26.11.2011, 16:29, aktualizováno 26.11.2011, 19:27
Trnava prohrála v Trenčíně a přezimuje až na třetím místě - dnes se před ní dostaly Žilina a Slovan. Košice doma po změně stran přehrály Dunajskou Stredu, Prešov na poslední chvíli urval bod proti Nitře. Senica doma porazila Zlaté Moravce...

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 3:1

26.11.2011 17:30

Góly: 2. Miroslav Barčík, 55. Marcel Ondráš, 87. Viktor Pečovský - 44. Branislav Ľupták

Ani na prvom mieste dlho tróniaca Trnava, či uradujúci majster Slovan Bratislava, nebude po konci jesennej časti zimovať ako jej majster. Po prehre Trnavy v Trenčíne sa vďaka svojím trom bodom zo zápasu proti Banskej Bystrici z tohto "titulu" teší MŠK Žilina.

Úvod mali domáci raketový, už v 2. minúte sa do brejku dostal Pečovský, našiel presnou nahrávkou Barčíka a ten prestrelil Belica - 1:0. V 10. minúte Barčík centroval a Pich trafil žrď. Následne do neba poslal svoju loptu Ceesay. V 18. minúte Pečovský perfektne vystrelil a Belic musel hasiť túto jedovku. Po polhodine sa domáci mohli ujať dvojgólového vedenia, pretože Rejdovian fauloval Angeloviča a videl červenú kartu, vzápätí kopal Mráz penaltu. Lenže svoj šiesty gól nedal a tak bol stav stále 1:0. Pár minút pred koncom prvého polčasu ešte mohol zvýšiť vedenie aj Ceesay, ale ďalšiu peknú strelu Belic opäť zlikvidoval. Následne z otočky našiel len v strede postaveného Belica aj Angelovič. Preto trestala Dukla. Jakubko našiel Ľuptáka, ten tvrdo vystrelil, lopta bola tečovaná podobne, ako v zápase Slovenska s Ruskom a bolo vyrovnané - 1:1. Do kabín sa tak šlo za tohto stavu.

Druhá štyridsaťpäťminútovka začala niekoľkými žltými kartami a tak aj nejakou tou štandardkou, ktorú v 55. minúte zahrával Mráz. Našiel vpredu Ondráša, ktorý mal až priveľmi priestoru a upravil skóre na 2:1. Po hodine hry sa potom roztrhlo vrece s gólmi. Najprv sa Ceesay predral dopredu, ale sám pred Belicom nedal, mieril tesne vedľa. Následne na druhej strane vystrelil Jakubko, ale Krnáč ho vychytal. Vyznamenal sa aj Belic, vychytal veľkú šancu Gergela. V 73. minúte mohol vyrovnať Hlinka, ale jeho tvrdá strela skončila len na brvne. V 83. minúte mohol rozhodnúť Ceesay, ale keď mal pred sebou už len prázdnu bránu, poslal slabú loptu a tá v sieti neskončila, dobre zachránil obranca hostí. Preto konečne rozhodol v 88. minúte Pečovský. Výbornou strelou rozhodol o tom, že po jeseni bude bod pred Slovanom zimovať na čele Žilina.

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:0

Góly: 13. Juraj Halenár, 39. Filip Šebo

Hráči Slovana chceli v poslednom jesennom kole poraziť Ružomberok. A to sa im aj podarilo. Liptáci z hlavného mesta Slovenska odchádzajú s prehrou 0:2. Tým sa zverenci Vladimíra Weissa posunuli na 2. priečku, keďže sú o bod za Žilinou, ktorá po jeseni vedie tabuľke.

Ako prvý v zápase pohrozili hostia v 7. minúte: Serečin ale peknú akciu zakončil nepresnou strelou z hranice pokutového územia. V 13. minúte Slovan skóroval, keď kapitán Igor Žofčák našiel na hranici pokutového územia Halenára, ktorý krížnou strelou otvoril skóre duelu - 1:0. O dve minúty neskôr vystrelil Guédé, ale jeho pokusu chýbala razancia a tak ho brankár hostí Hrdlička bez problémov kryl. V 22. minúte Ďubekov pokus zblokoval obranca Jánošík na rohový kop. Brankár hostí Hrdlička sa vyznamenal v 26. minúte, kedy chytil hlavičku Šeba. V 39. minúte domáci Šebo poslal pätičkou prihrávku na Bagayoka a ten skóroval do siete hostí - 2:0. Prvý polčas sa už len dohrával.

Do druhého polčasu nastúpili naopak lepšie hostia. V 47. minúte strelu Ďubeka zblokovala domáca obrana. V 51. minúte na druhej strane Šebo prenikol do pokutového územia hostí, ale Hrdličku už neoklamal. V 71. minúte domáci Lačný nedokázal skórovať, aj keď sa sám rútil na bránu Hrdličku. Totiž netrafil prázdnu bránu Ružomberka. V 86. minúte si Hrdlička poradil s hlavičkou Hada a o dve minúty neskôr pohotovo chytil aj priamy kop Halenára z 25 metrov. Skóre tohto zápasu sa už do konečného hvizdu rozhodcu nemenilo. Preto si Slovan v poslednom ligovom dueli roku 2011 pripísal po výhre 2:0 nad Ružomberkom tri cenné body a posunul sa až na 2. miesto, na ktorom bude zimovať do marca.

FK Senica - FC Zlaté Moravce 1:0

26.11.2011 14:30

Góly: 31. Juraj Piroška

Senica sa dostala na druhé miesto po výhre nad ViOn-om, ale môže ešte oň prísť. Húževnatého súpera predčila jedným gólom, ktorý vsietil opäť Juraj Piroška.

Od začiatku boli domáci lepší, mali loptu na kopačkách častejšie, ale až v 15. minúte sa podarilo vytvoriť si prvú vážnejšiu šancu. Po peknej akcii práve Pirošku strieľal Valenta, minul o meter. Na druhej strane mohol otvoriť skóre Babic, jeho bombu len tak tak vyrazil na roh Bolek. Po polhodine hry sa však už skóre menilo. Valenta posielal loptu do ohňa, v trme-vrme sa najlepšie zorientoval Piroška a po zaváhaní obrany nemal problém poslať svoj tím do vedenia - 1:0. Po tomto okamihu sa Grigovcom podarilo udržať stabilizovaný stav a miernu dominanciu, no nič vážne sa už v prvom dejstve neurodilo.

Po zmene strán sa už aj Jarábkovci chceli vypýtať na obsadenie svojich mien do gólovej kolonky, ale pozorná obrana domácich ich do častých príležitostí nepúšťala. Nepresne po rohovom kope hlavičkoval napríklad Pavlovič. Po hodine hry a Hruškovom rohu sa k lopte dostal Babic, no Bolek ho opäť vychytal. V 71. minúte mohol vyrovnať Pillár, to by ale nesmel hlavičkovať len do Kuciaka, ktorý bol pozorný. V 79. minúte unikal Piroška sám na Kuciaka, no tvrdú strelu Kuciak vyrazil. V závere zápasu mal ešte šancu Hruška, no bol faulovaný a z priameho kopu sa nič vážne neudialo. Tlak hostí bol značný, ale Seničania si už poradili a gól už nepadol.

Tatran Prešov - FC Nitra 1:1

Góly: 90. Michal Piter-Bučko - 79. Martin Boszorád

Už-už sa črtala tá istí pesnička, obohratá niekoľkokrát dookola. Prešov doma opäť prehrával po góle v druhej polovici druhého polčasu, ale narozdiel od zápasov proti Slovanu, Senici či Zlatých Moravciach stihol vyrovnať na 1:1. Gólom po nadstavenom čase sa o to pričinil obranca Piter-Bučko. Zabezpečil tak pre svoj tím aspoň predposlednú priečku po zimnej časti sezóny.

Typický corgoňligový duel, ktorý sa pohne dopredu len po štandardkách, či hrubej chybe. Takto tomu bolo aj dnes v Prešove, kde domáci chceli vyhrať, aby mali pred jarnou časťou lepšiu východiskovú pozíciu a napokon sa im to čiastočne podarilo, i keď treba povedať, že rezultát, napokon tvrdo vydretý je veľkým sklamaním. Od začiatku sa len bojovalo v strede ihriska, lopty lietali po centroch z každej strany, Prešov bol oveľa aktívnejší. No jeho akcie často končili na nepresnosti, či v rukaviciach brankára Chudého. Už v 9. minúte mal ale väčšiu šancu Krob, ale krížnou strelou mieril tesne vedľa žrde.

V 25. minúte neuspel v hlavičkovom súboji Bernardo, mieril vedľa taktiež. Tatran ovládal hru, mal loptu na svojich kopačkách, ale nič vážne sa mu vymyslieť nepodarilo. Na konci polčasu sa zobúdzala aj Nitra, po akcii Kolára strieľal Gajdoš, ale Pláničku neprekonal. Na druhej strane potiahol loptu Katona, vystrelil sám a našiel iba Chudého, ktorý stál v strede brány. V poslednej minúte ešte zaujímavo pálil Zelenický, Pláničku neprekvapil ani on.

Druhý polčas začala lepšie Nitra, vytvárala si aspoň štandardné sutácie, z ktorých hrozila, ale nie nejako vážne. V 52. minúte mal šancu Krajník, hlavičkoval tesne nad. O minútu zatiahol ručnú brzdu Čirik a keďže jednu žltú kartu už mal, faul na Torresa ho stál ďalšiu a musel ísť pod sprchy. V 57. minúte zakončoval po peknej akcii Katona, z hranice vápna to myslel dobre, Chudý len tak tak, že neinkasoval. Po hodine hrry hlavičkoval v miernom záklone Kolbas, do protipohybu brankára, ale lopta napokon skončila na hornej sieti. Vzápätí pálil Petráš, ale nadvakrát si gólman hostí poradil. Ďalšiu šancu mal Bernardo, ale nezúžitkoval dobrý center od Kroba, nepresne potom pálil Petráš.

Po červenej karte sa hralo prakticky na jednu bránu, ale stačil jeden omyl a všetko bolo inak. Plánička v bráne Prešova vybehol, zle odkopol, našiel iba striedajúceho Boszoráda, ten sa predral dopredu a skóroval - 0:1. To Tatran nabudilo ešte viac, behal z každej strany na druhú, hral vabank, posielal centre do vápna, ale všetko riešil Chudý s prehľadom. V závere dokonca ešte mohli hostia zvýšiť vedenie, v šanci bol Kolár, či ešte raz Boszorád, ale Plánička už gól nepustil.

Prišla tak posledná minúta nadstaveného času, keď domáci mali ešte k dispozícii priamy kop, ten našiel hlavu Pitera-Bučka a zblízka predsa len vyrovnal na 1:1. Vďaka tomuto gólu to Tatran neukončí po poslednom zápase jesene na poslednom mieste, prenechal to o skóre Dunajskej Strede. Na konci februára sa na Žitnom ostrove stretnú práve tieto dva tímy a pôjde tak o horúci a priamy záchranársky súboj, ktorý môže veľa napovedať.

MFK Košice - DAC Dunajská Streda 3:0

Góly: 53. Peter Šinglár, 64. Erik Pačinda, 76. Ján Novák

V záverečnom jesennom kole Corgoň ligy privítali Košice hráčov zo Žitného ostrova. Košice si s Dunajskou Stredou poradili hladko 3:0 a poslali tak DAC znovu na úplné dno tabuľky. Tam budú zverenci Krizstiána Németha zimovať, Košice o dve priečky vyššie so šesťbodovým odstupom.

Už v 2. minúte z hranice pokutového územia zahodil vyloženú šancu hosťujúci Josip Čorić. V 4. minúte musel Kováč zasiahnuť po Dobiasovej hlavičke. Oneldho domáci Škutka z dobrej pozície vystrelil nad bránku DAC-u. V 17. minúte sa domáci Viazanko ocitol v dobrej šanci, ale Kováč mu včasným vybehnutím zmaril jeho pokus. O tri minúty sa Škutka dostal do vyloženej šance, ale nevystrelil ideálne. Tesne po polhodine hry sa opäť zastreľoval Viazanko, ale bránu prekopol. V 37. minúte strelu domáceho Isolu zastavila pravá žrď. V 42. minúte Pačindov ďalekonosný pokus narobil Kováčovi komplikácie, keď lopta čudne odskočila, ale napokon skončila mimo brány. Síce sa prvý polčas skončil bezgólovou remízou, domáci mali jasne navrch a zaslúžili by si aj gól.

Domáci pokračovali v aktivite aj v druhom polčase. Odmenou im bola 53. minúta, kedy Šinglár využil zaváhanie domáceh obrany a z hranice šestnástky pohodlne otvoril skóre duelu - 1:0. V 58. minúte fauloval Kabele v pokutovom území domáceho Isolu a hlavný rozhodca ukázal na biely bod: Nariadenú jedenástku však Kováč efektne kryl Pačindovi. O päť minút si však Pačinda napravil svoju predošlú chybu a v 64. minúte skóroval, keď zúžitkoval zaváhanie Konečného a z uhla skóroval - 2:0. V 76. minúte po rýchlom protiútoku Kamil Kuzma pekne našiel striedajúceho J. Nováka a ten do odkrytej bránky nemal problém pohotovo zakončiť - 3:0. Hostia ešte potom pohrozili Delargem, ktorý si vypracoval dve sľubné šance, ale domácich podržal brankár Darko Tofiloski. Košičania tak budú musieť byť spokojní so svojim výkonom, keď po dobrom výkone porazili Dunajskú Stredu 3:0.

AS Trenčín - Spartak Trnava 4:2

26.11.2011 14:00

Góly: 20. Peter Mazáň, 50. Boris Godál, 61. Jorge Salinas, 69. Vojtech Horváth - 55. Peter Čvirik, 68. Radoslav Ciprys

Trenčín v poslednom jesennom kole Corgoň ligy na domácej pôde privítal Trnavu. Pred slušnou diváckou kulisou sa odohral kvalitný zápas, okorenený až šiestimi gólmi. Teda sa mali diváci rozhodne na čo pozerať.

Spočiatku sa hralo bez šancí a mužstvá sa len oťukávali. V 15. minúte takmer Raška inkasoval, keď mu narobila problémy strela Štefánika. Onedlho bola brána českého gómana znovu v ohrození, tentokrát napálil Mazan do brvna. V 20. minúte už Raška nemal toľko šťastia, keď ďalší pokus Mazana skončil v hornom rohu jeho brány - 1:0. O päť minút neskôr nastrelio brvno na druhej strane Procházka. Postupne sa však hra presunula do stredu poľa a viac sa kombinovalo a bránilo, ako vytvárali akcie. Vcelku sa potom nič zaujímavé neudialo a prvý polčas skončil 1:0.

To sa zmenilo v druhom polčase, keď sa roztrhlo vrece s piatimi gólmi. V 50. minúte po rohovom kope sa hlavou presadil domáci Godál - 2:0. Kontaktný gól hostí o päť minút vstrelil Čvirik, keď pekne vystrelil spoza šestnástky - 2:1. Tesne po hodine hry sa preadil domáci Salinas, keď krásnou strelou z 25 metrov vymietol pravý horný kút - 3:1. Aj tentokrát dokázal Spartak skorigovať stav a vrátiť sa do zápasu. O sedem minút po inkasovanom góle založili rýchly útok a ten zakončil presnou strelou k žrdi do protipohybu brankára Ciprys - 3:2. Neprešla poriadne ani minúta a hostia dostali ďalší úder: Depetrisovu zblokovanú strelu dokopol do prázdnej brány Vojtech Horváth - 4:2. Síce sa hostia znovu snažili o kontaktný gól, nepodarilo sa im už skórovať a Trenčín si nepustil výsledok 4:2.