Corgoň liga - souhrn 2. kola

23.07.2011, 19:29, aktualizováno 24.07.2011, 19:26
Dva týmy mají po dvou kolech na svém kontě plný počet bodů. Jedním je Slovan, který ve šlágru kola porazil Senici, dvě výhry si pak připsaly i Zlaté Moravce. Banská Bystrica uspěla v Dunajské Stredě, v Košicích, Prešově a Trenčíně se body dělily...

DAC Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 1:3

24.07.2011 17:30

Góly: 28. Zsolt Németh - 16. Dušan Uškovič, 63. Martin Jakubko, 68. Dušan Uškovič

Na Žitnom ostrove sa uzavrelo 2. kolo Corgoň ligy, keď Dunajská Streda privítala Banskú Bystricu. V zápase zvíťazil hosťujúci celok, keď Dukla zvíťazila 3:1 a získava prvé tri body.

Spočiatku mali viac z hry hráči Dukly, ktorí sa snažili od začiatku ohrozovať strelami bránu Kováča, ale ich strelám chýbala presnosť. Tesne po štvrťhodine hry sa dostali hostia do vedenia: Uškovič sa po peknej prihrávke dostal do šestnástky, následne obišiel obrancu a prízemnou strelou prekonal Kováča - 0:1. O štyri minúty neskôr mohla Dukla zvýšiť vedenie, keď Považanec nacentroval na Jakubka, ktorý aj prekonal brankára Kováča, ale Hílek v poslednej chvíli zachránil na bránkovej čiare. Onedlho Turňa namieril loptu na Jakubka, ktorý zakončil len do bočnej siete. Porekadlo "Nedáš, dostaneš" sa stalo Dukle zradným v 28. min, keď priamy kop mladého Zsolta Németha skončil v ľavom hornom rohu - 1:1. Neprešla ani minúta po strelenom góle domácich a prišiel brejk na opačnej strane: Považanec unikol, následne nahral na Uškoviča, ktorého následne "vychytal" Kováč. Po polhodine hry zakončil peknú akciu domáci Tomčák, ale trafil len pravú žrď. Vzápätí skúšal vystreliť v šestnástke domáci Matůš, no namieril tesne vedľa. V závere sme ešte mohli vidieť zakončenia na oboch stranách, no skóre sa už nemenilo.

V úvode druhého polčasu začali aktívnejšie domáci. O tri minúty neskôr Delarge unikol obrane Dukly a prenikol do šestnástky, kde dostal loptu Harsányi, ale z malého vápna namieril vedľa. V 52. minúte Sedlák našiel voľného Delargeho, ktorý následne z dobrej pozície minul bránu hostí. Na druhej strane onedlho strieľal Považanec, ale Hílek tečoval jeho pokus vedľa pravej žrde. Vzápätí aktívny hráč Banskej Bystrice, Považanca, nacentroval na Jakubka, ktorý nožničkami zakončil nad. V 63. minúte zahrával Uškovič rohový kop na bližšiu žrď, kde Jakubko hlavou dostal svoj tím do vedenia - 1:2. O päť minút už hostia rozhodli zápas: Pančík poslal loptu do pokutového územia, Považanec následne vystrelil a Uškovič zblízka dorazil do brány DAC-u - 1:3. V závere sa snažili domáci skorigovať stav, ale nepodarilo sa im vypracovať si nejaké šance. Banská Bystrica na rozdiel od prvého kola dokázala získať tri body po výhre 3:1 v Dunajskej Strede.

MFK Košice - Spartak Trnava 1:1

Góly: 31. Erik Pačinda - 79. Roman Procházka

V nedeľu v dohrávke 2. kola Corgoň ligy privítali Košice na Čermeli, Spartak Trnava. Zápas, v ktorom viac vynikal domáci celok, sa nakoniec skončil remízou 1:1.

Spočiatku to nebol aktívny futbal, hralo sa prevažne v strede poľa. Čo sa týkalo fanúšikov, viac bolo počuť prekvapivo povzbudzovanie domácich fanúšikov. Každopádne, prvý strelecký pokus mal už v 2. minúte Matić, ale Raška nemal problém jeho strelu chytiť. V 9. minúte na druhej strane po priamom kope Malchárek nadvihol strelu a Tofiloski s problémami vyrazil nad brvno. V 16. minúte hostia znovu hrozili po priamom kope, keď následný hlavičkový pokus Tofiloski chytil. O štyri minúty neskôr hrala Trnava v oslabení, keď Hanzel nedovolene zastavil unikajúceho hráča a obržal následne od hlavného rozhodcu červenú kartu. Tesne po polhodine hry dokázali Košice využiť svoju "presilovku", keď Pačinda strelou spoza šestnástky prekonal bezmocného Rašku - 1:0. Do konca polčasu už tempo hry mierne upadlo, videli sme pár strelekcý zakončení, ale stav sa už nemenil.

V druhom polčase sa hral spočiatku vyrovnaný futbal, ale bez výraznejších šancí. Zaujala iba situácia z 51. minúty, keď Tomačekovu dobrú strelu zneškodnil Tofiloski. O jedenásť minút neskôr sa dostal domáci Isola po autovom vhadzovaní do šance, ale jeho následné zakončenie Raška pohotovo chytil. O tri minúty neskôr si Koubský takmer strelil vlastný gól, ale Raška nečakanú strelu vyrazil na rohový kop. Následne zakončil po rohu Djoković, ale neohrozil výraznejšie Rašku. V 79. minúte sa Trnava aj v oslabení dočkala vyrovnania: Procházka po odrazenej lopte z voleja krásne umiestnenou strelou nedla šancu Tofiloskému - 1:1. O päť minút neskôr mohli Košice znovu viesť, ale Karaš trafil iba hornú žrď. V 86. minúte sa dal vylúčiť domáci hráč, striedajúci Ján Novák, ktorý po odohraných deviatich minútach mieril pod sprchy. V závere sa objavili šance na oboch stranách, ale gól sa už nepodarilo streliť žiadnemu z tímov. Zápas sa tak skončil remízou 1:1.

Tatran Prešov - MŠK Žilina 0:0

Góly: -

Tatran Prešov privítal v druhom dni druhého kola slovenskej Corgoň ligy MŠK Žilina a najmä vďaka rozhodcovi a Jakubovi Divišovi si pripisuje bod za remízu 0:0.

Oba spomenuté pojmy vysvetlím, začíname v hneď v prvej minúte, po osi Barčík-Pich-Gergel strieľal posledný menovaný a Diviš musel zasahovať. V 12. minúte bol v príležitosti Ceesay, či Šulek, ale tam bol aj brankár domácich. Veľkú možnost na otvorenie skóre mal Gergel v 16. minúte, jeho bombu vytlačil Diviš na roh, možno tam bolo aj brvno. Následne hlavičkoval Ondráš a brankár Tatrana bol opäť v permanencii. Tatran sa k ničomu vážnemu nedostával, jeho pokusy boli nevýrazné, hre chýbal pohyb a iskra. V závere polčasu mal šancu ešte Mabouka z pravej strany, ale nepochodil. Už v nadstavenom čase prišla šanca Ceesaya, ten v pokutovom území spadol ako podťatý, za ním aj pred ním množstvo hráčov, ale to rozhodcu nezaujímalo. Vytiahol červenú kartu pre Pitera-Bučka za filmovanie Ceesaya. Nové pravidlá však nezúžitkoval Barčík, keď penaltu kopol do pravej strany a tam sa hodil aj hrdina Diviš. Po polčase tak 0:0.

Druhé dejstvo začalo šancou Prešova, Čep však nepochodil a na druhej strane mal akciu Pich a Pečovský, ale nikto z nich poriadne nezakončil. V zápase opäť množstvo cetnrov rozdal Barčík, ale ani on neprispieval k zmene skóre už pred hodinou zápasu. Po nej bol v možnosti po rohu Čep, ale z otočky pálil vysoko nad. Väťčinou takto končili strely domácich a navyše, v početnom oslabení to vpredu nebolo bohviečo. Tatran však nehral v útoku dobre ani v prvom polčase o desiatich mužoch. Čo sa dialo po hodine hry ďalej, to by sa dala o tom napísať kniha. Hlavný hrdina Jakub Diviš a proti nemu žilinská ofenzíva. Najprv sa dostal do šance Šulek, jeho strelu chytil. Následne odraznú loptu do siete neupratal ani Ceesay. Gambijčan potom v páde pálil nad a neuspel ani Majtán.

V 66. minúte sa divili naozaj všetci, že Diviš nepustil ani hlavičku Ceesaya po centri z ľavej strany. Bernardo nepokryl kolegu z útoku, ale stal sa stále nemenil. Potom musel hasiť pri príležitosti útočníka hostí aj Krajník dobrým sklzom. V závere zápasu mal viac prevahu Prešov, ale polocentre a platonické možnosti v sieti neskončili. Vďaka svojmu gólmanovi, ktorý sa vrátil z hosťovanie v Hiberniane, si pripisuje do tabuľky prvý bod. Gól však v tejto sezóne ešte koňare nedali, výhru nezaznamenala ani v druhom zápase nového ročníka naopak Žilina. Navyše, odkedy je Prešov v Corgoň lige (rok 2008), šošoni mu ešte na domácom trávniku nestrelili gól. Aspoň však prvýkrát neprehrali.

Slovan Bratislava - FK Senica 3:2

23.07.2011 20:00

Góly: 16. Karel Kroupa (vl.), 58. Erik Grendel, 90. Juraj Halenár - 12. Nicolas Gorosito, 66. Tomáš Kóňa

Na Pasienkoch sa v sobotu večer dohrala prvá časť 2. kola Corgoň ligy. Slovan hostil Senicu a v zápase bohatom na príležitosti a góly napokon prestrieľal zverencov trénera Stanislava Grigu zaslúžene 3:2.

Na začiatku zápasu mal prevahu Slovan, dostával sa k viacerým rohovým kopom, ale nič z toho nevyťažil. Nepresne strieľal Žofčák, nepresadil sa v prvej svojej možnosti ani Šebo. Následne kopala prvý roh Senica a po ňom padol gól. Kóňa našiel na prvej žrdi Gorosita a ten hlavou prekvapil všetkých - 0:1. Následne chcel vyrovnať Halenár, jeho strela šla tesne nad. Seničania sa dobre bránili, opäť bol v šanci Halenár, ale Bolek výborne zasiahol a podržal svoje mužstvo. Množili sa priame kopy pre belasých a jeden z nich premenil Žofčák priamo, i keď ho ešte tečoval Strnad - 1:1. Bola to podobná situácia ako pri úvodnom góle hostí, ibaže oni ho dali po kope rohovom. V 19. minúte vypálil tesne vedľa pravej žrde Guédé. V 32. minúte strieľal Kalabiška tesne vedľa z hranice šestnástky. V 39. minúte podobne pálil Milinkovič, ale ani on neuspel. O minútu si Gajdošík vyšliapol na Halenára, nepustil ho do čistej šanci a tak po červenej karte musel ísť logicky pod sprchy. Šancu v závere polčasu mal ešte Grendel, ale pálil iba do stredu brány.

Druhé dejstvo azčalo aktivitou čerstvého Slováka Guédého, ale jeho strela išla nad. V 53. minúte mal šancu Halenár, ale pálil iba do Boleka, následne Šebo prekopol. Aktívny bol aj Milinkovič a Slovan mal poriadny tlak. Bolek však vychytal aj jeho. Nevyzrel však na strelu Grendela v 57. minúte. Priamy kop priťukol Žofčák práve Grendelovi a ten ďalekonosnou a veľmi peknou strelou upravil pre svoj tím na 2:1. Po rohu mal v 64. minúte šancu Halenár, ale po dobrej Žofčákovej nahrávke Bolek hasil v pohode. Vzápätí tí istí aktéri si situáciu zopakovali ešte raz, stav sa však nemenil. Ale iba do 66. minúty. Kóňa opäť raz potvrdil svoju výbornú streleckú potenciu, obišiel Dosoudila, schoval sa za Dobrotku a spoza neho vyrovnal na 2:2. Na druhej strane bombu Milinkoviča vyrazil Bolek a opäť podržal svoj tím. Nebezpečná strela prišla pre Slovan aj v 72. minúte, ale Dobrotka mieril tesne vedľa. Bolek následne fantasticky vychytal peknú akciu Slovana, Grendel bol neúspešný strelec. Desať minút pred koncom vytiahol ďalší skvelý zákrok brankár hostí Bolek, zneškodnil hlavičku z bezprostrednej blízkosti od Milinkoviča. Ten istý hráč pekne vyškolil obranu, nahral Kordičovi, ale ten vo veľkej šanci z uhlu pálil vedľa. Nemuseli to však belasých mrzieť, v poslednej minúte totiž rozhodol Halenár. Rýchla akcia na pravej strane prešla cez Milinkoviča, ktorý zrejme ani nahrať dozadu nechcel, ale k lopte sa dostal Halenár a mal až priveľa času. Prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil na 3:2. Slovanu tak vyšla generálka pred zápasom v Lige majstrov, dal v tejto sezóne CL už 6 gólov a dostal sa do priebežnej tabuľky na 1. miesto. Naopak, hostia napriek sympatickému prejavu nezískali ani bod, im generálka na duel 3. predkola Európskej ligy proti Salzburgu nevyšla.

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 0:1

23.07.2011 19:30

Góly: 78. Martin Babic

V druhom kole Corgoň ligy privítala Nitra v derbezápase Zlaté Moravce. Hostia dokázali zvíťaziť najtesnejším rozdielom, keď pekným gólom rozhodol Babic.

Spočiatku mali prevahu hosťujúci futbalisti, ktorí sa aj prvýkrát dostali k zakončeniu, keď Orávik v 2. minúte vystrelil, ale Hrošša vážnejšie neohrozil. V 5. minúte hosťujúci kapitán Kuračka skúšal prekonať z diaľky Hrošša, ale jeho strela následne bránu minula. O dve minúty neskôr pohrozil znovu hosťujúci hráč, tentokrát Candrák, ale jeho následný strelecký pokus obrana Nitry zblokovala. V 19. minúte sa dostali k šanci aj domáci, ale pokus niektorého domáceho hráča neurobil problém brankárovi Kuciakovi. ViOn mal v podstate územnú prevahu a nepustil domácich k žiadnej šanci. Do konca polčasu zaujali iba strely Pavelku v 30. minúte, Orávika v 35. minúte a Kuračku v 43. minúte, ale gól už nedokázali dostať za chrbát Hrošša.

Po zmene strán hostia pokračovali vo výraznej aktivite. Ako prvý strieľal hosťujúci Candrák, ale bez úspechu. Domáci vyrazili po dlhšej dobe dopredu v 49. minúte, keď Kaspřák potiahol po pravej strane, následne v súperovej šestnástke našiel Slobodu, ktorý sa zbavil aj obrancov, ale nedokázal prekonať pozorného Kuciaka. V 70. minúte hosťujúci Orávik vysunul striedajúceho Kováča, ale domáci obranca Kaspřák ubránil túto akciu. Zlaté Moravce sa dostali zaslúžene do vedenia v 78. minúte, keď Babic po odrazenej lopte obišiel N'Tuliho, následne hosťujúci stredopoliar vystrelil a nedal šancu Hroššovi, keď sa Babic prezentoval nechytateľným angličákom - 0:1. V závere zápas ešte vyslal hosťujúci Pavlovič prudkú strelu z približne z 35 m, ale skóre sa už nemenilo ani po tejto situácii. Zlaté Moravce tak naplno bodovali aj v druhom zápase Corgoň ligy, keď tentokrát vyhrali na pôde Nitry 1:0.

AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:1

23.07.2011 17:30

Góly: 90. Peter Kleščík - 71. Pavol Masaryk

Na Sihoti sa konečne rozohrala Corgoň liga, domáci však zachraňovali aspoň bod až v poslednej minúte. Oba tímy si tak po prehre v prvom kole pripísali úvodný bod.

Zápas to vška miestami záživný veľmi nebol. Na oboch stranách prevládalo spoznávanie sa s prostredím, nič vážne to pred bránkou nebolo. AS hral dosť nervózne, čo chceli využívať hostia a boli v úvode oveľa aktívnejší. Hru dirigoval najmä Hoferica, ktorý hľadal vpredu Masaryka. V 16. minúte mal šancu Kotora, Volešák však svoje mužstvo podržal. Na druhej strane onedlho dorážal do Hrdličku Godál, ale stav nezmenil ani on. Prekvapiť brankára chcel aj Depetris, z diaľky však úspešný nebol. Postupne sa Ruža vytrácala a šance mal aj Trenčín, v závere polčasu vystrčil rožky Štefánik, ale ani on Hrdličku neprekonal. Loptu napálil len do jeho náruče.

V druhom dejstve to bolo už lepšie a hra nabrala solídny spád. V 52. minúte mal možnosť opäť Štefánik, ale Hrdlička kontroloval. Na druhej strane bol pri chuti Hoferica, z priameho kopu však skóre neotvoril ani on. Zase sa dostával do šance Štefánik, nepotrestal vybehnutie gólmana hostí. A tak prišla 72. minúte a gól v sieti Volešáka. Po chybe v obrane sa dostala lopta ku kanonierovi Masarykovi a ten nemal problém loptu upratať do prázdnej brány - 0:1. V závere vrhli sily do útoky pochopiteľne domáci, Horváth ešte nevyrovnal, ale v poslednej minúte sa v skrumáži dostal center ku Kleščíkovi a ten vyrovnal na konečných 1:1. Napokon sa duel skončil celkom zaslúžene, oba tímy predviedli však priemerný futbal. Stačilo im to na prvý bod v novom ročníku.