Další články

Paraguay je bez trenéra, Schelotto doplatil na neuspokojivé výsledky

Na lavičce Paraguaye kvůli špatnému začátku kvalifikace o mistrovství světa skončil trenér Guillermo Barros Schelotto. Padesátiletý Argentinec vedl mužstvo necelé dva roky, doplatil však na jediný bod ze dvou utkání. Paraguay v minulém týdnu doma jen remizovala s Peru a v úterý prohrála ve Venezuele. O jeho odvolání informoval tamní svaz.

Zápisky z kvalifikace na MS 2022 - zhodnocení (zóna CONMEBOL, 2/2)

Kvalifikace je na samém konci a v současné době jsou známí téměř všichni účastníci MS v Kataru. Změn ve složení MS letos nebude oproti minulým dvěma šampionátům mnoho, pouze Kanada a Katar se neúčastnili MS v letech 2014 nebo 2018.

Peru si vybojovalo účast v mezikontinentální baráži

A je hotovo! Peru to dokázalo a může se připravovat na mezikontinentální baráž proti lepšímu z dvojice Spojené arabské emiráty - Austrálie. Paraguay opět vyšla gólově naprázdno a nenavázala tak na výkon proti Ekvádoru.

Preview: Peru - Paraguay

Den D pro Peru se přiblížil. Dokázat postoupit dvakrát po sobě na MS by byl sen. Trenér Ricardo Gareca by se tím v Peru stal nesmrtelným. Proti však bude Paraguay, ze které spadla deka po sedmizápasové sérii bez vstřeleného gólu.

Ekvádor i přes porážku s Paraguayí zamíří na MS do Kataru

Prokletí je prolomeno, Paraguay konečně po sedmi zápasech bez gólu dokázala skórovat a Ekvádor zaslouženě porazila. Ani Ekvádor však nakonec po překvapivé prohře nemusí zoufat, jelikož jej vítězstvím nad Peru na MS poslala Uruguay.

Dojde si Ekvádor v Paraguayi pro definitivní jistotu postupu?

Zlaté časy Paraguaye jsou pryč a nové jsou zatím v nedohlednu. To Ekvádor je naopak, řekněme, na prahu slávy. Mladý tým vedený zkušeným Argentincem Gustavem Alfarem kvalifikaci i přes mnohá klopýtnutí zvládl a má přinejhorším jistotu pokračování v mezikontinentální baráži, ve které by byl spíše favoritem, a to ať už proti Austrálii, tak proti (nejspíš) Spojeným arabským emirátům.

Zápisky z kvalifikace na MS - zóna CONMEBOL (leden)

V jihoamerické části kvalifikace bylo odehráno už 16 utkání a zbývá odehrát pouze dva poslední. Už dříve postoupily Brazílie s Argentinou, nyní se přidal (ještě ne se 100% jistotou) Ekvádor, který by musel utrpět proti Paraguayi a Argentině dva hrozivé debakly, aby skončil mimo postupové pozice. Naopak Venezuela s Paraguayí už jsou ze hry a Bolívie živí jen čistě teoretickou šanci na místo v mezikontinentální baráži.

Brazílie rozdrtila Paraguay a pokračuje ve skvělé kvalifikační jízdě

Vítězství Brazílie 4:0 podle očekávání definitivně vyřadilo Paraguay z bojů o postup na MS. Po 7 zápasech bez vstřelené branky se navíc zdá, že Paraguayci soutěží na dálku s Kolumbií, kdo tuto tristní bilanci dokáže natáhnout do delší série. Brazílie naopak i bez největších hvězd potěšila své fanoušky ofenzivní hrou s vysokým počtem gólů.

Paraguay se v Brazílii pokusí o malý zázrak

Nebýt prohry ve finále Copy América, měla by Brazílie na kontě už velice slušnou sérii zápasů bez porážky. Bohužel finále neovládla, nicméně její série neporazitelnosti trvá už sedm zápasů a proti Paraguayi by jí určitě měla natáhnout. Paraguayci totiž ani pod novým trenérem nejsou schopni vítězit.

Luis Suárez opět spasil Uruguay, vystřelil jí tři body proti Paraguayi

Uruguay zase jednou děkuje svému kanonýrovi, který ji spasil. S Paraguayí se jeho tým dlouhou dobu v ofenzivě trápil a nebyl přesný, ale po změně stran se do toho kanonýr Atlética pořádně obul a jediným gólem zajistil své zemi důležité vítězství.

Paraguay bojuje o naději proti Uruguayi

Oba týmy už v průběhu kvalifikace vyměnily trenéry. Zatímco však paraguayský Guillermo Barros Schelotto má za sebou už dva odkoučované zápasy, uruguayského trenéra Diega Alonsa čeká na lavičce národního týmu premiéra. Bude to však velmi ostrá premiéra, protože trápící se Uruguay potřebuje v Asunciónu nutně zvítězit, aby zvýšila šance na postup.

Kolumbie ani Paraguay opět nedokázali skórovat a museli se smířit s bezbrankovou remízou

Co se stane, když se střetnou týmy, které ve čtyřech předchozích zápasech nevstřelily ani gól? Odpověď je nasnadě: prodlouží svou sérii na pět zápasů.

Kolumbie hostí Paraguay. Oba celky se trápí v útoku

Kolumbie už čtvrtý zápas po sobě nedokázala vstřelit gól. Ono se také není čemu divit, když prakticky rezignuje na jakoukoliv snahu dostat se do pokutového území a bránu se snaží ostřelovat především z 20 metrů a více. Paraguay sice odehrála proti Chile dobré utkání, zaúřadovalo však chilské štěstíčko a praktiky bez jediné pořádné šance v zápasu dokázalo zvítězit kvůli nešťastnému vlastnímu gólu brankáře Silvy. Rovněž Paraguay tak už 4 zápasy čeká na vstřelený gól.

Nešťastný vlastní gól srazil šance Paraguaye na postup blízko k nule

S pořádnou dávkou štěstí se Chilanům podařilo přetlačit Paraguay, čímž jí nejspíš definitivně uzavřeli cestu na mistrovství světa. Naopak díky vítězství se dostali Chilané na průběžné 4. místo a naladili se tak správně na veledůležitý zápas s Ekvádorem.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele