Fortuna liga - souhrn 6. kola nadstavby: Slovan se přiblížil Dunajské Stredě

21.04.2023, 19:25, aktualizováno 23.04.2023, 19:28

Slovan Bratislava přestřílel Žilinu a na Dunajskou Stredu, která si rozdělila body s Trnavou, má jednobodové manko. Banská Bystrica veze body z Podbrezové. Ružomberok ve skupině o udržení opět nezaváhal, tentokrát porazil Trenčín a upevnil si sedmou příčku. Zlaté Moravce zdolaly Skalici, nadále však zůstávají na barážové příčce...

O titul

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 1:1

23.04.2023 17:30

Góly: 45. Taiwo Abdulrahman - 58. Yhoan Andzouana

V poslednom dueli šiesteho nadstavbového kola Fortunaligy remizoval domáci Spartak Trnava s vedúcou Dunajskou Stredou 1:1 (1:0), čím skomplikoval hosťujúcemu celku jazdu za titulom a pomohol jeho prenasledovateľovi Slovanu Bratislava.

Trnavčania boli v prvom dejstve nebezpečnejší a aktívnejší. V 16. minúte Ofori preveril Petráša zo zložitej pozície. V 18. minúte dostal Koštrna kolmicu a zakončoval z pravej strany vápna, avšak mieril veľmi nepresne. V 20. minúte si Blackman zranil stehenný sval a musel striedať. V 29. minúte to Kalmár vyskúšal spred 16-ky, ale jeho strela bola pomalá a Vantruba ju pohodlne chytil.

V 36. minúte z diaľky pálil Štetina. Namieril do stredu brány, kde stál Petráš. V 39. minúte sa na Krstovićovu strelu hodili až traja hráči Trnavy. V 45. minúte centroval z priameho kopu Procházka. Loptu zasiahol Taiwo, brankár Petráš s ňou zápasil a Taiwo ju doklepol do siete - 1:0.

V 49. minúte Procházkovu strelu v pokutovom území musel Petráš vyraziť. V 57. minúte Mendezov pas spracoval Pinto z uhla priamo na Káčera, ale ten hádam z metra prepálil bránu. V 59. minúte Dunajskej Strede vyšla veľmi kvalitná akcia. Sprava dostal na ľavú stranu veľkého vápna prihrávku Andzouana. Pustil ju pod seba a svojou slabšou nohou - ľavačkou trafil k opačnej žrdi - 1:1.

V 79. minúte Brunetti vyslal krížnu prihrávku na Krstovića, a jeho strela z pravej strany netrafila bránu. DAC v druhom dejstve zmenil hru a dostával sa bližšie k bránke Spartaka, no na víťazstvo mu to nestačilo.

Dunajská Streda remizovala v Trnave 1:1 a pred druhým Slovanom Bratislava má už iba jednobodový náskok.

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 2:4

23.04.2023 15:30

Góly: 35. Timotej Jambor, 51. Timotej Jambor - 5. Andre Green, 21. Aleksandar Čavrić, 58. Aleksandar Čavrić, 70. Vladimír Weiss

MŠK Žilina podľahol v nedeľňajšom zápase šiesteho kola nadstavbovej časti Fortunaligy v skupine o titul obhajcovi prvenstva ŠK Slovan Bratislava 2:4 (1:2).

Vo štvrtej minúte Rusnák z pravej strany prudko prihrával pred bránu a Trnovský musel vyrážať. Jambor z dorážky netrafil bránu. V piatej minúte Slovan skóroval zo svojej prvej šance. Čakvetadze vysunul za obranu Greena, ktorý trafil pomedzi nohy žilinského gólmana - 0:1.

V 21. minúte belasým vyšiel jeden z brejkov. Čavrič prešprintoval Kopasa a rutinérsky si poradil aj so Slávikom - 0:2. V 26. minúte domáci urobili v obrane veľkú chybu. Čakvetadze išiel sám na bránu, no zhoršil si uhol. Obišiel brankára, a netrafil odkrytú bránu; rozvlnil iba bočnú sieť. V 35. minúte sa kapitán žltozelených Nemčík zbavil Weissa a prihral na hranicu pokutového územia, kde si loptu prebral Jambor a strelou pod brvno nedal Trnovskému šancu - 1:2.

V 40. minúte z pravej strany z ostrého uhla strieľal Kaprálik a Trnovskému poriadne vyprášil rukavice. V 45. minúte Weissov pokus z priameho kopu opečiatkoval brvno a padol tesne pred čiaru. Greenova hlavička z dorážky nemierila medzi tri žrde. V nadstavenom čase prvého polčasu odcentroval zo štandardky Kopas a Trnovský vyboxoval. Potom to spoza vápna skúšal Sauer a Trnovský mal znova robotu.

V 51. minúte Sauer pristavil loptu Jamborovi a druhý menovaný strelil pekný gól, keď lopta skončila v pravom hornom rohu Trnovského brány - 2:2. V 58. minúte sa akcie zhostil Weiss. S loptou prešiel cez viacerých hráčov Žiliny na pravú stranu. Následne prihral do ohňa, kam si nabehol Čavrič a v sklze poslal loptu pod brvno - 2:3.

V 70. minúte Weiss potiahol útok sám cez celé ihrisko. V nájazde na Slávika bol úspešný pomedzi jeho nohy - 2:4. V 76. minúte diváci na štadióne pod Dubňom videli aj prvú žltú kartu v zápase. Vyslúžil si ju domáci hráč Tomáš Nemčík. Iba druhý žltý trest v podobe žltej karty obdržal v 86. minúte opäť Žilinčan Patrik Iľko.

V 87. minúte Ndjeungoue vystrelil z väčšej diaľky. Mieril pri tom pod brvno, no Trnovský jednou rukou loptu vytlačil na roh. V 88. minúte sa na bránkovej čiare pri Kaprálikovom streleckom pokuse spoza 16-ky vyznamenal opäť Trnovský, ktorý zdá sa nahradil Adriána Chovana v základnej zostave na dlhšie.

Po dvoch nadstavených minútach sa zápas skončil. Prekvapenie sa tentoraz nekonalo, MŠK Žilina druhýkrát v sezóne nestačil na ŠK Slovan Bratislava v pomere 2:4. Slovan sa víťazstvom na pôde "Šošonov" bodov minimálne na chvíľu dotiahol na vedúci DAC Dunajská Streda, ten mal však k dobru náročný podvečerný duel na pôde Spartaku Trnava.

Železiarne Podbrezová - Dukla Banská Bystrica 1:2

22.04.2023 18:00

Góly: 39. Marek Bartoš - 78. David Depetris, 85. David Depetris

FK Železiarne Podbrezová neudržal jednogólový náskok a v šiestom kole nadstavbovej časti Fortunaligy prehral v Zelpo Aréne s MFK Dukla Banská Bystrica o gól 1:2 (1:0).

V tretej minúte Podbrezová nevyužila priamy kop. V úvodných minútach sa hra odvíjala v strede poľa. V desiatej minúte Franko po centri Baliča hlavičkoval nad bránu. V trinástej minúte Špyrka napriahol spoza šestnástky a pozdravil tribúny. V 16. minúte zahrali "železiari" Grešákom rohový kop. Na dvakrát pálil Pavúk, no Hruška bol pripravený.

V 39. minúte Grešák našiel hlavu Bartoša a posledný menovaný usmernil loptu za chrbát brankára Hrušku - 1:0. V 42. minúte domáci predviedli pekný signál, z ktorého mohol skórovať Špyrka. Hruška zachránil obetavým skokom. Vzápätí zabránil gólu i po Bakaľovom pokuse.

V 47. minúte mali konečne príležitosť aj hostia. Po rohovom kope chcel vyrovnať Gorosito, ale nepodarilo sa mu to. V 58. minúte pálil Kabongo a dorážal Grešák. Hrušku teraz zachránila tyč. V 78. minúte obdržal napomenutie v podobe žltej karty hosťujúci Balič. Krátko nato sa Depetris ocitol sám zoči-voči Ludhovi a vyrovnal na 1:1.

V 85. minúte rovnaký hráč otočil skóre vydarenou strelou - 1:2. Popri góle si pripísal i žltú kartu. Zápas sa nadstavoval štyri minúty. Dukla Banská Bystrica potvrdila dobrú formu a na pôde Železiarní Podbrezová zvíťazila o gól 2:1.

Svojho zdolaného súpera a Žilinu, ktorá má odohraný o zápas menej navyše preskočila v tabuľke a aktuálne je v nadstavbovej skupine už štvrtá.

Tatran Liptovský Mikuláš - Zemplín Michalovce 1:3

Góly: 40. Christián Steinhübel - 2. Lukáš Jánošík, 10. Daniel Magda, 34. Matúš Marcin

MFK Tatran Liptovský Mikuláš bodovo nezabral a Zemplínu Michalovce podľahol v šiestom nadstavbovom kole na domácej pôde 1:3 (1:3).

V druhej minúte Marcin pomýlil Liptákov. Vysunul Kotulu, ktorý z ľavej strany namieril loptu do stredu 16-ky. V skrumáži skóroval Jánošík - 0:1. V desiatej minúte svoj premiérový gól vo Fortunalige zaznamenal Magda. Presadil sa pred brankárom Poláčekom, keď umiestnil Jánošíkov center od rohovej zástavky - 0:2.

V trinástej minúte zakončoval Bartoš, a s jeho hlavičkou si poradil Száraz. V 34. minúte po dobrej prihrávke Peňu nekompromisne vypálil Marcin a zvýšil už na 3:0 pre Zemplín. V 40. minúte veľmi pekne z priameho kopu trafil Steinhübel, ktorý si zvolil pravý horný roh Szárazovej brány.

V 57. minúte Tatran od štvrtého gólu zachránilo brvno. V 60. minúte dobre strieľal Steinhübel, ale len tam, kde sa objavil Száraz. Keby mieril lepšie, Liptáci mohli zaznamenať kontaktný gól. V 72. minúte bol Gerát trochu pomalší ako Matúš Marcin. Z jeho hlavičky gól na 1:4 nepadol, pretože mu v tom zabránil brankár Polaček.

V 78. minúte Laura ponúkol nahrávku Stašovi, a ten ten akoby sa bol zľakol príležitosti a pred Szárazom zakončil vysoko nad. Zápas hlavný arbiter nadstavil o tri minúty.

Zemplín Michalovce zvíťazil v Poprade nad posledným Liptovským Mikulášom 3:1.

MFK Skalica - FC Zlaté Moravce 0:1

Góly: 83. Kenneth Ikugar

MFK Skalica nezopakoval v šiestom kole nadstavbovej časti Fortunaligy výborný výkon zo semifinále Slovnaft Cupu proti Slovanu a ViOn-u Zlaté Moravce podľahol doma 0:1 (0:0).

V 21. minúte Haša hlavičkoval tesne pred brankárom a Lukáč mal s jeho zakončením mierne problémy; lopta sa odrazila aj do žrde. V 35. minúte Čerepkai vypálil z diaľky, no Šemrinec zasahovať nemusel. V 38. minúte mohli skóre otvoriť domáci. Niekoľko ich streleckých pokusov ale hostia zvládli a ten od Vlaska smeroval do pravej žŕdky.

V 59. minúte Morong dobre spracoval dlhý pas, no už z uhla. Vysoká lopta od neho dopadala pred bránkovú čiaru, kde ju hostia odkopli. V 67. minúte Morong takmer hlavičkoval do siete. Lukáč sa však hodil do strely a pokus vytesnil. V 77. minúte Lukáč v stopercentnej šanci vychytal aj Fábryho. Hosťujúcemu gólmanovi duel vyšiel.

V 79. minúte strieľal Pinte z hranice šestnástky. Šemrinec sa poriadne natiahol a poslal to na roh. V 83. minúte Pintov prízemný center zľava našiel Ikugara a ten bez problémov zakončil do odkrytej brány - 0:1. V 88. minúte neprekonal úspešného Lukáča striedajúci Medved. Moravce zdolali domácu Skalicu najtesnejším rozdielom.

MFK Ružomberok - AS Trenčín 4:1

21.04.2023 17:30

Góly: 21. Tomáš Bobček, 28. Kristóf Domonkos, 73. Štefan Gerec, 90+1. Marko Kelemen - 58. Artur Gajdoš

MFK Ružomberok opäť naplno bodoval v predohrávke šiesteho kola nadstavbovej časti Fortunaligy, keď v skupine o záchranu v najvyššej súťaži presvedčivo zdolal As Trenčín pomerom 4:1 (2:0).

V trinástej minúte Selecký našiel Bobčeka, ktorý prekonal brankára, no situáciu musel preveriť VAR. Zásah napokon neplatil pre ofsajd. V 16. minúte Madleňák prihral Seleckému, ktorý strelou z vnútra veľkého vápna minul bližšiu žrď. V 19. minúte sa na opačnej strane dostal do šance Azango, ktorého strelu vyrazil nohou Ťapaj. V 21. minúte premenil center Bobček hlavou na prvý gól stretnutia - 1:0. V 23. minúte obdržal žltú kartu za faul v strede ihriska Trenčan Azango. V 28. minúte vystrelil Madleňák. Brankár jeho pokus vyrazil pred Domonkosa, ktorý loptu dokopol do siete - 2:0. V 39. minúte sa žlté napomenutie ušlo domácemu Zsigmundovi. V 41. minúte sa lopta po rohu poodrážala až pred Soaresa, ktorý spoza veľkého vápna zakončil nad. Prvý polčas hlavný arbiter nadstavil o štyri minúty.

V 50. minúte videl žltú kartu hosťujúci Bagin. V 52. minúte Azango vypálil z mierneho uhla, a jeho strelu vyrazil Ťapaj. V 56. minúte sa zažltilo Lavrinčíkovi. V 58. minúte zaznamenal kontaktný gól Gajdoš - 2:1. V 61. minúte Šefčík odcentroval z pravej strany, no Madleňák pred odkrytou časťou trenčianskej brány minul loptu. V 66. minúte sa svojho druhého kartového trestu dopustil Azango a musel predčasne pod sprchy. V 73. minúte Bobček nabil Gerecovi, ktorý strelou k bližšej žrdi upravil na 3:1. V 79. minúte Kupusovićove zakončenie zneškodnil Ťapaj. V 81. minúte Selecký ranou zblízka trafil Vozinhu. Krátko nato to z veľkej vzdialenosti skúsil Bainović a natiahol Ťapaja, ktorý vyrazil. V 83. minúte Mojžiš ani na dvakrát neprestrelil hráčov pred sebou a Bobček netrafil priestor troch žrdí. V 84. minúte Bobček zakončil z mierneho uhla; tesne minul bližší horný roh trenčianskej brány. V 85. minúte Bobček zopakoval podobný scenár z hranice vápna. V 90. minúte brankár neodkopol ideálne a Gerec ho chcel prelobovať. Jeho pokus bol stečovaný tesne nad. V nadstavenom čase sa po rohu presadil Kelemen a bolo to už o tri góly. Ružomberok potvrdil pozíciu suverénneho lídra nadstavbovej skupiny o záchranu vo Fortunalige a AS Trenčín porazil vysoko 4:1.