Corgoň liga - souhrn 33. kola

15.05.2010, 20:20
Žilina oslavila zisk mistrovského titulu remízou na hřišti třetí Banské Bystrice. Poslední kolo už rozhodovalo jen o sestupujícím. Nejhorší výchozí pozici měla Petržalka, která prohrála se Senicí a sestupu se tak nevyhnula. Slovan si zastřílel v Nitře, Dunajská Streda porazila Trnavu.

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:1

15.05.2010 18:00

Góly: 29. Matúš Turňa - 73. Jozef Piaček

V sobotu o 18:00 tretia Banská Bystrica pod Urpínom privítala prvú Žilinu. V poslednom zápase trénera domácich Jozefa Jankecha sa zrodila remíza 1:1.

Prvú šancu mali na kopačke hostia, v 5. minúte center Angeloviča kanonier Oravec z prvej vypálil, Boroš vyrazil pred seba, lopta sa dostala k Rilkemu, ktorý z dorážky takmer prekonal Boroša, ktorý zachraňoval nohou. Postupne mali viac z hry domáci. V 24. minúte mohol domáci Uškovič využiť chybu Piačeka, ale v protiútoku na Krnáča následne mieril tesne vedľa. Po polhodine hry domáci skórovali, rohový kop zahrával Pleva, našiel Hučka, ktorý nedobre zakončil, k lopte sa dostal Turňa, ktorý z prvej vystrelil a jeho dvakrát tečovaná strela nedala Krnáčovi žiadnu šancu - 1:0. Onedlho hostia ožili, ale šance si nevypracovali. V 40. minúte domáci Hučko nacentroval na Uškoviča, ale ten zblízka mieril hlavou vedľa. Domáci tak po polčasovom hvizde odchádzali do šatne za jednogólového vedenia.

Hostia mali v druhej časti spočiatku navrch, ale naďalej domáca obrana všetko ubránila. V 48. minúte si domáci vypracovali protiútok, najskôr Uškovič vysunul Plevu, ale ten neuspel. Hostia v 64. minúte pohrozili z rohu, keď rohový kop rozohrával Mráz, Oravec pred Borošom nebezpečne hlavičkoval a banskobystrický brankár mal s Oravcovou hlavičkou značné problémy. V 73. minúte hostia vyrovnali, keď po rohovom kope Ježa sa k lopte dostal Piaček, ktorý s prehľadom prekonal Boroša - 1:1. Domáci potom postupne ožívali, ale obrana hostí všetko s prehľadom zastavila. V závere si ešte domáci vypracovali vyloženú šancu, keď Pich pekne nahral na osamoteného Hučka, ale ten zblízka trestuhodne minul Krnáčovu bránu. Po zápase sa oba tábory vydali za svojimy zverencami, navyše v závere sa ešte oba fanúšikovské tábory pobili, ale polícia včas zasiahla.

FC Nitra - Slovan Bratislava 2:5

Góly: 68. Tomáš Kóňa, 85. Tomáš Kóňa - 19. Michal Breznaník, 55. Milan Ivana, 65. Peter Štepanovský, 77. Jakub Sylvestr, 88. Michal Breznaník

V sobotu o 18:00 Nitra na domácom prostredí privítala Slovan Bratislava. V zápase si hostia z chuti zastrieľali, keď pod Zoborom vyhrali vysoko 2:5. Zverenci Ivana Galáda aj napriek zlému výsledku získali miestenku v Európskej lige.

Prvú vážnejšiu akciu mali hostia, v 13. minúte obranca Dobrotka mal po rohovom kope Grendela vyloženú šancu, ale tú trestuhodne minul. O tri minúty neskôr sa snažil ohroziť Putnockého Leško, ale obrana Slovanu jeho strelu zblokovala. V 19. minúte hostia otvorili skóre, keď strelu Breznaníka mierne tečoval Boszorád a lopta nakoniec skončila v sieti - 0:1. Hra následne mierne upadla. V 36. minúte bol po súboji otrasený Ivana, ale onedlho sa vrátil do hry. Domáci v prvom polčase takmer vôbec neohrozili Putnockého a po polčasovom hvizde odchádzali do šatne za jednogólového manka.

V druhom polčase ožili hostia. V 55. minúte hosťujúci Grendel nahral na Ivanu a ten nedal Hroššovi šancu - 0:2. Po hodine hry zahrával domáci Tomáš Kóňa priamy kop, ale Putnocký jeho dobrý pokus vytlačil. O päť minút neskôr Štepanovský využil chybu domácej obrany a zvýšil skóre - 0:3. V 68. minúte domáci znížili stav, keď Putnockého po prvýkrát prekonal Kóňa - 1:3. O deväť minút neskôr domáci brankár Hroššo nepresne odkopol, lopta sa dostala ku Sylvestrovi a ten nemal problém loptu zasunúť do siete - 1:4. V 85. minúte si domáci Kóňa pripísal svoj druhý presný zásah, keď opäť prekonal Putnockého - 2:4. O tri minúty neskôr hosťujúci kapitán Breznaník ako posledný skóroval a upravil na konečných 2:5.

MFK Petržalka - FK Senica 1:2

Góly: 8. Pavol Ďurica - 14. Róbert Pillár, 90. Filip Kučera

V sobotu o 18:00 na Pasienkoch Petržalka hostila Senicu. V zápase sa zrodil výsledok 1:2 v prospech hostí. Týmto pádom domáca Petržalka zostupuje do Prvej ligy.

Domáci mali spočiatku navrch. V 8. minúte aktívny domáci Machovec vyhral osobný súboj s Petrovským, následne centroval na Ďuricu a ten hlavou poslal loptu do siete - 1:0. O šesť minút neskôr už bolo vyrovnané, keď Piroskov center sa dostal ku Pilárovi a ten prekonal Jenča - 1:1. Po polhodine hry mal domáci Filip Kiss dve šance, ale Bolek bol pozorný pri oboch prípadoch. O tri minúty neskôr domáci Nachtman z diaľky vystrelil, jeho strelu ešte tečoval Gajdošík, ale Bolek si dal pozor. V závere ešte mali na druhej strane šancu Hesek a Piroska, ale tentokrát Jenčo podržal svoj tím.

V druhom polčase to bol opäť svižný futbal. V 47. minúte sa do šance dostal hosťujúci Števko, ale po prihrávke Pirosku nedokázal prekonať Jenča. Onedlho mala domáca dvojica Dos Santos - Šedivý šance, ale obaja v nich zlyhali. Po hodine hry hosťujúci Piroska zahrával priamy kop, ale Jenčo si s jeho strelou poradil. Postupne hra upadala. Domáci ožili až v závere, ale ich snaha streliť rozhodujúci gól nevyšla, naopak, skórovali hostia, keď sa presadil mladý Kučera, ktorý bol na ihrisku len necelú minútu - 1:2. Petržalka tak záchranárske práce nezvládla a následne vypadáva do Prvej ligy.

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 2:1

Góly: 79. Aleksandar Bajevski (pen.), 80. Ilami Halimi - 53. Martin Hruška

V sobotu o 18:00 na Žitnom ostrove Dunajská Streda privítala Trnavu. V zápase domáci získali dôležité víťazstvo, ktoré im zaručilo účasť i v budúcom ročníku Corgoň ligy.

Domáci mali spočiatku mierny tlak, hostia sa väčšinou bránili. Napriek tomu hostia ako prvý ohrozili bránu v 4. minúte, keď Kopúnek z priameho kopu nastrelil konštrukciu Novotovej brány. O päť minút neskôr si domáci vypracovali peknú akciu, ale Helísek zakončoval len na Slovenčiaka. Domáci viackrát pohrozili z priamych kopov. Ten najnebezpečnejší prišiel v 28. minúte keď, priamy kop Yavarzadeho našiel Sariyara, ktorý následne vystrelil a Slovenčiak musel loptu vyraziť na roh. Onedlho domáci pohrozili, keď najskôr strela Marcina bola zrazená a následne Helísek strieľal tesne nad. Tesne pred polčasovým hvizdom ešte pohrozili domáci, keď odkop Novotu od brány podcenila hosťujúca obrana, následne sa do šance dostal Bajevski, ale jeho lob skončil tesne vedľa.

