Corgoň liga - souhrn 1. kola

17.07.2010, 19:27, aktualizováno 18.07.2010, 21:27
Všechna utkání prvního kola měla svého vítěze a vždy se radovali domácí. Žilina s problémy porazila Zlaté Moravce, tři body před vlastními fanoušky získaly i Nitra, Ružomberok a Trnava. V neděli se z výhry radovala také Banská Bystrica, jež porazila Dunajskou Stredu. Nezaváhal ani Slovan, který si poradil s Košicemi.

Slovan Bratislava - MFK Košice 2:0

18.07.2010 19:30

Góly: 65. Samuel Slovák, 77. Milan Ivana

V nedeľňajšej dohrávke úvodného kola Corgoň ligy Slovan Bratislava na Pasienkoch privítal Košice. V zápase domáci Slovan potvrdil úlohu favorita, keď napriek trápeniu zverenci Jozefa Jankecha vyhrali 2:0.

Spočiatku to bol z oboch strán nudný futbal. V 7. minúte domáci Bagayoko tvrdo vypálil, ale jeho pokus nebol presný. Slovan bol počas prvej časti zápasu jednoznačne lepším tímom, ale v 23. minúte mal veľké šťastie, keď priamy kop hosťujúceho Pačindu skončil na brvne. V 38. minúte sa po hrubej chybe hosťujúceho Juhara dostal do šance Ivana, ktorý následne nahral na Bagayoka, ktorý však z dobrej pozície minul. Po nudnom prvom polčase tímy odchádzali do šatne za bezgólového stavu.

V 49. minúte sa uvoľnil domáci Ivana, ale v šanci nebol úspešný. Tesne po hodine hry domáci strelil gól, keď sa v pokutovom území Košíc najlepšie zorientoval striedajúci Slovák, ktorý otvoril poľahky po štyroch minútach na ihrisku skóre - 1:0. V 74. minúte domáci Slovák chcel znovu skúsiť štastie z diaľky, ale tentokrát bez úspechu. O dve minúty nato domáci zvýšili svoje vedenie, keď Ivana peknou strelou prekonal Brudňaka - 2:0. Do záveru zápasu sa už nič vážne neudialo a Slovan tak v úvodnom kole na domácej pôde porazil aj napriek trápeniu Košice pomerom 2:0.

Více informací k zápasu

Dukla Banská Bystrica - DAC Dunajská Streda 2:0

18.07.2010 17:30

Góly: 62. Jozef Adámik, 87. Róbert Pich

V nedeľu o 17:30 Banská Bystrica pod Urpínom hostila Dunajskú Stredu. V zápase domáci zverenci Milana Marka porazili DAC pomerom 2:0. Hostia zo Žitného ostrova tak právom odchádzajú domov bez bodu, keď podali pod Urpínom nevýrazný výkon.

Domáci mali spočiatku veľký tlak, súpera k ničomu nepustili. V 16. minúte domáci Seye unikol hosťujúcej obrane, ale onedlho zbytočne prihrával Petrovi Ďuricovi, ktorý však o loptu následne prišiel. O dve minúty nato vystrelil hostia po prvákrát na bránu domácich, ale Matúšova strela nenarobila väčšie komplikácie Borošovi. V 23. minúte si domáca Dukla vypracovala podobnú akciu, ale na Hučkov center nedotiahol Považanec. Po polhodine hry domáci kanonier Ďuriš prenikol do súperovej šestnástky, ale nezakončil presne. V 41. minúte mali domáci vyloženú šancu, keď Ďuriš po peknom prieniku poslal loptu pred bránu Nahodila, ku lopte sa dostal Seye, ktorý následne trestuhodne minul. Oba tímy tak po polčasovom hvizde odchádzali do šatne za bezgólového stavu.

Domáci mali aj v druhej časti tlak, hostia málokedy ohrozili bránu Boroša. V 49. minúte domáci Pančík opečiatkoval po strele z diaľky spojnicu brány Nahodila. Tesne po hodine hry sa domáci dočkali vedenia, keď Gajdošov rohový kop poslal do siete Adámik - 1:0. V 65. minúte domáci Turňa pekne vysunul Ďuriša, ale ten proti Nahodilovi neuspel. V 76. minúte pekne vystrelil domáci Hučko spoza šestnástky, ale lopta prešla tesne nad brvnom. V 87. minúte stanovil konečný výsledok domáci Pich, ktorý sa poľahky dostal cez Helíska a prekonal bezmocného Nahodila - 2:0. Dukla si už vedenie nepustila z rúk a na domácej pôde sa v úvodnom zápase nemýlila.

FC Nitra - MFK Dubnica 3:2

17.07.2010 19:30

Góly: 28. Róbert Rák (pen.), 62. Roman Sloboda, 65. Ľuboš Kolár - 7. Matej Ižvolt, 78. Hector Tubonemi

V sobotu o 19:30 Nitra na domácom ihrisku privítala Dubnicu. Zverenci Ivana Galáda dokázali vyhrať nad Dubnicou po gólovej prestrelke tesne 3:2. Modro-biely tak dokázali prelomiť štvorzápasovú sériu bez výhry proti Považanom.

