19.11.201118:12

V Turecku zatčen i místopředseda svazu

V souvislosti s rozsáhlým korupčním skandálem v tureckém fotbale byl zatčen už i člen svazového vedení. Podle tamních médií skončil dnes v rukou policie místopředseda svazu (TFF) Göksel Gümüsdag. Předtím policisté prohledali jeho kancelář i jiné prostory svazového sídla v Istanbulu. Korupční skandál v Turecku propukl na začátku července. Zatčeno už bylo na 60 lidí včetně prezidenta nejbohatšího a nejpopulárnějšího klubu v zemi Fenerbahce Istanbul. Proti polovině ze zadržených osob nařídil soud vyšetřovací vazbu. Úřadující mistr Fenerbahce čelí vážnému podezření, že si k zisku titulu pomohl koupením několika výsledků. Zmanipulováno mělo být v uplynulé sezoně celkem 19 zápasů první a druhé ligy. Turecký šampion byl kvůli skandálu vyřazen z Ligy mistrů.

17.11.201117:08

Hiddinka nahradil Avci

Abdullah Avci z Büyüksehiru nahradil u turecké reprezentace trenéra Guuse Hiddinka, smlouvu podepsal do 31.5.2015. Věhlasný nizozemský kouč skončil ve středu poté, co se mu nepovedlo postoupit v baráži přes Chorvatsko na mistrovství Evropy.

16.11.201114:49

Gutiho odchod potvrzen

Guti je s definitivní platností volným hráčem poté, co byl potvrzen jeho odchod z Besiktase. 35letému záložníkovi měla po letošní sezoně vypršet smlouva a s tureckým klubem se dohodl na jejím předčasném ukončení, Besiktas mu zaplatí kompenzaci 1,4 milionu eur.

15.11.201113:39

Galatasaray sleduje Reyese

Jose Antonio Reyes má neshody s trenérem Atlética Madrid Gregoriem Manzanem a spekuluje se o jeho odchodu. Španělský křídelník je spojován se Sevillou a zamířit by mohl i do Turecka, zájem má Galatasaray.

10.11.201112:37

Galatasaray o Borriella neusiluje

Galatasaray hledá posilu do útoku, kterou se nestane Marco Borriello. Podle některých médií měl turecký klub o útočníka AS Řím zájem, vedení Galatasaraye to už ale popřelo.

09.11.201118:29

Yilmaze prý chtějí Dortmund a Milán

Burak Yilmaz v prvních osmi zápasech sezóny zaznamenal třináct branek a díky tomu by se mohl stěhovat z Trabzonsporu za lepším. Podle tureckých médií sledují šestadvacetiletého kanonýra německý a italský mistr, Borussia Dortmund a AC Milán.

08.11.201109:42

Stoch v hledáčku Hamburku

Miroslav Stoch nepatří ke klíčovým hráčům Fenerbahce, proto je možné, že v zimě odejde. Podle tureckých médií má o 22letého záložníka zájem Hamburk.

27.10.201119:58

Berbatov v hledáčku Galatasaraye

O Berbatovově údajné nespokojenosti v Manchesteru se toho během léta napsalo ažaž. Teď celá kauza nabývá dalšího rozměru, neboť je nasnadě domnívat se, že turecký Galatasaray krouží právě kolem bulharského forvarda. Tomu by totiž napovídala slova klubového prezidenta Unala Aysala, podle něhož se pokouší o "skvělého hráče z Premier League, který má bílou pleť, je vysoký a pohledný".

16.10.201120:18

Baroš rozhodl o výhře

Milan Baroš zaznamenal druhou ligovou branku v nové sezoně. A byla to branka důležitá. Útočník Galatasaraye vyběhl v 83. minutě na hřiště v utkání proti Bursasporu a za čtyři minuty vsítil gól na konečných 2:1.

16.10.201116:40

Guti hrozí koncem kariéry

Hodně otrávený z dění v Turecku a Besiktasi je Guti, který se možná odhodlá k ráznému řešení. "Pokud to bude i nadále pokračovat tímto směrem, po sezoně skončím. Dveře fotbalu se zavírají," sdělil zkušený záložník po včerejší porážce 0:2 od Kayserisporu.

14.10.201120:58

Čelůstka přispěl k výhře

Ondřej Čelůstka přispěl k dnešní výhře Trabzonsporu 3:2 nad Ankaragücü, český obránce v 66. minutě vyrovnával na 2:2.

13.10.201111:24

Vittek jde dnes na operaci

Róbert Vittek se dnes podrobí operaci vážně poraněného kolena. Slovenský útočník ve službách Trabzonsporu se zranil před necelým měsícem v duelu s týmem Büyüksehir Belediyespor, po zákroku bude mimo hru zhruba půl roku.

09.10.201112:01

Fenerbahce prý uvažuje o Carvalhovi

Odvážný plán má podle tureckých médií Fenerbahce. To v létě prodalo do PSG Diega Lugana, za něhož hledá náhradu a z Realu Madrid by chtělo získat Ricarda Carvalha.

02.10.201120:02

Baroš pečetil výhru

Milan Baroš vstřelil premiérovou branku v letošní ligové sezoně. Útočník Galatasaraye v dnešním utkání na půdě Ankaragücü pět minut před koncem z penalty pečetil výhru svého týmu v poměru 3:0.

28.09.201112:53

Ferrari se soudí s Besiktasem

Matteo Ferrari v létě zažaloval u mezinárodní arbitráže CAS Besiktas za to, že mu neplatí mzdu. Zkušený obránce následně z klubu odešel, přestože měl platnou smlouvu. Za to ho nyní u stejného soudu zažaloval Besiktas, po Ferrarim požaduje osm milionů eur. 31letý hráč je nyní bez angažmá.

25.09.201121:19

Rajnoch pomohl k prvnímu bodu

Český obránce Jan Rajnoch pomohl v turecké lize Ankaragücü k prvnímu bodu v sezoně. V utkání čtvrtého kola nejvyšší fotbalové soutěže na hřišti Genclerbirligi vyrovnal v 87. minutě na konečných 1:1.

24.09.201118:09

Valencia stále myslí na Gönüla

Gökhan Gönül byl v létě objektem zájmu Valencie a španělský klub na něho nezapomněl, Valencia se údajně chystá nabídnout Fenerbahce za jeho obránce v zimě osm milionů eur.

22.09.201121:01

Sivok vyrovnal, Hološko rozhodl

Besiktas vyhrál na půdě Bursasporu 2:1 a prsty v tom měli jeden český a jeden slovenský reprezentant. V 87. minutě srovnal na 1:1 Tomáš Sivok, v nastavení dal rozhodující branku Filip Hološko.

22.09.201121:00

Navrátil přispěl k výhře

Sivasspor dnes vyhrál v rámci turecké ligy na hřišti MKE Ankaragücü 2:1 a podíl na tom měl i Jakub Navrátil, český krajánek ve 33. minutě otevíral skóre.

20.09.201120:47

V Turecku nechtějí na stadionech muže

Velmi netradičně se turecký fotbalový svaz rozhodl bojovat s násilím na stadionech. Podle agentury AP nebude na zápasy problémových klubů pouštět muže, ale jen ženy a děti do 12 let. Vstup žen a dětí má být zdarma, Fenerbahce proto na dnešní ligový duel s Manisasporem rozdalo 27 tisíc vstupenek. Istanbulský klub měl původně kvůli řádění fanoušků během přípravného zápasu s Doněckem hrát dvě utkání na zavřeném stadionu. Turecký svaz však trest na poslední chvíli změnil a dovolil vstup na tribuny dětem a ženám.