05.07.202322:55

Španělsko finalistou ME do 21 let

Výsledek semifinále mistrovství Evropy do 21 let: Španělsko - Ukrajina 5:1 (17. Ruiz, 24. Sancet, 54. Blanco, 68. Oroz, 78. Gómez - 13. Bohdarenko), Španělské se o titul střetnou s Anglií.

22.12.202220:26

Rotaň bude trénovat klub i reprezentaci

Oleksandrija během středy jmenovala do pozice nového kouče Ruslana Rotaně. Potvrdily se tak zákulisní spekulace, že aktuální pátý celek ukrajinské nejvyšší soutěže převezme právě on, a to po Jurijovi Hurovi a celém jeho trenérském štábu. Zároveň měl zasedání také výkonný výbor Ukrajinského svazu a ten potvrdil Rotaňovo další působení u ukrajinské jedenadvacítky. Smlouva mu přitom může být prodloužena až do Olympijských her v Paříži v roce 2024, pokud se na ně dokážou Ukrajinci probojovat přes EURO v roce 2023.

sport.ua
20.12.202220:29

Převezme v Oleksandriji post trenéra Rotaň?

Nedávno skončil u aktuálně pátého celku ukrajinské nejvyšší soutěže trenér Jurij Hura a jen o pár dnů později byli propuštěni také členové jeho realizačního štábu, konkrétně Aleksandr Lomko, Sergej Laktionov, Sergej Kovalev i Andrej Kovtun. Proslýchá se, že po Hurovi má mužstvo v Oleksandriji převzít Ruslan Rotaň, bývalý ukrajinský reprezentant, který aktuálně působí jako trenér ukrajinské jednadvacítky. U ní mu končí smlouva na konci tohoto roku.

sport.ua
27.09.202222:10

Slovensko nepostoupilo na ME 2023 do 21 let

Odvety play off kvalifikace o mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let:
Ukrajina - Slovensko 3:0 (0:0), hráno v Polsku, první zápas 2:3, postoupila Ukrajina; Dánsko - Chorvatsko 2:1 po prodl. (2:0, 2:1), na penalty 4:5, první zápas 1:2, postoupilo Chorvatsko; Izrael - Irsko 0:0 po prodl., na penalty 3:1, první zápas 1:1, postoupil Izrael.

ČTK
07.03.202219:08

Ukrajina 21 - Francie 21 odloženo

V náhradním termínu sehrají ukrajinská a francouzská reprezentace do 21 let své kvalifikační utkání o postup na ME 2023. Duel byl původně naplánován na konec března, kvůli válečnému konfliktu ale byl odložen.

29. Trávník, 43. Kliment, 88, Přikryl.
Rozhodčí: Valášek - Benko, Hancko (všichni SR).
Diváků:5623.
Sestava ČR: 1. poločas: Pavlenka - Jugas, Brabec, Baránek, Hanousek - Jánoš, Zmrhal - Masopust, Trávník, Frýdek - Kliment. 2. poločas: Pavlenka - Holeš, Kalas, Polom, Hybš - Jánoš, Hrubý - Vávra, Houska, Frýdek (60. Přikryl) - Kliment. Trenér: Dovalil.

ČTK
09.10.201419:48

Reprezentanti do 21 let vyhráli na Ukrajině

Přípravné utkání reprezentace do 21 let v Kyjevě: Ukrajina "21" - ČR "21" 0:1 (0:0).
Branka:
90. Přikryl.

ČTK
22.03.201319:06

ČR "21" - Ukrajina "21" 1:1

Přípravné utkání reprezentací do 21 let v Mladé Boleslavi: Česká republika - Ukrajina 1:1.
Branky:
34. Kadlec - 47. Budkivskij.

09.09.200820:58

Jednadvacítka podlehla Ukrajině 0:1 a baráž jí utekla

Čeští reprezentanti do 21 let dnes v Uherském Hradišti prohráli s Ukrajinou 0:1 a poprvé v historii se nedostali ani do baráže o mistrovství Evropy. O jedinou branku se minutu před koncem zápasu postaral Lysenko a odsoudil český tým až ke třetímu místu ve skupině.

21.11.200720:01

Jednadvacítka vyhrála na Ukrajině a přiblížila se k postupu

Česká reprezentace do 21 let vyhrála v dnešním důležitém duelu kvalifikace mistrovství Evropy na Ukrajině 2:0 a udělala velký krok k postupu ze skupiny. Výhru hostujícího týmu v druhém poločase zařídili svými brankami střídající Jiří Jeslínek a František Rajtoral. Češi v čele skupiny vystřídali právě Ukrajinu, před níž mají náskok dvou bodů a zápas k dobru.