Fenin dostal pozvánku do reprezentace
Jeden nováček se ocitl v nominaci trenéra Karla Brücknera pro přátelský zápas proti Rakousku. Poprvé v kariéře dostal pozvánku teplický útočník Martin Fenin, v nominaci naopak chybí Marek Jankulovski...
Fenin si pozvánku vysloužil vynikajícími výkony na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let, v nichž pokračuje i v Teplicích. V úvodních dvou ligových kolech se trefil třikrát a i díky němu tak mají Teplice plný bodový zisk.
"Několikrát jsem ho viděl a má už něco odehráno. Myslím, že to je prokázaná kvalita, žádná zkouška. Typologicky se nám hodí do sestavy útočníků," zdůvodnil Brückner nominaci Fenina.
Z důvodu pozdějšího startu letní přípravy naopak chybí Marek Jankulovski. Po roční absenci se do týmu vrací Karel Piták a nominován byl rovněž Zdeněk Grygera, jehož z kvalifikačního utkání ve Walesu vyřadilo zranění. Utkání s Rakouskem se bude hrát 22. srpna ve Vídni.
Brankáři: Jaromír Blažek (Norimberk), Petr Čech (Chelsea).
Obránci: Zdeněk Grygera (Juventus), Radoslav Kováč (Spartak), David Rozehnal (Newcastle), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina), Tomáš Zápotočný (Udinese).
Záložníci: Tomáš Galásek (Norimberk), David Jarolím (Hamburk), Karel Piták (Salcburk), Jaroslav Plašil (Monako), Jan Polák (Anderlecht), Tomáš Rosický (Arsenal), Tomáš Sivok (Udinese).
Útočníci: Milan Baroš (Lyon), Martin Fenin (Teplice), Jan Koller (Monako), Marek Kulič (Sparta).
Fenin si pozvánku vysloužil vynikajícími výkony na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let, v nichž pokračuje i v Teplicích. V úvodních dvou ligových kolech se trefil třikrát a i díky němu tak mají Teplice plný bodový zisk.
"Několikrát jsem ho viděl a má už něco odehráno. Myslím, že to je prokázaná kvalita, žádná zkouška. Typologicky se nám hodí do sestavy útočníků," zdůvodnil Brückner nominaci Fenina.
Z důvodu pozdějšího startu letní přípravy naopak chybí Marek Jankulovski. Po roční absenci se do týmu vrací Karel Piták a nominován byl rovněž Zdeněk Grygera, jehož z kvalifikačního utkání ve Walesu vyřadilo zranění. Utkání s Rakouskem se bude hrát 22. srpna ve Vídni.
Brankáři: Jaromír Blažek (Norimberk), Petr Čech (Chelsea).
Obránci: Zdeněk Grygera (Juventus), Radoslav Kováč (Spartak), David Rozehnal (Newcastle), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina), Tomáš Zápotočný (Udinese).
Záložníci: Tomáš Galásek (Norimberk), David Jarolím (Hamburk), Karel Piták (Salcburk), Jaroslav Plašil (Monako), Jan Polák (Anderlecht), Tomáš Rosický (Arsenal), Tomáš Sivok (Udinese).
Útočníci: Milan Baroš (Lyon), Martin Fenin (Teplice), Jan Koller (Monako), Marek Kulič (Sparta).
Komentáře (97)
Přidat komentářSuper.
tjn... souhlasim s brankářskou dvojicí, Bláža je zkušenej, Bundesliga mu určo pomůže... štve mě Jankul a vubec mi tam nesedí zasranej Plašil
Blažek? Zápotočný? Galásek? Polák? A ten útok??? Proč toto???
polák jo, plašil ne
sestava by mohla bejt takhle:
----------------------------- Cech -------------------------------
Ujfalusi ----------- Rozehnal -------- Kovac --------- Grygera
------------------------------ Polak -----------------------------
Pitak ------------------- Rosicky ----------------------- Jarolim
---------------- Fenin ------------- Koller
myslim,že Koller hrát nebude,ale s Feninem bude v útoku Baroš
Jarolím na levo?
Z toho co nominoval může hrát vlevo akorát Plašil - bohužel...
tak to je skvělý Plašil
Polák může taky vlevo!
a nebo ať pozve Páťu Bergra
a tajy polák muže hrat na levo
spíš Kováč nalevo a Grygera stopera,jinak dobrý... Co se týče nominace tak mi vadí jen Plašil(je hoden svého jména) a Blažek,se mi zdá že Laštůvka s Drobným(a později Zlámal s Petrem) začnou sbírat zkušenosti v repre tak ve 30
Zlámal v repre?To už bychom museli být na dně
Ujfalušiho, Čecha, Rosickýho a Galáska vůbec nemusel brát. O Blažkovi raději mluvit nebudu, aspoň si od českých novinářů vyžere otázky na ten svůj víkendový trapas...
trapas? Udělal sice školáckou chybu, ale, co jsem viděl, tak toho plno vychytal. Takže ještě jednou: Trapas?
Ale uznávám, že tam už nemá, co dělat. Chtělo by to někoho mladšího, páč on si už nekopne a někdo by mohl sbírat zkušenosti pro případ, že by někdo zase šlápl Čechovi na hlavu nebo něco podobnýho
Ano, trapas. Viděls tu známku od Kickeru? Navíc byl prý hroznej i v přípravě...
Jo, jsi zlej Brňák, jakej trapas, to přece bylo "opakování historie z Lyonu"
ty ses ještě někam nezahrabal?
Ale z diskuse jsi samo zdrhl, že ...?
Neboj se, radši si zase vymysli něco o vydírání.
tak to se ti omlouvám. Viděl jsem včera sestřih a z něj mi vyplynulo, že zachytal slušně, teda až na tu chybu ...
Jasně, třeba Marek Čech,Poštulka nebo Vaniak - to jsou dost mladý a nadějný kluci.
Měl by je Kája povolat
Ideální zápas pro vyzkoušení nových hráčů a on povolá toto.
nevim co tam dela galasek plasil jarolim pitak. prece mame lepsi zalozniky. treba sionko kterej se ted rozehral nebo matejovsky. vyzkousel bych treba kolare kladrubskyho strestika huska holeka simunka a dalsi. proc bere sebou takovy dedky ktery nejsou perspektivni. galaska bych nebral vubec nema tam co delat
co je na ušišlaným Matějovským dobrýho,to by mě teda zajímalo?! Je to akorád ubrečenej trotl co si myslí,že je mistr světa ,ale umí hovno
Plašil nemá v repre vůbec co dělat,větší jelito sem neviděl...Carlos by moch dát šanci Skácelovi
tj Plasila bych uz nepovolaval a jeste ani Galaska ... Jarolim neni spatny ale jak kdy ...
Pokud čteš deník Sport(i když podle tvé inteligence, vypadá, že neumíš ani číst) tak bys mohl vědět, že Marek Matějovský, se stal nejlepší hráčem Gambrinus ligy!!! Ale to ty asi nevíš...a myslím, si, že nejlepší hráč z naší ligy, by v reprezentaci mohl být...podotýkám, že nejsem žádným velkým fanouškem Mladý Boleslavi
Btw., v týmu není ani jeden levák, to bude zas paskvil.
No jo, nic se nezměnilo. Pořád zve tregédy Plašila, Galáska, Blažka a Baroše
. Nechápu, proč i na přípravné utkání zve hráče milion krát vyzkoušené? Proč nepozve někoho nového? Alespoň, že pozval Fenina, ale jak tak znám dědka, tak mu dá šanci na posledních 10 minut
A proč Blažka? Vždyť už na to nemá. Poslední dva roky ve Spartě chytil hovno a ani teď v Norimberku se moc dobře neuvedl
Vždyť máme lepší brankáře - Drobný, Zítka, Laštůvka, nebo Marek Čech. Do obrany mohl klidně vyzkoušet Šimůnka, alespoň by se vidělo, jestli je tak dobrý. Se zálohou je asi dědek spokojený, že opět pozval ty samé chodce z Walesu. Proč tam není Matějovský? Od odchodu Karla s Nedvědm nám chybí kvalitní krajní záložníci, ale že by vyzkoušel někoho nového to ne (např ty dva z "21"). Jedině ten útok je asi správná volba. Koller sice v Monaku nehraje, ale v repre mu to vždycky jde, Baroš byl loni tragickej, ale v přípravě a prvních dvou kolech hrál prý slušně. Kulič je jistota a Fenin tam prostě být musí.
Prostě to s dědkem musíme ještě rok vydržet, do ME, po kterém i dle Košťála skončí.
Doufám, že skončí i s Košťálem
toho zmrda koštala odtamtud nikdo nedostane...
Ale dostane, smrt!!!!
Není tam žádný levý obránce a levý záložník.
Grygera jako levý obránce - to je řešení z nouze a Plašil - o tom bych radši nemluvil
Ať mi někdo řekne co dělá Plašil v reprezentaci ??? V životě tam nic nepředved a v Monaku nehraje nic..možná je to tim, že tam neni koho dát..radši bych tam dal Limberskýho
prave ze v monaku hraje relativne slusne.da za sezonu i par golu a nahravek i v zakladu(myslim) hraje,potiz je v tom ze v repre hraje hovno...
Vůbec bych nezkoušel nějaké nováčky, kteří sice nemají potřebnou kvalitu, ale dočasnou formu, stejně většinou v reprezentaci vyhoří a tohle je snad generálka na Irsko.
Lepší snaživej nováček s dočasnou formou, než chodící hvězda!
To výjde nastejno.
No to ani náhadou. Pořád lepší, když tam někdo bude běhat i s tím, že není tak dobrý, než Rosický a spol, kteří jen stojí a koukaj. Tím pohybem a bojovností toho dokáže mnohem víc.
Leda proti San Marínu.
Jo a ty jsi spokojenej, jak hraje naše repre poslední rok?
Nejsem, ale máme pořád reálné šance na postup, kdyby jsme překopali kádr tak budeme bojovat se Slovenskem o třetí flek.
Šanci máme dobrou, ale to bychom museli hrát lépe než na jaře a pokud on povolá ty samé chodce, tak se zlepšení těžko dočkáme. Já neříkám odměnit celý kádr, ale 3-4 nové hráče by tam měl dát a kdy je nejlépe vyzkoušet než v přáteláku. Což měl činit už od MS, to je dědkův dlouhodobý problém. Hráči jako Plašil, Galásek a Blažek nemají v repre natož v základu co dělat a ropzhodně by na jejich postech hrál lépe někdo z "21" či "20".
Nevím, jestli se na defenzivním záložníku, křídlu nebo brankáři vyskytuje někdo lepší než tebou zmiňované trio. Z "20" a "21" tam pro budoucnost repre zatím vidím jen kvarteto Hubník, Rajtoral, Fenin, Šimůnek.
maličko si zapomněl na Suchýho
No a?
Vždyť spolu hrajou už 2 roky.
Nikdo novej v nominaci na Irsko stejně nebude - tak proč teď nevyzkoušet někoho novýho?
Správně, VĚTŠINOU vyhoří, ale jeden se třeba chytnout může. Hubník, Fillo a Matějovský tam určitě měli být...
Hubníka bych bral, Matějovský nehraje v oslnivé formě.
Hubník, ale teď v lize nehrál...
A ty máš pocit, že ti zkušení v poslední době reprezentovali s úspěchem? Já teda viděl leda bídnou hru, sotva průměrné výsledky a tu blbost s oslavou radši ani nezmiňovat.
Košťále, sbal si Brücknera a spol. a nazdar. Tohle už fakt nejde. Košťál je fakt umělec, Brückner důchodce, kterej dožívá z toho, co kdysi dávno na EURu dokázal.
K nominaci se radši vyjadřovat nebudu, z Plašila jsem se opět málem poblil.
Nemáme kvalitní křídla, to je kámen úrazu, pak je naše hra statická a z toho se odvíjí všechno...