Divácka kulisa pod Zoborom videla už v 7. minúte úvodný gól, keď po chybe domácej obrany prekonal Hrošša pozorný Ižvolt - 0:1. V 20. minúte domáci kapitán Róbert Rák vyskúšal pozornosť Bajzu, ale ten bol na mieste. O štyri minúty neskôr mali domáci vyloženú šancu, keď Leško vypracoval tutovku pre Mikuša, ale ten trestuhodne zlyhal. V 28. minúte mali domáci výhodu pokutového kopu, keď hosťujúci Duga fauloval v šestnástke Valentu a hlavný arbiter Perašín nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil kapitán Nitry Róbert Rák, ktorý následne bez komplikácií prekonal Bajzu - 1:1. O desať minút neskôr skúšal z otočky vystreliť Šimončič, ale bránu hosťujúceho Bajzu neohrozil. Oba tímy tak po polčasovom hvizde odchádzali do šatní za nerozhodného stavu.

V druhom polčase domáci zabrali na plné obrátky a mali postupne tlak. V 54. minúte si trojica Kaspřák - Hodúr - Rák vypracovala gólovú šancu, ale strela posledného menovaného však obrana Dubnice zblokovala. Tesne po hodine hry sa domáci dostali do vedenia, keď striedajúci Kolár vypracoval šancu pre Slobodu, ktorý loptu bez problémov zasunul do siete - 2:1. V 65 minúte domáci zvýšili svoje vedenie, keď sa presadil aktívny Kolár - 3:1. Domáci bránili po strelenom góle, ale v 78. minúte Dubnica znížila vedenie domácich, keď Augustíni krásne vysunul Tubonemiho a ten sa nemýlil - 3:2. Desať minút pred koncom musel hosťujúci Duga po dvoch žltých kartách opustiť ihrisko, na tribúnu bol tiež vyhnaný nahnevaný tréner Dubnice, Peter Gergely. Hostia z Považia už nedokázali už s deviatimi hráčmi v poli nič ukázať a preto spod Zobora odchádzali naprázdno.

MFK Ružomberok - Tatran Prešov 1:0

Góly: 78. Karel Kroupa

V sobotu o 19:30 Ružomberok Pod Čebraťom hostil Prešov. V zápase domáci potvrdili úlohu favorita, keď Liptáci vyhrali nad Šarišanmi najtesnejším rozdielom 1:0.

Domáci začali spočiatku aktívnejšie. V 12. minúte Ďubek z diaľky tesne minul bránu Diviša. O osem minút neskôr domáci Kroupa pekne vysunul Ďubeka, ale brankár Tatranu bol úspešnejší. O päť minút neskôr Chovanec z diaľky tvrdo vystrelil, Diviš musel následne loptu boxovať. Liptáci mali naďalej prevahu, hostia zo Šariša sa ku bráne Hrdličku dostali ojedinele. Tesne po polhodine hry sa domáci hráč Chovanec opäť pokúsil prekvapiť Diviša, ale mieril tesne vedľa. V prvej časti zápasu domáci dominovali, naopak hostia ani raz nevystrelil na bránu Ružomberka.

Hostia sa v 49. minúte dostali do prvej vážnejšej akcie, ale Belejík z dobrej pozície minul bránu Hrdličku. O niekoľko sekúnd hlavička záložníka Prešova - Vršajeviča skončila na brvne. Domáci v 55. minúte pohrozili strelou Jána Masla, ktorý presne trafil bránu, ale Diviš bol opäť na mieste. Po hodine hry sa hra už vyrovnala, šance pribúdali na oboch stranách. V 63. minúte hosťujúci Papaj pekným centrom našiel Belejíka, ale loptu poslal len na hornú sieť. Domáci sa začali postupom času trápiť. V 78. minúte však domácich spasil Kroupa, ktorý po centri Pilára prekonal Diviša - 1:0. Hostia v úplnom závere zápasu takmer vyrovnali, ale Piter-Bučko hlavičkoval len do pravej žrdi Hrdličkovej brány. Nový tréner Ružomberka Ladislav Jurkemik tak vo svojej premiére aj napriek trápeniu porazil Tatran Prešov tesne 1:0.

Spartak Trnava - FK Senica 3:0

Góly: 54. Ľubomír Bernáth, 58. Roman Procházka, 70. Ľubomír Bernáth

V západoslovenskom derby Trnava v sobotu o 19:30 privítala Senicu. Skvelá divácka kulisa mohla na štadióne Antona Malatisnkého vidieť dobrý zápas, v prospech domáceho Spartaka, ktorý porazil Senicu 3:0.

V úvode zápasu hostia pohrozili, po centri Diviša hlavičkoval Strnad do brvna, skvelým zákrokom sa ukázal nový kapitán a brankár Trnavy Martin Raška. V 10. minúte nová domáca posila, brazílsky útočník Coimbra z 35 metrov preveril pozornosť Boleka. O jedenásť minút neskôr domáci Mikinič takmer strelil gól, jeho strieľaný center prekvapil Boleka, ktorý musel spomínaný brankár Senice zachrániť na bránkovej čiare. V 23. minúte skúšal šťastie z diaľky záložník Kóňa, ale jeho tvrdá strela presvišťala okolo pravej šibenice Raškovej bránky. Tesne po polhodine hry hosťujúci Piroska poľahky obišiel obranu Trnavy, ale neprekonal Rašku. Už do záveru prvej časti to bol nudný futbal, dve minúty pred koncom dostal po zbytočnom faule hráč Senice Smetana druhú žltú kartu a musel sa porúčať pod sprchy.

V úvode druhého polčasu jasne dominovali domáci, ale tri rohové kopy Mikiniča v priebehu jednej minúty nepriniesli ohrozenie pre Boleka. V 54. minúte domáci otvorili skóre po Mrázovej peknej nahrávke "angličákom" skóroval Ľubomír Bernáth - 1:0. O tri minúty neskôr mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale po Mikiničovom centri Coimbra hlavičkou neprekonal Boleka. Onedlho domáci konečne zvýšili, po nacvičenom signále sa k lopte dostal Procházka, ktorý strelou z 25-tich metrov prekonal Boleka - 2:0. Hostia po inkasovanom góle boli takpovediac na dne, domáci si pekne nahrávali, z čoho pramenili ďalšie šance. V 70. minúte domáci kanonier Ľubomír Bernáth strelil svoj druhý gól, keď po prihrávke Procházku rutinérsky prekonal bezmocného Boleka - 3:0. O osem minút neskôr hostí podržal brankár Bolek, keď pekným zákrokom zneškodnil strelu Mikiniča. Domáci si už vedenie nepustili z rúk a na domácej pôde porazili v západoslovenskom derby Senicu rozdielom triedy.

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 2:1

17.07.2010 17:30

Góly: 47. Tomáš Majtán, 82. Tomáš Oravec - 11. Peter Kuračka

V sobotu o 17:30 úradujúci majster Corgoň ligy MŠK Žilina na domácej pôde v úvodnom kole privítal nováčika ligy Zlaté Moravce. V zápase domáci potvrdili úlohu favorita, keď Pod Dubňom porazili ViOn tesne 2:1. Avšak, víťazstvo šošonov nebolo také jednoznačné, keďže Zlaté Moravce v úvode prvého polčasu viedli a v závere musel tri body zachrániť Tomáš Oravec.

Hneď v úvode mali domáci vyloženú šancu, ale Majerník na bránkovej čiare vykopol. Hostia kontrolovali hru a nedali domácim priestor. V 8. minúte domáci Majtán vyskúšal Kuciakovu pozornosť, ale brankár ViOn-u si dal pozor. O dve minúty neskôr hostia otvorili skóre, po hrubej chybe Šoureka skóroval kapitán hostí Kuračka - 0:1. Domáci po tomto góle chceli vyrovnať stav, ale šošoni sa trápili. V 19. minúte mal šancu hosťujúci Pavlenda, ale bol neúspešný. Onedlho sa domáci takmer dočkali vyrovnania, ale Ježov priamy kop Kuciak kryl. V 38. minúte bol opäť Pavelka v dobrej pozícií, ale v malom vápne už nedokázal spracovať loptu. V závere prvého dejstva sa peknou strelou ukázal hosťujúci Pavlovič, Dúbravka s námahou loptu vyrazil na roh.

Žilina nastúpila do druhého polčasu skvele, po dvoch minútach bolo vyrovnané, keď po Angelovičovom centri sa presadil Majtán - 1:1. O pár sekúnd neskôr sa po obrovskej chybe domáceho Šoureka ocitol obrovskej šanci Stojanovič, ale v páde už nedokázal ohroziť bránu Dúbravku. Domáci sa postupne dostávali do výhody, začali ViOn tlačiť. O pár minút nato sa skvelými obrannými zákrokmi predviedli obaja hosťujúci stopéri Majerník a Janečka. V 68. minúte sa po ďalšom zaváhaní Šoureka dostal do protiútoku Stojanovič, ale Dúbravka jeho strelu kryl. O dvanásť minút neskôr z diaľky vystreli hosťujúci Candrák, ale mieril tesne vedľa. Domáci sa dočkali vyrovnania v 82. minúte, keď skúsený kanonier MŠK Tomáš Oravec využil mierne zaváhanie hosťujúcej obrany a pohotovo prekonal bezmocného Kuciaka - 2:1. Hostia už do konca zápasu nedokázali ohroziť svätyňu Dúbravku a aj napriek dobrému výkonu sa ViOn domov vracal bez bodu.