Bylo to o týmovém výkonu, říká hrdina Bendtner

02.08.2015, 16:02
Aktuality
Skvělý fotbal byl k vidění při včerejším utkání o německý superpohár. Wolfsburg dokázal vyrovnat minutu před koncem a nakonec proti favorizovanému Bayernu zvládl lépe i pokutové kopy. Klíčovým mužem sobotního večera byl Nicklas Bendtner. Dánský útočník jako střídající hráč vyrovnal na 1:1 a nekompromisní ranou pod břevno ukončil i penaltový rozstřel.

Při otázce, jak se po jeho výborném představení cítí, prohlásil: "Nezajímá mě to. Samozřejmě, jsem šťastný za gól a penaltu, ale osobně si myslím, že dnes to bylo o týmovém výkonu. Každý hráč na trávníku věřil, čeho můžeme za 90 minut dosáhnout."

Ocenil pak také výkon svého spoluhráče Kevina De Bruyneho. "Když jsem viděl Kevina, jak celý zápas pracuje, pokrýval obrovskou část hřiště, myslel jsem, že to nemůže vydržet až do konce. Pak ale vyprodukoval další dávku energie a já jsem viděl, že se chystá odcentrovat. Byl to dobrý gól, avšak lepší byl výkon celého týmu," zdůraznil.

Dánský útočník ještě prozradil, s jakými instrukcemi ho trenér Dieter Hecking v 70. minutě vyslal na trávník. "Bylo to jednoduché. Jdi a pokus se srovnat skóre," citoval. "Je dobře, že jsme hned na úvod sezóny prokázali, že můžeme soutěžit s týmy jako Bayern," dodal.

Dalším hrdinou Vlků se stal brankář Koen Casteels. Třiadvacetiletý Belgičan, jenž na jaře hostoval v Brémách, sice neměl úplně čisté svědomí u inkasovaného gólu, ovšem pak toto drobné zaváhání dokázal odčinit v rozstřelu, když zneškodnil ránu Xabiho Alonsa.

"Bylo to velmi vyrovnané utkání, oba týmy si vytvořili 3-4 opravdu dobré šance," uvedl a poté promluvil o své taktice při chytání penalt: "Můžete si říct, že určitý hráč to bude střílet támhle, nicméně stejně většinou musíte věřit vašim instinktům."

Uzdravený křídelník Bayernu Arjen Robben odehrál první soutěžní zápas po více jak třech měsících. Svůj návrat okořenil vstřelenou brankou, přesto to na zisk trofeje nestačilo. "Jistě, že jsem zklamaný a naštvaný, v tom je však krása fotbalu, když se celé utkání změní v jediné minutě. Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát, jenže to ve fotbale nic neznamená," ví zkušený Nizozemec.

Autor: Michal Kovalčík / bundesliga.com