20.11.202314:28

Correa se vrátil do Nancy

Pablo Correa je znovu zaměstnancem Nancy, když byl jmenován do funkce trenéra. Třetiligový francouzský klub letos vyhrál jen dva zápasy, kvůli výsledkům byl minulý týden propuštěn Benoît Pedretti.

lequipe.fr
15.11.202315:30

Nancy odvolalo trenéra Pedrettiho

Benoît Pedretti po necelém roce končí jako trenér AS Nancy-Lorraine. Bývalému záložníkovi se staly osudným neuspokojivé výsledky třetiligového francouzského klubu.

lequipe.fr
06.11.202311:17

Casoni skončil jako trenér Orléans

US Orléans bude hledat náhradu za trenéra Bernarda Casoniho. Třetiligový francouzský celek s 62letým koučem předčasně ukončil smlouvu po obvinění z rasistických poznámek k několika hráčům.

lequipe.fr
13.10.202317:11

Fanda Nancy nesmí na stadion pět let

Třetí francouzskou nejvyšší soutěž v posledních dnech otřásá kauza kolem Habiba Beyeho, kouče pařížského klubu Red Star, který byl ve středečním utkání na půdě Nancy terčem rasistických urážek. Vedení ASNL každopádně dotyčného fanouška, který měl trenéra soupeře urážet opičími gesty, identifikovali a příslibili ho potrestat. A to také nakonec klub z Grand Est opravdu dodržel, viníkovi v pátek zakázal vstup na stadion na dobu pěti let, navíc na něj podal trestní oznámení.

lequipe.fr
12.10.202316:15

Nancy potrestá vlastního fanouška

Většina profesionálních klubů má aktuálně od mistrovských zápasů volno kvůli reprezentační přestávce, ne však některé z nižších lig. A ve středu se ve Francii v rámci třetí nejvyšší soutěže uskutečnil duel mezi Nancy a pařížským Red Star, po jeho skončení se přitom řešila nepříjemná událost kolem hostujícího trenéra Habiba Beyeho. Ten si totiž stěžoval, že byl rasisticky urážen. Domácí klub ho každopádně následně ujistil, že viníka tvrdě potrestá. "Celou noc jsme prohlíželi kamerové záběry a můžeme potvrdit, že za to mohla jedna osoba. Identifikovali jsme tohoto jednotlivce a máme jasnou představu o jeho dalších vstupech na stadion. Dělal opičí gesta," uvedl Nicolas Holveck, prezident ASNL, v prohlášení pro francouzský sportovní deník L'Équipe. "Chci ujistit Habiba i všechny ostatní, že to být nenecháme.”

getfootballnewsfrance.com
30.08.202312:34

Salernitana blízko přestupu Tchaouny

Salernitana by mohla v posledních dnech transferového období získat posilu do ofenzívy. Podle zpráv francouzského listu L'Équipe je blízko dohodě s Rennes, odkud by měl do Itálie zamířit devatenáctiletý Loum Tchaouna, který byl mimochodem loni zapůjčený do Dijonu, druholigového francouzského celku. Jednat se bude o trvalý přesun, a ačkoli se nejprve spekulovalo o tom, že by bretaňský klub mohl hráče dokonce pustit zadarmo s případnou kompenzací ve formě určitého procenta z budoucího prodeje, transfer spíš spadne do běžného režimu přestupové částky, která ze Serie A do Ligue 1 poputuje.

27.08.202323:55

Angers nabízí Dijonu za Soumarého

Druholigový celek z Angers se letos bude pokoušet o návrat do Ligue 1 a ještě se snaží v posledních dnech získat nové posily. Podle informací francouzského deníku L'Équipe si vyhlédl čtyřiadvacetiletého záložníka Bryana Soumarého v Dijonu, který by jistě mohl kývnout na přesun ze třetí francouzské nejvyšší soutěže o patro výše. Polepšil by si po sportovní stránce. Klub z Burgundska-Franche-Comté každopádně požaduje za přestup alespoň 1 milión eur. Konkrétní návrh, jaký učinili zástupci Les Scoïstes, známý není.

