Další články

Souboj o krále skupiny ovládlo neporažené Rumunsko, Švýcary srazil světoběžník Alibec

Rumunská reprezentace porazila v posledním kole kvalifikace na Euro na vlastní půdě Švýcarsko 1:0, a bez jediné porážky tak ovládla skupinu I. Vyrovnané utkání rozhodl ve druhém dějství 32letý útočník Denis Alibec, který se na začátku své kariéry ocitl i v milánském Interu, avšak po mnoha štacích na starém kontinentu zamířil před aktuálním ročníkem do katarské nejvyšší soutěže. Zatímco domácí si postupem z první příčky zajistili při losování základních skupin evropského šampionátu místo ve druhém koši, Švýcaři budou taženi až ze čtvrtého.

Nadšené Rumunsko se pokusí uhájit první příčku v přímém duelu se Švýcarskem

Rumunsko se po osmi letech vrací na evropský šampionát, jelikož v sobotu zvládlo rozhodující bitvu s Izraelem a po vítězství 2:1 je jasné, že si příští rok zahraje na závěrečném turnaji v Německu. Výběr z Balkánského poloostrova neprohrál ani jednou z devíti utkání a se solidními devatenácti body opanuje skupinu I o dva body před Švýcarskem. Na závěr v Bukurešti přivítá právě největšího favorita a k uhájení prvního místa musí získat alespoň bod.

Vargasova hlavička zajistila Švýcarům postupovou remízu, Kosovo se na Euro nepodívá

Fotbalisté Švýcarska remizovali v devátém kole skupiny I kvalifikace o postup na mistrovství Evropy na vlastní půdě s Kosovem 1:1, a zajistili si tak svou třetí účast na tomto reprezentačním turnaji v řadě. Hráči ze země helvétského kříže si dle očekávání užívali míče na svých kopačkách, ale gólově se dokázali prosadit až po změně stran, kdy je přesně umístěnou hlavičkou vysvobodil Rubén Vargas. V samotném závěru ještě dokázal z ojedinělé útočné akce srovnat Muhamet Hyseni. Kosovo si i přes jeho trefu neudrželo ani teoretickou šanci na postup ze skupiny a na svou premiérovou účast na Euru si tak bude muset počkat.

Švýcarsko přivítá Kosovo a postup na ME si definitivně zajistí v případě výhry

Největší favorit skupiny I si přeci jen zkomplikoval svůj očekávaný postup na nadcházející EURO 2024 v Německu, nicméně i přes několik zaváhání má situaci stále ve svých rukách a teď si může definitivně oddechnout v domácím prostředí proti nevyzpytatelnému Kosovu. Pokud zvítězí, tak si minimálně zajistí druhé místo, remíza mu bude stačit za předpokladu, že Izrael v souběžně hraném utkání nenajde recept na Rumunsko.

Izrael v maďarském azylu ustrážil poslední plamen naděje. Švýcarům oddálil jistotu Weissman

Izrael remizoval v utkání sedmého kola kvalifikační skupiny I o postup na mistrovství Evropy se Švýcarskem 1:1 a šance na zajištění místenky na finálový turnaj už nedrží ve svých rukou. Švýcaři využili na hřišti v Maďarsku pouze jednu z mnoha šancí, když se ve 36. minutě prosadil Rubén Vargas. Alespoň teoretickou postupovou naději dokázal hráčům ze země Blízkého východu zařídit v úplném závěru střetnutí střídající žolík Shon Weissman.

Izrael čeká listopadová mise číslo dva. Zabrání Švýcarsku v postupu na šampionát?

V neděli Izrael podstoupil první ze čtyř duelů, které musí absolvovat v listopadu za pouhých deset dní. A bezpochyby si nepředstavoval, že by zapsal ten nejhorší možný výsledek, tedy prohru. Ta naopak silně nahrála do karet jeho nynějšímu konkurentovi ze Švýcarska, který je aktuálně odskočený na čtyři body. Pokud nyní zvítězí, jistě postoupí na závěrečný šampionát.

Bělorusko na dálku míchá postupovými kartami. Zběsilý střet se Švýcarskem skončil plichtou

Utkání osmého kola skupiny I kvalifikace o postup na mistrovství Evropy mezi Švýcarskem a Běloruskem skončilo po bláznivém průběhu remízou 3:3. Nejprve se sice podle očekávání dostali do vedení fotbalisté v červených dresech, hosté ale postupně dokázali třemi trefami senzačně otočit průběh duelu ve svůj prospěch. Hráčům ze země helvétského kříže tak musela v samém závěru vytrhnout trn z paty dvojice zástupců anglické Premier League, když se nejprve prosadil Manuel Akanji a bod pro favorizovaný celek zařídil Zeki Amdouni.

Švýcarsko bude hájit vedoucí pozici, vyzve zklamané Bělorusko

Program kvalifikační skupiny I o postup na EURO 2024 narušily aktuální události v Izraeli. Vypukl tam totiž válečný konflikt, Švýcarsko tak před několika dny dostalo nečekané volno, neboť byl jeho duel, který se měl konat v Tel Avivu, odložený. Ten proti Bělorusku se však normálně uskuteční. A domácí v něm budou proti zklamanému soupeři plnit roli favorita.

Kritika kapitána na úrodnou půdu nepadla, utrápené výhře Švýcarů přihlížela i končící legenda

Švýcarsko se v domácím duelu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy s Andorrou dlouho trápilo, nakonec si ale připsalo vítězství 3:0. Hráči ze země helvétského kříže si podle očekávání vytvořili územní převahu, ta však celou první půli nevedla k vážnějšímu ohrožení branky soupeře. To změnila až poločasová přestávka, po které favorit duelu zabral a ve 49. minutě Cedric Itten zaznamenal rozhodující trefu...

Švýcarsko očekává další snadné body proti Andoře

Švýcarsku tenhle blok reprezentačních povinností zatím vůbec nevychází a po dvou klopýtnutích se budou chtít svěřenci trenéra Murata Yakina konečně znovu naplno obout do boje o první příčku. A proti komu jinému by se jim to mělo podařit, než proti beznadějně poslednímu mužstvu celé skupiny?

Kritický Xhaka po remíze s Kosovem: Vypadalo to jako fotbálek v parku

Kapitán švýcarské reprezentace Granit Xhaka po sobotní remíze 2:2 s Kosovem v kvalifikaci mistrovství Evropy zkritizoval údajně vlažnou přípravu na zápas v Prištině. Vedoucí tým skupiny I v utkání dvakrát vedl, ale ve čtvrté minutě nastavení ho svým druhým gólem v zápase obral o dva body útočník Vedat Muriqi.

Kosovské oraniště vyvedlo Švýcary z míry. K upevnění statusu remízového krále zavelel Muriqi

Fotbalisté Kosova remizovali na domácím stadionu v Prištině v pátém kole skupiny I kvalifikace o postup na mistrovství Evropy se Švýcarskem 2:2. Dosud takřka suverénní hostující celek se musel popasovat s nevyzpytatelným soupeřem a také s rozbitým trávníkem, na němž mělo v létě kromě reprezentace útočiště hned několik kosovských mužstev. Na složitém terénu se dařilo zejména Remu Freulerovi, jenž sehrál hlavní roli u obou zásahů svého týmu. Již čtvrtou remízu v rámci kvalifikačního zápolení však v závěrečném nastavení zajistil outsiderovi svým druhým gólem v utkání Vedat Muriqi.

Kosovo pohostí "své" Švýcary, zároveň ovšem potřebuje zabrat

Přestože při pohledu na mapu to tak nepůsobí, čeká Kosovo v sobotu proti Švýcarsku speciální zápas. Hned několik reprezentantů hostujícího výběru má totiž kosovský původ. Nelze ovšem čekat, že se s nimi bude publikum v Prištině kdovíjak mazlit. Domácí totiž v kvalifikaci dál čekají na vítězství, a jestliže se ještě chtějí porvat o postup na Euro, měli by zvítězit.

Amdouniho zastínil náhradník Mihaila. Švýcarsko přišlo v závěru o výhru nad Rumunskem

První zaváhání v tomto kvalifikačním cyklu zaznamenali hráči Švýcarska. Ještě minutu před koncem základní hrací doby vedli o dvě branky, nakonec však brali jen bod. Po dvou gólech Zekiho Amdouniho nikdo moc nepochyboval o tom, že by mohli vítězství ztratit. Rumunsko ovšem našlo spasitele na lavičce, o dva přesné zásahy se konkrétně postaral Valentin Mihaila.