Corgoň liga súhrn - 17. kolo

24.11.2007, 00:32, aktualizováno 26.11.2007, 22:36
Po piatočnom domácom víťazstve Senca nad Dubnicou zvíťazila doma aj Banská Bystrica, keď zdolala Zlaté Moravce a Trnava, ktorá deklasovala Trenčín. Bilanciu domácich kazili Košice s Ružomberkom keď podľahli Artmedii a Slovanu. V pondelok večer podľahla Nitra Žiline.

FC Senec - MFK Dubnica 2:1

23.11.2007 17:30

Góly: 15. Pinte (z pok. kopu), 71. Ujlaky - 79. Seye

Futbalisti Senca pred zápasom vedeli, že Dubnica je vhodný súper, ktorého by mohli v domácom prostredí poraziť a dostať sa pred Trenčín, ktorý odohrá poriadne ťažký zápas v Trnave. Hneď v úvode zahral dobre priamy kop Papaj, ale Perniš ho dokázal vyškriabať na roh, po ktorom hlavičkoval veterán Pinte do žrde. Po štvrťhodine hry bol v šestnástke faulovaný Kozár, a následný pokutový kop premenil s prehľadom Pinte – 1:0. Už o desať minú mohlo byť vyrovnané, keď sa do šestnástky vrútil Kiška, no Slovenčiak jeho strelu z uhla zneškodnil. V 34. minúte prešiel perfektne cez niekoľkých hráčov hostí Pinte, ale v koncovke zlyhal.

Druhý polčas začali lepšie hostia z Dubnice. V 63. minúte nepremenil stopercentnú šancu Seyé, ktorý z tesnej blízkosti nedokázal vyrovnať, a o minútu neskôr vychytal toho istého hráča Slovenčiak. V 71. minúte prihral dobre Pinte Ujlakymu, ktorý z voleja zvýšil na 2:0. O osem minút dokázal Seyé presnou strelou znížiť – 2:1. V závere zápasu sa hostia pokúšali ešte vyrovnať, no v koncovke neuspeli Filo, Seyé ani Kiška, a preto sa môžu Senčania tešiť zo zisku dôležitých troch bodov.

MFK Košice - Artmedia Petržalka 0:1

24.11.2007 13:00

Góly: 77. Čišovský

Domáci Košičania nastúpili do zápasu bez rešpektu a zatlačili hostí pred šestnástku. Z tlaku však rezultovala len séria rohových kopov a zmätky pred gólmanom Artmedie Kamenárom. V 15. minúte sa ukázali aj futbalisti z Bratislavy, keď Fodrekovu strelu musel vyrážať Putnocký. Po dvadsiatich minútach mal super šancu Jurčo, ale pozorný bol Kamenár. Zauja aj priamy kop Čvirika, ktorý narobil starosti Putnockému.

V druhom polčase sa hral slabší futbal, tempo upadlo do priemeru, mužstvá si vytvorili málo šancí, chýbal väčší pohyb z obidvoch strán. Za zmienku stáli iba nevyužité príležitosti Halenára a Kozáka. Domáci si vytvorili dve sľubné šance, najskôr Bicákov prienik zastavil dobrým čítaním hry Kamenár, a v 73. minúte po priamom kope Kolbasa hlavičkoval Cicman, ale svoje majstrovstvo znova ukázal brankár hostí. O tri minúty mal ďalšiu šancu bicák, no loptu napálil len do Farkaša, a keď neuspel ani Kolbas zoči – voči Kamenárovi, zahrmelo na opačnej strane. V 77. minúte rozohral priamy kop presne na Čišovského, ktorého pekné nožničky skončili v bráne – 0:1. Artmedia tesné víťazstvo v závere už ubránila.

Dukla Banská Bystrica - FC Zlaté Moravce 1:0

Góly: 35. Debnár

Zápas medzi Duklou a nováčikom zo Zlatých Moraviec ponúkol vyrovnaný, no nie príliš kvalitný prvý polčas. Veľa podarených akcií diváci nevideli, ale s polčasovým vedením Dukly mohli byť určite spokojní.

Prvú príležitosť ale mali hostia, Tóth prihral v protiútoku Greguškovi, ktorý ale spoza veľkého vápna bránu netrafil. Za Duklu sa pokúsil prvý raz skórovať v 23. minúte Pečovský, individuálnu akciu zakončil prízemnou strelou tesne vedľa. Dukla sa ujala vedenia v 35. minúte, keď z čista - jasna po prvom rohovom kope Kulíka potešil divákov Debnár. V tom čase mali hostia na svojom konte rohových kopov už šesť! Futbal sa však hrá na góly a tak mohli Vojaci do prestávky viesť už o dva góly, striedajúci Semeník ale dobrú prihrávku Ďuriša nevyužil.

V druhom polčase získavala Dukla postupom času prevahu, v jeho úvode ale mohol ViON vyrovnať. Z ľavej strany centroval pred bránu Juska, Tóth ale z niekoľkých metrov trestuhodne prestrelil. V 59. minúte si takmer strelil vlastný gól Choma, Brezina ale našťastie pre hostí zachránil. O necelých desať minút sa mal kopať pokutový kop, keď Farkaš vo vápne fauloval Semeník, rozhodca ale nereagoval. V závere stretnutia mohli donmáci ešte dvakrát zvýšiť, Ďuriš ale na loptu nedosiahol a o niekoľko minút neskôr neprekonal brankára hostí Pančík.

Medzitým hostia prišli o vylúčeného Klabala a o desiatich hráčoch sa už proti Banskej Bystrici nedokázali presadiť a domáci si tak pripísali zaslúžené víťazstvo.

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 0:2

24.11.2007 17:30

Góly: 17. Sylvestr, 66. Ibragimov (pen)

Na Liptove sa predstavil Slovan a od začiatku sa hral pod Čebraťom futbal slušnej úrovne. V 13. minúte mali veľkú príležitosť domáci, loptu ale do brány Slovana nikto nedopravil. Nedáš - dostaneš sa tak opäť raz potvrdilo. V 17. minúte sa totiž ujal vedenia Slovan, keď po rýchlom brejku prehodil mladý útočník Belasých Jakub Silvestr Hajdúcha v bráne Ružomberka.

Už onedlho mohla Ruža vyrovnať, Mackovu strelu pod brvno ale Kiss vyrazil a Zošákova strela našla len brvno slovanistickej brány. Do polčasu však futbal po týchto chvíľach zakapal. Domáci síce väčšinu času držali loptu na svojich kopačkách, no nedokázali si vytvoriť žiadnu príležitosť a tak sa diváci na štadióne nudili a po dobrom úvode nemohli byť s futbalom spokojní.

Desať minút po prestávke mohli Belasí opäť zvýšiť, Poliaček však nedokázal svoj nájazd na Hajdúcha úspešne premeniť. Ružomberčania ale nezaostávali a vytvorili si stopercentnú gólovku na druhej strane, chybu Kissa ale nedokázal nikto z domácich hráčov premeniť.

67. minúta znamenala potvrdenie vedenia pre Slovan, keďže Siva fauloval Sylvestra a Ibragimov penaltu bez problémov premenil. Onedlho dostal domáci kapitán Novotný druhú žltú kartu a tak sa musel porúčať. Tento moment znamenal, že zápas sa od druhého gólu hostí už len dohrával a Slovanisti si tak pripísali druhý úspech na ihriskách súperov v rade.

Spartak Trnava - AS Trenčín 6:0

Góly: 5. Doležaj, 21. Filipovič, 50. Barčík, 69. Bernáth, 76. V. Pončák, 90. Bernáth

Trnavčania nastúpili na zápas s Trenčínom v ideálnej zostave, a na hre červeno – čiernych to bolo hneď od úvodu aj vidieť. V piatej minúte vystrelil spoza šestnástky Doležaj, a po teči hosťujúcej obrany putovala lopta až za chrbát Hodála – 1:0. Domáci boli jasne lepší a vytvárali si jednu gólovú šancu za druhou. V 21. minúte si priťukol loptu Bernáth s Filipovičom a druhý menovaný streli po zemi gól na 2:0. v samom závere prvého dejstva nacentroval presne na hlavu Doubeka Minarčík, no lopta skončila len na brvne Kameschovej brány.

Po obrátke pokračovala Trnava v rovnakom tempe ako v polčase prvom. V 50. minúte pripravil Bernáth ďalší gól, tento krát prihral presne Barčíkovi, ktorého strela aj s prispením teču skončila v sieti - 3:0. O štyri minúty mohli hostia znížiť, ale Gergelovi strelu Kamesch zneškodnil. V 64. minúte trestuhodne prihral obranca Spartaka Poljovka Lesákovi, ktorý už bežal sám na bránu, no vyznamenal sa opäť Kamesch. O tri minúty strieľal domáci Kopúnek do ľavej žrde. V 69. minúte saz gólu tešil aj aktívny Bernáth - 4:0. O pár minút prestrelil Pončák všetko, čo mu stála v ceste a bolo 5:0. Gólový koncert zavŕšil v nadstavenom čase Bernáth – 6:0.

FC Nitra - MŠK Žilina 0:1

26.11.2007 20:05

Góly: 84. Jež

V šlágri kola dokázala Žilina na pôde Nitry potvrdiť dobré výsledky a podpísala sa pod druhú tohtosezónnu prehru Nitry na vlastnom štadióne. Pod Zoborom to bol ale vo vyrovnanom zápase ťažký pôrod. Obe mužstvá si nevedeli vytvoriť čisté gólové šance a na ihrisku sa viac bojovalo ako predvádzal pekný kombinačný futbal.

V úvode strieľal nepresne Kostoláni a väčšina akcií na oboch stranách skončila skôr ako vôbec stihla začať. Na ihrisku sa hromadili nepresnosti a ak sa už niektorý z hráčov dostával do šance, zasiahli na oboch stranách pozorný brankári. Gólmanovi Nitry sa však predsa "podaril" jeden kiks, a ten mohol rozhodnúť o vedení Žiliny. Mladý brankár vybehol až za hranicu šestnástky, stratil loptu ku ktorej sa dostal Breška, ten ju ale poslal do ťažkej pozície Štyvarovi a kanonier hostí už z uhla skóre otvoriť nedokázal. Pred polčasom potešil divákov mladý Nitran Guzmický, keď obišiel troch protihráčov, no hneď z protiútoku mohli Žilinčania opäť streliť gól. Brejk po osi Breška - Štyvar zakončil Pekarík, Hroššo ale včas vybehol a napravil svoju chybu.

V druhom polčase bola mierne lepšia Žilina, prvú príležitosť mal ale v 51. minúte Guzmický, jeho peknú strelu vyrazil Kuciak nad bránu. Domáci gólman Hroššo sa vyznamenal aj o ďalších šesť minút, kedy mu gól nedokázal streliť osamotený Breška. O ďalší pekný moment sa postarala opäť Žilina, tentoraz strieľal v 65. minúte Štyvar po prihrávke Štrbu tesne vedľa. Od tohto momentu ale hra "zomrela" a diváci už len čakali na záver stretnutia s remízovým záverom. V 84. minúte však strelil gól, v ktorý už azda nikto neveril Jež. Hosťujúci záložník z diaľky viac ako dvadsiatich metrov nevedel čo s loptou a a tak urobil to najlepšie čo mohol - vystrelil presne k žrdi a vyslobodil svoje mužstvo.