Birmančević opět klíčovým hráčem. Finále MOL Cupu zastínily bitky fanoušků a prázdná místa na stadionu

22.05., 21:29
Aktuality
Veljko Birmančević patřil opět mezi nejdůležitější muže Sparty. (© Profimedia)

Sparta slaví double. Ligu a pohár vyhrála po dlouhých 10 letech. Rozhodla o tom výhra 2:1 v Plzni. Výrazně se pod ni podepsal jeden z nejproduktivnějších sparťanů v sezoně Veljko Birmančević (26). Po utkání se však na trávníku střetly oba fanouškovské tábory, které museli roztrhnout až policejní těžkooděnci. Co dalšího utkání nabídlo?

Birmančević v hlavní roli

Spartě pomohl jako její nejproduktivnější hráč k obhajobě ligového titulu. Ve středu se Veljko Birmančevič výrazně podepsal i pod triumf v MOL Cupu. Nejdříve srbský křídelník nevypustil akci a po jeho nástřelu si domácí Viktoriáni vstřelili vlastní branku. Plzeň sice dokázala reagovat trefou Tomáše Chorého, ale poslední slovo měl znovu Birmančević, který propálil Martina Jedličku v pokutovém území.

Bitky na hřišti

Už před zápasem dostali fanoušci obou táborů informaci, že nemají po utkání vstupovat na hrací plochu, ať už finále dopadne jakkoliv. Jenže jakmile sudí Ondřej Berka naposledy foukl do píšťalky a začaly se chystat oslavy sparťankého triumfu, hrnuli se na hřiště domácí příznivci, kteří se okamžitě vydali směrem ke kotli Sparty, kde se zrovna nacházeli i hráči Letenských. Hosté se okamžitě nechali vyprovokovat a na trávníku se rozpoutaly rvačky, které museli ukončit až policisté. Napadeni byli i experti a moderátor ČT Sport, na které fanoušci hodili židle, na niž seděli fotografové.

Double po 10 letech

Když Sparta naposledy slavila zisk ligového titulu i domácího poháru, psal se rok 2014. Vedl ji Vítězslav Lavička a na hřišti v jejím dresu běhali ještě Marek Matějovský, Pavěl Kadeřábek či Tomáš Vaclík. Po dlouhých 10 letech se to Pražanům povedlo znovu. Jedná se o třetí double v samostatné české lize a trenér Brian Priske se přidal k již zmíněmu Lavičkovi, Michalu Bílkovi, Václavu Jarabinskému či Václavu Ježkovi.

Trenéři, kteří ve Spartě vyhráli double. (©Livesport)

Prázdná místa na stadionu

Finále poháru se neslo v gesci FAČR a oba tábory dostaly od asociace 3 335 vstupenek a kluby si zhruba tisícovku zablokovaly pro hráče a členy klubu, tudíž do prodeje pro fanoušky šlo přes dva tisíce lístků, což se fanouškům vůbec nelíbilo. Chtěli víc. O to zarážející bylo, že na stadionu ve Štruncových sadech zelo spoustu prázdných míst. Podle nahlášené návštěvy 10 647 byla mezera do běžné zápasové kapacity zhruba tisíc míst.

Druhá výhra za posledních 16 zápasů

Před výkopem platilo, že z posledních 15 zápasů vyhrála Sparta v Doosan Areně pouze jednou - na podzim 2022 po trefě Davida Pavelky. V březnu navíc odtud odjela s ostudným výpraskem 0:4. O to větší motivaci svěřenci Briana Priskeho měli v samotném finále. "V zimě jsme sem jeli po výprasku v Evropě, teď jsme na vlně a máme sebevědomí. Dokázali jsme zde dominovat a zvítězit, což je nejdůležitější," těšilo kapitána Ladislava Krejčího, který byl ve zmíněném prohraném utkání vyloučený.

Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.

Autor: Livesport.cz / Jakub Dvořák

Komentáře (23)

Přidat komentář
insane

Tak v létě se prodrat do LM, udělat další titul a příští rok třeba Betis, Villarreal nebo třeba PSV.

Reagovat
ratusek

Jsem zvědav, na koho se svedou ta prázdná místa. Protože to bylo absolutně nedůstojný a to určitě ještě nahnali lidi na protilehlou, at to není tak hrozně vidět v TV. Ale jak píše autor, nulová propagace, nebýt ČT tak to není ani v televizi (možná někde na SportyTV nebo A11).

Navíc bych dal termín na sobotu, zpropagoval to víc atd. Ale je mi jasné, že snad žádná sobota nebyla volná. Leda prohodit poslední kolo nadstavby s finále poháru, ale to asi nejde

Reagovat
Lemond Laws

Celý to na mě působilo strašně amatérsky zorganizovaný

V letošním boomu fotbalu se z toho dalo vytáhnout daleko víc.

A ty prázdný místa je šílenost. V dnešní době, kdy se na běžný zápas S nedostaneš...

Reagovat
icemike

Sponzoři. Dostávají vstupenky na finále. Ty hodí někam do šuplíku, protože se nikomu nechce ve středu odpo do Plzně

Reagovat
Kucka

Reagovat
Bucky

Reagovat
Unique

Totální piče ti "fanoušci"

Reagovat
didosh

Reagovat
Bucky

Reagovat
thewall

Reagovat
hornito

Reagovat
Neon

Reagovat
Truffaldino

Reagovat
kilobyte

Nový logo

Reagovat
Skleepy

Reagovat
Aldeano

Reagovat
Greny

Reagovat
JeséRodriguez

Reagovat
Kucka

Reagovat
10adam

Denisa to na svazu prosadí

Reagovat
Čenda

Reagovat
Mass

Škoda že moderátoři jestě neupadli, podobně jako kdysi hráči Barcy "trefení" pet lahví.

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele