Brighton dokončuje přestup Struijka. Leeds se může po jeho odchodu zaměřit na Krejčího

Dnes, 10:30
Aktuality
Struijk má namířeno z Leedsu do Brightonu. (© Stu Forster / GETTY IMAGES EUROPE / Getty Images via AFP)

Leeds United opustí dlouholetá opora. Obránce Pascal Struijk (26) podle webu The Athletic přestoupí do Brightonu, který za něj zaplatí 20 milionů liber. Nizozemského levonohého stopera by mohl nahradit Ladislav Krejčí (27) z Wolverhamptonu Wanderers. The Whites mají českého reprezentačního kapitána mezi hlavními přestupovými cíli.

Struijk má na Elland Road smlouvu do léta 2027, vedení Leedsu tak čelilo riziku, že by za rok mohl odejít jako volný hráč. Nizozemec sice obdržel nabídku nového kontraktu, rozhodl se ale vykročit za novou výzvou. Brighton hledá náhradu za Paula van Heckeho, jenž přestoupil za 52 milionů liber do Tottenhamu, odkud by mohl opačným směrem zamířit talentovaný Luka Vuškovič.

Odchovanec akademie Ajaxu strávil v Leedsu osm a půl roku, během nichž nastoupil do 196 soutěžních zápasů. Výrazně se podílel na zisku dvou titulů v Championship v sezonách 2019/20 a 2024/25 a patřil mezi nejdůležitější hráče loňského nováčka Premier League.

Pro trenéra Daniela Farkeho znamená Struijkův odchod výrazné oslabení. Leeds totiž přichází o jediného zkušeného levonohého stopera v kádru. Podle serveru TEAMtalk by jeho nástupcem mohl být Ladislav Krejčí, za kterého mají být Whites ochotni nabídnout až 26 milionů liber (30 milionů eur).

Reprezentační kapitán je žádaný. Leeds může z Krejčího udělat třetí nejdražší posilu historie

Podle anglických médií imponuje Krejčí především svou fyzickou vybaveností, vůdčími schopnostmi a zkušenostmi. Kapitán české reprezentace měří 190 centimetrů, podobně jako Struijk je silný ve vzdušných soubojích a dokáže nastupovat jak ve čtyřčlenné obraně, tak v systému se třemi stopery. Právě jeho univerzálnost má být jedním z hlavních důvodů, proč o něj Leeds tolik stojí.

Leeds není jediným zájemcem

O defenzivního univerzála však stojí i další kluby. Krejčí si drží velmi dobré renomé také ve Španělsku díky působení v Gironě a jeho situaci monitorují i některé kluby z LaLigy. V posledních měsících ho sledovaly rovněž Brentford a Crystal Palace.

Výhodou Leedsu oproti španělským klubům by mohla být i samotná preference hráče. Podle dostupných informací by Krejčí rád pokračoval v Premier League, což zvyšuje šance nováčka uplynulé sezony anglické nejvyšší soutěže na úspěšné dotažení transferu. Klub z Elland Road by mohl v nejbližší době podat oficiální nabídku.

Leeds zatím v létě potvrdil jediný pohyb v kádru. Vedle očekávaného odchodu Struijka klub definitivně opustil brankář Illan Meslier. Podle informací serveru The Athletic naopak dorazí křídelník Harry Wilson, jemuž vyprší smlouva s Fulhamem.

Autor: Jiří Vojík

Komentáře (2)

Přidat komentář
Fleury

Toho jsem doufal že udržíme a naopak s Ladikem udělají nejlepší stoperskou dvojici na světě.

Ale jestli chce jít, ať jde, we wish him all good

Laďa in tedy

Reagovat
waynemarkrooney

2 leváci. To by nefungovalo beztak.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele