10.02.202418:16

Katar opanoval domácí šampionát

Výsledek finále asijského šampionátu: Jordánsko - Katar 1:3 (67. Yazan Al Naimat - 22. z penalty, 73. z penalty a 90+5. z penalty Akram Afif).

06.02.202418:35

Jordánsko poprvé ve finále

Jordánsko poprvé v historii postoupilo do finále mistrovství Asie. V úterním semifinále v Rajánu porazilo Koreu 2:0 brankami ve druhém poločase. V sobotním souboji o zlato vyzve Írán, nebo úřadující šampiony a hostitele turnaje Katar, jejichž utkání je na programu ve středu.

Jordánsko se málem ujalo vedení už před koncem první půle, jenže korejský gólman Čo Hjon-u střelu z bezprostřední blízkosti zastavil hlavou a následně potřeboval ošetření. Zbytek utkání ale dochytal. Jordánci rozhodli o vítězství brankami v 53. a 66. minutě, kdy se trefili Jazán An-Naímat a Músa At-Tamarí.

ČTK
02.02.202419:28

Jižní Korea pojedenácté v semifinále

Korejští reprezentanti porazili na mistrovství Asie v Kataru po prodloužení Austrálii a postoupili do semifinále. Při 14. účasti se dostali pojedenácté do semifinále a stále můžou doufat v první triumf na šampionátu po 64 letech. V boji o finále se utkají s Jordánskem, které po výhře nad Tádžikistánem prošlo mezi nejlepší čtyři týmy šampionátu poprvé.

ČTK
06.01.201915:21

Jordánsko překvapilo na Asijském poháru Australany

Jordánsko se postaralo o jedno z největších překvapení historie asijského šampionátu vítězstvím 1:0 nad obhájcem titulu Austrálií. Jediný gól zahajovacího utkání skupiny B ve Spojených arabských emirátech vstřelil v 26. minutě hlavou Anás Bani Jasín. Až 109. tým světového žebříčku Jordánsko mělo v zápase proti velkému favoritovi několikrát štěstí. Po střele australského křídelníka Awera Mabila zachránila outsidera tyč a gól Jamieho Maclarena nebyl uznán kvůli těsnému ofsajdu. Ve skupině jsou vedle Austrálie a Jordánska ještě Sýrie a Palestina.

ČTK
18.12.201611:24

Jordánsko povede Misfer

Novým trenérem jordánského národního týmu se stane bývalý lodivod Spojených arabských emirátů či Baniyasu, Dr. Abdullah Misfer. Čtyřiapadesátiletý kouč bude představen dnes večer.

ahdaaf.me
07.08.201519:57

Abdel-Fattah skončil s reprezentací

Dlouholetá ofenzivní opora jordánské reprezentace Hassan Abdel-Fattah se ve svých 32 letech náhle rozhodl ukončit reprezentační kariéru. Dohromady si tak v dresu národního týmu připsal na konto 87 startů a 25 branek. Ještě letos v červnu přitom hattrickem pomáhal v kvalifikaci o MS 2018 porážet Tádžikistán.

twitter.com/ahdaafme
03.09.201413:34

Wilkins novým trenérem Jordánska

Reprezentace Jordánska má nového trenéra, jejího kormidla se ujal někdejší záložník Manchesteru United Ray Wilkins.

bbc.co.uk
13.11.201317:53

Uruguay jednou nohou na mistrovství světa

Výsledek prvního barážového utkání o postup na MS 2014 do Brazílie: Jordánsko - Uruguay 0:5 (22. Maxi Pereira, 42. Stuani, 69. Lodeiro, 78. Rodríguez, 90+2. Cavani).

20.06.201318:41

Hamád už nepovede Jordánsko

Trenér Jordánska Adnán Hamád se rozhodl neprodloužit končící smlouvu, svaz tak bude hledat nového kouče. Hamád s Jordánskem postoupil do čtvrté fáze asijské kvalifikace MS, kde se střetne s Uzbekistánem.

07.06.201310:15

Celníci zadrželi jordánského kouče

Trenér jordánské reprezentace Adnán Hamád strávil po příletu do Melbourne před zápasem kvalifikace mistrovství světa s Austrálií čtyři hodiny na imigrační kontrole. Australský ministr zahraničí se už za incident omluvil. "Vyjádřil lítost nad možným ponížením, které mohla jordánská výprava cítit," citovala agentura Reuters mluvčího ministerstva. "Šlo o běžnou věc. Celníci čas od času u někoho kontrolují, jestli má všechny doklady v pořádku," uvedl zástupce imigračního úřadu. Zatímco jordánský tým se cítil dotčen a stěžoval si, že mu s příletem do země nikdo nepomohl, australský obránce Sasa Ognenovski vzal příhodu s humorem. "Možná za tím byl Holger (Osieck, trenér Austrálie)," prohlásil.

18.01.201116:02

Al Saify na Asijském poháru skončil

Jordánsku na Asijském poháru již nepomůže Odai Al Saify. 24letý útočník, jenž vstřelil vítězný gól Sýrii, si poranil kolenní šlachy a šampionát pro něj skončil.

14.06.200812:27

Severní Korea - Jordánsko 2:0

Výsledek asijské kvalifikace MS 2010: Severní Korea - Jordánsko 2:0 (44. a 72. Hong).

07.06.200818:28

Jordánsko - Jižní Korea 0:1

Výsledek asijské kvalifikace MS 2010: Jordánsko - Jižní Korea 0:1 (24. Park C. Y. z penalty).