lequipe.fr
21.08.202320:41

Koffi definitivně opouští Remeš

Jednadvacetiletý křídelník N'Dri Koffi se od svého příchodu do Remeše z roku 2019 stěhuje napevno na jinou adresu ve Francii. Jako volného hráče ho získalo Sochaux, které by co nevidět mělo zasáhnout do dění ve třetí nejvyšší soutěži. V minulých ročnících oblékal reprezentant Pobřeží slonoviny do 23 let dres Pacosu de Ferreira a Le Mans formou hostování, teď z klubu Marne odchází definitivně.

stade-de-reims.com
31.07.202322:33

Dobre zůstává hráčem Famalicãa

Famalicão z Dijonu natrvalo získalo Alexandrua Dobreho, jenž v portugalském klubu hostoval v minulé sezoně. Dvojnásobný rumunský reprezentant ve staronovém působišti uzavřel dvouletý kontrakt.

abola.pt
11.07.202317:14

Sochaux má vážné finanční problémy

Sochaux nemá dostatek financí a nedostalo licenci pro druhou francouzskou ligu na sezonu 2023/2024. Pro klub může být ještě hůře, hrozí mu totiž bankrot.

getfootballnewsfrance.com
29.06.202313:37

El Aynaoui novou posilou Lens

Posilu do středu zálohy získalo pro následující sezónu Lens. Z Nancy, které mimochodem pro příští ročník nebude působit ani ve třetí nejvyšší francouzské soutěži, se na sever Francie přesunuje jednadvacetiletý Neil El Aynaoui. Ten podepsal smlouvu s Les Sang et Or do roku 2027, nosit bude číslo dvacet tři. "Příchod Neila je součástí naší strategie hledat mladé talenty s vysokým potenciálem. On se dokázal prosadit v klubu, ve kterém vyrostl a kterému vždy zůstával věrný,” uvedl mimo jiné k transferu Arnaud Pouille, generální ředitel mužstva z Pas-de-Calais.

lequipe.fr
28.06.202320:07

Sestup Annecy byl potvrzený

Fanoušek Bordeaux, který v posledním kole Ligue 2 uplynulé sezóny napadl radujícího se autora branky Lucase Buadese z Rodezu, nezpůsobil problémy jen klubu, kterému obecně nejvíce přeje. Les Girondins na základě jeho chování nemohli postoupit zpátky do nejvyšší soutěže, poněvadž utkání bylo předčasně ukončeno a následně kontumováno v jejich neprospěch. Zároveň byl během nynějšího zasedání Ligue de Football Professionnel (LFP) stvrzen sestup Annecy do Nationalu, a to právě na úkor Rodezu, který získal tři klíčové body pro záchranu od zeleného stolu.

getfootballnewsfrance.com
27.06.202317:28

Koné posilou LASKu Linz

Nîmes Olympique se dva roky po sestupu z Ligue 1 propadlo až do třetí francouzské ligy, kterou nebude hrát Moussa Koné. Bývalý hráč FC Curych nebo Dynama Drážďany se po vypršení smlouvy přesouvá do LASKu Linz, s nímž se dohodl na spolupráci do roku 2027.

transfermarkt.de
25.06.202320:32

Tavenot bude koučovat Dijon

Ještě v roce 2021 působil Dijon v Ligue 1, po jednom roce stráveném v Ligue 2 každopádně spadnul ještě o patro níže, přičemž ve třetí nejvyšší francouzské soutěži půjde do boje od následující sezóny s novým trenérem. Benoit Tavenot doposud působil jako asistent trenéra ve Štrasburku, kde byl pomocníkem Frédérica Antonettiho, tam své angažmá již ovšem ukončil. Pro šestačtyřicetiletého kouče se bude jednat o druhou zkušenost na postu hlavního šéfa lavičky, v roce 2018 na čtyři měsíce vedl už jen korsickou Bastii-Borgo.

lequipe.fr
30.05.202309:04

Clermont si vyhlédl posilu v Nancy

Teprve dvacetiletý křídelník Lamine Cissé by si podle zdrojů francouzského webu Foot Mercato, specializujícího se na přestupy, měl od nové sezóny výrazně polepšit. Nancy, bývalý účastník Ligue 1, spadl pro letošek ze třetí až do čtvrté ligy, přičemž na této úrovni již mladý Francouz hrát nechce. Svými výkony si řekl o pozornost v Clermontu, zájem přitom má projevovat také jeden klub zvenčí, a to Utrecht, působící v Eredivisie. Cissé každopádně má preferovat spíše setrvání ve Francii, pravděpodobnější je tak jeho přesun do francouzské nejvyšší soutěže k řadám Les Lanciers.

getfootballnewsfrance.com
19.05.202310:11

Jabol-Folcarelli přestoupí do Ajaccia

Třiadvacetiletý defenzivní středopolař Tim Jabol-Folcarelli si od příští sezóny polepší. Aktuálně obléká dres třetiligového francouzského celku Le Puy, tam mu ale vyprší smlouva na konci sezóny a novou podepisovat nehodlá. Jako volného hráče ho tak získá Ajaccio, které po sestupu bude působit v Ligue 2. Korsický celek zatím oficiální stanovisko k možnému transferu nevydal, francouzský sportovní deník L'Équipe o něm ovšem hovoří jako o hotové záležitosti.

lequipe.fr
14.04.202317:06

Třetiligová Paříž nemá kde hrát

Stadion francouzského celku Paris 13 Atletico nesplňuje bezpečnostní požadavky svazu na pořádání utkání třetí nejvyšší soutěže, mužstvo přitom nemá stálý jiný azyl, ale mnohdy se snaží najít hostitelské místo všude možně. Příští pátek je na programu duel s Nancy, klub si myslel, že bude hostit utkání na vlastním Stade Boutroux s kapacitou 995 diváků, nicméně příslušné komise takovou variantu zamítly. Pokud by pařížský klub potřebný stadion nenašel, hrozí mu kontumace tohoto střetnutí.

lequipe.fr
29.03.202320:18

Concarneau si stěžuje na Nancy

Nancy se v rámci 20. kola třetí francouzské nejvyšší soutěže rozešlo smírně s Concarneau, tenhle zápas nicméně bude mít ještě dohru u příslušných komisí. V domácí sestavě se totiž objevil Lucas Pellegrini, který podle představitelů bretaňského celku nastoupit nemohl, jelikož mu nevypršel karetní trest. Hosté by tak mohli vyhrát kontumačně, pokud by jejich protest byl oprávněný.

lequipe.fr
01.03.202323:12

Versailles hledá azyl na další sezónu

Versailles, celek z pařížského předměstí, nemá aktuálně ve třetí francouzské nejvyšší soutěži daleko k postupu do Ligue 2, zázemí klubu ovšem neodpovídá regulím, takže se již poohlíží po možných variantách, kde by příští sezónu případně hrálo. Uvažuje se přitom podle francouzského deníku L'Équipe o Le Mans či Lille, městech, které jsou od hlavní francouzské metropole poměrně daleko. V současnosti sehrává duely na stadionu Stade Jean-Bouin, který zároveň slouží i ragbyovému oddílu Stade Francais, hostit každopádně druholigové fotbalové zápasy nemůže.

getfootballnewsfrance.com
10.02.202321:38

Oostende údajně bankrot nehrozí

Během čtvrtka se objevily zprávy, že aktuálně poslední celek belgické nejvyšší soutěže z Ostende má natolik velké dluhy, že mu hrozí bankrot, přičemž mnoho zaměstnanců údajně opravdu čeká stále na výplaty, vedení nicméně vzkázalo, že tyto zprávy jsou neúplné a že většina klubů v Belgii vykazuje finanční deficit. Fanoušci jsou každopádně přesvědčeni, že některé peníze za přestupy byly přesunuty čínsko-americkým majitelem Chienem Lee do jiných klubů, které vlastní, konkrétně do francouzského Nancy.

getfootballnewsbene.com

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele