Corgoň liga - souhrn 28. kola

27.04.2011, 19:25, aktualizováno 30.04.2011, 21:27
Důležitou výhru v boji o titul zaznamenala Senica, která vyhrála v Žilině. Dva body za lídrem zůstává Slovan po výhře nad Ružomberokem, Nitra veze body z Banské Bystrice, Zlaté Moravce si doma poradily s Dubnicou, Dunajská Streda s Prešovem a Košice podlehly Trnavě...

DAC Dunajská Streda - Tatran Prešov 2:1

30.04.2011 19:30

Góly: 31. David Helísek, 90. Peter Struhár - 29. Marian Farbák

V sobotný večer sa aj na ihrisku Dunajskej Stredy dohralo 28. kolo Corgoň ligy. Domáci tím prehrával, ale východniari toho veľa nepredviedli a preto svietil po záverečnom hvizde výsledok 2:1.

Nepresnosť a boj. Tak by s dal charakterizovať úvod stretnutia, vážnejšie zasahovať nemusel v prvých 10. minútach ani jeden brankár. Až po štvrťhodine sa niečo dialo, Konečný zahrával priamy kop nadvakrát a Peškovič musel loptu vyraziť preč. Prvá veľká šanca domácich volala po góle. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa pridali k nepresnostiam a boji aj zúfalé pokusy založiť akciu, početné prerušenia a taktiež nuda. Čiže všetko to, čo divák vidieť nechce. Doménou Prešova bola štandardné situácie, ale úspešná prišla až v 29. minúte. Po rohu vyskočil najvyššie Farbák a zamieril presne - 0:1. Polhodinku uzavrel slabou strelou na Peškoviča Nkendo. O minútu však skvele centroval Halimi a úplne sám hlavičkoval presne aj Helísek - 1:1. V 36. minúte sa hneval Nkendo, Tomčák zakončoval zaujímavo, ale sebecky nepresne nad. Veľkú šanca si vypracovali domáci aj v závere polčasu, v závare však napokon nevystrelil na bránu nikto, Halimiho krížna hlavička v sieti tiež skončiť nemohla. Viac zaujímavostí k videniu v prvom polčase nebolo, ten tak skončil remízou 1:1.

Krajník po ďalšom boji v strede ihriska otvoril svojou šancou príležitosti druhého polčasu v 51. minúte, jeho bomba však bola tečovaná. Nepresne strieľal aj Macko. Tak, ako v prvom polčase, aj v pokračovaní duelu sa dlhé minúty nedialo nič, obrana oboch mužstiev nebola ani tak pozorná, skôr nebol veľmi efektívny útok. Pološance z náhodných centrov do vápna úspech neprinášali. Neujali sa ani štandardky, aj keď v 67. minúte prudko a jedovato pálil po z priameho kopu Macko a nechýbalo veľa, aby trafil presne do rohu brány. Po brejku mal veľkú šancu Kadlec, jeho hlavička z päťky pred Peškovičom úspešná nebola, pretože bola mierená len presne do gólmana hostí. V 71. minúte vystrelil spoza šestnástky Bernardo, tesne vedľa. Na druhej strane po odrazenej lopty pálil Obert, Peškovič svoje mužstvo podržal. Štyri minúty pred koncom sa do lopty oprel Tomčák a brankár hostí opäť čaroval. Rozhodla tak až 91. minúta, po závere a centri sa napokon presadil Struhár, keď ho poriadne neustrážil Čep. DAC tak vyhral po lepšom výkone nad Prešovom 2:1.

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:0

Góly: 2. Filip Šebo

V sobotu o 19:30 Slovan Bratislava privítal Ružomberok. V nudnom zápase dokázal Slovan na domácej pôde vyhrať, gólom Šeba už z druhej minúty.

Už od úvodu stretnutia mal Slovan územnú prevahu. V druhej minúte zápasu sa už aj ujali vedenia, keď z nakrátko rozohraného rohového kopu Pauschek našiel Žofčáka, ktorý naservíroval loptu na osamoteného Šeba, ktorý nemal problém v malom vápne zasunúť loptu do brány - 1:0. Domáci pokračovali v aktivite, ale nevypracovali si veľa sľubných šancí. V 5. minúte loptu z priameho kopu Žofčák krútil do pokutového územia, ale Guédé sa k hlavičke nedostal. Hra následne upadla a hralo sa len medzi šestnástkami. Zaujímavá akcia prišla až v 37. minúte, keď Bagayoko potiahol loptu po pravej strane, nahral na nabiehajúceho Šeba, jeho následný pokus nebol ale ideálny. Do konca prvého polčasu sa toho veľa neudialo a tak v skratke môžme povedať, že prvý polčas na Pasienkoch nebol zaujímavý.

Druhý polčas bol taktiež chudobný na šance. V 59. minúte sa snažil Pauschek nájsť Šeba, ale ten v dobrej pozícii na loptu nedočiahol. Slovan sa dokázal usadiť na ružomberskej polovici, ale nevedel si vypracovať zaujímavé šance. V 85. minúte bol osamotený Šebo v obrovskej šanci, no zastavil ho ofsajdový verdikt postranného rozhodcu. V závere zápasu dvakrát pohrozili hostia, ale vyrovnať už nedokázali a Slovan Bratislava tak vyhral 1:0 na úkor Ružomberku.

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 0:1

30.04.2011 17:30

Góly: 38. Andrej Ivančík

V sobotu o 17:30 Banská Bystrica privítala Nitru. Pred zápasom sa rátalo s výhrou domácich, ale hráči spod Zobora dokázali pod Urpínom vyhrať 1:0.

Domáci mali spočiatku prevahu nad Nitrou. V 12. minúte pohrozil z priameho kopu domáci Poljovka, ale jeho pokus tesne preletel ponad brvno. O niekoľko sekúnd neskôr mohli domáci otvoriť skóre, ale center Hučka z ľavej strany poslal Johancsik nad bránu. V 18. minúte sa dostal do dobrej šance Brašeň, ale trafil iba bočnú sieť. O osem minút neskôr mali hostia vyloženú šancu, keď z pravej strany centroval Ivančík na Slobodu, ale ten z malého vápna napálil brvno Pindrochovej brány. V 34. minúte Dukla znovu pohrozila, keď po rohovom kope Považanca hlavičkoval Hučko, ale Hroššo skvele zasiahol na bránkovej čiare. Onedlho sa domáci stredopoliar Považanec prezentoval peknou strelou spoza šestnástky, jeho pokus ale mieril tesne vedľa. V 38. minúte sa hostia dostali do vedenia, keď strelu Ivančíka nešťastne tečoval Pančík, tým pádom zmenil smer lopty a znemožnil zakročiť bezmocnému Pindrochovi - 0:1. Nitra sa po vstrelenom góle prebrala a začala hrať oveľa lepšie. V 41. minúte hosťujúci Rák vyskúšal strelu z diaľky, ale jeho pokus mieril vedľa. O dve minúty neskôr sa ešte ukázal peknou strelou spoza šestnástky hosťujúci Glenda, ale ani tentokrát Nitra z tohto nevyťažila.

Po zmene strán sa domáci snažili o vyrovnávajúci gól. Na ihrisko prišiel útočník Jakubko a pochopiteľne sa Dukla dala do útoku. Niekoľko málo minút po jeho príchode sa jeho zásluhou dostal ku lopte v pokutovom území Hesek, ktorý následne napálil žrď Hroššovej brány. V 58. minúte sa aktívny Jakubko takmer tešil z gólu, ale aj on napálil podobne ako Hesek žrď. Onedlho po peknom centri hlavičkoval Hučko, ale ani z tejto šance gól nepadol. Onedlho sa osmelili aj hostia, tí hrozili prevažne z protiútokov. V 67. minúte najskúsenejší hráč hostí Róbert Rák išiel sám na bránu, ale nedokázal trafiť Pindrochovu bránu. V 70. minúte domáci Hučko fauloval v pokutovom území unikajucého Mikuša a hlavný rozhodca Sedlák tak nariadil penaltu, ktorú ale Rák nepremenil, keď Pindroch vystihol smer lopty a vytlačil ju na rohový kop. Dukla potom ešte mala v závere zápasu niekoľko príležitosti na vyrovnanie, no nedokázala prekonať Hrošša. Nitra si tak spod Urpína odviezla tri body po výhre 1:0.

FC Zlaté Moravce - MFK Dubnica 2:1

Góly: 22. Peter Orávik, 45. Martin Babic - 89. Marek Kuzma

V sobotu o 17:30 Zlaté Moravce hostili Dubnicu. Nováčik Corgoň ligy si dokázal poradiť s Dubnicou, ktorá potrebovala získať dôležité body, ale prehrali na pôde ViOn-u 2:1.

Spočiatku sa hral zápas len medzi šestnástkami. V 15. minúte strelu domáceho Babica z priameho kopu Kováč vyrazil len pred seba, lopta sa dostala ku Farkašovi, ktorý z neuveriteľných dvoch metrov minul bránu. V 22. minúte sa ale domáci napriek tomu do vedenia dostali, keď po výkope brankára Kuciaka z vlastnej polovice nasmeroval loptu na Pavelku, ten hlavou posunul Orávikovi, ktorý už následne proti Kováčovi dokázal uspieť - 1:0. Po polhodine hry vyskúšal Kuciakovu pozornosť Polách, ale skúsený brankár si s jeho pokusom spoza šestnástky poradil. V 35. minúte sa do dobrej šance dostal Orávik, tentokrát sa však proti Kováčovi nepresadil, ktorý jeho strelu kryl. V 45. minúte bol ale Kováč po druhýkrát prekonaný, keď Pavelka poslal peknou nahrávkou do šance Babica, ktorý následne prízemnou strelou zvýšil vedenie domácich - 2:0. ViOn tak vyhrával po prvom polčase zaslúžene 2:0.

V druhom polčase stále diktovali tempo hry domáci hráči. V 49. minúte domáci Majerník našiel v malom vápne Pavelku, ten však mieril iba na brankára hostí Pavla Kováča. V 54. minúte spoza šestnástky vystrelil Majerník, Kováč jeho nechytateľnú strelu len očami kontroloval a pre neho našťastie nemieril pokus domáceho hráča na bránu. Po hodine hry skúšali šťastie aj hostia, ale strely Vavríka a Šuleka z diaľky Kuciaka neprekvapili. V 65. minúte domáci Babic posunul loptu Hruškovi, ktorého následná strela však Kováčovi nenarobila väčšie problémy. Hostia sa v závere snažili o zníženie vedenia domácich, aby ešte mohli ViOn potrápiť. Blízko ku gólu mal striedajúci hráč hostí Ľupták, ale jeho prudkú strelu z voleja však Kuciak vyrazil na rohový kop. V 85. minúte strieľal domáci Babic, no jeho dobre umiestnenú strelu pod brvno Kováč vyrazil. V 89. minúte sa hostia dočkali vytúženého gólu, keď Augustíniho center dotlačil do prázdnej bránky Kuzma - 2:1. Hostia síce skorigovali vedenie domácich len na jeden gól, ale do konca zápasu sa im už nepodarilo výraznejšie pohroziť. Zlaté Moravce tak vyhrali zaslúžene 2:1.

MŠK Žilina - FK Senica 0:1

29.04.2011 17:30

Góly: 80. Tomáš Kóňa

V piatok podvečer pokračovalo 28. kolo slovenskej Corgoň ligy. Žilina privítala Senicu a prekvapujúco si do tabuľky nepripíše ani bod. Hostia totiž vyhrali gólom Kóňu a výrazne si v boji o titul polepšili. Naopak, Žilina je z neho jednou nohou von.

Na začiatku zaujal prienik Picha, následný pád v šestnástke však nebol posúdený, ako nedovolený. Na druhej strane nepresne strieľal Ďurica. Až na konci prvej štvrťhodiny sa niečo opäť udialo, dobrá lopta za obranu našla Smetanu a jeho strelu v poslednej chvíli tečoval Šourek a stav sa tak nemenil. Hostia však boli aktívnejší, Žilina naopak v kŕči. Napriek tomu sa však dostal do obrovskej šance Majtán, po dobrej nahrávke Mráza ale prázdnu bránu netrafil! Neujali sa ani pološance pri centroch vo dápna a svoje parametre nevedel uplatniť ani Smetana. V 39. minúte po priťuknutí Zošáka pálil Gergel, no len do nebies. Nudný polčas tak skončil bez gólov.

Druhý polčas začal akciou Ceesaya, ktorý sa preštrikoval až k bráne, vo vyloženej možnosti dokonca Boleka prekonal, ale na čiare obrancovia zasiahli odkopom. V 50. minúte zatočil loptu z priameho kopu Piroska a mieril však len do bočnej siete. Akciu musel riešiť aj Bolek, technickú strelu vyslal Gergel. V 56. minúte spicom kopačky pálil Majtán, ale mieril vedľa brány. Po hodine strenutia bol v skrumáži po rohu Piaček a Šourek, Bolek bol však tým mužom, ktorý loptu skrotil. Šancí pribúdalo, ďalšiu mal na domácej strane Pich, Bolek vyrážal. Opäť zahrozila aj Senica, tvrdú Piroskovu loptu musel pri spojnici boxovať Krnáč. Po náslendom rohu hlavičkoval Strnad a lopta skončila v sieti, lenže gól neplatil pre ofsajd Gorosita. Nemuselo to však hosťom vadiť, Kóňa trafil ten istý roh v 80. minúte. Skóre otvoril presnou strelou spoza šestnástky - 0:1! Z priameho kopu tri minúty pred koncom nevyrovnal Gergel, mieril nad. Žilina sa snažila, svojho súpera zatlačila, ale trmy-vrmy úspech neprinášali. Neujala sa ani akrobacia u Lietavu a Senica si tak v boji o titul do tabuľky pripísala dôležité tri body.

MFK Košice - Spartak Trnava 1:3

27.04.2011 17:30

Góly: 17. Martin Juhar - 44. Ladislav Tomaček, 69. Koro Koné, 81. Ján Petráš

Netradičný štart ďalšieho kola Corgoň ligy zavítal do Košíc, kde bojovala o body Trnava. Domáci sa dostali do vedenia, ale potom prestali hrať a hostia to skúsene využili. V boji o záchranu tak má šancu ísť vyššie Dubnica a práve zverenci trénera Tarkoviča sa môžu po víkende ocitnúť na poslednom mieste.

V 3. minúte zakladal sľubnú akciu Juhar, ale Dialló v poslednej chvíli odvrátil pred Ujčíkom. Hostia sa dostali k slovu pri priamom kope, Tomaček pálil do nebies. V 8. minúte sa dostal k lopte Matič, prudko strieľal do bočnej siete. Ďalšiu veľkú šancu zmarili domáci hneď o minútu, Viazanko však osamotený prekopol bránu. Košice boli pri chuti a po peknej akcii strieľal nadvakrát Juhar. Najprv trafil vlastného spoluhráča a potom z uhlu našiel iba Rašku. V 17. minúte sa však domáci už dočkali. Ďalšia pekná lopta prešla až do šestnástky Trnavy, kde sa drzo prebil opäť Juhar a trafil presne - 1:0. Raška musel naďalej hasiť pár centrov a z aktivity neuberal najmä Juhar, Trnava bola od začiatku v kŕči a nič za celých 40 minút nevymyslela. Tých pár ľudí, ktorí už na tribúnach pomaly zaspávali prebudil Tomaček. Ten sa v 44. minúte dostal po lopte naslepo do brejku a lobom prekonal brankára Prekoviča - 1:1.

Druhé dejstvo začalo strelou nad od Petra Šinglára. Do náznaku šance sa dostával Koné, ale napokon nebol odpískaný faul, ale ofsajd. Koné tak ani nezakončil, hoci bol už sám pred Prekovičom. Bežala 57. minúta. Možnosti na skórovanie neboli oslnivé a ak aj prišli na rad, dostali sme sa už do záverečnej polhodiny zápasu. Snažil sa platonicky aj Patrik Čarnota, mieril vedľa brány. V 64. minúte strieľal po individuálnej akcii Procházka, Prekovič bol však pripravený. O päť minút zahrávali hostia priamy kop, vysoký center sa odrazil do hlavy Koného a bolo 1:2. Na druhej strane chcel okamžite vyrovnať Matič a aj Viaznako, úspech to však neprinieslo. Košičania predvádzali čoraz horší výkon a nevedeli sa dostať do tempa pre zmenu oni. TO využil v 82. minúte Petráš a po dobrej lopte volejom z otočky rozhodol - 1:3. V závere ohrozil brankára Prekoviča ešte Kaščák, ale skóre sa už nezmenilo aj kvôli ofsajdu pri šanci domácich a Trnava už vedenie v pohode ustrážila.