Corgoň liga souhrn - 29. kolo

09.05.2008, 21:28, aktualizováno 11.05.2008, 20:37
Ružomberok remizoval s Trenčínem 0:0. Artmedia vyhrála hladce 3:0 v Nitře přiblížila se titulu, druhá Žilina totiž po remíze v Banské Bystrici ztrácí už osm bodů, přičemž do konce chybí čtyři kola. Duely Košic se Slovanem a Trnavy s Dobnicí skončily dělbou bodů, už v pátek Senec zdolal Zlaté Moravce.

FC Senec - FC Zlaté Moravce 1:0

09.05.2008 19:30

Góly: 8. Marcin

V piatkovej predohrávke 29. kola si Senec na domácej pôde poradil so Zlatými Moravcami a v tabuľke tak nováčikovi odskočil na rozdiel troch bodov.

V základnej jedenástke domácich prvýkrát nastúpil útočník Ján Šlahor. Senec sa do prvej vážnejšej príležitosti dostal v 8. minúte. Skúsený záložník domácich Attila Pinte bol faulovaný pred šestnástkou súpera a sám zahral priamy kop. Jeho center našiel Marcina, ktorý otvoril skóre. V ďalšom priebehu zápasu sa mnoho šancí neurodilo. V 22. minúte zahrávali Senčania rohový kop, do zakončenia sa mohli dostať Botelho Gaucho aj Pinte, ani jeden z nich však neskóroval. Zaujímavý moment ponúkla 26. minúta. Po pravej strane prenikol hosťujúci Tóth, prihral Ujlakymu, ktorý sa pokúsil o zakončenie z voleja, jeho strelu však Novota vyrazil. V 34. minúte mal ViOn ďalšiu možnosť na vyrovnanie stavu, Greguškova strela z priameho kopu ale v sieti seneckej brány neskončila. 5 minút pred koncom prvého polčasu sa pre striedanie rozhodol domáci tréner Kriška, ktorý stiahol Hofericu a na trávnik poslal Sľuku.

Prvá zaujímavá situácia druhého polčasu za zrodila až v 60 minúte. Senčan Šlahor prenikol po krídle, jeho zakončenie však skončilo iba na bočnej sieti Brezinovej brány. V 62. minúte si príležitosť vypracovali aj hostia zo Zlatých Moraviec. Po priamom kope Ujlakyho sa lopta dostala ku Greguškovi, jeho hlavičku však Novota vyrazil na roh. Oba tímy naďalej predvádzali pre oko diváka nudný výkon. O ďalšiu a zároveň aj poslednú šancu zápasu sa postaral 5 minút pred koncom riadneho hracieho času domáci Pinte, ktorý sa po prieniku cez viac ako polovicu ihriska ocitol sám pred hosťujúcim brankárom, zakončil však iba do tyčky. Senec po utrápenom víťazstve definitívne predbehol Zlaté Moravce a na desiatom mieste má trojbodový náskok.

MFK Košice - Slovan Bratislava 1:1

10.05.2008 16:30

Góly: 22. J. Novák - 67. Hanek

Košice nastúpili do súboja s veľkým rivalom, v ktorom sa už ale v podstate o nič nehralo s prekvapivou zostavou. Tréner Kozák dal šancu novým hráčom a potvrdil tak, že na východe už myslia na budúcu sezónu.

V prvých minútach stretnutia začal Slovan vlažne, Košičania si vytvorili miernu prevahu, prvú príležitosť mal ale Slovanista Ižvolt, ktorý však už bol pri snahe o zakončenie v príliš veľkom uhle a nedokázal loptu zasunúť za bránkovú čiaru. Na druhej strane pohrozil najprv Košice v 21. minúte, aby minútu nato otvorili skóre. Novák totiž najprv tvrdou strelou tesne prestrelil Muchovu bránu aby už o niekoľko sekúnd po krásnom sóle svoju chybu napravil. Zvyšok prvej polovice stretnutia sa prebiehal vyeľmi vyrovnane, no napriek tomu mohli domáci svoje vedenie dvakrát zveľadiť. Ani Milinkovič a ani tesne pred prestávkou Novák ale výborne chytajúceho Muchu neprekonali.

Slovanisti nastúpili do druhého polčasu s dvoma zmenami v zostave, ktoré hosťom k zlepšeniu hry určite pomohli. V 49. minúte sa do sľubnej šance dostal Masaryk, jeho lopta ale skončila tesne vedľa Putnockého žrde. v 66.minúte opäť Masaryk prudko vystrelil, gólman Košíc ale perfektne zasahuje. Po veľkej šanci nasleduje gól. To platilo v tomto stretnutí dokonale, pretože už minútu po Masarykovej strele Slovan vyrovnal. Po rohovom kope prestrelil Hanek delovkou všetko čo mu stálo v ceste. V perfektných výkonoch ale pokračovali brankári aj naďalej, Slovan by totiž krátko po góle strhol vedenie na svoju stranu keby v bráne Košíc nebol Putnocký. Ten v 70. minúte fantasticky vychytal Slováka zachránil tak pre Košice aspoň bod.

V kvalitnom zápase, ktorý pokračoval až do záverečného hvizdu pred slabou návštevou v dobrom tempe sa tak zaslúžene zrodila remíza, s ktorou môžu byť oba celky určite spokojné.

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:1

10.05.2008 17:00

Góly: 41. Poljovka - 26. Jež

Po peknom, pre divákov atraktívnom kombinačnom futbale, ktorý na Štiavničkách skončil remízou 1:1 už Žilina definitívne stratila nádej na ligový primát a tak sú už v Corgoň lige obe tajničky prakticky vyriešené.

V úvodných sekundách zápasu sa peknou strelou spoza šestnástky prezentoval domáci Ďuriš. Ďaľšie príležitosti si ale vytvorili Žilinčania, v 10.minúte mohol v tutovej šanci otvoriť skóre Lietava, Vladavičovu skvelú prihrávke ale sám zoči voči Borošovi nedokázal premeniť. O šesť minút neskôr mohli Šošoni opäť skórovať, po Ježovom centri hlavičkoval Štyvar, Boroš ale perfektne zasiahol. Po dvoch nepremených "gólovkách" sa ale Žilina predsa len dočkala.

V 26.minúte prihral aktívny Jež Vladavičovi, ten loptu vrátil do šestnástky a sám autor celej akcie pohotovo vsietil prvý gól stretnutia. Po góle sa opäť osmelili aj domáci, Pečovský sa ale pred Kuciakom nepresadil a Ďurišov gól z 35. minúty rozhodca neuznal pre ofsajd. Už o šesť minút si ale Vojaci chuť vylepšili, pretože Poljovka z priameho kopu nádherne vyrovnal. To však Banskobystričanom nestačilo a do polčasu chceli ešte dvakrát vsietiť gól do šatne. Uškovič sa pred skvelým Kuciakom ani raz nepresadil a gólman hostí tak držal Žilinu nad vodou.

Krátko po polčase ale mohlo byť všetko opäť inak. Po chybe Hučka našiel Štyvar nabiehajúceho Lietavu, ten však netrafil poloprázdnu bránu. Ivan Lietava mal na svedomí aj ďaľšiu nepremenú gólovú príležitosť, tentoraz hlavičkoval po prihrávke Ježa nad bránu v 60. minúte. Šance sa akoby v cykloch vyskytovali raz pred jednou a inokedy zase pred druhou bránou a tak zahrozila pred Kuciakom onedlho opäť Dukla. Pančíkov center hlavičkoval Velický len tesne nad brvno a Uškovič mohol rovnako hlavou prekonať Kuciaka. Lopta však skončil na brvne a rozhodca navyše odpískal ofsajd. Poslednú veľkú príležitosť stretnutia mal Ďurica, pozorný brankár domácich ho ale vychytal.

V zvyšnom čase si Dukla vytvorila prevahu, ktorá v závere stretnutia vyústila v tlak, z ktorého už ale žiadna šanca pre domácich nevyplynula a tak sa obe mužstvá po dobrom výkone rozišli zmierlivou remízou.

FC Nitra - Artmedia Petržalka 0:3

10.05.2008 18:00

Góly: 39. Obžera, 72. Zb. Pospěch, 89. Urbánek

Petržalka s prehľadom zvíťazila rozdielom triedy na pôde Nitry a vďaka zaváhaniu Žiliny v Banskej Bystrici zvýšila svoj náskok na čele tabuľky o ďalšie dva body.

O prvé zaujímavé momenty v zápase sa postarali domáci Grajciar a hosťujúci Čišovský. Strelecký pokus ani jedného z nich sa však neujal. Do vážnejšej šance sa ako prvá dostala Nitra, Kolár však svojimi nožničkami Kamenára neprekonal. O niekoľko minút sa k zakončeniu dostal Semeník, jeho hlavička ale letela nad petržalskú bránu. Po zhruba polhodine hry pohrozili aj hostia. K centru do nitrianskej šestnástky sa dostal Pospěch, Hroššo bol ale pozorný. Nitriansky brankár si s Pospěchovým pokusom poradil aj o štyri minúty neskôr, kedy zneškodnil jeho hlavičkový pokus. Domáci tréner Pavel Hapal bol v prvom polčase nútený urobiť dve zmeny v zostave, zranených Baču a Kolára nahradili Babic a Sloboda. 6 minút pred koncom prvého polčasu si neporozumeli domáci brankár Hroššo a stopér Tóth, čo využil Obžera a otvoril skóre.

Po zmene strán sa Nitrania pokúšali o vyrovnanie, k streleckým pokusom sa dostali obaja striedajúci hráči, avšak ani jeden z dvojice Babic – Sloboda neuspel. Dvakrát sa hlavou o prekonanie Kamenára pokúšal Karlík, ani on však nebol úspešný. Naopak, gól padol na druhej strane. Český útočník Pospěch najskôr trafil tyčku Hroššovej bránky, ale z následnej dorážky už nitrianskeho brankára prekonal a zvýšil tak náskok Petržalky. Artmedia pridala ešte jeden gól, minútu pred koncom riadnej hracej doby Hroššo vyrazil loptu mimo nitriansku šestnástku, zmocnil sa jej však Urbánek a lobom spečatil konečný stav 3:0 pre Petržalku. Zverenci Vladimíra Weissa tak majú 4 kolá pred koncom sezóny na prvom mieste už 8bodový náskok. Nitra o svoju tretiu pozíciu neprišla, keďže Trnava doma iba remizovala s Dubnicou 1:1.

Spartak Trnava - MFK Dubnica 1:1

10.05.2008 19:30

Góly: 36. M. Guldan - 64. T. Zápotoka

Nový tréner trnavského Spartaku Jozef Adamec nezaznamenal príliš úspešnú premiéru, keďže jeho tím na domácej pôde iba remizoval s Dubnicou 1:1.

Začiatok stretnutia sa niesol v duchu nespokojnosti fanúšikov domácej Trnavy s krokmi ich vedenia. Priaznivci Spartaku nie sú zrovna nadšení menovaním Adamca do funkcie hlavného trénera a takisto sú nespokojní s poslednými výsledkami ich tímu.

Určite ich nepotešil ani výkon Spartaku v samotnom zápase. V prvom polčase oba tímy predvádzali málo zaujímavú hru s množstvom nepresností. Ako prvý sa k zakončeniu dostal domáci tvorca hry Barčík, ktorého strelu z priameho kopu v 8. minúte zápasu vyrazil brankár Perniš na rohový kop. O tri minúty nato sa po prihrávke Hlavatoviča do šance dostal Kopúnek, ale neuspel. Ďalší zaujímavý moment sa na trnavskom štadióne odorhal až v 36. minúte. Akcia sa začala u Kožucha, ktorý sa dostal na polovicu súpera, prihral Guldanovi, ten obišiel jedného z dubnickýh hráčov a obstrelil Perniša. Lopta sa pred tým, ako skončila v sieti, ešte odrazila od tyčky dubnickej brány.

Dubnický tréner Bútora sa snažil oživiť hru svojich zverencov a na druhý polčas poslal na trávnik Bruška namiesto Ondráša. Práve Bruško v 54. minúte vyslal center na Oberta, jeho hlavička však skončila nad Rybánskeho bránkou. O dve minúty nato mohla Trnava zvýšiť svoj náskok. Priamy kop zahrával Doležaj, zablokovaná strela sa vrátila ku kapitánovi Spartaku, ktorý sa rozhodol vystreliť ešte raz, ale aj tentokrát bol jeho pokus zablokovaný. K následnej dorážke sa dostal dobre stojací Cíferský, ale prestrelil. V 64. minúte sa dubnickí hráči radovali z vyrovnania. Center Ľuptáka zužitkoval Tomáš Zápotoka, ktorý hlavou prekonal Rybánskeho. V 75. minúte sa zranil trnavský útočník Kožuch a o minútu nato bol striedaný Samba El Hadji Kebem. 4 minúty pred koncom riadnej hracej doby mohol o víťazstve Trnavy rozhodnúť Ďuriš, ten však po Hruškovom centri z ľavej strany mieril iba tesne vedľa Pernišovej bránky.

MFK Ružomberok - AS Trenčín 0:0

11.05.2008 18:30