Jobe Bellingham nechce být hvězdou. Jeho starost? Srovnávání s bratrem

Dnes, 14:39
Aktuality
Jobe Bellingham (© Ralf Ibing / firo Sportphoto / dpa Picture-Alliance via AFP)

Jobe Bellingham (19) přiznal, že v sobě cítí obavy, zda se mu podaří jít ve šlépějích staršího bratra Juda (22), jenž v létě 2020 přestoupil do Borussie Dortmund a o tři roky později zamířil do Realu Madrid.

Devatenáctiletý Jobe je o dva roky mladší než Jude, který se mezitím stal klíčovým hráčem anglické reprezentace i jedním z nejlepších fotbalistů na světě. Jobe dorazil do Dortmundu letos v červnu ze Sunderlandu, kterému pomohl k postupu do Premier League. Uvědomuje si, že při svém přesunu do Německa byl veřejností často srovnáván právě s Judem.

"Je to něco, nad čím přemýšlíte. Mám z toho obavy - zvlášť já, protože jsem ještě mladý," řekl Jobe Bellingham novinářům na předsezonním kempu Borussie Dortmund v Rakousku. "Nejsem dokonalý. Tyhle věci mi běží hlavou, ale Dortmund byl klub, který mě přesvědčil, že mě tohle všechno nemusí ovlivnit. Bylo to rozhodnutí, které jsem udělal sám za sebe. Moji cestu nikdo jiný úplně nepochopí," pokračoval.

Zároveň však prozradil, že se svým bráchou o přestupu mnohokrát mluvil. "Borussii zná skrz na skrz. S klubem jsem byl v kontaktu tak od října, kdy se mi začalo docela dařit v Sunderlandu. Jude byl jedním z prvních lidí, jemuž jsem o tom řekl. Řekl mi, že je na mě nesmírně hrdý. Usmíval se od ucha k uchu a jedinou radu, kterou mi dal, bylo, ať se s tím smířím a hledám v tom jen pozitiva. To mi říká do dneška, že srovnávání nezabráním, takže nemá cenu se v tom pitvat."

Za Dortmund debutoval Jobe na mistrovství světa klubů v USA. Během čtyř zápasů si připsal jednu branku a jednu asistenci. Podobně jako v Sunderlandu nosí i v Německu na zádech dresu pouze své křestní jméno Jobe. Dělá to cíleně - chce se vyhnout přímému srovnávání s bratrem.

Záložník, který obvykle nastupuje na hlubší pozici než Jude, říká, že nemá ambice stát se mediální hvězdou. "Nechci být superhvězdou... Nechci být velkou postavou mimo hřiště. Když hraju, chci být prostě jedním z nejlepších na trávníku a soustředit se na svou práci."

Borussia Dortmund vstoupí do nové sezony 18. srpna, kdy se v prvním kole Německého poháru představí na stadionu v Essenu.

Autor: eFotbal.cz / Dominik Kočev

Komentáře (7)

Přidat komentář
Spalovač šancí

"On nechce být hvězdou. Vám snad, hochu, přeskočilo!"

Reagovat
Damis

Ale ten váš grunt tatínku. Ten já nechci

Reagovat
Nieuwendyk

A tohle ty řekneš takhle do očí, v poslední hodině, starýmu tátovi..!

Reagovat
Vinci

Na bráchu mít nebude

Reagovat
Jason_

Nekdy se to po rokoch otočí jak bratri Inzagiove.

Reagovat
Ranoth

Bol by o neho taky zaujem, aj keby sa nevola Bellingham ?

Reagovat
j_mrazik

Vždyť jste úplně stejní a navíc nosíte i stejného helminena.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele