07.11.2009, 15:36, aktualizováno 08.11.2009, 17:15
Žilina zvýšila své vedení v tabulce na čtyři body. Dnes jasně porazila Košice, kdežto Slovan včera prohrál s Ružomberokem. Banská Bystrica porazila Prešov, Nitra doma přenechala body Petržalce.

FK Senica - Spartak Trnava 0:0

07.11.2009 13:30

Góly: -

Senica nedokázala vyhrať na domácej pôde ďalší zápas, v šestnástom kole remizovala so Spartakom Trnava 0:0.

Na nedobrom pod močenom teréne sa hral od úvodu zápasu útočný futbal. V 3. minúte strieľal nebezpečne domáci Velický, ale jeho strela po niekoľkých tečoch v bráne neskončila. Na opačnej strane bol v dobre pozícií Kone, no jeho strele chýbala razancia. Hostia sa dostali do super šance v sedemnástej minúta, Procházka sa ocitol úplne sám pred Kameschom, ale trestuhodne prestrelil bránu.

Na driuhej strane v 23. minúte sa zrodila podobná príležitosť pre tesáka, ktorému pekne prihral Piroška, ale jeho strela zblízka sieť nerozvlnila. Štyri minúty pred prestávkou sa prekľučkoval až k bráne Neto, ale svoju strelu poslal len do žrde. Tesne pred prestávkou Senica dala gól, no strelca Števka sklamal čiarový rozhodca, ktorý videl ofsajd.

V druhom dejstve bola viac aktívna Trnava, no v 59. minúte to mohla byť práve Senica ktorá sa dostala do šance po hlavičke kapitána Laurinca, no mieril tesne nad bránu. V 62. minúte bol už v čistej šanci Deváty, ale Gašparík mu v poslednej chvíli loptu odkopol.

Obrovskú šancu potom spálil Kone, ktorý prešprintoval obranu Senice, ale zoči - voči sa proti Kameschovi nedokázal presadiť ani on. Kone mohol dať víťazný gól aj v 84. minúte ale jeho umiestnenú strelu dokázal opäť zlikvidovať famózny Kamesch. O pŕ minú neskôr vypálil Neto nad bránu. Keďže v nadstavenom čase sa už nic dôležité nestalo natiahla Senica svoju sériu bez víťazstva, ktorá trvá od 3. augusta na ďalší zápas.

Dukla Banská Bystrica - Tatran Prešov 2:1

07.11.2009 17:30

Góly: 8. Jozef Adámik, 64. Jozef Adámik (pen.) - 16. Ľuboš Belejík

V sobotu sa Na Štiavničkách odohral zápas 16. kola Corgoň ligy, Banská Bystrica privítala Prešov. V tomto zápase vyhrali domáci 2:1, ale zápas sa mohol skončiť úplne inak.

Začiatok zápasu jednoznačne patril domácim, keď už v 4. minúte hlavičkoval Hučko do pravej žrde Divišovej brány. Už v 8. minúte sa zrodil gólový moment, keď po rohu Pančíka nádherne hlavičkoval Adámik - 1:0. O tri minúty neskôr domáci Turňa ušiel hosťujúcej obrane, pekne nacentroval, no následnú Hučkovu hlavičku na čiare zastavil hosťujúci obranca Čep. Z ojedinelej šance hostia v 16. minúte vyrovnali, keď Papaj pekne prenikol, nacentroval na Belejíka, a ten sa už do prázdnej brány nemal problém streliť gól - 1:1. Domácich gól zaskočil, no napriek tomu sa naďalej nebáli ísť dopredu. V 24. minúte sa po Pančíkovom centri nepresadil Hučko. O jedenásť minút neskôr sa Kuzma pokúsil o strelu z veľkej vzdialenosti, no jeho strela nenarobila väčšie problémy brankárovi Divišovi. Kvalitný prvý polčas bohatý na šance sa skončil.

V druhom polčase to bol opäť zaujímavý futbal, lepší úvod mali opäť domáci. V 58. minúte prišli dva zaujímavé momenty, najprv Diviša neprekonal Pančík a neskôr aj Ďuriš. Onedlho sa vyznamenal rozhodca Valášek, ktorý robil zaujímavé rozhodnutia. V 64. minúte odpískal penaltu v prospech domácich, keď po Joslovom faule prísne rozhodca nariadil penaltu. Tesne po zapískaní penalty neudržal nervy na uzde domáci Pančík, keď sotil protihráča, a po druhej žltej karte mieril predčasne pod sprchy. Nariadenú penaltu s prehľadom premenil obranca Adámik - 2:1. Hostia boli od týchto chvíľ v prevahe, mali dostatok šancí, ktoré však nepremenili. Do konca zápasu už nevyužili svoju výhodu presilovky o jedného hráča a domáci vyhrali tesne 2:1.

DAC Dunajská Streda - MFK Dubnica 1:1

Góly: 78. Samuel Koejoe - 59. Juraj Vavrík

V sobotu sa na Žitnom ostrove odohral zápas 16. kola Corgoň ligy, keď Dunajská Streda hostila Dubnicu. Domáci v zápase nečakane zakopli a zápas skončil remízou 1:1.

Na ťažkom a premočenom teréne mal začiatok zápasu v rukách hosťujúci tím, keď v 4. minúte mohol skórovať Filo, no netrafil bránu. O osem minút neskôr sa domáci obranca Egidius dopustil obrovskej chyby, ale Filo jeho chybu nepotrestal. V 26. minúte sa domáci Koejoe pokúsil o strelu z diaľky, no nebol úspešný. O desať minút neskôr si hostia vytvorili peknú akciu, Duga sa dostal k lopte, nahral na Šuleka, ten kolmicou vysunul nabiehajúceho Gorelku, ale Gorelka zlyhal v koncovke. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne neudialo, a domáci fanúšici vyprevadili svojich hráčov piskotom.

V druhom polčase to už bol lepší a zaujímavejší futbal. V 59. minúte si domáci Novota opäť nerozumel s Egidiusom, k lopte sa dostal Vavrík a do prázdnej brány nemal problém skórovať - 0:1. Ofenzívna aktivita domácich prišla len po N'Kendovom striedaní, ktorý oživil ofenzívu domácich. Najprv kolmicou vysunul Nikoliča, Nikolič pekne nacentroval na mladého útočníka Bognára, ale ten neprekonal Zajaca. V 67. minúte sa opäť vyznamenal striedajúci N'Kendo, keď nahral na Koejoa, ale ten neprekonal dobre postaveného brankára Zajaca. O šesť minút neskôr sa N'Kendo ukázal, vysunul Koejoa, ale ten trafil len stred brány. V 78. minúte sa domáci dočkali gólu, keď opäť po peknej rozohrávke N'Kenda, sa konečne presadil aktívny Koejoe - 1:1. V závere ešte domáci hrali presilovku o jedného hráča, keď rozhodca po nešportovom správaní vylúčil hosťujúceho hráča Šuleka. Domáci nevyužili presilovku a zápas sa nakoniec skončil remízou 1:1.

FC Nitra - MFK Petržalka 1:3

Góly: 57. Lukáš Štetina - 17. Pavol Sedlák, 38. Pavol Ďurica, 80. Andrej Hodek

V sobotu sa Pod Zoborom predstavila dobre hrajúca Nitra, keď hostili Petržalku. Nitra nečakane v tomto zápase prehrala 1:3, aj keď výsledok mohol byť úplne iný.

Začiatok zápasu jednoznačne patril domácim. V 5. minúte Hodúr loptu posunul Valentovi, ktorý však strieľal nepresne. O dve minúty neskôr sa Rák dostal k lopte, nahral na Valentu, ale jeho strelu s námahou vyrážal Kiss. O tri minúty neskôr sa Hodúr pokúsil o strelu z hranice 16-tky, no Kiss si s jeho strelou poradil. V 17. minúte sa prebrali hostia, Guedé nahral na Sedláka, ktorý ľahko prekonal Hrošša - 0:1. O minútu neskôr si vyloženú šancu vypracoval Hodúr, ale zlyhal v koncovke. V 31. minúte sa domáci Glenda pokúsil o strelu z diaľky, no jeho strela nemierila na bránu. O dve minúty neskôr po ľavej strane unikol Guedé, nacentroval na Majtána, ale ten hlavičkoval vysoko nad Hroššovu bránu. Domáci nevedeli premeniť mnoho vyložených šancí, čo potrestali hostia druhým gólom, keď priamy kop Pavla Ďuricu skončil v sieti - 0:2. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo.

V druhom polčase sa domáci stále nevedeli presadiť, aj keď mali mnoho šancí. V 51. minúte sa Kóňa preštrikoval cez hráčov hostí, ale jeho koncovka nebola presná. O tri minúty neskôr sa Rák taktiež nepresadil. Domáci konečne znížili, keď v 57. minúte sa presadil Štetina 1:2. O desať minút neskôr sa domáci Kolár pokúsil o strelu približne z 25 metrov, jeho strelu Kiss vyrazil, a následná dorážka Ráka netrafila bránu. V 80. minúte sa hosťom podarilo zvýšiť si svoje vedenie, keď Hrošša prekonal Hodek - 1:3. Hostia sa po tomto rozhodujúcom góle stiahli na svoju polovicu a domácim už nedovolili vypracovať si vážnejšiu akciu. Petržalka tak Pod Zoborom nečakane vyhrala 1:3.

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 0:2

Góly: 64. Miloš Lačný, 86. Oleksandr Pysčur (pen.)

V šestnástom kole Corgoň ligy bratislavský Slovan prekvapujúco podľahol doma Ružomberku 0:2.

Hostia z Ružomberka začali hrať proti majstrovi z Bratislavy, útočne a nebojácne. V 12. minúte prešiel Ďubek cez Dobrotku, ale nemal vo finálnej fáze komu prihrať. O pár minút neskôr strieľal veľmi nebezpečne kapitán Ružomberku Zošák, ale Putnocký si s jeho strelou dokázal poradiť. Po úvodných príležitostiach Ružomberku začal zápas kontrolovať Slovan. V 19. minúte strieľal Halenár a napálil loptu do žrde. O niekoľko minú neskôr zahrával štandartku Kozák, loptu dobre zakrútil, ale Masaryk nedokázal zblízka otvoriť skóre. Po polhodine hry hlavičkoval po rohu Kozáka Dosoudil, ale len do brvna Smieškovej brány. V samom závere prvého polčasu zaujala ešte akcia belasých, ktorú zakončoval Halenár, no Smieška ostal naďalej neprekonaný.

Slovan po zmene strán tlačil hostí, ale poriadne ho zabrzdilo vylúčenie Petráša, ktoré malo obrovský vplyv aj na konečný výsledok. Ružomberok sa potom osmelil a začal ohrozovať Putnockého. Najskôr skúšal šťastie Lačný z diaľky, ale v 64. minúte dostal už Lačný prihrávku z ktorej musel skórovať a Sloavn prehrával 0:1. Slovan sa snažil ihneď odpovedať, ale šance Breznaníka a Salátu vyrovnanie nepriniesli. V 86. minúte fauloval Dosoduil v šestnástke Lačného a kopal sa pokutový kop, ktorý využil Piščur a zavŕšil prekvapenie, ktoré sa zrodilo na úkor obhajcu majstrovského titulu.

MŠK Žilina - MFK Košice 4:1

08.11.2009 15:00

Góly: 5. Ivan Lietava, 43. Tomáš Oravec, 45. David Kobylík (pen.), 86. Tomáš Oravec - 20. Róbert Cicman

Žilina sa pustila do Košičanov hneď od úvodných minút. V druhej minúte sa ocitla sama pred bránou dvojica útočníkov Lietava s Oravcom, ale ani jeden menovaný nedokázal prekonať Stefanoviča. Po ďalšej šanci domácich sa už menilo skóre, Lietava si vymenil loptu s Oravcom a poslal loptu do odkrytej brány - 1:0. O šesť minút neskôr už domáci zdvíhali ruky nad hlavu po strele Vyskčila, no radosť im pokazil jeden zo zadákov Košíc, ktorý loptu vykopával z bránkovej čiary. Košice pôsoboli dovtedy málo nebezppečne, no po tejto príležitosti sa viac osmelili a začali aj oni ohrozovať Dúbravku v bráne Žiliny. V 17. minúte strieľal z diaľky Milinkovič, ale neúspešne. V dvadsiatej minúte už bolo vyrovnané, keď sa po centri Kuzmu presadil Cicman - 1:1. O pár minút neskôr odcentroval z ľavej strany Novák, a Kuzma trestuhodne zahodil čistú šancu. Žilina išla do vedenia v 43. minúte keď sa po centri Angeloviča dokázal presadiť Oravec - 2:1. ŽIlina zvýšila do prestávky vedenie na rozdiel dvoch gólov, ke'd nariadený pokutový kop premenil Kobylík - 3:1.

V druhom polčase pokračovala Žilina v dobrom výkone, a neustále robila problámy obrane hostí. V priebehu troch minút išiel Oravec dvakrát sám na brankára, no ale ani jeden jeho nájazd sa gólom neskončil. Košice pohrozili Novákom, ale jeho strela z priameho kopu minul bránu. V 75. minúte sa snažil prekonať Dúbravku ešte Viazanko, ale ani jeho strela gólom neskončila. V samom závere Žilina zvýšila na 4:1, keď sa po peknej kombinácií presadil Oravec. V nadstavenom čase sa už nič podstatné nestalo a kým Žilina si upevnila líderskú pozíciu, Košice sa aj naďalej trápia a nedokážu sa odlepiť od dna.