Rumunsko a Izrael sehrají klíčové utkání o postupová místa

rena Naţională v Bukurešti bude dějištěm veledůležitého zápasu mezi Rumunskem a Izraelem. Oba celky jsou ve hře o postup na šampionát, přičemž mezi nimi je jen jednobodový rozdíl.

Izrael nezářil, ale vyhrál. Urputná Andorra znovu uměla potrápit

Možná je Andorra v tabulce skupiny I očekávaně poslední. A má po čtyřech střetnutích této kvalifikace na svém kontě jen jeden bod. Jestliže si však před začátkem tohoto cyklu dala za svůj cíl trápit soupeře, co nejvíce to půjde, pak tuhle ambici plní do puntíku. Izrael sice uzmul před vlastními fanoušky vítězství, dost se ovšem nadřel. O úspěchu rozhodl až ve druhé půli.

Izrael s Andorrou cílí na druhé místo, Andorra čeká na první výhru

Izrael sice sídlí až na třetím místě, ale právě teď cítí velkou šanci na zlepšení. Druhé Rumunsko totiž hraje svůj duel s prvními Švýcary a Izrael by se v případě výhry nad Andorrou mohl dostat hodně blízko vysněnému druhému místu.

Bělorusko zklamalo v kvalifikaci i potřetí, duel s Izraelem pokazilo v posledních minutách

Třetí porážku v kvalifikaci o EURO 2024 utrpělo Bělorusko, které tedy v tabulce skupiny I zůstalo na posledním místě. Svůj první duel podstoupilo v srbském azylu v Novém Sadu, ani ten v Budapešti mu přitom žádnou radost nepřinesl. Přitom klání s Izraelem mělo rozehrané velmi slušně. Závěrečné chvíle každopádně suprově vyšly jeho sokovi, jenž dvakrát skóroval.

Bělorusko se v azylu v Budapešti pokusí získat první body proti Izraeli

Bělorusko ani Izrael nejsou považováni za hlavní adepty na postup a úvod kvalifikace to víceméně potvrdil, neboť ani jeden z nich v dosavadních dvou zápasech nezvítězil. Za mírného favorita bude považován hostující celek, na druhou stranu se dá spíše očekávat vyrovnanější souboj s minimem vstřelených branek. Výběr z východu Evropy zatím nemá na kontě ani bod, hosté alespoň vybojovali jednu remízu.

Druhá výhra pro Švýcarsko, přemohlo i Izrael. Je zaslouženě v čele skupiny

Nějakou dobu to sice trvalo, jakmile se ale Švýcarsko propracovalo k první brance, už to šlo všechno ráz na ráz. Stačilo nakonec pouhých třináct minut, které oddělovala přestávka mezi poločasy, aby skórovalo hned třikrát a rozhodlo o zasloužené výhře nad Izraelem. A zatímco hosté zase nepřesvědčili po remíze s Kosovem, domácí plynule navázali na skalp Běloruska.

Švýcarsko chce po Bělorusku porazit také Izrael

Ve velkém stylu vstoupilo Švýcarsko do kvalifikace. V sobotu pěti góly vyplenilo Bělorusko a v úterý hodlá stoprocentní bilanci udržet také proti Izraeli, jenž na úvod snažení o postup na Euro remizoval s Kosovem. Bude na straně domácích "Nati" znovu řádit Renato Steffen?

Izraelci pocítili absenci ofenzivní hvězdy a na úvod kvalifikace zachraňovali bod s Kosovem

Fotbalisté Kosova odstartovali skupinu I kvalifikace na mistrovství Evropy remízou, když hráli na izraelské půdě nerozhodně 1:1. Sami přitom nemuseli udeřit ani jednou, neboť se ve 36. minutě dostali do vedení zásluhou vlastního gólu domácího obránce Eliho Dasy. Celek z Blízkého východu byl po celý zápas aktivnější, což po změně stran logicky vyústilo v zasloužené vyrovnání, které obstaral Dor Peretz.

Izrael i Kosovo touží po první účasti na Euru

V nových dresech zahájí Kosovo úsilí o kvalifikaci na evropský šampionát. V předpokládaném vyrovnaném boji ve skupině I ovšem nechce být bez šance ani Izrael. Která reprezentace se po prvním utkání přiblíží své premiérové účasti na Euru?

Izrael nakonec udolal houževnatou Albánii a zajistil si premiérový postup do Ligy A

Izrael při vyřazení Ruska z letošního ročníku Ligy národů ovládl skupinu 2 s osmi body a bez jediné porážky postoupil poprvé ve své historii do elitní Ligy A. V sobotu totiž po nervydrásajícím závěru porazil Albánii nejtěsnějším poměrem 2:1, rozdílovou branku vsítil až v nastaveném čase Tai Baribo. Domácí tak zakončili skupinu důležitou výhrou a před druhým Islandem si vytvořili nedostižný pětibodový náskok.

Izrael je krůček od senzačního postupu do Ligy A, jistotu mu dá jen výhra nad Albánií

Druhá skupiny Ligy B nemá dle papírových předpokladů úplně nejsilnější složení a kvůli válečnému konfliktu z ní navíc vypadl největší favorit Rusko. O lákavou vstupenku do nejvyšší výkonnostní kategorie se tedy pere trio Izrael - Island - Albánie, a zatím je na tom nejlépe první jmenovaný. Izraelci totiž ve třech odehraných utkáních ani jednou neprohráli a s pěti body vévodí tabulce o dva body před Islandem.

Island nevyhrál ani napotřetí, Izrael uzmul remízu a udržel se ve vedení skupiny

Hned dvakrát se Island dostal do jednobrankového náskoku, pokaždé o něj ale přišel, a tak se do jeho statistických kolonek zaznamenala pouze třetí remíza v pořadí. Ta tak zajistila Izraeli průběžnou vedoucí příčku v tabulce druhé skupiny béčkové ligy před zářijovým programem. Podobně jako před pár dny v Haifě se konal rovnoměrný střet, jenž vyústil i ve stejný rezultát.

Přímá bitva v Lize národů o první příčku v tabulce: Island doma přivítá Izrael

Izrael se po nedávném vítězství na půdě Albánie okamžitě vyhoupnul v tabulce druhé skupiny béčkové ligy na vedoucí pozici, a to právě před Island, proti němuž nyní bude své postavení hájit. A jestli se domácí hodlají po červnovém reprezentačním srazu vyhoupnout před svého soupeře, budou muset urvat svou první výhru v Lize národů. Doposud jen dvakrát remizovali.

Albánie poločasové vedení neudržela, Solomonovy dvě trefy přisoudily výhru Izraeli

Druhá skupina béčkové ligy nabídla po dvou úvodních remízách první vítězství. A na svoje konto si ho připsal Izrael, který se díky dvěma přesným zásahům Manora Solomona posunul do čela tabulky před Island. Albánii vyšel lépe první poločas, penaltu proměnil v jeho závěru Armando Broja, nicméně v tom druhém domácí celek těsný náskok neudržel a dokonce padl.

Albánie a Izrael se ve vzájemném měření sil pokusí posunout do čela tabulky

Jestliže většina týmů v tomto reprezentačním cyklu absolvuje nezvykle čtyři soutěžní zápasy, pak v béčkové lize je situace jiná kvůli vyřazení Ruska z této soutěže. Albánii s Izraelem tak nyní čeká teprve druhý duel v pořadí, přičemž pokud jeden z nich uzme výhru, usadí se na čelo tabulky, které okupuje Island. Ten je oběma svým soupeřům vzdálený na jediný bod.