14.Górnik Zabrze80446:144
15.ŁKS Łódź71155:144
16.Wisła Kraków80264:192
10.11. Schwarz se trefil v polské lize
Záložník Petr Schwarz pomohl v polské lize Rakówu Czestochowa brankou k remíze 2:2 na hřišti Zaglebie Lubin. Shcwarz skóroval ve 20. minutě a vyrovnával na 1:1. Celý zápas odehrál za hosty také obránce Tomáš Petrášek.
04.11. Petrášek rozhodl zápas s Wislou
Raków Częstochowa v pondělní dohrávce polské ligy porazil Wisłu Kraków, na čemž měl hlavní zásluhu Tomáš Petrášek. Urostlý český obránce a kapitán týmu svým třetím gólem v sezóně utkání rozhodl.
03.11. Pospíšil si připsal gólovou asistenci
Záložník Martin Pospíšil se podílel v polské lize na vítězství Jagiellonie Bilaystok 2:0 v zápase s LKS Lodž. Český fotbalista asistoval u úvodní branky Bartosze Kwiecieně. V zápase nastoupil také další Čech Tomáš Přikryl, který byl vystřídán v 57. minutě.
02.11. Papadopulos rozhodl o výhře Korony
Michal Papadopulos byl jednou z hlavních postav dnešního utkání polské ligy Korona Kielce - Zagłębie Lubin, domácí vyhráli 1:0 a český útočník dal ve 20. minutě jedinou branku duelu.
27.10. Polský šlágr ústil v demolici
Wisła Kraków se už sice neřadí k elitním polským celkům, ovšem její zápas na půdě Legie Varšava byl stále tím nejsledovanějším v tomto víkendu a skončil jednoznačným vítězstvím domácích. Legia tradičního rivala deklasovala 7:0, tři góly vstřelil Kante.
05.10. Malé české derby v Polsku bez vítěze
Jedna z pátečních předehrávek nového kola polské Ekstraklasy byla též soubojem českých zástupců: Vítězslav Lavička jako trenér Śląsku Wrocław, a proti němu Tomáš Přikryl s Martinem Pospíšilem v barvách Jagiellonie Białystok. Utkání nakonec skončilo nerozhodně 1:1; Pospíšil odehrál celý zápas, Přikryl si připsal 79 minut.
21.09. Wszołek se dohodl s Legií Varšava
Paweł Wszołek si znovu zahraje ve vlasti. Polský křídelník po minulé sezoně opustil QPR a nyní se stal posilou Legie Varšava, s níž uzavřel dvouletý kontrakt. (transfermarketweb.com)
14.09. Ševela má namířeno do Zagłębie Lubin
Martin Ševela byl po krachu v předkole Ligy mistrů propuštěn z funkce trenéra Slovanu Bratislava a nyní chystá návrat do práce. Slovenský kouč má namířeno do Polska, úspěšně jedná o angažmá v celku Zagłębie Lubin. (profutbal.sk)
01.09. Petrášek zmírnil porážku Rakówa
Raków Częstochowa prohrál v polské lize 1:3 na půdě Legie Varšava a pod výsledek se podepsal Tomáš Petrášek, český obránce zaznamenal v nastavení čestný úspěch svého týmu.
31.08. Rieder na odchodu z Augsburgu?
Augsburg by ještě mohl opustit Tim Rieder. Pětadvacetiletý obránce by mohl zamířit do Polska, kde se o jeho služby zajímá Śląsk Wrocław, za který již nastupoval během sezóny 2017/18. (kicker.de)