V druhej časti mali spočiatku domáci naďalej prevahu. V 49. minúte domáci Yavarzadeh opäť zahrával priamy kop, následne sa lopta dostala ku Majusovi, ktorý akrobaticky prekonal Slovenčiaka, ale Hlavatovič na bránkovej čiare zastúpil gólmana. V 53. minúte hostia z prvej akcie otvorili skóre, keď chybu Majusa využil Hruška a z uhla prekonal Novotu - 0:1. Domáci následne otvorili hru a snažili sa o vyrovnanie. Onedlho si hostia vypracovali dve vyložené šance, ale Procházka a Guldan vo svojich šanciach zlyhali. V 58. minúte sa hosťujúci Nascimento dostal do šance, ale Novota bol na mieste. O šesť minút neskôr hosťujúci Procházka nebezpečne vystrelil a Marcin musel napokon zasahovať na bránkovej čiare. V 79. minúte hosťujúci Štyvar v pokutovom území fauloval Sariyara a hlavný arbiter Smolák nariadil penaltu. Následne si loptu na biely bod postavil Bajevski a s prehľadom prekonal Slovenčiaka - 1:1. O necelú minútu Lenártov center sa dostal ku Halimimu a ten prekonal Slovenčiaka - 2:1. Do konca zápasu si už domáci nepustili vedenie z rúk a na domácej pôde DAC získal tri cenné body, ktoré ich udržali v Corgoň lige.

MFK Dubnica - MFK Košice 1:1

Góly: 77. Matej Gorelka - 59. Ján Novák (pen.)

V sobotu o 18:00 sa na Považí odohralo záverečné kolo Corgoň ligy, keď Dubnica privítala Košice. V zápase sa zrodila očakávaná remíza 1:1.

Spočiatku mali hostia viac z hry. V 8. minúte strieľal hosťujúci Škutka tesne nad. O dve minúty domáci brankár Bajza vyrazil strelu Megiasa. V 19. minúte sa hosťujúci Novák preštrikoval cez domácich hráčov, ale jeho následná strela bola nepresná. Vzápätí Ján Novák naservíroval loptu po zemi Škutkovi, ale ten pred Bajzom zlyhal. V 28. minúte domáci Bruško z diaľky vystrelil, ale bez úspechu. V 36. minúte mali domáci veľkú šancu, ale Poliaček neprekvapil Lópeza. V závere mali ešte hostia náznaky šancí, ale gól už do polčasového hvizdu nepadol.

V druhej časti mali hostia stále navrch. Najskôr mali šance Škutka i Milinkovič, ale lopta v sieti neskončila. V 59. minúte sa domáci Obert v pokutovom území zrazil s Milinkovičom a hlavný arbiter Pavlík odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Ján Novák a penaltu následne rutinérsky premenil - 0:1. Domáci následne zabojovali a v 77. minúte už bolo vyrovnané. Igor Obert zabojoval, nahral na Gorelku, ktorý nekompromisne strelil gól - 1:1. Do konca zápasu boli šance na oboch stranách, ale skóre sa už nemenilo. Na Považí tak Košice získali cenný bod a po skvelej práci v jarnej časti sa zverenci srbského trénera Gorana Milojeviča zachránili.

Tatran Prešov - MFK Ružomberok 0:0

Góly: -

V sobotu o 18:00 Tatran Prešov na domácej pôde privítal Ružomberok. V zápase sa zrodila očakávaná bezgólová remíza, ktorá však hosťom nezaručila vytúženú miestenku v Európskej lige.

Domáci mali spočiatku prevahu. Už v prvej minúte nebezpečne hlavičkoval Belejík, ale jeho hlavička tesne minula Hrdličkovu bránu. V 13. minúte si domáci vypracovali dobrú akciu, ale po Belejíkovej nahrávke Bernardo nepremenil šancu. O tri minúty neskôr sa do šance dostal Vršajevič, ale Hrdlička opäť skvele zasiahol. O dvanásť minút neskôr sa do šance dostala hosťujúca dvojica Coimbra - Piščur, ale obaja boli v koncovke nedôrazní. Onedlho sa do šance opäť dostal Vršajevič, ale tentokrát netrafil bránu hostí. V 38. minúte zahrával hosťujúci Piščur priamy kop a jeho strela opečiatkovala brvno Muchovej brány.

V upršanom druhom polčase mali spočiatku viac z hry tentokrát hostia. Avšak, prvá vážnejšia akcia prišla až v 65. minúte, keď hosťujúci Piščur obišiel aj brankára domácich Muchu, ale následne ukrajinský útočník netrafil prázdnu bránu. O päť minút neskôr išiel Belejík sám na Hrdličku, ale jeho následná strela skončila tesne vedľa. V 78. minúte mal gól na kopačke Ďubek, ale pred Muchom zaváhal. O dve minúty neskôr domáci Belejík mal opäť vyloženú šancu, ale tú trestuhodne minul. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a hosťujúci tréner František Straka vo svojom poslednom zápase udržal remízu 0:0 na Šariši.