Syhimour
07.08.2019 16:50
#
Hristo Stoichkov
07.08.2019 16:25
#
Na to Neymar nemá koule, spíš si myslím, že to může být taktika (nejspíš Seniora), jak Barcu rychle rozhoupat k nějaký akci.
Visca el barca
07.08.2019 16:26
#
imp
07.08.2019 16:31
#
Tohle me taky napadlo.
Mateo16
07.08.2019 16:39
#
Prečo Neymar by vpohode išiel do RM
Visca el barca
07.08.2019 16:59
#
No asi takhle. Valný mínění o tom, že by tam nešel o něm nemám. Na druhou stranu potom co včera říkal Pique a jakej má vztah s trojzubcem, tak je snad i slepému jasný koho preferuje.
misinho7
07.08.2019 16:28
#
sak Zizu ho nechce..ja si to neviem predstavit..a asi ani Neymar nechce k nam.. no na jaku chmaru toto..pls treba ZALOZNIKA KURVA
Gazdo
07.08.2019 16:30
#
No konecne uz tu bola nuda na fore
Kixi Syhimour
07.08.2019 16:51
#
misinho7
07.08.2019 16:31
#
Floro si celu dobu udrziaval tie dobre vztahy ked dementoval vsetky famy o prestupoch okolo Mbappeho ci Neymara na tuto chvilu?(stale spominal ake super vztahy maju s PSG atd, cize teraz ide vyuzit)
Godbless
07.08.2019 16:32
#
Nejhorší možná posila.
misinho7
07.08.2019 16:35
#
a ak tak snad jedine hostovanie..sak treba setrit dalsi rok na Mbappeho...neverim ze nam da sejk jedno leto Neymara a dalsie Mbappeho
Fesak
08.08.2019 10:22
#
Mbappe pojde do LFC takze berte Neymara dokym mate z PSG co brat
PanAu
07.08.2019 19:19
#
Prosím ať je to pravda to bude mít Hazard radost
imp
07.08.2019 17:47
#
Courtois; Carvajal, Militao, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Isco; Hazard & Benzema
misinho7
07.08.2019 17:47
#
dneska o tom pisalo AS.. ze vraj Zizu chce viac uvolnit Hazarda od braniaciach povinosti..cize 3-5-2
technecium
07.08.2019 18:02
#
Přes ten pupek se nedokáže vracet, tak mu jdete uzpůsobit systém?
misinho7
07.08.2019 18:05
#
haha
valloire
07.08.2019 20:17
#
asi jako Messimu hele
Mateo16
07.08.2019 18:03
#
3-4-2-1 je to Eden a Isco hrajú voľné AM
vilp
07.08.2019 17:55
#
Snad se Militão ukáže.
Anacron
07.08.2019 19:06
#
Nemáte někdo Eng stream? Koukám na nějaký Portugalce a to se nedá poslouchat
misinho7
07.08.2019 19:20
#
Eden schudol a hned to ide. Pekny golik Celkom rychlo ale chudne. Tak fanusici Chelsea mali pravdu ze do konca augusta bude v tip top forme.
Anacron
07.08.2019 19:42
#
Akorát dostal o číslo větší dres teď ale parádní akce škoda že nebyl gól.
vilp
07.08.2019 19:54
#
Chtěl bych to vidět s Viníciusem místo Isca.
misinho7
07.08.2019 19:55
#
myslim si zeby tomu dal potrebnu dynamiku, Isco sice vie zakluckovat ale vsetko je pomale... ale tipujem ze to neuvidime a Zizu rovno vystrieda aj Edena a vsetkych naraz...
inac ta formacia nie je zla
vilp
07.08.2019 19:58
#
Isco je strašná brzda a ještě mu nic nevychází. Fakt bych chtěl moc záložníka, co hraje rychle a hlavně hodně dopředu.
brou8
07.08.2019 20:02
#
Najvyšší čas rozmýšľať nad jeho speňažením, súdiac podľa jeho pohybu ho čaká ďalšia mizerná sezóna a to sa potom bude predávať ťažko.
misinho7
07.08.2019 20:04
#
Isco ma techniku, dribling vsetko. Len nema to myslenie dopredu a vedomost kedy nahrat a kedy t podrzat. Je to brzda no. No snad sa takeho zaloznika dockame.
vilp
07.08.2019 20:56
#
Ed_Hazard
07.08.2019 21:05
#
misinho7
07.08.2019 19:57
#
Militao zatial naozaj vyborny vykon. S prehladom, plus neriesi tie situacie alibisticky dozadu ale snazi sa aj tvorit. Ked mu to pojde ako v Porte tak to bude stena.
vilp
07.08.2019 20:10
#
To nebyl ofsajd kurva.
vilp
07.08.2019 20:14
#
David Ornstein: Tottenham have reached a club-to-club agreement with Real Betis to sign midfielder Giovani Lo Celso
valloire
07.08.2019 20:17
#
Zidane ven
CHONG
07.08.2019 20:44
#
Jasná věc
vilp
07.08.2019 20:23
#
Odešli Brazilci a to je katastrofa. Valverde nezíská jediný míč a Nacho radši bez komentáře.
Ed_Hazard
07.08.2019 20:24
#
Isco bol takto šialený aj prvý polčas? Varane tiež zaspatý, na Benzemu nejde žiadna lopta a tá čo aj príde, tak ho len prefacká a odkotula sa preč..
Anacron
07.08.2019 20:26
#
Jo byl hroznej i první poločas.
misinho7
07.08.2019 20:26
#
keby tam ol miesto Isca napr Vinco alebo niekto iny tak by to mohlo byt fajn..niekto dynamickejsi a nie brzdic
vilp
07.08.2019 20:32
#
Jop, pomalu nejhorší na hřišti.
vilp
07.08.2019 20:32
#
Kubo prý do Valladolidu podle Pedrerola.
misinho7
07.08.2019 20:34
#
to by bolo super, po tom co ukazal v priprave mal by byt uz v acku a nie v Castille...Valladoid moze byt dobra volba, pomoze Ronaldovi uz sme tam poslali dakoho ne?
valloire
07.08.2019 21:53
#
to je špatně, dal bych ho rovnou do áčka
Ed_Hazard
07.08.2019 22:04
#
Taktiež. Rodrygo by si to tiež možno zaslúžil. Nevidím zmysel v tom cpať tam Viniciusa, aspoň zatiaľ nie.
Anacron
07.08.2019 20:42
#
Vinicius je prostě nepoužitelnej. K čemu že je rychlej, má dobrej dribling a nebojí se útočit, když každý míč nakonec posere.
misinho7
07.08.2019 20:43
#
Od toho zranenia je dost mimo. V priprave mu to zatial vobec nejde. Ma sa este vela co ucit co sa tyka riesenia situacii.
Ed_Hazard
07.08.2019 20:47
#
Do toho zranenia bol tiež nepoužiteľný, rozdiel bol v tom, že bavil a vedel aspoň 1 n a1 (aj keď to v konečnom dôsledku aj tak väčšinou končilo posranou akciou)
misinho7
07.08.2019 20:49
#
no bol najnebezpecnejsi z nasho utoku..teraz tam je aspon Hazard..to ze riesi situacie zle je jasne ale tak je mlady stale ma cas to dopilovat
Ed_Hazard
07.08.2019 22:04
#
Záleží čo si predstavíš pod pojmom najnebezpečnejší.
vilp
07.08.2019 20:58
#
To není pravda ale. Před zraněním to sral, jen když šel do zakončení, jinak toho vytvořil dost, teď kazí úplně vše.
Anacron
07.08.2019 20:55
#
Marcelo se sice zlepšil oproti loňsku, ale pořád mám pocit že ho to prostě bez Crise nebaví a neužívá si ten fotbal tak jak by měl. Jinak dneska asi nejlepší výkon v přípravě, no pořád je to tragédie.
Ed_Hazard
07.08.2019 22:05
#
Imp kde si? takže Hermoso by nemal záujem hrať 4 stopera? Tak to bol ďalší prekauč zo strany vedenia, ak plánujú hrať na 3
imp
07.08.2019 23:49
#
Godbless
08.08.2019 09:16
#
Varane - Ramos - Militao
Ed_Hazard
08.08.2019 18:26
#
No a ked sa zamyslis ze 4. stoper dostane minuty pri kazdom vykartovani tej trojice, kazdom sebemensom zraneni + rotacia. Tak by hral solidnu porciu minut. Tutovka.
Godbless
08.08.2019 21:04
#
Co se dá dělat. Těch chyb jsme udělali více v tomto přestupovém období.
misinho7
07.08.2019 23:34
#
Tak o tom Neymarovi pise uz kazdy dennik. Floro sa naozaj zblaznil a ide po nom. Ja si to ale neviem predstavit. Aj keby prisiel tak to znamena odstavenie Vinca, Rodryga, Brahima ci Marca.
Na druhej strane je to uplne najvyssia kvalita s Messim, Crisom a Edenom. Som zvedavy co z toho bude.
misinho7
07.08.2019 23:36
#
ale kto vie ako je na tom po tych zraneniach...
Visca el barca
08.08.2019 02:37
#
Ta nabídka s Lukou je zatím ta nejhorší
Godbless
08.08.2019 09:16
#
Neymar - Benzema/Jovic - Hazard


Pěkně to vypadá, ale maximálně tak ve FIFĚ.. Toho dementa u nás může chtít jen blázen.. ten je schopný za rok říct, že chce do City nebo zpátky do Barcelony. Bezcharakterní jedinec, který nikde nebude mít dobré jméno.. Takové Galacticos fakt nechci.
blaugrana
08.08.2019 02:45
#
Busa som zboznoval, ale to je fakt des a Ivan mu sekunduje...toto zas bude desna sezona....
Visca el barca
08.08.2019 02:47
#
Rakitic je mor.
blaugrana
08.08.2019 02:49
#
a ten kkt ho tam najebe v 95 percentách zapasov
SunFells
08.08.2019 03:08
#
Umtiti je takto špatný furt?
Hristo Stoichkov
08.08.2019 03:14
#
To určitě ne, dneska je ale úplně šílený. Takových chyb a ještě tam neustále rozhazuje rukama
SunFells
08.08.2019 03:13
#
Milikovo ego
Hristo Stoichkov
08.08.2019 03:15
#
Rakitić si vystřílí místo v základu .
Visca el barca
08.08.2019 03:18
#
ADM
08.08.2019 10:53
#
Hej, lebo on potrebuje Ernestovi nieco dokazovat
Jordi Alba
08.08.2019 11:32
#
Visca el barca
08.08.2019 03:22
#
Dembouz to tam slušně větrá
Visca el barca
08.08.2019 03:25
#
Dembele s Frenkiem to mě ba
Hristo Stoichkov
08.08.2019 03:56
#
Dembélému to momentálně víc sedí nalevo, podobně jako Sanému. Ale z těch šancí měl určitě něco vytěžit. Frenkie je o parník nejlepší záložník. Líbil se mi i Griezmann, těším se na jeho kombinace právě s Frenkiem a Messim.
Visca el barca
08.08.2019 08:31
#
Jen bych prosil neutápět Griziho na levém křídle. Frenkie je boží, vedle něj vypadá Ivan jako po obrně
roman1978
08.08.2019 08:59
#
Trénuje nás ten dement, takže levé křídlo je přesně ten post, kam ho nacpe. Frenkie, na něj je radost koukat. A raketa vypadá jako po obrně vlastně v porovnání s kýmkoli.
vilp
08.08.2019 09:34
#
Když vidím naši zálohu, za něj bych dal fakt cokoliv.
roman1978
08.08.2019 12:23
#
roman1978
08.08.2019 12:24
#
ale jinak - v záloze máte držitele zlatého míče, čili nejlepšího hráče na světě.
misinho7
08.08.2019 12:49
#
kazdy starne..2,3 roky dozadu najlepsia zaloha na svete... teraz Luka proste spadol ked ten vek siel hore, Toni nema formu
Hristo Stoichkov
08.08.2019 16:01
#
To se ti nedivím. Ale už teď se bojím toho, jak to u nás Valverde namíchá, protože je snad jediným člověkem na světě, který bude v takový konkurenci hrát Rakitiće v základu.
vilp
08.08.2019 16:20
#
Na to spoléhám. Snad i se Suárezem v útoku.
Klokanomet
08.08.2019 16:49
#
Chceš, aby vám dal další hattrick, jo?
Visca el barca
08.08.2019 16:56
#
Přitom se to dá hrát. Busi, Frenkie, Arthur-Grizi,Leo,Dembouz a nazdar.
Hristo Stoichkov
08.08.2019 17:04
#
Záložníků máme spoustu. Pokud by odešli Rakitić, Vidal a Coutinho, byl bych jenom rád. Jestli všichni z nich zůstanou, bude to pěkný průser.
Visca el barca
08.08.2019 17:25
#
Jako co budeme dělat? Píšu to dole, krom PSG nemáme kam Coutse udat.
FCBC
08.08.2019 08:15
#
Dám sem sestřih Dembeleho highlightů, abyste všichni mohli vidět, co některé uživatele tak náramně baví:

https://www.youtube.com/watch?v=UrcEhFSLRpw

Najdete v něm několik zpackaných kliček, střel do neznáma a Rakiticův gól, na kterém neměl žádnou zásluhu. Takhle prosím větral Neapol, ale co byste dneska za 100 míčů chtěli, že.

Zahrát takto Coutinho, jde se na něj zase s vidlema.

Visca el barca
08.08.2019 08:29
#
roman1978
08.08.2019 08:57
#
roman1978
08.08.2019 09:04
#
tyč jsi neviděl, co? červený zákrok (sice dostal jen žlutou) také ne, co? Několik nezpackaných kliček také ne, co? A to hrál jen pár minut.
Godbless
08.08.2019 09:18
#
Kuba bych si nechal a neposílal ho na hostování.. V přípravě patřil k nejlepším a rozhodně ukázal své kvality..
brou8
08.08.2019 09:35
#
Tiež si myslím, že si zaslúži byť členom prvého tímu, ale pod ZZ by šancu aj tak nedostal a hrať tretiu ligu by mu mohlo uškodiť, takže v súčasných podmienkach hosťovanie asi najlepšie riešenie.
Godbless
08.08.2019 09:38
#
Tak ty dementi ve vedení dělají vše proto, aby přišel ten komediant z Paříže. Tak se ani nedivím, že mlaďasům hledají hostování.
misinho7
08.08.2019 10:06
#
Takze Pogba uz nic. Tak snad ten Beek dojde. Aj ked myslim si ze on nas nezachrani v tej zalohe.
CHONG
08.08.2019 11:08
#
Pogba by to sám o sobě taky nezachránil.
patas92
08.08.2019 10:22
#
https://streamable.com/kgnbv

Snad v sobotu dostane De Jong s Arthurem aspoň poločas
ADM
08.08.2019 10:52
#
Pep by mal krvave oci
Shot2
08.08.2019 11:44
#
vilp
08.08.2019 11:53
#
Rakitić klasik.
roman1978
08.08.2019 12:26
#
v sobotu musí hráč rakitič, roberto, bus - je to generálka, takže tak
Generalní Gladiator
08.08.2019 12:38
#
arthur si skvělými výkony na copě vůbec nepomohl, vynechal velkou část přípravy,takže přišel vo geniální valverdeho taktické prvky,které zatím stihnul implementovat do hry...raketa,bus,de jong-není vo čem a roberto bude chodit za de jonga
Visca el barca
08.08.2019 13:27
#
Rakitic je náš nejhorší hráč. Začíná mě tak neskutečně srát, že bych ho poslal doprdele i zadarmo.
Reggie
08.08.2019 15:26
#
To bude Frenkieho dlouho bavit...
messinhovic
08.08.2019 15:49
#
To se fakt nezbavime.ani jednoho z komickeho dua raky a kouty?
Visca el barca
08.08.2019 17:25
#
Hoši, ale Coutinho tímto stylem zůstává. Pokud ho nenarveme do výměny s PSG, tak nevím kam by jsme ho udali.
messinhovic
08.08.2019 18:55
#
Co bayern, kdyz nemaj saneho
Godbless
08.08.2019 21:05
#
Bayern by vzal jedině Dembelého.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.