Češi v zahraničí: Skvělé Janktovo odpoledne. Gól a dvě nahrávky!

13.01.2020 10:19 - Aktuality

Záložník Jakub Jankto se v dresu Sampdorie významně podílel na vítězství nad Brescií. Český reprezentant vstřelil rozdílový gól a k tomu přidal ještě dvě asistence. Ve španělském poháru se dostal na hřiště útočník Tomáš Pekhart, k postupu ale svému mužstvu pomoct nedokázal.

Anglie

Útočník Matěj Vydra nastoupil na hřišti Chelsea za Burnley v 73. Minutě. Na porážce svého mužstva 0:3 ovšem nedokázal nic změnit.

Itálie

Záložník Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě Sampdorie Janov proti Brescii. Na vítězství 5:1 se podílel vstřelenou brankou a dvěma asistencemi. Nejprve dostal v nastavení prvního poločasu centr z pravé strany od Poláka Linettyho a z první jej poslal přesně k tyči, čímž upravil na 2:1. V 77. minutě doběhl Jankto vyražený míč, z levé strany odcentroval do vápna, kde si jej našel Caprari. Ve druhé minutě nastavení druhé půle pak Jankto dlouhým pasem vyslal vpřed kanonýra Quagliarellu a ten lobem uzavřel na konečných 5:1.

Za hosty nastoupil v základní sestavě obránce Aleš Matějů a odehrál 82 minut, než byl vystřídán. Záložník Jaromír Zmrhal se z lavičky náhradníků na hřiště nedostal.

Kypr

Omonia Nikósie remizovala v pátek s Pafosem 0:0. Na domácí straně odehráli celý zápas oba čeští obránci Jan Lecjaks a Michael Lüftner. Za hosty hrál celých 90 minut záložník Zdeněk Folprecht, v 78. minutě dostal žlutou kartu.

Nizozemsko

Záložník Jaroslav Navrátil odehrál celé utkání za Go Ahead Eagles v druhé nizozemské lize proti Almere. Duel skončil nerozhodně 1:1.

Obránce Josef Kvída pomohl Nijmegenu k vítězství 1:0 nad Den Boschem. Český fotbalista odehrál celé utkání.

Španělsko

Útočník Tomáš Pekhart odehrál ve španělském poháru 65 minut za Las Palmas proti celku Badajoz. Hosté z Kanárských ostrovů prohráli 1:2 a ze soutěže jsou tak vyřazeni.

Belgie

Záložník Lukáš Mareček přispěl v dresu druholigového Lokerenu k výhře 2:1 na půdě Virtonu. Český fotbalista hrál od 67. minuty a stihl dostat žlutou kartu.
Autor: Jiří Fišara