Corgoň liga souhrn - 21. kolo

14.03.2008, 19:41, aktualizováno 16.03.2008, 12:32
Vedoucí dva týmy slovenské nejvyšší soutěže nezaváhaly - Žilina veze tři body z Dubnice a Artmedia uspěla v Trnavě. Výhry doma slaví Senec, Zlaté Moravce a Nitra, Banská Bystrica se o body podělila se Slovanem Bratislava...

FC Senec - Slovan Bratislava 1:0

14.03.2008 17:30

Góly: 26. Kuráň

Zápas sa odohrával za sústavného hustého dažďa, čo jeho kvalite výrazne uškodilo. Od začiatku sa na trávniku viac bojovalo ako hralo, čo sa premietlo do množstva nepresných prihrávok a striel.

Začiatok stretnutia bol obojstranne opatrný. Prvý strelecký pokus zaznamenal až po 10 minútach argentínsky legionár v službách Slovana Serrano, jeho strela však skončila vysoko nad bránou. V ďalšom priebehu prvého polčasu mali domáci optickú prevahu. Tá nakoniec vyústila v gól, v 26. minúte sa Kuráň dostal k odrazenej lopte po priamom kope a prekonal brankára Kissa. Až do prestávky sa hral naďalej pre oko diváka nezaujímavý futbal, plný nedovolených zákrokov.

Slovan vstúpil do druhého polčasu s jednoznačným cieľom minimálne vyrovnať stav zápasu. Mal prevahu v držaní lopty, keďže Senčania sa spoliehali hlavne na zabezpečenú defenzívu a prípadné protiútoky, ale nedokázal si vypracovať prakticky žiadnu nebezpečnejšiu šancu, z ktorej by mohol ohroziť Novotovu bránu. Až tesne pred koncom sa takmer do zakončenia dostal mladík Sylvestr, v poslednom momente však prišiel o loptu. Senčania si v závere zápasu vypracovali obrovskú šancu, keď Bubenko nacentroval loptu do šestnástky, zmocnil sa jej Medveď a po jeho strele bol Kiss nútený predviesť fantastický zákrok. 5 minút pred koncom videl červenú kartu domáci obranca Konečný, ktorý bez lopty mimo ihriska fauloval Ižvolta.

Senčania získali veľmi dôležité tri body a vyslali tak do Trenčína jasnú správu, že aj v budúcej sezóne mienia hrať najvyššiu slovenskú súťaž, naopak Slovanu sa začína cieľ skončiť na treťom mieste pomaly, ale isto, vzďaľovať.

Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 1:1

15.03.2008 14:30

Góly: 25. T. Hučko - 33. Ďubek

Ružomberčania nedokázali využiť hodinovú výhodu o jedného hráča, naopak, bližšie k trom bodom boli bojovní domáci.

V úvode zápasu mali prevahu hostia z Ružomberka. Do dvoch šancí sa dostal útočník Števko, avšak domáceho Boroša sa mu nepodarilo prekonať ani v jednom prípade. Jeho kolega z útočnej formácie Pilár sa v 16. minúte rútil do zakončenia, Boroš opäť veľmi dobre zasiahol. Domáci vážnejšie zahrozili až v 25. minúte a hneď z toho bol gól. Akciu potiahol po ľavej strane Pečovský, po jeho prihrávke sa k zakončeniu dostal Tomáš Pančík. Jeho strelu ešte Hajdúch dokázal zneškodniť, proti Hučkovej dorážke bol už ale bezmocný. V 31. minúte sa Ružomberčania dostali do početnej výhody. Kotrys nedovolene zastavil Pilára a nasledovala červená karta z rúk hlavného rozhodcu Chmura. Keďže faul sa odohral pred šestnástkou, nasledoval priamy kop. K lopte sa postavil Ďubek a vyrovnal na 1:1.

V druhom polčase sa prejavil fakt, že Dukla hrá o jedného hráča menej a Ružomberok si vypracoval tlak. Ani Pilár, ani Kucka ale nedokázali zvrátiť stav na stranu svojo mužstva. V 57. minúte kontrovali domáci. Po Hučkovom centri sa lopta dostala ku Gajdošovi, jeho strelu Hajdúch vyrazil, k dorážke sa opäť dostal Gajdoš. Jeho technický pokus o prelobovanie brankára Ružomberku mu však nevyšiel. Hostia mali síce opticky viac z hry, avšak do gólových šancí sa nedostávali. Práve naopak, sami museli čeliť veľkým príležitostiam Banskej Bystrice. V poslednej desaťminútovke najskôr po Gajdošovom centri opečiatkoval žrď Hajdúchovej brány Debnár, neskôr po Pančíkovom centri prestrelil bránu aktívny Gajdoš a nakoniec neuspel ani striedajúci Ďuriš, ktorého strela iba tesne minula tyčku. Ružomberčania nedokázali využiť hodinovú výhodu o jedného hráča, naopak, bližšie k trom bodom boli bojovní domáci.

FC Nitra - MFK Košice 1:0

15.03.2008 17:00

Góly: 1. Semeník

Stretnutie prakticky rozhodol už v prvej minúte kanonier Semeník, zimná posila Nitranov z Banskej Bystrice, keď zužitkoval Štajer center a vsietil tak svoj 117. ligový gól. Oba tímy vstúpili do zápasu aktívne, už v 3. minúte mohol vyrovnávať Bicák, dobrý zákrok však predviedol domáci brankár Hroššo. Tempo hry následne upadlo a hralo sa iba medzi šestnástkami, bez vyloženejších šancí. V 28. minúte sa strelecky prezentoval domáci záložník Bača, Putnocký však s jeho pokusom nemal žiadny problém. Bol to ojedinelá snaha o zmenu stavu, do prestávky sa na trávniku už nič vážne neudialo.

V druhom polčase oba tímy pokračovali v nezáživnom futbale. V 51. minúte musel pri nebezpečnej situácii v šestnástke zakročiť košický stopér Kaminský. V 69. minúte takmer zvýšil náskok Nitranov Grajciar, jeho prudká strela sa obtrela o spojnicu Putnockého brány. Z následného protiútoku však mohli Košičania potvrdiť známe pravidlo nedáš - dostaneš. Kaminský ale netrafil prázdnu bránu. Ďalšiu nebezpečnejšiu situáciu priniesla až 83. minúta, kedy Hroššo zlikvidoval šancu Kolbasa. V záverečných minútach zápasu sa ešte oba tímy snažili s výsledkom niečo spraviť. Striedajúci útočník domácich Vrána neuspel, rovnako tak ani Grajciar, ktorý trafil žrď. Konštrukcia brány zvonila aj na druhej strane, vyrovnať sa nepodarilo Milinkovičovi. Tesne pred koncom zaujal aj nútený odchod trénera hostí Jána Kozáka na tribúnu.

Nitra sa vďaka výhre a zaváhaniu Trnavy posunula na tretie miesto v tabuľke.

Spartak Trnava - Artmedia Petržalka 0:2

15.03.2008 17:30

Góly: 79. J. Kozák (pen.), 90. Zb. Pospěch

Trnava prišla o tretie miesto, na ktorom ju nahradila Nitra, Petržalka si naďalej udržala iba jednobodovú stratu na ligového lídra zo Žiliny.

Šláger kola sa hral pred takmer 11tisícovou návštevou. Úvod stretnutia bol opatrný, ako prví pohrozili v 11. minúte domáci Trnavčania. Barčík vyslal prihrávku na Pončáka, tomu sa podarilo preniknúť za petržalskú obranu a obísť Čvirika, avšak jeho zakončenie skončilo iba na bočnej sieti. V 25. minúte zahrával Spartak priamy kop po Salátovom faule na Hrušku. Exekúcie sa už tradične ujal Doležaj, jeho tvrdá strela letela tesne vedľa brány. Hru naďalej kontrolovali domáci, Petržalčanom nefungovala prechodová fáza a osamotený hrotový útočník Oravec nedostával prakticky žiadne prihrávky. 4 minúty pred koncom prvého dejstva sa Trnavčania dostali do ďalšej šance. Center Filipoviča doletel k Ďurišovi, ten nahral Doležajovi, ktorému však akrobatické zakončenie rybičkou nevyšlo a minul Kamenárovu bránu.

V 60. minúte dostali trnavské víťazné ambície vážne trhliny - domáci obranca Hanzel videl po faule na Obžeru druhú žltú kartu a bol nútený opustiť ihrisko. Petržalčania využili vzniknutú situáciu a prevzali opraty zápasu. V 77. minúte nastala kuriózna situácia. Petržalčan Fodrek, ktorý bol na ihrisku iba tri minúty, prenikol do pokutového územia a pri pokuse obísť Juroviča spadol. Rozhodca Olšiak ukázal na biely bod. Po troch minútach neutíchajúcich protestov si loptu na biely bod postavil tradičný exekútor jedenástok Kozák a nemýlil sa - 0:1. V 90. minúte spečatil výhru Artmedie gólom na 0:2 Zbyněk Pospěch.

MFK Dubnica - MŠK Žilina 0:2

Góly: 55. Breška, 65. Lietava

Žilina si bez väčších problémov pripísala ďalšie tri body do tabuľky a udržala si tak 1bodový náskok na Petržalku.

Stretnutie sa od začiatku hralo vo veľmi vysokom tempe. Šance sa vyskytovali v hojnom počte na oboch stranách. V 5. minúte skončilo Seyeho zakončenie tesne mimo brány. Onedlho bol po Lietavovej strele nútený zasahovať domáci brankár Perniš. V 15. minúte trafil žrď hosťujúci záložník Jež. Žilinčania si postupne vypracovali značnú prevahu. V 28. minúte zápasu krajný bek Žiliny Pekarík získal loptu od Kuzmu a sám sa pokúsil o zakončenie. O 3 minúty musel Perniš zasahovať znovu, tentoraz po Breškovej strele. Ten istý hráč sa o zakončenie pokúšal aj v 36. minúte, jeho strela však minula bránu. Žilinčania tak v prvom polčase nedokázali zužitkovať ani jednu zo svojich sľubných príležitostí.

V druhom polčase naďalej pokračovali vo svojom tradičnom ofenzívnom prejave. V 50. minúte pálil spoza šestnástky opäť Breška, jeho strela opečiatkovala brvno Pernišovej brány. Aktívny žilinský krídelník sa však predsa len gólovo presadil. V 55. minúte sa po rohu Devátého v šestnástke najlepšie zorientoval práve Breška a rozvlnil dubnickú sieť. O 10 minút zvyšoval žilinský náskok útočník Lietava. Žilina mohla viesť aj vyšším rozdielom, Jež a opäť Breška však svoje šance už nevyužili. Dubničania si vypracovali iba malý počet príležitostí. V druhom polčase stojí za zmienku iba strelecký pokus Tomáša Zápotoku, ktorý skončil na brvne Kuciakovej brány. V nastavenom čase ešte rozhodcovia neuznali Štrbov gól, pretože žilinský defenzívny záložník si pomohol faulom.

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 2:0

16.03.2008 10:30

Góly: 39. Ujlaky, 90. Choma

Zlaté Moravce úspešne zvládli posledný domáci zápas v nedeľnom dopoludňajšom termíne, po dostavaní umelého osvetlenia budú zápasy na svojom ihrisku hrávať v sobotu vo večerných hodinách. Trenčínu sa opäť vzdialilo 11. miesto zaručujúce zotrvanie v najvyššej súťaži.

Dôležitosť zápasu akoby aktérom stretnutia zväzovala nohy. O vôbec prvý strelecký pokus sa takmer po polhodine hry pokúsil Trenčan Sluijter, lopta však letela mimo bránu. O niekoľko minút nato si prvú šancu v zápase vypracovali aj domáci, Pelegrínyho pokus ale brankár Trenčína Rožník zneškodnil. V 39. minúte sa Trenčín zásluhou Depetrisa prezentoval ďalším nepresným streleckým pokusom. V 39. minúte sa už menil stav zápasu. Ondrejka zahral rohový kop, v skrumáži sa lopta dostala k Ujlakymu a ten peknou strelou otvoril skóre v prospech domácich. Už o chvíľu mohlo byť 2:0 pre domácich, strela Gregušku iba tesne minula svoj cieľ. Zlaté Moravce pokračovali v sérii sľubných šancí. Tesne pred koncom prvého polčasu zahrával priamy kop Ujlaky, jeho strelu brankár vyrazil, lopta sa dostala k Tóthovi, ani ten však nedokázal prekonať Rožníka.

Tóth sa ocitol aj v prvej šanci druhého polčasu, v dobrej príležitosti ale mieril vedľa. V 66. minúte sa výrazne zmenšili nádeje Trenčína na zvrátenie nepriaznivého výsledku, kapitán a hlavná postava obrannej formácie Csaba Horváth videl druhú žltú kartu a musel sa porúčať z ihriska. Hráči AS sa však nevzdali. V 73. minúte sa brankár domácich Brezina zapotil pri streleckom pokuse Depetrisa. V 88. minúte mohol na 2:0 po Minarčíkovom pase zvyšovať Číž. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa Chomovi. Jeho tečovaná strela skončila v sieti a stanovila tak konečný výsledok 2:0.