Corgoň liga souhrn - 24. kolo

04.04.2008, 19:39, aktualizováno 07.04.2008, 23:32
V pondělní dohrávce slovenské Crogoň ligy, v níž se střety týmy, kterým už o moc nejde, remizovala Dubnica s Ružomberkem 1:1. To hlavní se odehrálo už o víkendu, Artmedia vyhrála v Žilině 1:0 a vystřídala ji na čele tabulky. V dalším šlágru kola si Trnava poradila s Košicemi.

FC Senec - FC Nitra 1:0

04.04.2008 17:30

Góly: 48. Botelho Gaucho

Senec pokračuje v skvelých jarných výkonoch a v piatočnej predohrávke 24. kola Corgoň ligy porazili domáci Nitru gólom Gaucha 1:0. Zápas však poškvrnili až tri červené karty a deväť žltých za fauly na oboch stranách.

Prvé šance na oboch stranách sa vyskytli až na záver prvej dvadsaťminútovky, kedy mali domáci veľkú šancu otvoriť skóre, pokus Mateja Kováča ale Tóth zastavil a zastúpil tak Hrošša. Na druhej strane mohol v 24. minúte skórovať Štajer, jeho priamy kop smerujúci do vinkla ale Novota vyrazil na roh. Už o minútu neskôr sa dostali po peknej akcií dopredu Nitrania, Bača ale mieril len do bočnej siete. 38. minúta priniesla šancu pre Senec, Kuráňa ale vychytal Hroššo a kedže sa neujala ani ďalekonosná strela Hanzela, rozišli sa obe mužstvá do kabín za zmierlivého stavu.

Zápas rozhodol krátko po polčase z prvej šance Gaucho, ktorý zužitkoval Fuzikovu prihrávku a strelou po zemi poslal Senec do vedenia. Ďaľší priebeh bol poznačený veľkou nervozitou na ihrisku, na ktorú doplatil červenou kartou ako prvý v 53. minúte Bača. Za zmienku stojí aj moment z 58. minúty, kedy sa lopta dostala za chrbát prekvapeného Hrošša dierou v bočnej sieti. Po vylúčení Baču a následnej presilovke boli Senčania aktívnejší, ale väčšie príležitosti si vytvoriť nedokázali. 77. minúta priniesla ďaľsie červené karty po jednej na oboch stranách si pripísali Vrána a Hanzel.

V závere zápasu boli ešte aktívnejší domáci Senčania, ktorý kontrolovali hru a pripísali si ďaľšie dôležité tri body a odkočili Trenčínu na rozdiel desiatich. Zdá sa, že o zostupujúcom zaćína byť na slovensku jasno.

MŠK Žilina - Artmedia Petržalka 0:1

05.04.2008 14:30

Góly: 11. Halenár

Zápas jari sa odohral za pekného počasia a pred dobrou diváckou kulisou. Obe mužstvá v ňom podali výborný výkon a ukázali, prečo sú na čele ligy. Ako sa nakoniec ukázalo, najdôležitejším aspektom celého zápasu bola tímová hra a mentálna sila, ktorá rozhodla zápas v prospech Artmedie.

Od úvodu hrali obe mužstvá s obrovským nasadením a koncentráciou, no do prvej výraznej šance sa dostali domáci až na konci prvej desaťminútovky. Strielaný center Leitnera sa dostal k Vidičovi, ktorý však ostal príležitosťou zaskočený a nedokázal správne zareagovať. 10. minúta priniesla krásny futbalový moment. Zdeno Štrba nádherne vystrelil z priameho kopu zhruba z tridsiatich metrov, Kamenár ale ešte lepšie zasiahol.

Dôležitosť tohto momentu ešte podčiarkla nasledujúca akcia. Hneď z protiútoku do rozhodenej obrany domácich totiž Ján Kozák perfektnou kolmicou vysunul Juraja Halenára, ktorý nádherne obišiel brankára MŠK Kuciaka a strelil rozhodujúci gól stretnutia do prázdnej brány. Táto akcia rozhodla o ďaľšom priebehu stretnutia, pretože všetko čo sa odohralo v nasledujúcich minútach sa odvíjalo práve od dôležitej 11. minúty. Artmedia sa totiž v ďaľšom priebehu hry stiahla a profesorsky vyčkávala na chybu domácich Šošono,v ktorí sa potrebovali viac tlačiť do útoku.

V 24. minúte prihral Pekarík Štrbovi,ktorý obišiel Guedého, ale nedokázal prekonať výborného Kamenára. Množstvo pokusov domácich ale končilo na obrane Petržalky, ktorá za celý zápas neurobila v defenzíve jedinú chybičku a nedala tak súperovi takmer žadnu možnosť k vyrovnaniu. Šancu na vyrovnanie hry mal za Žilinu ešte do polčasu Breška, jeho strelu zo 40.minúty však Kamenár vyrazil.

Krátko po prestávke mal úvodnú veľkú príležitosť Štyvar, rozhodca však odpískal ofsajd. Aj v druhom polčase ale platilo, že Artmedia si svojho súpera veľmi dobre strážila a tak sa napriek vysokému tempu hralo bez väčších gólových šancí. Ďaľšia výrazná šanca tak prišla až v 67. minúte, kedy zahrávali domáci priamy kop. Ten zahral Štrba nakrátko na Pekaríka, ktorého strela sa od Petržalských zadákov odrazila k Ivanovi Belákovi. Skúsený stredopoliar Žiliny ale vystrelil len mimo brány.

S postupom času začala Žilina vsádzať všetko vabank, čo Artmedií vyhovovalo a tak si dokázal Fodrek v 83. minúte pripraviť dobrú pozíciu na tvrdú strelu, ktorá ale tesne minula bránu. V nasledujúcich minútach sa ocitli v šanciach či pološanciach Pekarík, Devátý či Jež, ale gól vstrelili Šošoni až v nadstavenom čase. Belákov gól ale neplatil pre faul na brankára Artmedie Kamenára.

Petržalka tak v kvalitnom a najmä obojstranne slušnom súboji zdola najväčšieho súpera na ligový titul a kvalitnou defenzívou spojenou s kolektívnou hrou bezchybným výkonom odplatila Žiline dve jesenné prehry.

AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica 1:3

05.04.2008 17:30

Góly: 73. Depetris - 28. Velický, 40. M. Ďuriš, 82. Filo

Trenčín nedokázal bodovať ani vo svojom šiestom jarnom vystúpení a opäť sa vzdialil od 11. miesta, ktoré zaručuje záchranu v najvyššej súťaži.

V úvode stretnutia si oba tímy vypracovali náznaky šancí, avšak domáci Križko ani Vyskoč na strane hostí medzi tri žrde nemierili. V ďalšom priebehu zápasu sa hralo zväčša medzi šestnástkami a do zakončenia sa oba tímy dostávali iba sporadicky. Prvý gól padol v 28. minúte. Dukla zahrávala priamy kop, domáca obrana nedokázala dostať loptu do bezpečia, zmocnil sa jej Velický a krásnou krížnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre. O malú chvíľu na to sa do veľkej šance dostal domáci Kasálek, ale jeho hlavička sa iba odrazila od brvna Borošovej brány. Banská Bystrica naďalej vyčkávala na chybu súpera. 5 minút pred koncom prvého polčasu jej táto taktika opäť vyšla - z brejkovej situácie sa presadil útočník Michal Ďuriš.

Trenčín sa ale nevzdával a v druhom polčase sa snažil s výsledkom niečo spraviť. V 65. minúte spálil veľkú príležitosť Hlohovský. Na druhej strane neuspel Filo. Za krátky čas sa Hlohovský dostal do ďalšej veľkej šance, tentoraz mu radosť prekazila žrď Borošovej bránky. Trenčanom sa ale predsa len podarilo skórovať. V 73. minúte znižoval na 1:2 argentínsky útočník Depetris. V závere zápasu vrhli hráči AS všetky sily do útoku a Bystričanom sa tak naskytlo niekoľko príležitostí preniknúť do otvorenej trenčianskej obrany. Gajdoš ešte neuspel, ale v 82. minúte spečatil výsledok zápasu na konečných 3:1 pre Banskú Bystricu Filo. Ten istý hráč mohol o pár minút na to pridať ďalší gól, avšak vo vyloženej pozícii nedokázal trafiť odkrytú bránu súpera. Tesne pred koncom bol po druhej žltej karte v zápase vylúčený domáci záložník Baéz.

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 0:1

05.04.2008 18:00

Góly: 65. Dobrotka

Slovanisti prišli do Zlatých Moraviec s novým trénerom a snahou o zisk troch bodov. To sa hosťom aj podarilo a tak si Belasí pripísali druhý raz v rade tri body za víťazstvo a všetci v Slovane dúfajú, že sa blýska na lepšie časy.

Hostia boli od úvodného hvizdu aktívnejší, šance si vytvorili najmä vďaka aktívnemu Slovákovi, ktorý v 4.minúte slabo vystrelil po prihrávke Sylvestra a o šesť minút neskôr tvrdou strelou poriadne natiahol gólmana domácich. V 14. minúte bol v centre diania opäť Samuel Slovák, ktorý sa dožadoval penalty, hlavný rozhodca Kačenga ale ostal pokojný. Slovanisti pokračovali v aktívnej hre aj naďalej, v 22. minúte im však ku gólovej šanci pomohlo nedorozumenie v obrane Zlatých Moraviec. Farkaš púšťal loptu Brezinovi, k tej sa ale dostal Masaryk a špičkou kopačky trafil vybiehajúceho brankára domácich. O desať minút neskôr sa do šance takmer dostal Serrano, ale Hozl loptu odkopol do autu. Prvý polčas tak skončil napriek vyššej aktivite zo strany Slovana remízou.

Po prestávke sa pokúsil upadajúcu hru oživiť rýchlou akciou Sylvestr, jeho pokus prihrať spoluhráčom ale vystihol a znemožnil Bednář. Hra sa väčšinu času odohrávala v strede poľa a diváci na štadióne veľa pekných akcií nevideli. Gól mohol svojim bývalým spoluhráčom streliť Černák, našťastie pre domácich ale jeho strela skončila tesne vedľa žrde. 65. minúta priniesla prvý a zároveň aj posledný gól stretnutia. Dobrotka totiž zakončil do prázdnej brány po rohovom kope a následnej skrumáži v ktorej chyboval Brezina. Po góle sa pokúšali domáci zatlačiť na Slovan, ku gólovým šanciam sa ale opäť dostali len hostia. Černák však po centrovanej lopte Slováka zle hlavičkoval a krátko nato zastavil kapitána hostí v prieniku Minarčík.

Fantasticky hrajúci Slovák pohrozil aj v 77. minúte, po prihrávke Ižvolta ale vystrelil len tesne vedľa. O dve minúty mohli domáci z ojedinelej príležitosti vyrovnať, Ujlakyho roh ale Greguška zakončil hlavou iba tesne nad bránu. ViON sa pokúsil urobiť niečo s výsledkom ešte raz, Tóth ale po peknom brieniku hosťujúcou obranou nezakončil dobre.

Spartak Trnava - MFK Košice 2:0

05.04.2008 19:30

Góly: 2. Hruška, 57. Bernáth

V zápase tabuľkových susedov si trnavský Spartak pred návštevou takmer osem tisíc divákov poradil s košickým MFK a vzdialil sa mu na rozdiel štyroch bodov.

Trnava vykročila do zápasu po rušnom týždni najlepším možným spôsobom. Už v druhej minúte totižto otvoril skóre Hruška - Barčíkovu strelu košický brankár Pulen nedokázal udržať vo svojom náručí a neobsadený záložník Spartaku už s dorážkou nemal problém. Košice sa snažili odpovedať v 21. minúte, Rybánsky si však so strelou Jurča poradil. O niekoľko minút neskôr musel trnavský brankár zasahovať opäť, tentoraz pri Cicmanovej hlavičke. Oba tímy predvádzali atraktívny, ofenzívny futbal. V záverečnej desaťminútovke prvého polčasu sa Spartak dostal do ďalších dvoch gólových príležitostí. V prvom prípade neuspel Hanzel a o minútu nato nedokázal premeniť pokutový kop Barčík, ktorý sám penaltu vybojoval. Loptu poslal trestuhodne iba do brvna.

Aj druhý polčas sa hral v dobrom tempe. O vyrovnanie sa snažil Kolbas, Rybánsky však bol pozorný. Neuspel ani Školník. Vzápätí ten istý hráč fauloval na hranici šestnástky Barčíka, Hruška však z priameho kopu nedokázal zvýšiť náskok svojho tímu. V 57. minúte sa Trnavčania predsa len dočkali. Košičania vyrobili chybu v obrane, lopty sa zmocnil Bernáth a poslal loptu ponad vybiehajúceho Pulena do siete. V 62. minúte mohla Trnava viesť už rozdielom triedy, Kožuchova hlavička ale letela mimo. Košice mohol do zápasu vrátiť Milinkovič, obrovskú tutovku ale spálil, keď nedokázal prekonať Rybánskeho z päťky. V 75. minúte sa pekným streleckým pokusom prezentoval striedajúci Filipovič, jeho strela letela tesne vedľa tyče Pulenovej brány. Trnavčania si po vysokej prehre v Ružomberku dokázali udobriť svojich priaznivcov a naznačili, že boj o tretiu priečku myslia vážne.

MFK Dubnica - MFK Ružomberok 1:1

07.04.2008 20:05

Góly: 79. Bruško - 28. Š. Zošák

V pondelňajšej dohrávke 24. kola Corgoň ligy sa medzi dubnickým ZŤS a ružomberským MFK zrodila remíza 1:1.

Ružomberok mal od začiatku zápasu jednoznačne viac z hry. Paradoxne, do prvej vážnejšej šance sa dostal domáci tím. Rohový kop zahral Bruško, lopta sa dostala k Ondrášovi, ale jeho hlavička bola nepresná. Hru hostí dirigovalo najmä veľmi aktívne duo zo záložnej formácie Macko - Zošák. Zverenci Ladislava Jurkemika si ale aj napriek svojej prevahe veľa šancí nevypracovali. Perniš musel riešiť iba niekoľko slabších striel hráčov MFK. V 28. minúte sa ale "Ruža" predsa len radovala. Jeden z najlepších hráčov na ihrisku Zošák unikol Špendlovi a zblízka nedal Pernišovi šancu. Ten istý hráč mohol tesne pred koncom prvého polčasu pridať aj druhý, poisťovací gól, keď sa dostal cez Ondráša, v zakončení ale zlyhal a loptu napálil iba do Pernišových nôh.

Domáci tréner poslal na druhý polčas na trávnik Oberta a táto zmena výrazne oživila dubnický herný prejav. Do prvej vážnejšej situácie v druhom polčase sa dostal Ružomberčan Sivčevič, jeho strela však skončila nad. Opraty zápasu prevzal do rúk dubnický tím a neustále sa pokúšal o zakončenie. V 78. minúte mohol pochovať dubnické nádeje na čo i len jeden bod za remízu Macko, ktorý sa rútil sám na Perniša, ten však výborne zasiahol. Platilo povestné nedáš-dostaneš. O minútu nato bolo vyrovnané. Kuzma prihrával Bruškovi a ten nádhernou strelou prekonal Hajdúcha. Liptáci mohli predsa len získať všetky tri body, Perniš pokazil výkop, lopta sa dostala k Bakošovi, jeho strelecký pokus ale dubnický brankár končekmi prstov vyrazil na brvno a napravil tak svoje predchádzajúce zaváhanie.