PSG s Bordeaux prahnou v Gabonu po první trofeji

Sezónu ve Francii odstartuje duel o jednu ze čtyř prestižních trofejí, konkrétně se o vítězství v novodobé historii 18. ročníku Trophée des Champions popere vítěz ligy PSG a triumfátor národního poháru Bordeaux. Popáté v řadě se utkání sehraje mimo dosah země, už potřetí na africkém kontinentu.

Lyon na penalty udolal Montpellier a získal Superpohár

Olympique Lyon dostal po zisku francouzského poháru další malou náplast na pošramocené sebevědomí, dříve neohrožený král Francie dokázal na penalty přehrát Montpellier a může se po pěti letech znovu radovat ze zisku Trophée des Champions!

Marseille přestřílela Lille 5:4 a obhájila francouzský Superpohár

Po neuvěřitelné, strhující a co se týče nervní soustavy až nebezpečné přestřelce dokázala Marseille obhájit francouzský Superpohár. A to i přesto, že Lille ještě pět minut před koncem utkání vedlo 3:1. První trofej francouzského fotbalového ročníku bere nakonec jeho soupeř, a to díky nafilmované penaltě z páté minuty nastaveného času...

Marseille poprvé v historii slaví zisk Superpoháru

Obhájce mistrovského titulu z Marseille si hned zkraje nové sezony připisuje svou první trofej - Trophée des Champions. Po bezbrankové devadesátiminutovce s Paris Saint-Germain přišly na řadu pokutové kopy, které v šesté sérii skončily pro les Phocéens šťastněji. Olympiqueu se přitom francouzského Superpoháru účastnil poprvé ve své historii.

O Trophée des Champions se utká Marseille s PSG

"Pokud jste hráč Paris Saint-Germain a hrajete proti Marseille, musíte bezpodmínečně vyhrát," nebo "Toto bude jeden z největších zápasů historie této soutěže." Tak taková prohlášení padala z táborů obou účastníků Trophée des Champions - Olympiqueu Marseille a Paris Saint-Germain.