Arsenal získá Maduekeho, Chelsea dostane přes 60 milionů eur. Může přijít i Eze

Dnes, 00:00
Aktuality
Noni Madueke (© JONATHAN NACKSTRAND / AFP)

Křídelník Chelsea Noni Madueke (23) změní toto léto působiště, zůstane však v Londýně. Angličan se bude stěhovat do Arsenalu, který dotáhl do úspěšného konce rokování s městským rivalem. Údajně se novému zaměstnavateli upíše do léta 2030. Akvizice Maduekeho by podle nejnovějších informací nemusela bránit v příchodu dalšího ofenzivního hráče na kraj zálohy.

Arsenal je v probíhajícím přestupovém okně aktivní, fanoušci se mohou těšit na přestavbu zálohy i útoku. Zatímco střed pole posílil Martín Zubimendi a Christian Nörgaard, první akvizicí do ofenzivy bude Madueke. Ten přitom nebude první posilou mířící z modré části Londýna, Gunners získali i brankáře Kepu Arrizabalagu.

Anglický křídelník, jenž se v uplynulé sezoně v lize přímo podílel na 10 brankách, byl již několik dní dohodnutý s Kanonýry na osobních podmínkách, je připraven podepsat pětiletou smlouvu do roku 2030. Dalším krokem pro vedení celku z Emirates Stadium bylo najít společnou řeč s finalistou mistrovství světa klubů ohledně přestupové částky.

K dohodě podle Fabrizia Romana již oficiálně došlo. Poplatek za transfer by měl činit 60,3 milionu eur včetně bonusů.

Arsenal po zisku obounohého Maduekeho, jenž v uplynulé sezoně Premier League strávil 84 % odehraných minut na pravé straně hřiště, plánuje přivést další hráče do ofenzivy. Favoritem na post útočníka je Viktor Gyökeres, ani zde by ale údajně Gunners nemuseli končit.

Podle sportovního novináře Bena Jacobse totiž akvizice Angličana ze Stamford Bridge nebrání příchodu dalšího ofenzivního hráče, kterým by mohl být Eberechi Eze z Crystalu Palace. Má však vysokou výstupní klauzuli a musely by proběhnout pro Kanonýry přívětivá jednání.

Madueke přišel do Chelsea v zimě 2023 za 35 milionů eur z PSV, ze strany Blues se bude jednat o vydařené zhodnocení investice. Pro Arsenal půjde o potřebné vyztužení ofenzivy, které umožní Bukayu Sakovi si v případě potřeby odpočinout, "Nonzino" však dovede vypomoci i na levé straně.

Autor: Šimon Votava / x.com/FabrizioRomano, x.com/JacobsBen

Komentáře (37)

Přidat komentář
Miguel19

A plán započal!

1/5

Reagovat
Aoshi

kdo ještě? Jackson, Nkunku, Sanchez a Disasi?

Reagovat
Krleš2

Nkunku už jde. 2 je Sanchez 3. Jackson 4. Gusto

Reagovat
Aoshi

Souhlas, ale Gusta nechat. Pokud ho nebude invertovat, tak je to opravdu solid baller, pokud ale Maresca ho chce hrát jen jako invert, tak prodat. To prostě Gusto nezvládá.

Reagovat
Krleš2

No tak či tak nota nás tlačí v bráně

Reagovat
Krleš2

Bota

Reagovat
miguel bain

Tož vítaj. Byl jsi fanoušky tak nechtěný, že už snad můžeš jen překvapit. Snad přinese více dravosti a přímočarosti.

Reagovat
Talker

Je to slušná částka, každopádně mě jeho odchod mrzí.

Reagovat
krisa

je to strašidelná částka a taky mě jeho odchod mrzí

Reagovat
guestikor

Hlavně, ať už dotáhneme toho Gyokerese. Ti naší kabrňáci jsou schopni dotáhnout ještě Jacksona

Reagovat
Krleš2

Jupiiiiii

Pěkná práce od Chelsea i od Arsenalu

Reagovat
Krleš2

No aspoň něco se splnilo. Sanchez asi zůstane, bohužel. A díky Pedrovi a Delapovi je mi už Jackson u prdele. Ten skončí v zimě.

Ale gólman ten nás bude zase mrzet bodově

Reagovat
Aoshi

Nemůže zůstat, je to nemehlo děravé. Není to hráč ani blízko úrovni, co by měl brankář hrající Ligu Mistrů mít.

Reagovat
Krleš2

Maresca mu furt důvěřuje ( bohužel) a Petrovič je out.

Reagovat
Sandstorm

Petrovic jde do Bournemouthu. Tam by spíš měl jít Sanchez.

Reagovat
_Franklin_

Presne, Petrovic mel zustat a Sanchez jit o dum dal

Reagovat
Front hell

Ať už jdou do hajzlu

Reagovat
Krleš2

Reagovat
_Franklin_

diky za chechtaky, kdyz jde o finanční pomoc, na Arsenal se Chelsea muze spolehnout

Reagovat
Sandstorm

Ještě Gyokeres a Mosquera a tím podle mě končí. Cena za Maduekeho napovídá, že se s ním počítá.

Reagovat
afc

Ešte Eze.

Reagovat
Rizek

Arsenal se letos slušně utrhl. Nicméně ta cena se zdá šílená

Reagovat
sejber

Nebudem klamat ze posledny tyzden tuto informaciu vstrebavam pomerne tazko. 60 mega vyplatenych chelsea je brutalny prepal ale ok peniaze to nie su moje.

V zapasoch s nami co som ho videl tak mi prisiel najefektnejsi z ich utoku, akurat som sa nicoho neobaval kedze kazdy naznak sance spolahlivo zadrbal. Neviem co tymto prestupom a za taku palku Arteta sleduje ale budis je to jeho zodpovednost. Ak vsak z Noniho nespravi delo a tuto sezonu opat nedosiahne na ziadnu trofej kriticka cast fanusikov prejde na stranu tabora Arteta OUT.

Ked sa na to pozriem objektivne bez emocii.

Vysnene posily nas fanusikov boli Nico Williams a Rodrygo. Obaja by stali okolo 100 mega a suboj o nich by bol s minimalne dvoma velkoklubmi co by vsetky naklady (prestupove, platove,casove, bonus pre agenta)nepredvidatelne navysovalo. Obaja maju statistiky plus minus rovnake ako Madueke (cize nic moc). Obaja by prisli zo slabsej ligy s potrebou aklimatizacie. Tu mame HG hraca z domacej reprezentacie v kadry uz pred pripravou.

Nezostava nam nic ine iba mu fandit a verit ze vedenie vie co robi. Prestupy zatial rozbiehame slusne akurat treba mysliet aj na predlzenia zmluv sucastnych hracov. Ak sa nepodari najst rec s Nwanerim ci nebodaj ak ho zlanari chelsea alebo ina konkurencia tlak na Artetu sa este znasobi.

Reagovat
Modřín2

Děkujeme a ještě je třeba vyřešit toho Nkunka. Snad ho Bayern vykoupí.

Jackson a Gusto musí zůstat. Minimálně do zimy.

Reagovat
FC Porto FC

Dobrý tak už se musí Chelsea zbavit jen Sterlinga, Felixa, Nkunku, Broji, Veigy, Chilwella, Disasiho, Ugochukwu, Petrovič což ve výsledku Chelsea zas hodí pěknej randál na přestupech, už jen teď mají prodeje za 70 milionu

Reagovat
Modřín2

+80mil za CWC

Reagovat
avicii

Reagovat
Ranoth

60+m za toto ? Klobuk dole pred Chelsea

Reagovat
herbage

Reagovat
herbage

ještě mu dejte na záda desítku a bude to komplet

Reagovat
j_mrazik

Pokud přivedeme kladivo do vápna, tak by dávalo vcelku smysl nehrát s oběma stranami křídelníků přes nohu, ale že by mu to tam sypali. Jako náhrada za Saku ok, ale drahá a nalevo možná alternativa. Hráč to není špatnej, tak uvidíme. Chtěli jsme někoho jiného no… co si budeme povídat. Z vysněného Rodryga je Madueke.

Reagovat
herbage

smysl to nedává v žádným vesmíru. Chybělo nám top levé křídlo se silnější pravou nohou a v nejlepším případě tam budou příští rok nastupovat Martinelli/Eze nebo Maduake a kličkou doleva a na centr A to ještě Gyökeres neumí hlavičkovat. A to ještě Maduake bude druhá volba za Saku, takže bude brzdit ve vývoji Nwaneriho s Downmanem

Reagovat
Raff81

otřesný, ta částka vypadá jak sabotáž od vedení Arsenalu...tohle hovno se jenom tak nespláchne

Reagovat
krisa

to trochu vypadá, jako když jsem jako malý hrával fotbalové managery a zapnul se za 2 týmy naráz, abych se z toho hlavního zbavil nechtěných hráčů za super prachy

Reagovat
Patron

Proč Arsenal pomáhá tahat městského rivala z hoven, do kterých se sám dostal? nechápu. Amatéři...

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele