Guirassy vybral nevhodnou píseň ve svém videu, Dortmundu se to nelíbilo

V Německu neradi vzpomínají na stinnou minulost datující se k druhé světové válce. Jakékoliv náznaky sympatizace s tehdejší sociální ideologií naráží tvrdě na vlnu nevole. Na kobereček tak aktuálně musel i guinejský reprezentant Serhou Guirassy, jenž se měl provinit tím, že v pozadí jeho video příspěvku na Snapchatu hrála píseň z nového alba amerického rappera Kayne Westa.
Jednalo se konkrétně o skladbu "Heil Hitler", která čelí po celém světě ostré kritice. Autor v textu chválí Hitlera a nacisty, což vedlo k tomu, že byla dokonce na některých hudebních platformách zakázána ještě před vydáním.
BVB-Stürmer Serhou Guirassy (29) postete nach dem Erreichen der Champions League ein Bild aus dem wohlverdienten Urlaub auf der Social-Media-Plattform Snapchat. ????♂️????????????????????♂️ pic.twitter.com/13cSktdgBX
— Zeitgeschehen (@Zeitgeschehen_) May 19, 2025
Guirassy musel vysvětlovat představitelům Borussie Dortmund, proč na sociálních sítích zveřejnil příspěvek, kde v pozadí hraje skladba, ve které je v textu oslavován nechvalně známý diktátor. V Německu to vyvolalo velice negativní reakci, což vyústilo v telefonát mezi hráčem a vedením, ve kterém po něm požadovali vysvětlení.
Někdejší útočník Stuttgartu, který byl v posledních týdnech spojován se zájmem francouzského PSG, reagoval slovy, že mu píseň navrhl přímo Snapchat a on si ji vybral, aniž by znal text. Vysvětlení bylo dostatečné, neboť Guirassy nakonec pokutu od BVB nedostane.
Komentáře (14)
Přidat komentářPo prečítaní nadpisu som si vravel, že “bože môj, čo už si také chalan mohol vybrať, že ho zasa lynčujú”… ale teda okej, považovať Heil Hitler za nevhodné je asi celkom legit.
Kanyemu dobre zajebalo od istej doby.
Jj znie to ako začiatok morbidneho vtipu... Púšťajú si dvaja černosi pesničku o hitlerovi..
Přijde mi neskutečné, že černoši mohou pozitivně mluvit o Hitlerovi. Jsou opravdu tak hloupí, že si vůbec neuvědomují, že zrovna oni by byli na seznamu k vyhlazení hodně vysoko?
Černoši jsou tak blbý, že jim přijde normální říct v písničce 57762x slovo negr, ale když si to pak zpívá někdo, kdo není černý, tak s tím mají problém.
V kazde casti populace máš určitý počet jedinců s nízkým IQ. U fotbalistu to procento bude pravděpodobně vyšší než obvykle, protoze úroveň vzdělání je dost nízká. At jsou černí bílí nebo Arabové.
Stejně jako u nás najdeš příznivce Pavla Novotného, tak v USA najdeš příznivce Kanye Westa.
Málokdo to ví, ale třeba v Německu je zabanovaných víc počítačových her, než v Číně.
Fact check failed.
On nepsal jestli to je pravda nebo není, ale že to málokdo ví.
A co je na tom špatnýho si od Kanyeho pustit Gayfish.
Vsak je to banger
NHH
Jeste ze nevybral song Cousins
Další posila do kotle. Ne vážně, kdyby nebyl černej, tak mu to ukončí kariéru.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele