27.11.202117:02

Schwarz rozhodl o výhře Śląsku

Śląsk Wrocław doma porazil Stal Mielec (2:1) a hrdinou utkání se stal Petr Schwarz, český záložník dal deset minut před koncem vítěznou branku.

20.11.202117:12

Přikryl opět skóroval, Frydrych byl vyloučen

Jagiellonia Białystok porazila Wisłu Kraków 3:1, na čemž se výrazně podíleli Tomáš Přikryl a Martin Pospíšil. Prvně jmenovaný vsítil ve druhém poločase vítězný gól, zatímco druhý z olomouckých odchovanců asistoval na první branku Blazeje Augustyna. Hostující tým od deváté minuty dohrával bez vyloučeného Michala Frydrycha.

07.11.202119:28

Legia s nejhorší sérií od roku 1950

Legia Varšava dnes opět padla v rámci nejvyšší polské soutěže a poprvé od roku 1950 nebrala body už v šesti po sobě jdoucích ligových duelech. Absolutním rekordem polského mistra v celé historii Ekstraklasy je sedm porážek.

twitter.com/EkstraStats
05.11.202122:31

Přikryl přispěl k remíze

Jagiellonia remizovala na půdě Śląsku Wrocław (2:2) a jednou brankou se o to přičinil Tomáš Přikryl, český záložník v 54. minutě srovnával na průběžných 1:1.

30.10.202121:33

Kuciak rekordmanem Ekstraklasy

Slovenský brankář Dušan Kuciak se dnes v Poznani stal rekordmanem mezi cizinci v dějinách Ekstraklasy. Nikdo si v historii nepřipsal více startů než jeho 277. Kuciak od roku 2017 nastupuje za Lechii Gdańsk, dříve si však několik let odkroutil také v barvách Legie Varšava.

TVN24
26.10.202113:59

Legia Varšava odvolala trenéra

Legii Varšava se nedaří v polské lize a vedení přišlo s poměrně očekávaným řešením - odvolán byl trenér Czesław Michniewicz. Legia prohrála čtyřikrát v řadě, v tabulce je až patnáctá.

sport-express.ru
25.10.202120:02

Nejhorší prohra za 32 let pro Wislu

Polská Wisla Krakow utrpěla o víkendu svou nejhorší domácí porážku od roku 1989. Tým slovenského trenéra Adriana Guľy, jenž nedávno vedl také Plzeň, prohrál se Slaskem Wroclaw 0:5. V tabulce polské Ekstraklasy je ambiciózní Wisla až na 13. pozici.

sport.aktuality.sk
23.10.202114:30

Petrášek si otevřel střelecký účet

Tomáš Petrášek se nedávno po delší době uzdravil a nyní si připsal také první gól sezony, když v 77. minutě utkání s Termalicou zvyšoval na 3:1. Stopera takto dělí už jen jeden zásah od jubilejní 10. branky v neúplných třech sezonách v polské Ekstraklase.

17.10.202122:15

Legia s výjimečně slabým obdobím

Legia Varšava dnes doma nezvládla zápas s Lechem Poznań a po prohře 0:1 se krčí až na 15. příčce s průměrem jednoho bodu na zápas. Bilanci šesti proher z devíti zápasů jedné ligové sezony přitom varšavský klub neměl od sezony 1976/77.

twitter.com/WojtekFraczek1
16.10.202119:33

Wisła Kraków vyhrála zásluhou Frydrycha

Michal Frydrych gólem rozhodl o výhře Wisła Kraków na půdě Górniku Zabrze. Pro bývalého obránce Baníku Ostrava nebo Slavie Praha se jednalo o třetí branku v sezoně.

11.10.202108:57

Kozlowskiho sleduje Man City i Chelsea

Polský útočník Kacper Kozlowski z Pogoně Štětín je v hledáčku Manchesteru City i londýnské Chelsea. Brzy osmnáctiletý forvard má smlouvu do roku 2023 a předpokládá se, že se brzy přesune do většího klubu.

transfermarketweb.com
03.10.202119:33

Pekhartův gól na body nestačil

Legia Varšava prohrála na půdě Lechie Gdaňsk a nepomohla jí ani trefa Tomáš Pekharta. Ten v závěru proměnil penaltu, jenom ale upravil na konečných 1:3 z pohledu svého zaměstnavatele.

02.10.202114:09

Hubínek asistoval u gólu

Prvoligová polská Termalica se krátce po začátku druhé půle ujala na hřišti Radomiaku Radom vedení a byl u toho i český záložník Michal Hubínek, který si připsal gólovou nahrávku.

25.09.202120:38

Zajíc nasměroval Zagłębie Lubin k výhře

Tomáš Zajíc si na své konto připsal druhou trefu za Zagłębie Lubin. Polský klub vyhrál 2:0 na půdě Warty Poznaň, český útočník v nastavení první půle otevíral skóre.

18.09.202123:29

André Martins je pořád zraněný

Svého ústředního špílmachra Andrého Martinse bude i nadále postrádat Legia Varšava. Martins sice před týdnem v lize nastoupil a odehrál 90 minut, pak se mu však znovu ozval bolavý kotník z odvety předkola Evropské ligy se Slavií, a tak se klub rozhodl mu dát několik zápasů oddych.

pilkanozna.pl
17.09.202119:58

Zajíc si otevřel střelecký účet

Zagłębie Lubin porazil Termalicu 2:1 svůj podíl na tom měl i Tomáš Zajíc. Český útočník ve 47. minutě vyrovnával na průběžných 1:1, jednalo se o jeho první trefu v dresu polského klubu.

12.09.202117:05

Frydrych zajistil Wisle remízu 2:2

Wisla Krakov remizovala s Lechií Gdaňsk 2:2 a velkou zásluhu na tom měl Michal Frydrych. Český obránce v 71. minutě snižoval na 1:2, v sedmé minutě nastavení pak zajistil konečnou dělbu bodů.

11.09.202119:38

Jagiellonii pomohla asistentce Pospíšila

Martin Pospíšil z Jagiellonie Białystok se asistencí na vyrovnávací gól Israela Puerta podílel na remíze 1:1 se Stal Mielec. Pro třicetiletého záložníka to byla druhá asistence v sezoně.

03.09.202111:14

Legia Varšava koupila Charatina

Ihor Charatin se stěhuje z maďarské ligy do polské - ukrajinský záložník opustil Ferencváros a přestoupil do Legie Varšava.

transfermarkt.de
02.09.202109:14

Kastrati nakonec do Legie Varšava

Legia Varšava přivedla další posilu do ofenzivy. Úřadující polský mistr se s Dinamem Záhřeb dohodl na přestupu Lirima Kastratiho, za něhož zaplatí 1,3 milionu eur.