2 : 2
po prodloužení
(1:0, 1:2)

Juventus po prodloužení přešel přes Milán do finále poháru

Prvním finalistou italského poháru pro rok 2011/2012 se stal Juventus. Stará dáma dokázala projít po vyrovnaném souboji přes AC Milán, v prodloužení druhého zápasu o tom rozhodl Mirko Vučinič.

Zápas začal v poklidnějším tempu a první výraznější šance se naskytla až ve 21. minutě. Do zakončení se dostal Ibrahimovič, Storari měl s jeho střelou problémy a míč neudržel, ten však nakonec mířil mimo. O chvíli později pálil z dálky Seedorf. Jeho nebezpečná rána šla těsně vedle. Ve 28. minutě se ujala vedení Stará Dáma, když Lichtsteinerovu přihrávku nedokázal zachytit Amelia a těsně před ním dotírající Del Piero vstřelil první branku zápasu - 1:0. Conteho svěřenci se dostali ještě do jedné příležitosti, Vučinič si udělal prostor ke střele, ale trefil jen střed branky. Bohužel nic dalšího už se v prvním poločase neudálo, za zmínku stojí akorát ostrý zákrok Aquilaniho na Vučiniče, po kterém mohl být milánský záložník rád, že uviděl pouze žlutou kartu.

Druhý poločas toho nabídl mnohem více. Tak zaprvé milánské vyrovnání. Jen šest minut po změně stran poslal do vápna dlouhý centr Mexes a jiný obránce Mesbah hlavičkou srovnal na 1:1. Rossoneri následně ožili, Maxiho střelu v klidu lapil Storari a na krásnou přihrávku před branku nedosáhl Muntari.

Z řad Juventusu byl nejaktivnější Mirko Vučinič. Poté, co prokličkoval hostující obranou, trefil pouze boční síť. O chvíli později to ve vápně znovu hořelo, Antonini si málem vstřelil vlastní gól! Čas utíkal a Allegri poslal do hry velezkušeného Inzaghiho. Devět minut před koncem zmrazil turínský stánek Maxi Lopez. Ten se ve vápně prodral ke střele a krásně umístěnou ranou poslal Milán do vedení - 1:2. Tento výsledek znamenal prodloužení, ale ještě než k němu obě strany dospěly, mohl rozhodnout Borriello. Útočník Staré dámy se řítil sám na Ameliu, ale celou situaci bídně zakončil.

Po devadesáti minutách svítil na ukazateli skóre výsledek 2:1 pro Milán a muselo se tedy do prodloužení. To zahájil mnohem lépe Juventus. Giaccherini byl sám před brankou, ale nedal a střelu Cacerése zablokovala obrana. V 96. minutě přišlo rozuzlení celého semifinále. Výborně hrající Vučinič z kroku napřáhl a trefil šibenici - 2:2. Zanedlouho měl na kopačce třetí gól Marchisio. Italský reprezentant nedokázal trefit odkrytou branku. Nicméně Juve zápas už udrželo a nakonec slaví postup do finále italského poháru. Milán nemusí smutnět, zbývá mu dobře rozehraná liga a také Liga mistrů.

Autor: Ondřej Linhart