Grenoble letos sestoupil až do třetí francouzské ligy, s čímž se rozhodně nechce spokojit 30letý záložník Daisuke Matsui. "Chci Grenoble rychle opustit, což jsem také vzkázal svému agentovi. Chci ale zůstat v Evropě, nezajímá mě ani Blízký východ, ani návrat do Japonska," sdělil zkušený japonský reprezentant, o něhož má údajně zájem od příští sezony prvoligový Dijon.

Valenciennes získalo z třetiligového FC Paris teprve 19letého obránce Kennyho Lalu. Za talentovaného Francouze zaplatilo Va'nnes celkem sto tisíc eur, sám hráč podepsal smlouvu na čtyři roky.

Mathlouthi posílil Lens

Ali Mathlouthi nedodrží svou smlouvu ve třetiligovém Štrasburku, pravonohý útočník zdarma přestoupil do prvoligového Lens, kde podepsal dvouletou smlouvu. 24letý forvard vstřelil v uplynulé sezoně 13 ligových branek.

11.06.201117:08

Armand do Clermontu

Romain Armand se již nebude pokoušet o prosazení se do prvního týmu Montpellieru. Čtyřiadvacetiletý útočník, jenž v druhé polovině uplynulé sezony hostoval v třetiligovém Cannes (18 zápasů / 7 branek), se na dva roky upsal druholigovému Clermontu, kam byl zapůjčen pro změnu v sezoně 2009/2010.

11.06.201116:12

Traoré po roce opouští Brest

Fodie Traoré se neprosadil v Brestu a po pouhém roce tým opouští. 26letý záložník po skončení smlouvy odchází do třetiligového US Orléans.

18.05.201115:05

Grenoble znovu sestupuje

Dvě kola před koncem druhé nejvyšší francouzské soutěže je již jeden sestupující jistý. Grenoble prohrál s Istres 2:3 a poslední nesestupové Metz má náskok již deseti bodů. Pro Grenoble je to tak druhý sestup v řadě, minulý ročník hrál GF38 ještě Ligue 1.

01.04.201122:04

Kollerův gól stačil na bod

Jan Koller ve 35. minutě otevřel skóre zápasu mezi Cannes a Frejusem, na výhru to ale domácím nestačilo a nakonec brali jenom bod za remízu 1:1.

05.03.201110:56

Rozhodčí ve Francii vyměněni

Rozhodčí francouzské nejvyšší soutěže hrozili před 26. kolem Ligue 1 čtvrthodinovým zpožděním všech zápasů, důvodem byl údajný nedostatek respektu k jejich práci. Francouzská fotbalová federace si ale toto nenechala líbit. "Sudí budou nahrazeni svými kolegy ze třetí ligy, a zápasy tak začnou načas," stojí v oficiálním prohlášení.

04.02.201121:58

Koller rozhodl o výhře

Jan Koller rozhodl o dnešní výhře Cannes nad Niortem, český útočník dal v 67. minutě jedinou branku zápasu.

29.01.201123:00

M'Bow na další hostování

Pape M'Bow se vrátil z hostování v druholigovém Ajacciu, v Marseille ale šanci znovu nedostane. 22letý obránce obratem odchází na další půlroční hostování, tentokrát do třetiligového Cannes.

29.01.201120:47

Armand na půl roku v Cannes

Romain Armand, který na sebe v nedávné době upozornil především 25 brankami v 24 zápasech za rezervu Montpellieru, se již nebude pokoušet prosadit se do nabytého kádru MHSC. Brzy 24letý útočník bude půl roku hostovat v třetiligovém Cannes. "Snažili jsme se ho získat již dvakrát, podařilo se nám to až nyní. Takový hráč nám přesně chyběl," sdělil k transferu generální ředitel ASC Xavier Nielsen.

17.12.201021:56

Koller pečetil výhru

Jan Koller přispěl k výhře Cannes nad Rodez v rámci třetí nejvyšší francouzské soutěže, český útočník pět minut před koncem zvyšoval na konečných 2:0.

26.11.201021:57

Koller dal dvě branky

Jan Koller se ve třetí nejvyšší francouzské soutěži zapsal dvakrát mezi střelce, český útočník přispěl k výhře Cannes nad Orleans 4:2.

08.11.201015:34

Koller na měsíc mimo hru

Bývalý český reprezentant Jan Koller si od fotbalu zhruba měsíc odpočine. Při páteční remíze 0:0 v utkání třetí francouzské ligy proti Alfortville si útočník Cannes poranil podkolenní šlachu. Přijde tak minimálně o čtyři zápasy.

28.09.201022:10

Koller se znovu trefil

Jan Koller se ve třetí nejvyšší francouzské soutěži znovu trefil a v dnešním zápase přispěl k výhře Cannes nad Gueugnonem 2:1. Český útočník ve 38. minutě otevřel skóre, hosté pak vyrovnali, minutu před koncem si ale dali vlastní branku.

24.09.201021:02

Koller dal další branku

Jan Koller na sebe nedávno upozornil hattrickem a střelecká forma mu vydržela i do dnešního zápasu na půdě Gap Hautes-Alpes, český útočník jednou brankou přispěl k výhře Cannes 3:2.

15.09.201022:07

Koller nastřílel hattrick

Cannes v dnešní dohrávce třetí francouzské ligy odvezlo tři body z Colmaru za výhru 3:0. Všechny branky vstřelil český útočník Jan Koller.

02.09.201009:24

Berthomier na rok do Gueugnonu

Julien Berthomier nasbíral loni v Nice všehovšudy pouze dva soutěžní starty. Svou profesionální kariéru by si mohl rozšířit v třetiligovém Gueugnonu, kam byl na celou sezonu zapůjčen.

01.09.201016:54

Stuttgart posílil také Bah

Guinejský reprezentační defenzivní záložník Mamadou Bah včera přestoupil z francouzského třetiligového Štrasburku do německé nejvyšší soutěže. 22letý levonohý hráč vyšel VfB zhruba na 500.000 eur, podepsal tříletou smlouvu.

26.08.201000:00

Barthelmé na rok v Paris FC

Maxime Barthelmé přstoupil před rokem z třetiligového Paris FC do Lorientu, kde si za loni připsal tři soutěžní starty. Herní praxi ale bude teprve 20letý záložník nadále sbírat ve svém bývalém klubu, který ho před nadcházející sezonou získal na roční hostování.