Nemáme v nominaci, jinak by se pár nadějí našlo.
Buď konkrétní.
Dle mě by vůbec nejlepší bylo, kdyby na levou stranu zálohy dal Jankulovskiho a levého obránce hrál Grygera, který už tam párkrát nastoupil a v pravo by mohl být Polák, který pokud nehraje DM, tak mu to v repre jde dobře. Ve prostřed by pak byl Rosický s Jarolímem. Klasický DM je zbytečný, pokud oba střední záložníci jsou schopni i bránit. A nebo Dát na kraj Rosu, tak jak hraje v Arsenalu. Třetí možnost je povolat někoho z "21" pač tam oba krajní záložníci hráli dobře. Prostě a jednoduše to chce zkoušet varianty a né tam pořád cpát tragéda Plašila nalevo a napravo Jarolíma, který na kraji hrát neumí.
Zkusit Pitáka, Filla a možná Františka Dobrotu, víc mě fakt nenapadá, možná to pak konečně překopat na 4-3-3, ale na to zase nemáme útočníky
.
to jo no,kdyby byli 3 utocnici tak by asi byl Baros,Fenin a Koller a kulic na lavicce jenze stejne si myslim ze by to neubehali,Koller urcite ne uz je starsi a Baros je linej jak prase
Problém je, že nám nechybí jen krajní záložníci, ale už definitivně taky pořádní útočníci. Záloha Jarolím - Polák - Rosický by mohla fungovat dobře, to by mohli vědět hlavně culés, jestli je to ten správný mix, podle mě i jo, náhradou by byli Matějovský, Abraham, Sivok atd. Jenže nemáme útočníky, kteří by na to fyzicky měli, určitě by tam musel být Kulič, který když musí, tak se celkem vrací.
-----------Polák-------------
-----Jarolím----Rosický----
X-----------------------Kulič
-------------X----------------
Další možností je něco takového, co předvedla Argentina na Copa América. Jeden štít, kolem něho dva technici, vysunutý střední záložník a dva útočníci. Ale tady zase nevím, jestli by Jarolím s Matějovským roli Veróna s Cambiassem zvládli...
Vyžaduje to taky velkou podporu útoku od krajních beků...
-----------Polák-------------
----Jarolím---Matějovský--
----------Rosický------------
-----X---------------X-------
Mě se jenom Polák nelíbí jako DM, on není ani DM ani AM nejspíš bych ho zařadil jako CM, ale to pak nemůžou hrát s Rosem spolu ve středu aspoň proti silným ne.
jste všeci nějací chytří ne?? miluju lidi, kteří jeden rok někoho vynášej do nebe a druhej rok ho posílaj někam!! mě se styl Karla taky zrovna nelíbí, ale měj te k němu aspoň trochu úcty!! po Portugalsku jste ho všichni oslavovali a ted ho posíláte někam!! měl by sice vyměnit pár hráčů taky nechápu proč to nezkusí, ale to je prostě on!! ale já mu věřim a na EURO určitě postoupíme!! to co dokázal neni jenom náhoda a že je ted trochu krizový období, tak jse neni čemu divit, když odešly základní kameny repre a musí jse hledat nové články což neni nikdy jednoduchý!!
Částečně souhlas, ale reprezentace není za zásluhy. Kdyby Bruckner skončil po MS, tak se na něj vzpomíná jen v dobrém, ale poslední rok vede naší repre do záhuby a nedělá nic proto, aby tomu zabránil a proto jde úcta z roků minulých stranou.
Ano musí hledat nový články, ale napiš kdo je tam ten novej článek.
Dva zápasy Sionko a občas Kulda - pokud je beru jako nový, ale jinak tam jsou všichni z Portugalska - kromě Bolfa,Médi a Karla
souhlasim s názorem ale přece jen by měl ten kádr obmenit
Jak koukám tak koukám, nikde žádnej slávista - nevím kam ten ,,dědek,, kouká?
Vždyť to píšu už nahoře - Vaniak se bezvadně rozchytal
proc zas bere plasila??ten bruckner se fakt nepouci...
Kdyz von Jarda na tom placu ohromne nabeha...
Brankáři: Drobný, Zítka
Obránci: Grygera, Hubník, Kováč, Rozehnal, Kopic, Šimůnek, Ujfaluši
Záložníci: Sionko, Piták, Matějovský, Fillo, Jarolím, Polák, Abraham
Útočníci: Koller, Fenin, Kulič, Baroš
Sestava (1. poločas): Drobný - Ujfaluši, Rozehnal, Kováč, Grygera - Jarolím, Matějovský, Abraham, Fillo - Koller, Kulič
Sestava (2. poločas): Zítka - Hubník, Grygera, Šimůnek, Kopic - Piták, Matějovský, Polák, Sionko - Fenin, Baroš
Hubník pravý bek?
jinak velmi zajiamve
Jména ok, ale dvacet lidí bych na jeden přátelák zbytečně nebral a raději jim dal více minut...
Každý by hrál (minimálně) poločas, podle mě ideální...
Kde je Plašil?
V Monacu.
Brückner je piča ať už ho někdo vyhodí, ten starej kretén si hraje na nějakýho fotbalovýho Einsteina ale ve fotbale ještě vůbec nic nedokázal, posral co mohl - Euro 2004 posral neskutečně a o MS 2006 rači ani nemluvím to byla tragédie.
Ať už se vysere na ty starý blbce co tam bere jen za zásluhy jako Koller, Galásek a na ty zoufalce jako Plašil, Kulič, Baroš a podobně. Máme deleko lepší hráče a on bere takový blbečky .
no dobře došel se sigmou do semifinále poháru uefa, to je sice moc pěkný ale s repre udělal celkem hovno to euro je podle mě posraný s řekama to byl prokoučovanej zápas ale úplně, jinak jako dobrý, třeba to holandsko to byl super špil. A že Kulič není zoufalec, díval ses včera na sparta - arsenal tak tady nebreč.
nevim jestli 3. misto z Evropy je pro ceskej fotbal urcite uspech,rozhodne euro neposral,a MS 2006-to se proste stava no.
Euro 2004 posral? to jsi byl buď v lihu nebo jsi viděl jiný Euro...jinak ale souhlasím, že Bruckner už nemá repre co dát...akorát si přivydělává k důchodu
....z našich peněz
Doufam, ze si uvedomi, ze se jedna o reprezentacni ACKO, ve kterem na jeho filmovy talent, lepe receno na neustale predvadeni jeho absence, neni nikdo zvedavy.
Formu jinak ma, takze hodne stesti.
Ty vole místo toho posranýho starýho a furt tragickýho Blažka má nominovat Míru Millera z Mladý Boleslavi
Taky možnost.
Čech-Ujfaluši,Rozehnal,Kováč,Jankulovski-Rajtoral,Polák,Rosický,Berger-Fenin,Baroš to by bylo a nahradníci:Drobný,Šimůnek,Grygera,Sivok,Skácel,Koller,Fillo,Kulič
co vy na to??
my na to nic
jaktooo?
--------------------------------Čech---------------------------
Kladrubský---Rozehna-----Grygera--------Ujfi
Rajtoral-------Rosa---------Suchý---------Fillo
----------------Fenin--------Kulič
To stím Kuličem je doufám vtip..
A to proč? Kulič patří k nej útočníkům v lize.
Místo Blažka by měl nominvat Lejsala.Má zkusenosti i ze zahraničí a určite na to má. Pak me napadá jeste Lastuvka, ale toho sem rok nevidel chytat.
proč není v nominaci Týce a Vachoušek???
Týce byl v širší, s Vachouškem se počítá až na Euro, momentálně je totiž zraněný
.
protože tyce je rad ze kopne do balonu a štěpán je zranenej
----------------------------ČECH-----------------------------
-----ujfa--------šímůnek-------------rozehnal---------kováč-----
-----rajtoral-----------matejovsky--------rosa---------polák------
----------------fenin------------------kulič--------
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele