Brno smetlo dalšího soupeře, Svědík vidí prostor ke zlepšení: Vedeme 3:0 a v něčem vypneme

Zbrojovka Brno se vrátila do čela druhé ligy, když na domácí půdě porazila rezervu Baníku Ostrava 4:1. "Tři body doma vítáme," radoval se z výhry kouč Martin Svědík. Jedním dechem ale našel pár věcí, které týmu určitě zdůrazní, aby se příště neopakovaly. Patří mezi ně špatný vstup do utkání a herní pasáž, kdy Zbrojovka vedla o tři branky a dovolila sokovi korigovat skóre.
Náročného trenéra těší, že jeho svěřenci získali do druholigové tabulky další tři body a vrátili se na první příčku. Zároveň ale našel Svědík momenty, s kterými prostě být spokojený nemohl. "Byl tam špatný vstup od zápasu. Na něco se chytáme a uděláme tři rohy a dvě standardky. To se nám nelíbilo," přiznal před novináři. Konstatoval také, že týmu pomohl vedoucí gól, ale stále mu chyběla větší aktivita favorita při zakončování. "Stříleli jsme málo," uvědomoval si.
Když už jeho tým po přestávce nabral dech a přidal dvě branky, nečekaně polevil. "Vstup do druhé půle nám vyšel, ale mrzí mě, že když vedeme 3:0, tak mužstvo v něčem vypne, něco podcení" narážel na to, že Ostrava B korigovala skóre. A nemuselo zůstat u jediné trefy. "Soupeř tam šel i sám. Nakonec jsem rád, že jsme to dohráli čtvrtým gólem," pokračoval v hodnocení ro klubovou televizi. "Tři body samozřejmě doma vítáme."
Za výkon pochválil střelce dvou branek Tadeáše Vachouška, odmítl ale řešit, zda hráč bude i na jaře oblékat brněnský dres. "Byl to jeden z jeho nejlepších výkonů tady. Je poctiv, mladý, nemá tolik zkušeností, ale určitou kvalitu ano," řekl Svědík.
"Je dobře, že když nám vypadnou důležití hráči, tak to na sebe vezmou další," narážel kouč na nemocného střelce Velicha. "Otázka dalšího Vachouškova působení se bude řešit později. Je to o tom, jak on se bude cítit, třeba bude chtít hrát ligu. Teď jsme to neprobírali," dodal s tím, že je rád, že Cicilia proměnil v utkání penaltu a zvedl si sebevědomí.
Brněnský kouč se pak pustil s novináři do debaty, zda Brnu nescházejí kvalitnější hráč do středu zálohy. Oponoval jim, že třeba bilance Žitného 1+5 není vůbec špatná. "A jestli někdo říká, že se prosazujeme hlavně z krajů? Chceme dávat góly tou cestou, kde má soupeř slabiny. Když je to v křídelních prostorech, tak je to tam," tvrdil Svědík.
Reakce trenéra Martina Svědíka po zápase s Baníkem B ????️
— FC Zbrojovka Brno (@FCZbrojovkaBrno) October 18, 2025
Celé hodnocení ???? https://t.co/Sh0L03qPOw pic.twitter.com/tXPi9f9RP6
Narazil i na to, že na hráče kvalit Pavla Šulce jen tak v českých končinách nenarazí. A pokud ano, těžko se bude přivádět do druhé ligy. "Podívejte se na to, jak Šulc chybí Plzni. Tihle hráči jsou zbožím, co do druhé ligy neseženete. Do středu přivést konkurenci, to by se nám líbilo, ale úplnou kvalitu sem teď nedostaneme," neskrýval kouč Zbrojovky. I pak si ale nejlepší hráče posbírají české TOP týmy. "Když pak někdo třeba u nás dá patnáct gólů, tak se stejně bude chtít posunout," dodal.
Tabulka
















Komentáře (2)
Přidat komentářZbrojovka
Dynamo
důležité vítězství, se štěstím, ale i tomu je třeba jít naproti. Teď dva zápasy, v kterých se rozhodne, v jaké části tabulky se bude Dynamo pohybovat. Doufám v 6 bodů, beru i 4.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele