Fortuna liga - souhrn 7. kola nadstavby: Dunajská Streda pouští Slovan před sebe

28.04.2023, 19:53, aktualizováno 30.04.2023, 19:44

Slovan zvládl souboj s Trnavou a vzhledem k selhání Dunajské Stredy na půdě Podbrezové dotáhl stíhací jízdu na čelo. Banská Bystrica dělila body s Žilinou. Ve skupině o udržení vyhrála Skalica. Trenčín znovu zabředl do boje o záchranu, doma nedokázal porazit poslední Liptovský Mikuláš a bude čekat na odpovědi týmů z desátého a jedenáctého místa.

O titul

Železiarne Podbrezová - DAC Dunajská Streda 2:0

30.04.2023 17:30

Góly: 45+5. Marek Bartoš, 71. Christophe Kabongo

Prekvapenie sa zrodilo v dohrávanom dueli siedmeho nadstavbového kola Fortunaligy v Podbrezovej, ktorá zdolala favorizovaný FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0).

Vo štvrtej minúte chcel Niarchos prihrať Krstovičovi do čistej šance, ale v sklze zachránil Bartoš. V 17. minúte Krstovič išiel sám na bránu. Mohol prihrávať Niarchosovi, no vzal to na seba a Ludha dobre zasiahol. V 22. minúte hlavný rozhodca kontroloval video, či hráč DAC-u nehral rukou. Pokračovalo sa v hre. V 24. minúte mal veľkú príležitosť skórovať Bakaľa, a zblízka neuspel. V 39. minúte Grešák zvnútra šestnástky prestrelil bránu. V nadstavenom čase pred Krstovičom na zemi ratoval Podbrezovú Ludha. Potom to z diaľky skúsil Grešák a narobil problémy Petrášovi, ktorý musel vyrážať. V záverečných sekundách nadstaveného času smeroval center z rohového kopu na zadnú žrď. Petráš ho podbehol a loptu neposlali do bezpečia ani jeho ďalší spoluhráči. A tak ju Bartoš nekompromisne poslal do siete - 1:0.

V 62. minúte "železiari" rozohrali priamy kop nakrátko, ale dostali sa iba po pokutové územie. DAC podnikol rýchly protiútok a Kalmárovu koncovku zneškodnil Ludha. V 67. minúte Blahút z prvej prehodil vybiehajúceho Petráša a spolu s ním i priestor troch žrdí. V 69. minúte dobre zakončil Talakov, no Petráš predviedol veľmi dobrý zákrok. V 71. minúte sa Kabongo s loptou otočil a v páde ju umiestnil do ľavej hornej časti Petrášovej brány - 2:0. V 90. minúte chcel z vlastnej polovice prekvapiť Bariš a lopta preletela centimetre povedľa pravej žrde. V druhej nadstavenej minúte Talakov postupoval sám na súperovho gólmana. Vpravo mu nabiehal Kabongo, no Talakov loptu nepustil a Petráš šancu zmaril. Podbrezová porazila Dunajskú Stredu 2:0 a vážne zamiešala bojom o titul.

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:1

29.04.2023 18:00

Góly: 25. Martin Rymarenko - 4. Dávid Ďuriš

MFK Dukla Banská Bystrica remizoval v siedmom nadstavbovom kole Fortunaligy v skupine o titul s MŠK Žilina 1:1 (1:1).

Skóre zápasu sa prvýkrát menilo už vo štvrtej minúte. Kaprálik z rohu našiel Ďuriša, ktorý v náročnej pozícii volejom usmernil loptu pod brvno Hruškovej bránky - 0:1. V šiestej minúte sa Faško oprel do strely, ale mladý žilinský gólman veľmi dobre vyrazil na rohový kop. Vo ôsmej minúte si Žilinčan Stojčevski nerozumel pred vlastnou bránkou s Nemčíkom. K lopte sa takpovediac bezprácne dostal Rymarenko, a zakončením minul pravú tyč žilinskej bránky. V 25. minúte Záhumenský z ľavej strany našiel v šestnástke "Šošonov" Rymarenka, ktorý z prvej upratal loptu k ľavej tyči Belaníkovej bránky - 1:1.

V 50. minúte jeden z hráčov Dukly hlavou sklepol loptu pred bránkou Žiliny presne pred Gorosita, ktorý ju ale netrafil ideálne. Bystrica mala v týchto chvíľach navrch. V 52. minúte sa lopta cez dvoch brániacich hráčov Žiliny dostala k Balićovi, ktorý ostal trochu prekvapený a nezakončil dobre. Žilinčania boli veľmi pasívni, no našťastie pre nich sa im to nevypomstilo. V 77. minúte Depetris hlavou nabil Slávikovi, ktorý vo veľmi dobrej pozícii minul Belaníkovu bránku. V 85. minúte center sprava prešiel k Depetrisovi, ktorý vo výskoku hlavičkoval nad. Banská Bystrica remizovala v sobotu so Žilinou 1:1.

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 1:0

28.04.2023 20:30

Góly: 13. Aleksandar Čavrić (pen.)

ŠK Slovan Bratislava potvrdil úlohu favorita a v siedmom kole nadstavby Fortunaligy zdolal v klasickom slovenskom derby Spartak Trnava 1:0 (1:0). Strelcom jediného gólu duelu bol Čavrić z pokutového kopu.

V jedenástej minúte obdržal kartový trest domáci Lovat. Hneď v ďalšej minúte Zmrhal prihral do pokutového územia Medveděvovi. Paur prišiel do súboja s ním neskoro a zavinil penaltu. Čavrić z bieleho bodu poslal Takáča do ľavej strany, zatiaľ čo prudkou strelou zakončil po zemi k pravej žrdi. Slovan tak vyhrával od trinástej minúty v derby nad Trnavou 1:0. V 33. minúte vytiahol hlavný arbiter žltú kartu pre Trnavčana Paura. V 34. minúte chyboval v strede poľa Twardzik a Slovan rýchlo prešiel do protiútoku. Čakvetadze potiahol loptu do 16-ky a vystrelil spoza Štetinu, ale dobre zasiahol Takáč. V 35. minúte to bez prípravy skúšal Oseni, pokus v jeho podaní však preletel niekoľko centimetrov nad brvnom. V 39. minúte Paur pri vzdušnom súboji nepríjemne preletel cez Čavrića a vyzeralo to, že zápas možno nedohrá. Nakoniec to rozchodil. Prvé dejstvo nadstavil rozhodca o dve minúty. Do kabín schádzali tímy za jednogólového vedenia belasých.

V druhej minúte po obrátke inkasoval žltú kartu hosťujúci Bukata. V 52. minúte ho napodobnil jeho spoluhráč Bolaji. V 80. minúte Čakvetadze obišiel Procházku. Na päťke našiel voľného Medveděva, ktorý ale nestihol zareagovať a lopta sa od jeho nohy odrazila vedľa brány. Hlavný arbiter nadstavil duel o dve minúty. Favorizovaný Slovan Bratislava si poradil so Spartakom Trnava na vlastnej tráve najtesnejším rozdielom 1:0 a minimálne do nedele bude na prvom mieste tabuľky. Siedme kolo nadstavbovej časti na pôde Podbrezovej vtedy dohrá Dunajská Streda, ktorá v tomto momente stráca na Bratislavčanov dva body.

Góly: 70. Roman Čerepkai

Siedme kolo nadstavbovej časti Fortunaligy prinieslo v skupine o záchranu víťazstvo ViOn-u Zlaté Moravce nad Ružomberkom pomerom 1:0 (0:0).

V deviatej minúte sa hlavami nepríjemne zrazili Fabiš a Pinte a potrebovali ošetrenie. V 21. minúte videl za faul na Tučného žltú kartu Čonka. Už v 28. minúte z ihriska musel dole Duga a nahradil ho Brenkus. Kapitánsku pásku od Dugu prevzal Mondek. V nadstavenom čase prvého dejstva Šefčík vystrelil z veľmi veľkej diaľky a prvý brankársky zákrok zápasu predviedol gólman Lukáč.

V 51. minúte Lukáč čelil málo razantnej strele Šefčíka. V 57. minúte dobrú kombináciu hostí zakončil Gerec, no jeho veľkú príležitosť zneškodnil pozorný Lukáč. V 70. minúte sa zadarilo domácemu celku. Na konci rýchleho protiútoku ľavým krídlom bol Čerepkai, ktorému to prenechal Mondek - 1:0. Žltú kartu vzápätí dostal na lavičke ViOn-u sediaci Chropovský. V 76. minúte Macejko ťahal domáceho Pinteho za dres a jeho počínanie bolo ocenené kartovým trestom. V 85. minúte sa taktického faulu takisto za žltú kartu dopustil Mondek. V nadstavenom čase sa za útočný faul zažltilo ešte Bobčekovi. Zlaté Moravce trochu prekvapujúco porazili Ružomberok najtesnejším rozdielom 1:0 a získali tak veľmi dôležité tri body, ktoré im o skóre pomohli uniknúť z predposlednej - barážovej priečky.

MFK Skalica - Zemplín Michalovce 3:2

Góly: 38. Andrej Fábry (pen.), 45. Andrej Fábry, 49. Mário Hollý - 28. Wisdom Uda Kanu, 72. Issa Adekunle

V siedmom kole fortunaligovej nadstavby zdolal MFK Skalica na Záhorí MFK Zemplín Michalovce o jeden gól 3:2 (2:1).

V šiestej minúte hosťujúci Marcin odcentroval na druhú žrď, kde nikým nekrytý hlavičkoval Jánošík. Junas zasiahol v strede brány a skóre sa zatiaľ nemenilo. V 20. minúte center Michaloviec smeroval na zadnú žrď, no Marcin v čistej gólovej šanci hlavou minul bránu. V 28. minúte sa do odvážneho prieniku pustil Jánošík. Dokázal prejsť okolo Hurtada a prihral pred bránu, kde loptu do siete pohodlne zasunul Kanu - 0:1. V 35. minúte postupoval Kanu z uhla. Jeho koncovku Junas jednou rukou vytlačil pred seba a Jánošík dorážal do prázdnej brány, no Hurtado loptu zastavil ešte pred bránkovou čiarou. V 37. minúte Hollý vysunul do 16-ky Fábryho, ktorého fauloval brankár Száraz a hlavný arbiter nariadil pokutový kop pre Skalicu. Fábry z bieleho bodu rozvlnil sieť strelou do stredu brány, Száraz sa hodil doprava - 1:1. V 45. minúte veľmi pekné zakončenie vyprodukoval Fábry - 2:1.

V 50. minúte Morong vyhral osobný súboj na pravej strane a prihral na hranicu vápna Hollému, ktorý namieril do pravej časti brány. Száraz mohol len ťažko reagovať - 3:1. V 57. minúte z pravej strany nabíjal pred bránu Morong. Száraz zasiahol rukou. Potom strieľal z otočky Yao a Száraz vytlačil loptu nad brvno. V 72. minúte Begalov center Blažek nedokázal v sklze odvrátiť a Adekunle loptu poslal do pravého horného rohu brány - 3:2. V poslednej minúte riadneho hracieho času si Fábry narazil loptu s Hašom a vystrelil k vzdialenejšej ľavej žrdi. Od hetriku ho delil kúsok. Skalica zdolala Michalovce 3:2.

AS Trenčín - Tatran Liptovský Mikuláš 2:2

28.04.2023 18:00

Góly: 49. Artur Gajdoš, 90. Artur Gajdoš (pen.) - 26. Tomáš Gerát, 45+2. Ivan Spyčka

V predohrávke siedmeho kola nadstavby Fortunaligy AS Trenčín doma iba remizoval s vypadávajúcim Liptovským Mikulášom 2:2, keď po polčase prehrával o dva góly.

V jedenástej minúte nebezpečne hlavičkoval Hollý a Polaček veľmi dobre zareagoval. V 22. minúte Gajdoš dostal loptu na Emeku vo vápne, kde druhý menovaný po náraze do brániaceho Nečasa skončil na zemi. V 23. minúte dostal žltú kartu hosťujúci Gerát. V 26. minúte Gerát vystrelil z diaľky a Kukučka bol na prikrátky - 0:1. V nadstavenom čase prvého polčasu sa lopta po rohu odrazila k Spychkovi, ktorý zvýšil vedenie hostí na prekvapujúcich 2:0.

V druhom polčase Trenčana Lavrinčíka nahradil Bainović. V 49. minúte dosiahol kontaktný gól AS Gajdoš - 1:2. V 59. minúte obdržal Gajdoš žlté napomenutie. V 65. minúte sa Emeka zbavil protihráča a z pravej strany 16-ky napálil do nôh brankára. V 68. minúte musel Polaček vyraziť Gajdošovu nepríjemnú strelu z väčšej vzdialenosti. V 69. minúte domáceho Yema vystriedal Kupusović. Zakrátko Liptáka Gažiho nahradil Jendrišek. V 74. minúte sa zažltilo Laurovi i Piresovi. V 76. minúte Lauru vychytal Kukučka. V 77. minúte si kartu vyslúžil Polaček. V 87. minúte Emeka pálil z prvej a po faule naňho bola nariadená jedenástka. Ihrisko opustil Laura a prišiel Fadairo, Staša zas vystriedal Voško. V 89. minúte Gajdoš premenil pokutový kop. Poslal to do opačnej strany než sa hodil Polaček a bolo 2:2. V poslednej minúte riadneho hracieho času z hracej plochy zišiel Emeka a fortunaligový trávnik okúsil Praženka. V nadstavenom čase udelil arbiter žltú kartu ešte Trenčanovi Hollému. Zápas sa nadstavoval o štyri minúty. Trenčín iba remizoval s Liptovským Mikulášom 2:2.